Šta je novo?

3dfx Voodoo5 5500 64MB AGP

khm ;)
Image Quality: Voodoo2 SLI vs Voodoo5
http://www.3dfxzone.it/dir/articles/3dfx/image_quality_voodoo2_vs_voodoo5/?pid=1&lan=

3dfx Voodoo2 SLI
v2_ut.jpg


3dfx Voodoo5 5500
v5_ut.jpg

Ne vidim razliku majke mi, u čemu je fora?
 
@boZZaP:
Pa isti je kvalitet, ako si to hteo da kažeš. Darko mi lepo kaže da nema ništa bolje od V2 sli za UT99 :D, al je mana 1024x768 maksimalna rezolucija za V2 sli. E da imam vremena i ja bi se zezao sa Voodoo, al krastavac. Moj komplet od Matrox MGA 200 + V2 Appache sa 12Mb stoje u kutiji :(
 
@boZZaP:
Pa isti je kvalitet, ako si to hteo da kažeš. Darko mi lepo kaže da nema ništa bolje od V2 sli za UT99 :D, al je mana 1024x768 maksimalna rezolucija za V2 sli. E da imam vremena i ja bi se zezao sa Voodoo, al krastavac. Moj komplet od Matrox MGA 200 + V2 Appache sa 12Mb stoje u kutiji :(

nikad nisam video UT :d pa sam posumnjao da je izmesao slike ;)

a sto se tice 1024x768 svako cuva svoje oci kako zna i ume
bolje na 640x480 sa maxfps i refreshom 120~150hz nego...
naravno to vazi za one koji igraju multiplejer na internetu
 
Ovo svakako pobudjuje stare uspomene :) . UT za grafiku koju je imao tada je imao odlicnu optimizaciju i uopste nije bio hardverski zahtevan.
 
Ja isto kad sam bio mladji i kad mi je trebalo , nisam imao dobar net za multi player , a sad kad sam stariji imam 2 mbita ,a ne znaci mi toliko koliko mi je onda trebalo.

Predpostavljam da je slicna analogija kao kad imas 13 godina pa znas sta ti fali a posle kad do toga dodjes i nije bas toliko dobro u odnosu na to koliko be te to u tom trenutku usrecilo LOL
 
E pa ljudi niste vi videli kako izgleda Voodoo Rush to je bila kartica koja ne bi stala i nu neko ogromno kuciste. Ali graficka je za ono doba gazila sve pred sobom. Koliko se ja secam jos u ono vreme voodoo je prvi izveo SLI tehnologiju, drugar je imao dve voodoo 2 kartice od po 32mb.
Ipak ta firma nije stala sa proizvodnjom oni i danas rade ali pod drugim imenom poznatim imenom NVIDIA. Kada je voodooo puko, nvidia je preuzela igru i na sajtu nvida moglo je da se skinu i drajveri za voodoo kartice. Ipak voodoo je bila kartica koja je izgubila zato sto su se fokusirali samo na igrice, nisu imali ozbiljne karte za jake firme gde se uglavnom zaradjuju pare. Toliko o tome sto ja znam.
 
E pa ljudi niste vi videli kako izgleda Voodoo Rush to je bila kartica koja ne bi stala i nu neko ogromno kuciste. Ali graficka je za ono doba gazila sve pred sobom. Koliko se ja secam jos u ono vreme voodoo je prvi izveo SLI tehnologiju, drugar je imao dve voodoo 2 kartice od po 32mb.
Ipak ta firma nije stala sa proizvodnjom oni i danas rade ali pod drugim imenom poznatim imenom NVIDIA. Kada je voodooo puko, nvidia je preuzela igru i na sajtu nvida moglo je da se skinu i drajveri za voodoo kartice. Ipak voodoo je bila kartica koja je izgubila zato sto su se fokusirali samo na igrice, nisu imali ozbiljne karte za jake firme gde se uglavnom zaradjuju pare. Toliko o tome sto ja znam.


Da...
- Ovde niko nije video kako izgleda Voodoo Rush
- Danasnji SLI (koji se pojavio oko 2003.) ne radi na istoj tehnologiji, tako da to nije isti SLI. Samo je iskoriscen trademark
- Voodoo 2 sa 32 MB nikada nije postojao. Voodoo 2 se proizvodio u verzijama od 8 i 12 MB
- 3dfx je stao sa proizvodnjom kad je otkupljen
- Na NVIDIA nikada nisu mogli da se skinu 3dfx driveri, vec je postojao link na 3dfx.com koji je preusmeravao na neki od neoficijelnih (fan) sajtova gde su mogli da se skinu driver-i
- 3dfx je izgubio zato sto nisu napredovali (samo su nabacivali RAW power na kartice), dok je konkurencija obarala cene i pravila sve konkurentnije proizvode i fokusirala se na mogucnosti (npr. DX8 i Pixel Shader-i)
 
Ta recenica je vise bila sarkasticna, ali koliko se secam Rush je bio los i 3dfx-u je krenulo tek sa V2 i V3...
Ipak mi se vise dopada NVIDIA. 3dfx je jednostavno monopolisao i pruzao malo za dosta novca...
 
E pa ljudi niste vi videli kako izgleda Voodoo Rush to je bila kartica koja ne bi stala i nu neko ogromno kuciste. Ali graficka je za ono doba gazila sve pred sobom. Koliko se ja secam jos u ono vreme voodoo je prvi izveo SLI tehnologiju, drugar je imao dve voodoo 2 kartice od po 32mb.
Ipak ta firma nije stala sa proizvodnjom oni i danas rade ali pod drugim imenom poznatim imenom NVIDIA. Kada je voodooo puko, nvidia je preuzela igru i na sajtu nvida moglo je da se skinu i drajveri za voodoo kartice. Ipak voodoo je bila kartica koja je izgubila zato sto su se fokusirali samo na igrice, nisu imali ozbiljne karte za jake firme gde se uglavnom zaradjuju pare. Toliko o tome sto ja znam.

Drugar, malo si se pogubio, nisu ti baš tačni podaci u postu, ali lepo je što voliš 3dfx kao i svi mi koji smo znali šta je prava stvar tada :)
 
Ta recenica je vise bila sarkasticna, ali koliko se secam Rush je bio los i 3dfx-u je krenulo tek sa V2 i V3...
Ipak mi se vise dopada NVIDIA. 3dfx je jednostavno monopolisao i pruzao malo za dosta novca...
u vreme "najvece slave" vudua nvidia kartice su bile smesne a narocito ako bi pokusao da igras u njihovo najvecoj prednosti = visoj rezoluciji ili vecem broju boja...

nezaboravi da su v1 v2 v3-2000 radile u PCI slotu dok "najvece zvezde" tog vremena nvidie su zahtevale agp port sto je znacilo zamenu kompletnog racunara (sto je kostalo u hiljadama maraka tada) a da nespominjem da su pristojni monitori na kojim je mogla da se gleda ta "visoka rezolucija" od nvidie kostali 5000-8000 maraka

ko je tu sad koga i zasto...
 
yeste, bilo je.... ja sam imao 17" monitor sećam se i v3 3000 agp, lele što je to bilo dooobro. ali sam 1280 rezoluciju držao samo na desktopu a igrao se u 800 :d
 
u vreme "najvece slave" vudua nvidia kartice su bile smesne a narocito ako bi pokusao da igras u njihovo najvecoj prednosti = visoj rezoluciji ili vecem broju boja...

nezaboravi da su v1 v2 v3-2000 radile u PCI slotu dok "najvece zvezde" tog vremena nvidie su zahtevale agp port sto je znacilo zamenu kompletnog racunara (sto je kostalo u hiljadama maraka tada) a da nespominjem da su pristojni monitori na kojim je mogla da se gleda ta "visoka rezolucija" od nvidie kostali 5000-8000 maraka

ko je tu sad koga i zasto...

Pa pobogu, nisu racunari i visokorezolucioni monitori kostali toliko u to vreme...
A AGP se uveliko koristio u vreme kada je 3dfx sisao sa trona.
Secam se jako dobro da si sa TNT-jem mogao lepo da se igras i da nije imao toliko losije performanse od Voodoo3 koji je kostao 2 ili 3 puta vise...
 
bio sam mali ali se sećam da su 17" monitor i laserski štampač koštali kao ceo high end kompjuter tada. a isto tako se sećam kada sam otišao da apgrejdujem komp jer mi je otac zakinuo za grafičkoj zbog monitora i štampača i potražio rivu tnt, rekli su mi: mali ne loži se, možeš da biraš između voodoo3 i voodoo3. mi bi izabrali voodoo3.
 
u vreme "najvece slave" vudua nvidia kartice su bile smesne a narocito ako bi pokusao da igras u njihovo najvecoj prednosti = visoj rezoluciji ili vecem broju boja...

nezaboravi da su v1 v2 v3-2000 radile u PCI slotu dok "najvece zvezde" tog vremena nvidie su zahtevale agp port sto je znacilo zamenu kompletnog racunara (sto je kostalo u hiljadama maraka tada) a da nespominjem da su pristojni monitori na kojim je mogla da se gleda ta "visoka rezolucija" od nvidie kostali 5000-8000 maraka

ko je tu sad koga i zasto...

Sta 5 - 8 000 maraka, 80 000 maraka. Kako volim kad ovako lupate gluposti :)
Koji je to monitor visoke rezolucije kostao 8 000 maraka?

PCI slot je vec bio na pragu smrti kad su grafe bile u pitanju i to nije bio nikakav trik. AGP je dostojno i sa razlogom (pre svega zamenio PCI i odrzao se jako jako dugo kao standard.
 
sad kad si moderator strucnjak si i za vreme kad si bio u zabavistu...

da si imao pare makar za Svet Kompjutera mogao bi sad da prelistas stare brojeve i da procitas koliko je hardver kod nas kostao (ne za jedan PC svercovan u delovima za kod kuce sa 12" monitorim) nego legalno uvezen ili kupljen na konsignaciji sa svim papirima a nedaj boze da si se bavio 2d/3d grafikom i animacijom pa ti je trebalo vise komada sa monitorima 21" +
ili da su ti trebale miro/par/perception kartice i svhs rekorderi za "male" i beta za "velike" televizije
 
Posto sam imao sve Mikro, PC Press, Racunare i SK brojeve od njihovog pocetka do 2003. godine, a za razliku od tebe sam ih i citao i nesto naucio, bas bih voleo da mi pokazes monitor za narodne mase od 8 000 DEM, pametnjakovicu.

I ostavi te fore iz 3. osnovne za nekoga drugog :)
 
Poslednja izmena:
rofl pa sam epitet "za narodne mase" isključuje visoku cenu. ne znam koliko su se kretali ozbiljni monitori, ali moj 17" je bogami bio preko 800 maraka, to jeste
 
Mislim da bi bilo lepo da ostavimo razno-razne uvrede po strani. Komponente jesu bile skuplje i dobili smo odgovor da je 17" monitor kostao preko 800 DEM. Koliko me secanje sluzi, u vreme Voodoo3 su se masovno kupovali 14" monitori i kostali su od 250+ DEM.
A ako cemo iskreno, Kuditihaex-a izgleda da secanje sluzi najbolje :)

E da... Jesu to bila lepa vremena... Doba jeftinih napajanja i ruznih kockastih kucista, Windows 98, Quake II.... Divota :D
 
A ako cemo iskreno, Kuditihaex-a izgleda da secanje sluzi najbolje :)

Ma sta ga sluzi secanje kad nije imao pojma sa mozgom jer je bio klinac najobicniji a ovde se proserava kao da se u nesto razume
a u periodu koji se pominje imao je mozda komodora a neverujem amigu
a pri koristi priliku da kao moderator vredja druge i pri tome njima deli kaznene poene

najobicniji iskompleksirani balavac... koji je "citao" svet kompjutera kad je imao 9 godina i seca se svega...
 
dobro, ne moramo sada više da se vređamo, nije lepo... Poenta ove teme je između ostalog da se podsetimo kako je to nekad bilo, koje igre možemo danas da igramo na ovoj karti i kako rade. ostavimo sad monitore, procesore i ostale komponente po strani, pogotovu što monitori i nisu bitni za performanse, nego za kvalitet prikaza. ja sam recimo dobio 17" monitor uz komp, al sam sa njim mogao da se slikam, jer nisam imao grafičku dok je moj ortak sa 14" belineom nekom uživao jer je imao v3 2k. tek kada sam se dokopao i ja v3 onda smo se preselili kod mene jer sam imao bolji monitor.
 
dobro, ne moramo sada više da se vređamo, nije lepo... Poenta ove teme je između ostalog da se podsetimo kako je to nekad bilo,

Najveca je uvreda za coveka reci u da nemislis isto kao i on. A jos veca uvreda podsetiti ga da nije kompetentan da raspravlja o stvarima o kojima je samo cuo godinama kasnije
ako pogledas profil vidis da je decko bio dete u to doba i kad ga podsetis na to dobijes ovako upozorenje

kUdtiHaEX je napisao(la):
Poštovani boZZaP,

Dobili ste opomenu na BENCHforum.

Razlog: Vređanje drugih korisnika
-------
A tebe tvoj tata nije naucio lepom ponasanju pa si odrastao kao nekulturna konjina. Tuzno.
-------

Ova opomena vredi 5 poen(a) i može do svog isticanja da utiče na vaša prava na forumu i nije podložna diskusiji - pre odgovora tj. žalbe, dobro proverite da niste prekršili neko od pravila. Opomene za ozbiljne prekršaje ne ističu nikad.

Izvorna poruka:
https://forum.benchmark.rs/posts/1924004/
I ostavi te fore iz 3. osnovne za nekoga drugog :)
Da nisi bio tada u 3. osnovne verovatno bi se drugacije ponasao ;)
ovako kad ti je tata kupio prvi kompjuter nisi ni znao za cene
sha dete zna sta je 10000maraka samo place za igrackom ;)



Sve najbolje,
BENCHforum

ja sam mislio da se samo "starije gospodje" vredjaju na pominjanje godina al eto nemozes coveka ni da podsetis da pogleda u krstenicu a da ti ne obrise poruku i dodeli ti kaznene poene a da te ne prozove 'konjem"


elem ko je prelazio 97/98 na agp platforme zna koliko je to kostalo
kupovati karticu koja radi 1600x1200 rezoluciji i gledati je na 14" monitoru je...
a sto se tice cena mrzi me da gledam sta je ovaj "moderator" obrisao a sta prepravio da bi dosao do svoje "istine" da bi se slagala sa negovim "strucnim misljenjem"

recimo da se mozda bolje razumem u cene iz jer sam u drugoj polovini 90tih saradjivao sa firmom koja je uvozila/prodavala polovne/reparirane "brand" monitore velikih dijagonala +20" jer su novi bili preskupi za nase uslove (narocito posle katastrofalne inflacije pocetkom 90tih)

Naravno postojali su tada kao i sada razni krsh monitori koji su "treperili" u 60hz
Ali ko je hteo 21" monitor sa kvalitetinim 1600x1200 prikazom morao je to debelo da plati
Naravno sve cifre sa danasnjeg gledista izgledaju neverovatno kad su cene racunara smesne
 
koji je "citao" svet kompjutera kad je imao 9 godina i seca se svega...

Pazi, :), ne bih da izgledam kao neko ko se šlihta modreima ali ja sam 93-94 imao 9-10 godina i sećam se SK-a najviše zbog rubrike "Svet Igara" i sećam se igara: Colonization i nekog NCAA basketa (kao i nekog 1 na 1 do tada neviđenog, mislim da se zvao "JamIt") zbog koga sam odlomio silnu kintu ćaletu kad je prodao kola :d samo da mi kupi Trident (beše VESA ona dugačka?) grafiku + VGA (640x480) kolor monitor. :D

Poenta je da se sećam SK-a jer sam se i sam tada navukao na PC. :)
 
Poslednja izmena:
Nema smisla da se lece kompleksi medjusobnim uvredama.

Ovde smo da bismo razmenili misljenja i iskustva na prijateljski nacin.

Meni recimo kao obicnom korisniku ne prija da citam ovakva prepucavanja koja ne vode nikuda , a i ako je neko uvredjen zar mora bas uvek da se odgovori ?

nvm...

Ja koliko se secam ranije su komponente bile skupe , isto sam 85 godiste i secam se kad sam kupio prvi kompjuter koji me je kostao oko 1200 DEM (koji je bio 486 , 32 mb RAMa , HDD 1.3 GB Quantum Bigfoot , 14" monitor , a koja je graficka nisam imao pojma) a laserski stampac je tada kostao 800 DEM a sad ne znam za koliko mozes da ga kupis :) ?

Ja nisam imao para za high end konfiguracije ali se secam da kad sam kupio rivu tnt za 300 DEM tada sto je bila dobra kartica , istu takvu bih sada mogao da kupim recimo za 150 EU , a sudeci da je EU isto sto i onda DEM to je ipak duplo jeftinije.

Imao sam Voodo 3 3000 i to je po mome secanju bila zadnja dobra voodo kartica kad je bilo u pitanju odnos cena/kvalitet. Ako neko bolje zna , neka me slobodno ispravi.

Opet kada pogledas ti i sada imas izuzetno skupe monitore i profesionalne graficke kartice mada je cena ipak manja.

Nisam do duse imao prilike da vidim 3d monitore sto sam cuo da su se pojavili pa ako neko ima neki dobar link neka posalje (bez obzira sto je ova recenica off-topic ;)
 
Nazad
Vrh Dno