Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

iGO je jos uvek die beste, u stvari od offline alikacija. Ako bih imao svuda net samo bih cemao Google Maps (i ako bih mogao da progutam onu Bosanku koja navodi).

Molim vas, moze li mi neko reci na kojoj navigaciji mogu da vidim rutu ali offline. Imam trenutno here navigaciju ali tu ne mogu da nadjem. Hvala
Here ima offline mod samo su mape strasno velike u odnosu na druge navigacije.
4.jpg
 
Poslednja izmena:
Here je po meni najbolji, ali sam primetio da se vecina ljudi bolje snalazi na iGO. Sygic sam nesto kratko koristio, nije mi bilo to-to.
Definitivno bih koristio Google Mape, samo da imaju normalan offline mod.
 
Here je po meni najbolji, ali sam primetio da se vecina ljudi bolje snalazi na iGO. Sygic sam nesto kratko koristio, nije mi bilo to-to.
Definitivno bih koristio Google Mape, samo da imaju normalan offline mod.



Google mape najbolje samo nemaju offline mod ...

iGO je najstarija navigacija i može da radi sa TomTom/HERE/Contrast mapama pa imate 3 navigacije u okviru jedne (svuda su neke mape bolje).
Srpski TTS, gomilu mogućnosti za nadogradnju, latinica/ćirilica, a to nemaju druge naviacije...

Jedino je malo cimanje oko sys.txt fajla pa zato malo manje iskusni korisnici imaju probleme ...
Ko ne želi da se cima onda lepo HERE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps&hl=en) - besplatno i lako za instalaciju i završena priča :)
 
Koji nudi sve sto je prosecnom korisniku potrebno. Koga briga za 3 tipa mapa? Necu tri tiap, hocu one koje su precizne. I necu da gubim vreme na podesavanje necega sto bi moralo da bude automatiozovano u 21. veku. Nema smisla bilo kome iz bilo kog razloga preporuciti iGo danas pored Here, Cygic i Google Maps.
 
Slazem se da je iGO veoma komplikovan za instalirati, UI je isto poprilicno los. Takodje odsustvo sa play store-a ga cini nedostupnim za 99.9% android korisnika, jer i kada naidju vecina njih odustane posle onolikih zavrzlama.

Kao navigacija je super, ali biznis model im je ala symbian tip programa.
 
Poslednja izmena:
Koji nudi sve sto je prosecnom korisniku potrebno. Koga briga za 3 tipa mapa? Necu tri tiap, hocu one koje su precizne. I necu da gubim vreme na podesavanje necega sto bi moralo da bude automatiozovano u 21. veku. Nema smisla bilo kome iz bilo kog razloga preporuciti iGo danas pored Here, Cygic i Google Maps.

E pa baš zbog toga :)
Nema najboljih mapa, jedne su bolje na jednoj lokaciji, druge na drugoj, contrast mapa sigurno ima najviše podataka i brojeva.
sys.txt fajle se podešava za 2 minuta jednom prema uređaju, a lako je naći na netu već sređene jer milioni ljudi imaju npr S4 ili G2 telefon ...

Slazem se da je iGO veoma komplikovan za instalirati, UI je isto poprilicno los. Takodje odsustvo sa play store-a ga cini nedostupnim za 99.9% android korisnika, jer i kada naidju vecina njih odustane posle onolikih zavrzlama.

Kao navigacija je super, ali biznis model im je ala symbian tip programa.

Pa za početnike nije, zato su tu here mape ...
Takva im je politika firme, za android prodaju licencu za ios ih ima na marketu - https://itunes.apple.com/en/app/europe-igo-primo-app/id321933838?mt=8
A ima i ovako gotovih rešenja - http://www.navgear.de/2Din-GPS-Autoradio-PX-8434-919.shtml
 
Poslednja izmena:
Treba mi neka jednostavna apk za edotovanje mp3 fajlova, tipa zadam pocetno i krajnje vreme, dodam fade in i out i cut. Probao par sa PS, ali ni jedna mi se ne svidja, pa da ne idem redom, mozda neko zna sta trazim.
 
Koji nudi sve sto je prosecnom korisniku potrebno. Koga briga za 3 tipa mapa? Necu tri tiap, hocu one koje su precizne. I necu da gubim vreme na podesavanje necega sto bi moralo da bude automatiozovano u 21. veku. Nema smisla bilo kome iz bilo kog razloga preporuciti iGo danas pored Here, Cygic i Google Maps.
Jedino Here od toga pobrojanog nije smesan u poredjenju sa iGO-om. Here je samo znatno losiji od njega ali je ipak upotrebljiv.

I bas zato sto je 2015. ljudi bi trebalo da su pismeniji i da umeju da koriste najbolju aplikaciju. Mislim, isto kao da si PaintBrush suprotstavio Photoshopu - postoji nesto u cemu je Paint bolji sem sto je *****friendly?
 
Šta su toliko jake odlike iGOa da zavređuje da se čovek cima i traži valjan link i konfiguracioni fajl?
Vidim da se koriste vrlo objektivne reference, poput smešan i lošiji.
Gde je vas izneverila neka od tih smešnih aplikacija, gde je iGO zablistao?
Meni je svaka radila kako treba, protiv iGO sam izneo šta mi se ne sviđa i to je jedini razlog za zaobići je.
 
Sve te informacije mozes da nadjes na temama o navigacijama i to bi i trebalo da uradis umesto sto siris dezinformacije.

A evo ti primera za Sygic:
- zadaj mu da te vodi na bilo koju adresu koja ne postoji u mapi a postoji u stvarnosti i on ce te bez ikakve dodatne konsultacije s tobom voditi na neko random mesto u ulici ...takvo nesto se iGO-u kao ozbiljnoj aplikaciji ne moze desiti.
...probaj sa Bulevar Zorana Djindjica 87 npr.
 
Treba mi neka jednostavna apk za edotovanje mp3 fajlova, tipa zadam pocetno i krajnje vreme, dodam fade in i out i cut. Probao par sa PS, ali ni jedna mi se ne svidja, pa da ne idem redom, mozda neko zna sta trazim.
Ringtonium Pro
 
E vidis u iGO-u sa Contrast mapom (koja ne postoji za druge navi aplikacije) ta adresa je upisana i uredno ce te odvesti bas na nju.

To sto ti sad pricas da ti je prijavljuje kao nepostojecu adresu i ne vodi te na nju moze samo da znaci da su otklonili taj ogromni nedostatak u Sygic aplikaciji ...do sada je vodila u sasvim drugi blok, tamo kod b92. A to nije vodjenje DO cilja nego vodjenje OD cilja.

Obrni okreni, iGO je sigurno mnogo bolji.
 
U kom kontekstu je bolji je diskutabilno. Za većinu korisnika nije bolji, jer većina nas traži ucrtane ulice. Realno je i to da većina ili nije dovoljno pismena ili jednostavno ne želi da se bakće natezanjem aplikacije da radi i na njihovom telefonu.
Po subjektivnim utiscima... svako ima mišljenje :) Ja sam samo za to da se iGO predlaže kao rešenje nekome ko očigledno ima problema i sa mnogo jednostavnijim pristupom :)
"Nešto mi Windows koči... " "Ma instaliraj Arch Linux, ima da leti!" e tako to izgleda sa strane.
 
Poslednja izmena:
Pa sa ovako slozenim tekstom mogu da se slozim. Ti si ipak na pocetku o iGO-u govorio kao o necem prevazidjenom, zastarelom, zaostalom ...a on je naprotiv i dalje najnaprednija navi aplikacija i to je razlog sto sam ubacio svojih 5 centi. ;)
 
cini mi se da postoji tema za navigacione apk ?

Vidi sta sam im pronasao :)
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?245249-Android-navigacija-i-mape

cini mi se da postoji tema za navigacione apk ?

Meni se cini da ima negde:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?245249-Android-navigacija-i-mape

cini mi se da postoji tema za navigacione apk ?

Da se bar i njima to ucinilo pa da potraze.
MUST SEE. CHECK OUT:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?245249-Android-navigacija-i-mape
 
Jel ima neka fora da se upakuju sve aplikacije negde i kad uzmem novi fon samo roknwm emter i on sve instalira.. cesto menjam telefone i sad mi vec dojadilo..
 
Google backupuje i vraca samo svoje aplikacije. Nego neko pomenu da ima google navigaciju sa bosanskom tetom,na koju foru? Probala sam da preko app settings promenim jezik u mapama na srpski,prica neke nebuloze,mada nisam u Sr trenutno.
 
Meni je vraćao sve živo (čak i ono što sam ne znam kad imao instalirano, a ništa podešeno, klot install.
 
A pa to se meni pre desavalo da krene da svlaci sve sa play storea,ali ne vise. Ja mislim na data,to jedino vraca za google aplikacije. Za to sto je covek pitao najbolji je titanium backup,batch restore,ali meni opet treba par sati da sve skockam krastavac.
 
Ljudi, koja je razlika između Office mobile i word/excel/powerpoint aplikacija?
 
Jel ima neka fora da se upakuju sve aplikacije negde i kad uzmem novi fon samo roknwm emter i on sve instalira.. cesto menjam telefone i sad mi vec dojadilo..
To automatski radi, ja kad god odradim factory reset povuce mi sve aplikacije koje sam koristio sa PS-a automatski, tj cim se ulogujes na svoj g nalog.
 
Ne naravno, samo svuce sa PS-a sve odjednom, ne moras rucno da juris sve da instaliras.
 
То је најмањи проблем, фора је да ти повуче и подешавања у тим апликацијама.
 
Obrisah danas photos aplikaciju, i nestala mi opcija photos backup u play servisima.
Zar nisu rekli da moze da se ukljuci backup i bez aplikacije?
 
Nazad
Vrh Dno