Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Ja u zivotu nisam imao ovakav problem :-D da mi win instalira drajver za GPU :-D ali NIKAD! :-D
 
Ja u zivotu nisam imao ovakav problem :-D da mi win instalira drajver za GPU :-D ali NIKAD! :-D

Na xp-u nisam ni ja ali na Win7 to je normalna rutina za svaki hardver koji nema instaliran driver Win7 to sam odradi tako što skida drivere iz svoje online baze i instalira ih,
i tako je od prvog dana kada sam počeo da koristim sedmicu.
Ako uradim uninstall drivera za grafiku npr. i restartujem komp, odmah nakon restarta kreće instalacija koja ne može da se prekine i nije bitno da li je računar na netu ili ne
jer se driver vuče iz sistemskog foldera u koji ga je win predhodno skinuo ranije.
Misliš da bih se toliko cimao da sam imao drugo rešenje;)
 
Pa o tome pricam, w7 koristm od starta :-D ako odradim clean install driver-a nikada mi ne pokrece win-ovu instalaciju, vec nastavlja nvidijine koje sam zapoceo ali prethodno obrisao stare :-D
 
Interesantno, bio sam na tim drajverima i na srecu nisam pretrpeo posledice. B3 igram stalno i nikad nisam imao onakve texture ali jednom mi se nekoliko mapa ucitalo bez planina, drveca itd... kao na livadi sve se vidi :) Zamisli da ostanem bez ovih mojih:S: Citao sam na nvidia forumu bas za B3 i AC3 texture i kazu da ce u sledecoj bransi drajvera biti ispravljeno... Koliko vidim iz ovoga sto si postavio link, za nekoga prekasno.
 
takodje sam prosao sa 320.18 bez problema ali mi nije bilo sve jedno kad sam procitao lose vesti...
 
U zadnje vrjeme cesto izbacaju ove drivere beta ovaj beta onaj nikako da naprave neki dobar driver i da se smire.
 
Ma nek izbacuju slobodno, to znaci da se trude da nesto poprave tj. vidi se da rade... E sad to sto nije to to i ne radi kako treba to je vec drugi problem...
 
Valja li nesto...? :) Nigde se ne spominju poboljsanja za GTX 780...
 
Oni su stavili kao primer gtx 770/sli tako da to vazi za sve karte pa i gtx 780, 680 itd...

Changes and Fixed Issues in Version 326.19
The following sections list the important ch
anges and the most common issues resolved
since version 320.49. This list is only a subset of the total number of changes made in this
driver version. The NVIDIA bug nu
mber is provided for reference.

Windows Vista/Windows 7 Fixed Issues

-[GeForce GTX 560][3DTV Play]: 3DTV Play cannot be enabled with 3D-capable HDTV
when using the embedded emitter.

-[GeForce GTX 680][Battlefield 3]: Black edge
corruption and flickering occur in some
areas in the game map Noshar Canals.

-[GeForce GTX TITAN] [Crysis 3]: Texture spor
adically flickers on and off in the game.

-[Dead Space 3]: The game performance drop
s when Shadow Quality is set to Soft
High.

-[GeForce GTX 670]: UpdatusUser account pass
word expires after a certain period of
time.

-[SLI][GeForce GTX TITAN][F.3
.A.R.]: With SLI enabled,
the game crashes when
starting a new game.

-[Multi-GPU][GeForce GTX 690]:
NVIDIA OpenGL does not load when more than five
GPUs are enabled.

-[SLI][GeForce GTX 680]: The co
ntext menu for running appl
ications is in the wrong
location when spanning the taskbar across three monitors.

-[SLI][Arma 3]: No game performance improvement when SLI is enabled.


Windows 8 Fixed Issues

-[GeForce GTX 560][3DTV Play]: 3DTV Play cannot be enabled with 3D-capable HDTV
when using the embedded emitter.

-[Multi-GPU][GeForce GTX 690]:
NVIDIA OpenGL does not load when more than five
GPUs are enabled.

-[GeForce GTX 670]: UpdatusUser account pass
word expires after a certain period of
time.

-[SLI][GeForce GTX 680]: The co
ntext menu for running appl
ications is in the wrong
location when spanning the taskbar across three monitors.

-[SLI][Arma 3]: No performance improvement when SLI is enabled.


Changes and Fixed Issues in Version 326.19
Windows 8.1 Fixed Issues

-[Surround]: With Surround enabled, the NV
IDIA Control Panel crashes or becomes
unresponsive when attempting to
rotate the display.

-[Surround]: With three disp
lays connected and Surround hot-keys enabled via the
Surround Wizard, the Surround hot-keys do not work.

-[Surround][3-way-SLI]: After enabling Surround
and SLI, the taskbar moves to the left
display instead of being confined
to the center display.
 
Poslednja izmena:
^^ Mozes slobodno da ih zaobidjes... Krs!
 
Meni rade OK na 660Ti... nisam primetio ništa problematično.
 
Aj nek mi neko objasni kako da igram Dead Island Riptide koji traži drajvere od 320.00 pa na dalje kad sa svim koji su izašli u zadnja nekolko meseca imam to da mi puca windows kad se koristi brouzer.Trenutno imam one koje je sam windows inastalirao tj 311.06.Sa ovim igra prestane da radi posle pola minuta.Sa svim novijim od 314. komp se zamrzne.
 
Mafija zvana Firefox i NVidia, dobitna kombinacija. Skini najnoviji plugin za flash, na najsveziju mozzilu ili firefox. Ako i dalje zeki, iskljuci hardware acceleration za flash.
 
Drajveri TDR-uju i to nije nov problem - već se ranije javljao baš na toj generaciji karti, 460 - 560 - Firefox samo otkrije problem zbog korišćenja hardverske akceleracije. U gamingu, kad je sve na full klokovima, nemaš problem?
 
Nema ga niko, to je bas vezano za Firefox i flash. Inace imao sam ja to i na GTX295 i na GTX 660Ti. Treba da stavi najsveziji firefox i najsveziji flash plugin.
 
Nije samo sa mozilom nego sa svim brouzerima sa ili bez iskljucene akceleracije.Normalno uvek je sve najnovije.Problem je samo prilikom surfovanja tj kad se koristi neki brouzer cak i kad je prazna stranica tj kad nije fleš u pozadini.Odradio sam skoro sistem i stavio normalno zadnje drajvere i komp se zamrzne i restartuje.Ponekad je išlo ono klasicno pucanje drajvera al uglavnom zamrzavanje a kad se ne zamrzne skroz onda se vidi gde je klok zaglavio.Negde izmedju 2d i 3d tj kolko se secam 326 za memoriju a za gpu na 3d.Kad se pusti kombuster onda daje neke male frejmove ali kaže da je zauzece gpu 0.Digo sam ruke i vratio neke drajvere od pre pola godine i sve je radilo ok a onda se sam apdejtovao sa tim nekim novijim koje sam vec naveo i dalje normalno radi kako treba i u igrama i u surfovanju.E sad ova igra traži novije od 320.xx jer kako kaže nvidia dolazi do prestanka rada igre.Inace uvek je apdejt nudio zadnje drajvere al evo sad nudi samo neke od cetvrtog meseca bar za gtx 460.Problem postoji i to priznaje i microsoft ocito cim ne nudi novije drajvere od 311.06 :)
 
Poslednja izmena:
Nema veze sa Firefoxom, nego sa hardverskom akceleracijom. U principu, osnova problema je u dinamičkom kloku koji drajveri automatski podešavaju - a zato moraju da detektuju opterećenje na GPU-u i pri tome dolazi do problema. TDR-ove tog tipa sam imao sa dve 560Ti (jedna MSI TwinFrozr II OC i jedan Hawk TwinFrozr III) i znam da se isti problem javlja i na 460, jer je to u principu ista arhitektura. Hajde pogledaj u C:\Windows\LiveKernelReports\WATCHDOG imaš li kakav dmp, pa da vidimo. Problema tog tipa nije bilo sa 660Ti - mislim da ih uopšte nije bilo sa Keplerom.
 
Bilo je sa Youtube i GTX660Ti, sve radi mesecima i onda 3-4 smrzavanja u jednom danu. Onda updateujem flash i mozilu i prestane. Hvala njima lepo na tim pizd*rijama.
 
Ja nisam imao problem - a imam MSI GTX 660TI PE, kao i ti. A uglavnom sam na beta drajverima i na beta verziji Firefox-a. GTX 560/450 baš imaju problem sa tim dinamičkim klokovima - i to se često vidi kod verzija drajvera.
 
Ja nisam imao problem - a imam MSI GTX 660TI PE, kao i ti. A uglavnom sam na beta drajverima i na beta verziji Firefox-a. GTX 560/450 baš imaju problem sa tim dinamičkim klokovima - i to se često vidi kod verzija drajvera.

I sta mi sad sa 560ti mozemo da uradimo, nova firefox (sto imam) i koji jos djavoli da se srede?
 
nisam nikad imao tih problema osim kada sam popasao trojanca sa gtx 460 a sada sa boostom sam odusevljen koliko je dobra karta i koliko osetno bolje rade igrre. Sve u svemu ako je clean installation os i opet tdr moze biti da je do ff-a mada mi nije jasno sto me predjete na operu, moguce je da zbog nje nikada nisam imao taj problem, jer realno ff nikad u zivotu nisam instalirao...
 
Tu gde si tražio da pogledam nemam ništa.Kad se to desi imam samo ovaj log
Log Name: System
Source: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Date: 8.7.2013 19:59:40
Event ID: 41
Task Category: (63)
Level: Critical
Keywords: (2)
User: SYSTEM
Computer: Simon
Description:
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>2</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2013-07-08T17:59:40.747619600Z" />
<EventRecordID>1353</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>Simon</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">false</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
</EventData>
</Event>
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno