Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

U principu ne smeta - slobodno ostavljaj, i ja tako radim ceo život.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
+1 volim da me ceka puna baterija kad mi počne dan.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
I ja volim da me dočeka ujutru puna baterija, kao što sam i navikao. Ali ovo me je malo nateralo da se zapitam..

885c5bcbf16c3b8520ac7057c7a80668.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Tražio sam neke podatke o tome kako puniti bateriju i našao da ostavljanje telefona ne škodi jer telefon sam isključuje punjenje.
Isto sam napisao da punjenje do 100% zagreva bateriju i da se tome skraćuje broj ciklusa punjenja. Aplikacija Accubaterty čak kaže da bateriju treba puniti do 80% da bi što duže trajala.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
U suštini da ostavljam slobodno je zaključak [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da li je neko koristio Helium backup app na Z3? Nerutovan.
Pokušavam da ga povežem sa chrome extenzijom na desku ali mi ne da da u samom telefonu promenim usb konfiguraciju iz MTP u PTP, da bih ušao u sam meni Helium-a i pokrenuo backup.
Čim kliknem na PTP, on se odmah vrati sam na MTP.


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Da li postoji neka normalna aplikacija za faceunlock na androidu? Postoji gomila aplikacija, međutim kada se instalira ili mora dva puta da se otključava ili je namenjena za faceunlock aplikacija. Ako neko koristi takvu aplikaciju neka podeli, bio bih zahvalan.
 
Ima od 7.0 Android verzije.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Да ли неко зна неку апликацију која може да уређује облик и изглед нотификација које искачу за телефон?
Морам да нађем неко ријешење да заменим default нотификације које избацује Самсунг на својим телефонима, нервира ме када искачу у посебном прозору на сред екрана..
 
Koje ti tačno notifikacije izlaze po sred ekrana?
Ja se pokušavam širi i jedina koja mi pada na pamet je ona za dozvolu pristupa kompjutera telefonu kada je uključen USB debugging I kada se bira tip USB konekcije.
 
Па све, обичне смс поруке, viber, whatsаpp, све дође као искачућа порука дебљине 2 прста на екрану на којој или можеш приказати садржај или кроз апликацију не дозволиш приказ али порука на екрану свеједно остаје.

Дуго сам користио Ѕony па сам можда навикао тако, и код њега се текст пристигле поруке приказује реченицу по реченицу у врху екрана гдје стоје нотификационе иконице и батерија. Испише се цио текст и онда нестане, после остаје само иконица за пристиглу поруку.
Немогуће да не постоји нека апликација која детљаније уређује нотификације, зар се увијек морају фабричке користити?
 
Nije vezano za android aplikacije. Koliko sam shvatio problem ti predstavlja Heads up, a navikao si na stari Notification ticker?

Pogledaj sliku
25c97822d6044097c0a41c58bc413560.jpg
 
Да ли се бекаповањем Вибера могу повратити и слике? Конкретно мислим да сачувам фолдер са сликама и да га после вратим.
Приметио сам да су ми враћене слике које сам ја послао и ако нисам враћао фолдер да сликама.
Сад ми треба за другу уређај где много дуже није брисан Вибер и где је цела историја порука и слика.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Backup u Viber aplikaciji ne uključuje slike, to možeš lepo sam da prebaciš ceo folder sa slikama..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Знам да Вибер не враћа слике.
Значи кад вратим тај фолдер са сликама, и све слике ће бити враћене? Сад ми стоји оквир за слике али без слика.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Samo sačuvaj folder ceo i posle ga vrati
Mislim, običan folder sa slikama, nema tu neke filozofije.
c4b55b30b7e7daa3ba498cc7e4aa99eb.jpg


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nije vezano za android aplikacije. Koliko sam shvatio problem ti predstavlja Heads up, a navikao si na stari Notification ticker?

Pogledaj sliku
25c97822d6044097c0a41c58bc413560.jpg

Е свака ти част, управо сам на то мислио.
Ова слика што си поставио... значи ја тражим да ми се нотификације прикажу само као ово у врху екрана "Do you pick the Ticker". И када се заврши приказ текста, тада текст поруке нестаје а остаје само ова мала иконица нотификације.
А ако је могуће да се ово доле испод њега не појављује уопште, овај дио где стоји велика икона од hangsout-a.
Како да то подесим, имаш пиће :)
 
Не знам да ли је већ неко качио.
Апликација којом се могу остварити видео позиви за земље где је то онемогућено, Емирати, Дубаи...
Пошто Вибер, Скајп не раде у Емиратима ова апликација то омогућава. Мислим да онај ко је у Емиратима плаћа неку претплату. Нисам лично звао неког у Емиратима али кум јесте.

Сви који имају неког тамо а не могу да комуницирају нека пробају ову апликацију.

https://play.google.com/store/apps/details?id=im.thebot.messenger

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
izasla zvanicna KP aplikacija, barem tako pise u novom apdejtu bete.
 
Stigla je i poruka da je dostupna, od njihovog tima na KP.
 
e kul, meni nije nista stiglo ali sam sad video u opisu apdejta...
 
Dobra je kp apk. koristio je kao betu nekih mesec dana bez bilo kakvih bagova, sad je pregazi zvanicna pa cemo videti kako dalje

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Како да додам неки рођендан у гугл календар особе која није у контактима? Конкретно ми треба за дечије рођендане мада то није важно.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Dodas reminder i u podsetnik oznacis da se ponavlja svake godine. Ionako smara traziti osobu da bi se uz nju vezao rodjendan, ovako nazoves podsetnik "Slavoljub automehanicar rodjendan" (wink-wink) :d i miran si.
 
Знам то али не могу да додам уназад датум, да додам датум рођења а да буде смислено, а не да у наслову стоји "Славољуб аутомеханичар рођендан 01.01.2000".
Та опција за рођендане недостаје.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Koristim aplikaciju simplenote za beleške. Odgovara mi što je stvarno simple i što ima sinhronizaciju na svim uređajima. Ono što mi fali je neki rich tekst editor. Imaju markdown, ali mi treba ovo drugo. Da li ima možda nešto nešto tako, simple, za sve uređaje (web, desktop, mobile) i da ima rich tekst editor(bold, italic, underline)?
 
A što ne koristiti Markdown za rich text?

Ja koristim neutiNote, za kog bih se zakleo da je imao mali toolbar za rich text, ali sada ga ne vidim. Inače, koristim ga za Markdown i sinhronizaciju sa Dropboxom.
 
Nazad
Vrh Dno