Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Da...aj nemoj se stekas :)

Nego ljudi jel radio neko prebacivanje rodjendana sa face-a na google calendar pa onda na mob
ja sam to uradio i primetio sam da nece nigde vise od 3 rodjendana u istom danu da mi pokaze i ako kad otvorim u google-u calendar pokazuje npr 5-6...
tattoo je u pitanju

Pa ja sam to odradio ovako na G1 dodushe,
Prvo sam instalirao facebook contact sync (odradio sync) zatim instalirao ove dve aplikacije EboBirthday i EboBirthday Contact Sync, sada imam sinhronizovane sve rodjendane sa facebooka u contacte. Dodatak ima da se izbaci widget kao googlov calendar gde vam stoje svi contacti sa datumima rodjenja, takodje ima opcija za obevestenja u notification.
Nadam se da ce pomoci
 
gTasks - sinhtonizuje se sa Tasks u gmail-u, tako da ne moram da kucam na telefonu kada sam za kompom ;)

androlib link
 
Poslednja izmena:
Postoji li ikakva kalendar aplikacija, a koja ne koristi podatke iz ugradjenog kalendara, vec ima svoju bazu?
 
Hendcent sms

jako jako mocna aplikacija za sms... milion podesavanja, fontova, iphone look, android, hend..
podesavanje posebnih ikonica za svakog (po boji znate od koga je), slike posiljalaca, posebna podesavanja za svaki chat... ma nema sta nema i radi savrseno dobro..

ovo je nesto najbolje sto sam video na androidu :) preporuka svakome

Kako da podesim da mi ispisuje ime onoga ko mi je poslao sms a ne samo njegov broj telefona?
 
Handcent SMS to po defaultu i radi, nema šta da se namešta.
Osim ako neke brojeve imaš memorisane i kao ime i bez imena.

Može da se desi ako ti stigne poruka, pa tek iz te poruke uzmeš broj i memorišeš, dok ne iskuljučiš/uključiš telefon, neće prikazivati ime.
 
Handcent SMS to po defaultu i radi, nema šta da se namešta.
Osim ako neke brojeve imaš memorisane i kao ime i bez imena.

Može da se desi ako ti stigne poruka, pa tek iz te poruke uzmeš broj i memorišeš, dok ne iskuljučiš/uključiš telefon, neće prikazivati ime.

Meni ne radi izbacuje mi samo telefon osobe koja mi je poslala poruku ali ne i ime a u imeniku je upisano i ime i broj telefona
 
I regularno pozivaš brojeve iz imenika?

Da nema veze sa Conversation Style? Kod mene stoji iPhone (mislim da je to default) i sve radi OK.
Vidim da postoji opcija da prikazuje sličice (koja može da se isključi), ali za ime ne vidim.
Pokušaj da reinstaliraš aplikaciju. Deinstall, soft reset, install.
 
ovako... prvo treba da se root-uje telefon, evo guide.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=637927

zatim, ovde procitati post koji je napisao dragoslav.nikolic(svaka mu cast :Klanjanje)
samo uraditi kao sto je napisano na njegovom postu i sve ce da radi :banana:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583593&page=6

ako nekom nesto zakucava, nek javi ... ;)

napokon je moguce instalirati i operu mini 5 na tattoo :) (tj. instalirati Jbed na root-ovani tattoo pa preko njega operu mini)
 
U kom smislu regularno?
Mislis kada pisem poruku ili kada zovem?

Verovatno taj broj imas 2x upisan u imenik....pa kad ti stigne sms on zabrljavi i ne zna koje ime da ispise...to je meni bio rpoblem sa nokiom...a i na TYTN-u 2 mi se desavalo....
znaci procesljaj malo imenik...pa izbrisi duple i onda probaj.

I ja na preporuku ove teme koristim handcent ( ranije chompsms ) i super sam zadovoljan...odlican je
 
Verovatno taj broj imas 2x upisan u imenik....pa kad ti stigne sms on zabrljavi i ne zna koje ime da ispise...to je meni bio rpoblem sa nokiom...a i na TYTN-u 2 mi se desavalo....
znaci procesljaj malo imenik...pa izbrisi duple i onda probaj.

I ja na preporuku ove teme koristim handcent ( ranije chompsms ) i super sam zadovoljan...odlican je

Nemam duple kontakte probao sam bio i da ga obrisem pa ponovo instaliram kao sto mi rece PJ ali i dalje mi izbacuje isto:wall:
 
Da nisi namestio da ti prikazuje samo mobilne brojeve u imeniku, pa ako su ti brojevi u imeniku definsani kao custom/home/work/bilo_šta_sem_mobile one neće da ih poveže sa imenom?

Kada šalješ poruku iz Handcent, da li kucanjem početnih slova imena u adress baru dobijaš spisak imena iz imenika? Na screen shotu ćeš videti da sam ja počeo da kucam pi i šta mi je on ponudio. Inače se vidi samo dva imena, a kada počneš da skroluješ, lista dođe preko tastature.
 

Prilozi

  • snap20100305_163724.png
    snap20100305_163724.png
    37.4 KB · Pregleda: 145
jedan mali off, ja sse izvinjavam, koju to tastaturu koristis? @PJ
 
Da nisi namestio da ti prikazuje samo mobilne brojeve u imeniku, pa ako su ti brojevi u imeniku definsani kao custom/home/work/bilo_šta_sem_mobile one neće da ih poveže sa imenom?

Kada šalješ poruku iz Handcent, da li kucanjem početnih slova imena u adress baru dobijaš spisak imena iz imenika? Na screen shotu ćeš videti da sam ja počeo da kucam pi i šta mi je on ponudio. Inače se vidi samo dva imena, a kada počneš da skroluješ, lista dođe preko tastature.

Namesteno mi je da prikazuje imena samo u imeniku i svi brojevi su mi na sim kartici (ako to ima neke veze)

A za ovo drugo odgovor je ne,ne dobijam spisak imena kada kucam pocetna slova u imeniku
 
pera987, AnySoftKeyboard sa visinom tastera 120%.

NightCrawler, eto objašenjenja, Handcent verovatno vuče imena samo iz imenika telefona, ne može sa kartice. Uradi copy u memoriju telefona i trebalo bi da radi OK:
 
NightCrawler, eto objašenjenja, Handcent verovatno vuče imena samo iz imenika telefona, ne može sa kartice. Uradi copy u memoriju telefona i trebalo bi da radi OK:

Nece ni kada prebacim da vuce kontakte sa telefona i dalje mi isto izbacuje (odnosno ne izbacuje) :wall:
 
Ne samo handcent, vec svaka aplikacija. Vec sam ja nekoliko puta pominjao i zalio se da mi pojedine aplikacije ne prikazuju imena sve dok ta imena ne prebacim na phone ili google. Npr. Contact Sidebar ne vidi nijedno ime sve dok se ne prebaci na telefon ili google. Vise mi je dosadilo i iskljucio sam opciju da koristi karticu a sve kontakte prebacio na google.
 
Ako pod phone keyboard misliš na klasičan nubmerpad, postoji, ali je isključivo numerička :( (single click).

Ako nađeš neku tastaturu koja ima i klasičnu telefonsku tastaturu, sa 12 tastera na kojima možeš da kucaš sve karaktere, obavezno javi :)
 
Pa ja koristim ovu default, kao na obicnom telefonu. Ali bih voleo da ima jos neke opcije na dohvat ruke, kao graficki smajliji, da ne moram da idem na menu, pa other pa insert smiley.
 
Na Samsung Galaxy ne postoji klasičan numberpad keyboard :(
Sad gledam, ima sasvim dovoljno mesta za 12 ogromnih tastera i može da se napravi stvarno odlična tastatura.
 
Ako pod phone keyboard misliš na klasičan nubmerpad, postoji, ali je isključivo numerička :( (single click).

Ako nađeš neku tastaturu koja ima i klasičnu telefonsku tastaturu, sa 12 tastera na kojima možeš da kucaš sve karaktere, obavezno javi :)

Better Keyboard ima nesto takvo:

betterkeyboard.jpg
attachment.php
 
Poslednja izmena:
Ja sam problem resio tako sto sam instalirao umesto handcent chompsms koji mi pokazuje imena iako su na sim kartici

E sada da li je handcent kod mene imao neki bug ili ne uglavnom chompsms mi sljaka bez problem jedino sto sam kod njega podesio je ton poruke i font nista drugo :banana:
 
Je l' ima neko apk za Iphone-keyboard skin za Better Keyboard? :) Ja imam tattoo, pa ga ne vidim na marketu zbog rezolucije ekrana.
 
Poslednja izmena:
Mala pomoc ako moze....

Rootovao sam moj tattoo instalirao sam iGO prema upustvu na xda developers forumu i prebacio onaj data.gro file medjutim kada pokrenem iGO

1. rezolucija se i dalje nije promenila
2. iGO blokira na EULA-i nikako ne mogu da skrolujem do kraja EULA-e,iGO zaglavi i moram da kill-ujem iGO proces jer program ne reaguje ni na jednu komandu....kada ponovo pokrenem iGO opet se isto desava...

Sta raditi?
 
Mala pomoc ako moze....

Rootovao sam moj tattoo instalirao sam iGO prema upustvu na xda developers forumu i prebacio onaj data.gro file medjutim kada pokrenem iGO

1. rezolucija se i dalje nije promenila
2. iGO blokira na EULA-i nikako ne mogu da skrolujem do kraja EULA-e,iGO zaglavi i moram da kill-ujem iGO proces jer program ne reaguje ni na jednu komandu....kada ponovo pokrenem iGO opet se isto desava...

Sta raditi?

Da citiram samog sebe :d
Problem resen reinstalom :) sada sve sljaka :banana: samo me sada zanima kako ubaciti srpski voice u iGO?

Cini mi se da je neko ranije napisao nesto o tome na ovoj temi ali ne mogu nikako da nadjem
 
mozel neko da preporuci program koji meri broj poslatih/primljenih poruka i vreme razgovora?
 
Nazad
Vrh Dno