Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

SHAREit i AirDroid. Dugo sam koristio AirDroid, ali skoro sam probao SHAREit i fantastican je.
 
Koja je najbolja opcija za prebacivanje podataka sa kompa na mob i obrnuto preko Wifi,koji mi program treba?Do sad sam slao podatke sa moba na komp preko ES File Explorera tj opcije Ftp server,ali ne znam kako da sa kompa saljem na mob.
Sto ne koristis SMB protokol. Ima ga skoro svaki file explorer. Ja npr koristim FX. Shareujes potrebne foldere na kompu, i pristupas im sa telefona, i sa njega i kopiras/brises/premjestas u oba smjera.
 
Hvala svima! ;) Moze predlog kako da postavim da mi Tethering app startuje automatski svaki put kada startujem telefon? Ne koristim sistemski tethering, vec posebnu app. Postoji li neka jednostavna Linux komanda iz Terminala ili da je stavim u neki Autoexec ili StartUp folder - analogija sa Microsoftom, ne razumem se bas.
Probaj Taskerom.

Sto ne koristis SMB protokol. Ima ga skoro svaki file explorer. Ja npr koristim FX. Shareujes potrebne foldere na kompu, i pristupas im sa telefona, i sa njega i kopiras/brises/premjestas u oba smjera.
On to vec radi preko ES file explorera. A zeli da sa kompjutera prebacuje na mobilni. Dakle da upravljanje vrsi preko kompjutera.
 
Imam problem sa mts centar aplikacijom, stalno mi izbacuje kad treba da se ulogujem doslo je do greske?
 
Može li mi neko reći ko koristi facebook lite kako je zadovoljan aplikacijom? Da li poruke stižu kao notifikacije ili kao na messengeru chat heads ili? Ima li nekih mana? Kako utiče na bateriju?
Hvala
 
Radi lepo, ružna do boga, nema bagova, "stižu notifikacije kao poruke" i ne utiče skoro nikako na bateriju i ne zauzima ram. :D
Naravno da imam fon sa 2 giga rama ne bi ovo ni pogledao, ali gnex sa 1Gb pa mora da se štedi :D
 
Odlicno radi, cak nije vise toliko ni ruzna, ako ne racunamo poruke i jos po nesto. Zadnjim update-om su malo sredili dizajn. Bateriju ne trosi ni 0,01%
Imas na apk mirror da skines apk, jer jos nije dostupna na vecini uredjaja.
 
Pa moraš na kompu da podesiš foldere i hard-diskove koje šeruješ. Ako imaš dva kompjutera u kući, onda valjda znaš kako se to radi. Ako nemaš, imaš gomilu tutorijala o tome kako se to radi. I to ne ide preko FTP, nego preko LAN.
 
Može li mi neko reći ko koristi facebook lite kako je zadovoljan aplikacijom? Da li poruke stižu kao notifikacije ili kao na messengeru chat heads ili?
Meni se baš sviđa kako izgleda, a lepo radi. Poruke stižu kao notifikacije, a ne znam kako izgleda messenger ;) Do skoro sam FB koristio samo preko Opere Mini, tako da ni "pravu" FB app nisam nikada koristio ;)

Sve u svemu, meni sasvim ok, pošto FB samo uzgred pogledam povremeno :)

@ Packy: ja na tabletu (Lenovo A8) koristim sličnu opciju - ftp pristup iz ugrađenog fajl managera. Kad se konektujem, mogu da prebacujem fajlove sa tableta na komp i obrnuto, sa kompa na tablet. Mislim da je to slično sa ES-om, koliko se sećam sa Asusa HD7.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji neka app u koju bi mogao da obelezim mesta, gradove i znamenitosti koje sam obisao, takodje da mogu da ubacim neke koje nameravam u budućnosti da obidjem itd... ? To bi bas bilo korisno :)
 
Evo ubacih i ja lite fb... Super je za bateriju, brzo radi, notifikacije super... Čak meni je i izgled ok, jedina mana je home page nečijeg profila gde ne otvara direktno timeline... Možda i malo bolje da urade deo sa porukama... Ali zadovoljan sam
 
Evo ubacih i ja lite fb... Super je za bateriju, brzo radi, notifikacije super... Čak meni je i izgled ok, jedina mana je home page nečijeg profila gde ne otvara direktno timeline... Možda i malo bolje da urade deo sa porukama... Ali zadovoljan sam
Ja sam probao ponovo i nema šanse.
Ajde i da pređem preko ružnoće (za koju imam utisak da su namerno uradili, jer niko ne može da izbaci onoliko loše dizajniranu aplikaciju, pogotovo toliko ozbiljna firma), ali ono što je za mene potpuni turn off je što iz drugih aplikacija ne mogu da se ulogujem preko Facebook. Tu komponentu su potpuno izbacili.
 
Ubacih i ja Fb Lite, meni je ok, s' obzirom da ne koristim fejs preterano. Lepo radi, notifikacije stizu, da su mogli malo da porade da interfejsu mogli su, ali dobro, bolje da bude ruzan nego da je lep a da crpi ram i bateriju. ;-)
 
Ja sam probao ponovo i nema šanse.
Ajde i da pređem preko ružnoće (za koju imam utisak da su namerno uradili, jer niko ne može da izbaci onoliko loše dizajniranu aplikaciju, pogotovo toliko ozbiljna firma), ali ono što je za mene potpuni turn off je što iz drugih aplikacija ne mogu da se ulogujem preko Facebook. Tu komponentu su potpuno izbacili.

Zato sto imas "uslova" da koristis normalnu verziju FB, koja vuce i preko 150 MB. Onaj ko ima manje rama, pa mu uz to dodju i predinstalirane google aplikacije...onda je primaran da se drzi onoga sto je najmanje vuce ram.

Nisam uspeo da instaliram sa ovog linka jako je los server, nasao manje vise sto sam trazio... Pinterest posluzice :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.m4b&hl=en
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Jel moze nekako da Note3 da se "nabudzi" neki offline fm radio. Hvala
 
Kako da nabudzis pogon na sva 4 tocka, ako auto uopste nema motor?
 
@ jericko . Hehe pa nisam mislila da budzim ako nema motor. Samo sam pitAla. Mislila sam na spirit radio il tako neki. ☺ negde sam procitala da ima neki next radio ,ako sam dobro videla
 
Poslednja izmena:
moze neki online radio, kao sto je tune in. za fm radio nema hardversku podrsku pa nije moguce
 
Zna neko neki normalan video editor, sa najobicnijim opcijama, da mogu da skratim klip, smanjim kvalitet videa zbog slanja itd...? Po mogucnosti da mi ne lepi logo developera preko posle rendera.
 
Nazad
Vrh Dno