Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Pa da bi flešovao rom treba otključan bootloader, zar ne? Koliko se sećam tamo u uputstvu na gugl sajtu kaže da se otključa bootlader.
 
Ma ne treba gmail sifra.
Evo tut za nexus 4, otkljuca ga iz fastboot-a direktno, nema dodira sa samim rom-om.
 
Pa da bi flešovao rom treba otključan bootloader, zar ne? Koliko se sećam tamo u uputstvu na gugl sajtu kaže da se otključa bootlader.
Ne treba, ja na soniju mogu da flešujem stock based romove, za aosp treba otključan bl.
 
Koja aplikacija je dobra za gasenje raznih permission-a aplikacija?

I da li se zna da li ce uskoro biti na popustu Nova Launcher i Greenify. Trenutno su 5 i 3$.
 
Ne znam za druge proizvodjace, posto niko od njih ne koristi tu zastitu ali na nexusu ako hoces da flesujes image treba unlocked bootloader

437b1516dd731d60e32e1dabcf02a637.jpg
 
Može i sada sa app ops ali treba root.
 
I ovi novi imaju svi otključan?
Mislim na note 3/4 i s5/6 .
 
Može i sada sa app ops ali treba root.
Znam za nju, ali je preglednost jako losa. Neko je ovde postavljao aplikaciju koja je lepo izgledala i bila pregledna (lepo pise "phone calls" a ne pod nekih siframa kao na App ops itd), ali ne mogu da se setim koja je. Znam da je zahtevala neki od novijih androida koji ja tada na S2 nisam imao (bio na 4.1.2).

Mora da se neko seca...
 
Znam za nju, ali je preglednost jako losa. Neko je ovde postavljao aplikaciju koja je lepo izgledala i bila pregledna (lepo pise "phone calls" a ne pod nekih siframa kao na App ops itd), ali ne mogu da se setim koja je. Znam da je zahtevala neki od novijih androida koji ja tada na S2 nisam imao (bio na 4.1.2).

Mora da se neko seca...
Pod kakvim šiframa? Zadnji App Ops
.
6f6e556f532a663781219c9ab6fa7f22.jpg
 
Da li se nekome desava da, u Hromu, pri kucanju komentara stranica se, mic po mic, pomera na gore? Meni se desava, npr. na Beobild forumu, i to samo kada zumiram. Cim je stranica u normalnoj velicini, prestaje da se pomera dok kucam. Znaci samo kada je zumirana stranica, svakim pritiskom da slovo ili znak stranica se pomera na gore. Na drugim stranicama je ista situacija, ovde npr. ne jer je mobilna verzija prikazana pa ne mogu da zumiram, ali na svakoj drugoj stranici gde je desktop prikaz stranica se pomera.
Ne smeta mnogo, samo mi je cudno, pocelo je pre par nedelja. Prvo sam pomislio da je do roma, ali sam apdejtovao na najnoviji 5.1.1. i juce na P3 i dalje se pojavljuje.
 
Pod kakvim šiframa? Zadnji App Ops
.
6f6e556f532a663781219c9ab6fa7f22.jpg
Onda su to nesto promenili. Kad sam koristio pre nekoliko meseci je bilo u com.push.itd formatu i tako za hiljadu stavki... Doduse to je bio modul za xposed pa ne znam jel pricamo o istom.
Vidim i da se na GP nalaze 2 aplikacije pod istim imenom. Jel mozes da mi das link do te tvoje?

@Septimus
Meni se ova dopada, ima i pro verzija. Nije flat i minimalistic, pa ako to trazis onda bolje gledaj nesto drugo.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apalon.weatherlive.free&hl=en
 
Koristite Gmail app za hotmail nalog ili bas hotmail app? Malo mi je konfuzno u gmailu da imam dva accounta, neka preporuka? Hvala
 
Ја користим 2 gmail акаунта, није конфузно лепо све ради.
 
Ako imas dva naloga

8aff1616a198d78c116e1f1873092114.jpg


samo kliknes na onaj kruzic u desnom uglu ( to mi je za yahoo) i promenio si nalog. Ima i all inbox gde stavlja sve mailove zajedno.
 
Poslednja izmena:
Onda su to nesto promenili. Kad sam koristio pre nekoliko meseci je bilo u com.push.itd formatu i tako za hiljadu stavki... Doduse to je bio modul za xposed pa ne znam jel pricamo o istom.
Vidim i da se na GP nalaze 2 aplikacije pod istim imenom. Jel mozes da mi das link do te tvoje?

@Septimus
Meni se ova dopada, ima i pro verzija. Nije flat i minimalistic, pa ako to trazis onda bolje gledaj nesto drugo.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apalon.weatherlive.free&hl=en
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.findsdk.apppermission
 
Koristite Gmail app za hotmail nalog ili bas hotmail app? Malo mi je konfuzno u gmailu da imam dva accounta, neka preporuka? Hvala
Ja koristim CloudMagic za 3 Outlook maila. Sasvim solidan (dosta bolji od Outlook aplikacije). Redovno ga sređuju i dodaju nove stvari.
 
Jel komanda u terminal emulatoru npr. rm /data/cache/* brise sve u folderu ili samo unneeded files kao u titanium backupu?
 
Nazad
Vrh Dno