Šta je novo?

Jdownloader

Ne znam da li se još neko sretao sa ovim problemom koji ja imam sa ovim programom. U stvari to i nije baš problem, nego je više "known issue", i treba tako da bude, pošto je pisan u javi, ali mene užasno nervira i iritira. Stvar je u tome što kad god pokrenem jdownloader grafička kartica mi se ubaci u 3d mod i overklokuje se, pa samim tim krene da troši više struje, više se greje i pali mi ventilator što mi najmanje treba kada ostavim komp da downloaduje. Pretpostavio sam da postoji neka komanda koja gasi direct 3d akceleraciju za gui, ali pošto veze nemam sa javom i programiranjem, morao sam da potražim rešenje. Pretraživao sam bench i nisam našao ništa, zato i postujem sada jedan vid rešenja koji sam našao na jdownloader support forumu, možda nekome zatreba, možda nekog nervira ova stvar isto kao i mene.

Potrebno je napraviti .vbs fajl sa sledećim komandama:

Dim objWSHShell : Set objWSHShell = CreateObject("WScript.Shell")
objWSHShell.CurrentDirectory = "."
objWSHShell.Run "java.exe -Xmx512m -Dsun.java2d.d3d=false -jar JDownloader.jar",0,True

Najlakše je otvoriti notepad, prekopirati ovo i snimiti kao .vbs

Fajl se potom stavi u main direktorijum jdownloadera, i kad hoćete da pokrenete jdownloader bez podrške za direct 3d, startujete taj .vbs fajl


Pozdrav!
 
Pre mnogo godina koristio sam Getright, pa sam ukljucio i Gozillu, pa kasnije i DAP... Onda sam nekoliko godina batalio sve te acceleratore (jer sam koristio P2P programe), a u poslednjih par godina downloadujem iz Firefoxa, posto downloadujem retko i malo...

Sad se spremam da na leto krenem u ambiciozniji download, pa sam skinuo JDownloader, cisto da ga probam (koliko sam shvatio, to je sad udarni download accelerator)... Vec prvo koriscenje mi je donelo toliko glupe frustracije da sad moram da se blamiram na forumu, postavljajuci

moronska pitanja:

Prva frustracija
Hteo sam jedan "paket" (jel' se to tako zove?) da vratim iz "Download" taba u "Linkgrabber" tab. Ne nasavsi nista bolje, rek'o sam mu "delete from list". On ga je obrisao iz liste, ali ga NIJE vratio u Linkgrabber :wall:... Ishod: ako hocu to da downloadujem, moram ponovo da nadjem web stranu sa koje sam skinuo link :mad:...

Moronsko pitanje:
Npr. hocu da neki item iz download liste povucem "u rezervu", tj. nazad u linkgrabber prozor, da bih ga vratio kad budem hteo stvarno da ga dowloadujem.
(Recimo da mu je pao prioritet, jer sam slucajno natrcao na neke hitnije/atraktivnije linkove)
Kako to da uradim?

Druga frustracija
U download listi imao sam dva paketa. Prvi paket je imao samo jedan fajl, drugi je imao tri. Moja zelja je bila da otpocnem download prvog fajla iz drugog paketa.
Kao (generalno) iskusan juzer:
- zeljenom fajlu sam dao maksimalan prioritet ('leba ne trazi)
- premestio sam ga gore (sad mi je drugi paket postao prvi)
- obelezio sam zeljeni fajl i tek onda pokrenuo download
Ishod: JDownloader je potpuno odignorisao sve te moje ziheraske mere. Poceo je download onog fajla koji je ranije bio prvi :wall: :wall: :wall:

Moronsko pitanje:
Kako da ga nateram da downloaduje ono sto ja hocu?

Treca frustracija (najgadnija!!)
Hteo sam da nastavim prekinuti download. Opcija "resume" nije mi bila aktivna. Rekao sam "start" i on je krenuo ispocetka!
Sad opet imam prekinut download i studiram situaciju, studiram... Ali ne vidim kako mogu da pokrenem download bez rizika da mi pocne ispocetka (opcija "resume" nije aktivna).

Moronsko pitanje:
Kako da konfigurisem program (ako je to potrebno) i sta da mu kazem kad hocu da mi nastavi prekinuti download?

Toliko zasad. Hvala sto ste procitali dovde...
 
Normalno da ne možeš da vratiš nešto u Linkgrabber tab, on i jeste ono što mu ime kaže, tj. mesto za grebovanje linkova.
Ako želiš da ostaviš neki download za kasnije, prosto klikneš desnim dugmetom i kažeš "disable" i linkovi ti ostanu u download listi, ali neaktivni. Posle kažeš "enable" kada želiš da nastaviš.

JDownloader će pokrenuti uvek prvo onaj download koji je na višem mestu u listi, ali ako to zahteva neko čekanje ili trenutno nije moguće pokrenuti download, on će preći na sledeći u listi.
Takođe imaš dole desno podešavanja koliko istovremenih download-a može da startuje, pa ako ti je nešto jako bitno i ne želiš da ga drugi download ometa, onda smanji to na 1 ili eventualno disejbluj sve ostale.
Imaš i opciju "force download" u meniju koji dobiješ desnim klikom.

JDownloader će uvek nastaviti download ako host to dozvoljava. Ako skidaš nešto sa rapidshare-a sa free nalogom npr., sam rapidshare ne dozvoljava resume i tu JDownloader ništa nije kriv.
 
Poslednja izmena:
Dve od tri frustracije resene. Hvala!

A sto se tice trece... Nadao sam se da se napredovalo u ovih desetak godina...
 
Мегааплоуд ти дозвољава да наставиш прекинут даунлоуд иако ниси премијум корисник. :)
 
^+1
ne mozes ocekivati dl resume sa rapidshare jer njihovi serveri to ne podrzavaju. jednostavno ne zele to da nam dozvole. sam program moze da nastavi dl bez problema.
 
Rapidshare podržava resume download ali samo za korisnike koji plaćaju. Mislim da je to sasvim ok poslovna politika.
 
Poslednja izmena:
i da i ne.
ako cu da placam nesto onda cu legalno da kupujem sve to sto bih "ukrao". zasto bih placao rs da bih uzimao nesto besplatno?! definitivno bi ispalo skuplje da placam sve sto downloadujem, ali bih radije podrzao programere, proizvodjace i ostale nego rapidshare.
inace je poptuno razumno da korisnici koji placaju dobijaju bolju uslugu.
 
Ne nadjoh nigde pa da pitam. Presao sam ADSL-a na SBB pa me interesuje ima li resenja za SBB korisnike vezano sa download sa RS, MU, HF...? Znam da je kod SBB problem ip. Nekoliko ljudi je preporucilo da se koristi megaupload + jdownloader, to mi je radilo fino sa onim klasicnim cekanjem od 50-ak sekundi izmedju fajlova, ali evo sad mi govori da sam prekoracio dozvoljni limit i ni da bekne.
 
MU ima limit od nekoliko GB na svakom ip-u, posle toga moras cekati. Neznam koliko.
 
ceka se dva sata. i ja sam juce poceo da koristim sbb i danas sam vec popi*#eo. nisam jos isprobao ip changer jer moram da konfigurisem modem i ruter da budu u istoj mrezi... a i naisao sam na temu ovde gde se ljudi zale sto im ne radi kako treba ip changer od prelaska na mix paket. ne znam da li je samo mix paket ili su u sbb nesto menjali pa ne radi vise nikome.
http://forum.benchmark.rs//showthread.php?t=198646
nisam imao vremena sve da iscitam, ali koliko mi se cini nije postignuto neko resenje.


kod mu je cudan taj limit. nekada downloadujem po par gb bez problema, a nekada moram reset posle 1gb.

sredicu sutra mrezu pa cu isprobati ip changer.
 
Kod MU kao free user mozes da skines 20gb dnevno... Normalno imash ono cekanje od 45 sekundi valjda izmedju downloada...
 
Imam problem sa rekonektom.
Naime do pre dva meseca sve je radilo ok koristeci Jdownloader+SBBChangeIP.
Instalirao sam windows sedam (vec aktiviran) i od tad neće.Na prethodnoj verziji sedmice je sve radilo ok.Morao sam menjati jer je pocela da smara sa aktivacijom.
Ako neko ima neki predlog...Napominjem da koristim isi jdownloader i isti SBBChangeIP.
 
evo za one koji imaju problem sto im karta radi u 3d modu kada ukljuce JD.

resenje1(koje je postavio ed_hunter):
Kod:
Dim objWSHShell : Set objWSHShell = CreateObject("WScript.Shell")
objWSHShell.CurrentDirectory = "."
objWSHShell.Run "java.exe -Xmx512m -Dsun.java2d.d3d=false -jar JDownloader.jar",0,True

i resenje2 za one kojima ovo ne radi. moja pretpostavka zbog 64bit sistema. kako god, ovo bi trebalo da radi
Kod:
Dim objWSHShell : Set objWSHShell = CreateObject("WScript.Shell")
objWSHShell.CurrentDirectory = "."
objWSHShell.Run """C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\java.exe"" -Xmx512m -Dsun.java2d.d3d=false -jar ""C:\Program Files (x86)\JDownloader\JDownloader.jar""",0,True

obe varijante se kopiraju u txt dokument i snimaju kao "ime.vbs". vbs iz resenja 1 MORA BITI U INSTALACIONOM FOLDERU JD-a. drugo resenje bilo gde.
 
Poslednja izmena:
Koristio sam dugo USD i najveci nedostatak mu je da skida samo jedan fajl, dok JDownloader moze i vise tako da se brzina optimalno iskoristi.
Medjutim, imam jedan problemcic, skidam 1080p film od 60 i kusur rarova koji se srecom nalaze na vise servera pa istovremeno skidam sa 3. Iako sam ih iskopirao sve od 1 do 66 bez dupliranja, vise puta je prekinut DL jer navodno fajl vec postoji!
 
Pa mozda nisu po redu poredjani rarovi (linkovi) na svim hostovima
 
Pise, part1, part2,... I ja se plasim da ne skidam duplo.
 
Ljudi imam AP i Bezicni net kako da napravim da mi se AP gasi i dobija novu IP adresu?
 
Imam problema sa jDownloaderom, kao i free rapid downloaderom: kad ubacim fajlove u listu, bilo da su rapid,MU, nebitno, dobijem poruku- Error-connection timed out u FRD, kad istekne odbrojavanje(slicno je i u jD). Ima li neko ideju do cega moze da bude? Znam samo da nije do rutera, kacio sam laptop i radi kako treba
 
Da ne pregledavam ceo thread... kada skidam sa nekih servera nikad mi ne trazi da mu ispisujem slova sa one slicice a sa nekih mi stalno trazi, za svaki fajl, i onda je bezveze sto za svaki fajl treba da budem tu da bi upisao ta slovca. Jel' to mora tako ili nesto ne radim kako treba

Pozz
 
^^To zavisi od toga ok koga prezimas, da li je MU, HF, itd...to je bar jasno
 
File serveri često menjaju captcha sistem pa ovi iz JDownloader tima ne mogu da sve pohvataju ili toliko dobro odrade da im treba vremena dok ne provale kako da dekriptuju.
 
Neke je za sada i nemoguće provaliti. krastavac i ja se ponekada zeznem kada treba da pročitam :p
 
Imam dugo vec problem sa JD-om. Desava mi se sa bilo kog hostera kada downlodujem da se download jednostavno prekine. Zatim moram sve ispocetka a to se isto desava i kada koristim premium nalog (rs.com). JD nema bog zna sta da se podesi. Jedino moze biti nesto do mene. Znam da sam ranije cackao i palio gasio neke zajebancije zbog slabog pinga sto sam imao. Ali sem blagom poboljsanja nisam primetio nikakve lose simpotome a i pre nego sto sam to dirao i onda mi je JD pucao.
Da li neko ima bilo kakvu ideju sta moze uzrok da bude? Mozda Javu da updejtujem mada znam da develop tim ne preporucuje novije verzije pogotovo ne za Win 7 ali to sam zadnji put bio citao pre par meseci.
 
Ne, barem ne regularno.
Desi se da pukne download, ali je to zato što mi pukne net u nekom trenutku ili sam download server ima problema. Ovako samo od sebe nikada.
 
Skida li ovo fajlove sa megauploada? Nemam premium. Ostali hosteri popucaše :D
 
Skida, nego sta. Ako se registrujes na MU vreme cekanja se smanjuje sa 45 na 25 sec :d
 
Nazad
Vrh Dno