Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

imam problem sa tdr-om na ovim 320 pa da ga ****s
 
Ja sam se odavno vratio na 306.97 :) Ovi 320 su haos... sistem freeze, tdr na sve strane, skyrim enb glich itd, itd...
 
Ma nece da sprze kartu ali su dosta nestabilni, makar kad je moja konfig. u pitanju. Ja koliko znam bili su samo jedni drajveri i to 195.xx nesto koji su imali problem sa regulisanjem obrtaja ventova na kartama i oni su bili "ubice" kartica. Ja recimo koristim 306.97 jer su najbolji za B3 i Skyrim (koristim enb i nemam problema sa transparentnim teksturama i suncem koje se vidi kroz planine, ljude itd.), ko igra uglavnom ove igre i malo starije naslove 306.97 drajver pod "obavezno" da se koristi. Ja doduse gubim na SLI perfor. kad su nove igre u pitanju ali to mogu da podnesem pre nego li da mi izbacuje svaka igra crn ekran posle pola sata igranja na 320.xx drajverima...
 
ja nemam problema nikakvih sa 320 rade fantasticno, inace ja starije drivere od 314 ni ne mogu da instaliram ne prepoznaju kartu :-D
 
Meni su totalno neupotrebljive zadnje 2-3 iteracije drajvera. Samo pucaju ko blesavi.
 
kod mene nema nikakvih problema sa 320
 
stavio te whql za win 8.1 i za sad rade dobro na 560ti, nema tdr-a :D
 
Nisam jos probao ( mada ja sam na win7 sto opet nema veze, rade i na njemu ) tako da ne mogu da ti kazem iz prve ruke ali evo ti link pa vidi sam :). Sledeca bransa drajvera za win7 ce biti "merge" izmedju ovih sadasnjih ( win7 ) i ovih izdatih za win 8.1 i izlazi u julu i sadrzace fixeve iz obe branse...
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=379973
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ako sam pogresio temu.
Na kom sajtu mogu da pogledam da li graficka moze da ''pokrene'' neke igre, ali nemojte one tipa Can i run, game-debate i sl. posto me to zanima za drugi racunar, a na tom nemam net. U pitanju je jedna integrisana grafa, pa me zanima jer nigde ne mogu da nadjem.
Izvinjavam se jos jednom.
 
Izvinjavam se ako sam pogresio temu.
Na kom sajtu mogu da pogledam da li graficka moze da ''pokrene'' neke igre, ali nemojte one tipa Can i run, game-debate i sl. posto me to zanima za drugi racunar, a na tom nemam net. U pitanju je jedna integrisana grafa, pa me zanima jer nigde ne mogu da nadjem.
Izvinjavam se jos jednom.

Koja grafika je u pitanju?
 
hahahah instalirah drivere i pise (BETA) hahahhhah eee moja nvidio :-D
 
gde pise, preko cega si gledao? kod mene nigde ne stoji beta.
 
Mada nema veze koje je stavio pošto su oni beta driveri dobili whql status u istoj verziji.
 
Nisam skinuo sa linka vec isao na nvidia sajt i lepo pise whql kada ono u GEFORCE experience pise BETA :-D
 
gle stvarno :) ali pise samo ovde, svaki drugi program ga vidi kao finalni drajver... bitno je da sve sljaka ;)
 
Kako da blokiram automatsko instaliranje drivera za grafiku u Win7x64, nakon što sam uninstalirao stare prilikom restarta win sam instalira neku stariju verziju i ne mogu to da zaustavim.
 
iskljuci automatic update u windowsu.
 
iskljuci automatic update u windowsu.
Nije baš tako jednostavno rešenje, jer kad u "Device Installation Settings" podesim na "Never install driver software from Windows update",
Device Installation Settings.jpg
prilikom reboot-a ponovo se instalira driver koji je win ranije skinuo i spremio u "C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository".
Potrebno je obrisati taj driver, ali s obzirom da je to sistemski folder treba predhodno odraditi preuzimanje prava na određenom folderu.
Potrebno je i u "Group Policy Editor" uključiti "Turn off widows update device driver search prompt"
Group Policy Editor.jpg
Preuzimanje prava na sistemskim folderima najlakše je na sledeći način:
Kreirate dva reg. ključa, jedan za "InstallTakeOwnership" i drugi za "RemoveTakeOwnership" na sledeći način;

Uraditi PASTE sledećeg teksta u notepad-u i snimiti ga kao "InstallTakeOwnership.reg"
---------------------------------------------------------------------------------
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Nakon toga, otvoriti novi notepad document i PASTE tekst koji sledi i save as "RemoveTakeOwnership.reg"
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Windows Registry Editor Version 5.00


[-HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]

[-HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
----------------------------------------------------------------------------------------------------
I na kraju kada uradite APPLY prvog ključa u registar bazu, desnim klikom na željeni sistemski folder u contex menu-u se pojavljuje "Take Ovnership" opcija koju kada aktivirate možete obrisati taj folder npr.
APPLY drugog ključa vraća sve u prvobitno stanje, tačnije, uklanjate opciju iz context menu-a.
U attachment-u se nalaze oba ključa ukoliko neko ima problem sa kreiranjem istih.
 

Prilozi

  • InstallTakeOwnership.zip
    372 bajta · Pregleda: 25
  • RemoveTakeOwnership.zip
    232 bajta · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno