Šta je novo?

Koje zvucnike da kupim za kompjuter

  • Začetnik teme ivanmaat
  • Datum pokretanja
I

ivanmaat

Guest
Nadam se da se ne ponavljam.

U zvucnike se zaista ne razumem, a ocu ovih dana da kupim zvucnike za komp.

Dao bih do 100 evra. Mislim da mi je bolja varijanta 2.1 nego da bude home theater, jer mi je mala soba i nisam siguran kako bi se snasao sa postavljanjem zvucnika.

Vasi saveti sta mi je najbolje da uzmem. Gledao sam na sajtu od imtela oni prodaju Logitech zvucnike samo. Evo njihovog spiska. Da li preporucujete nesto odatle ili mozda nesto drugo.

Zvučnici - stereo
Digitus DA-10280-A, 2.0, 2x 0.8W, set for MP3/MP4/iPOD, 200Hz-12KHz, 69dB, input 10kOhm/4Ohm 800 8.2
Logitech AudioHub PC multimedia speaker system, 2.1, 15W RMS, space-saving design, powered, 3-port USB hub, gar. 2 god. 6,950 71.6
Logitech S-120 ivory, 2.0, 5W RMS, 50Hz-20kHz, 3.5mm headset connector, metal grill, power/volume, OEM, gar. 2 god. 800 8.2
Logitech S-150 black, 2.0, 1.2W RMS, 90Hz-20kHz, OEM, light compact, USB2.0 (no power required), gar. 3 god. 1,450 14.9
Logitech S-220, 2.1, 17W RMS, subwoofer + 2x satellite, bass control, audio and microphone jack, OEM pack, gar. 2 god. 2,550 26.3
Logitech V-20, 2W RMS, 70Hz-20KHz, S/N 70dB, Max-X, 3" bass, notebook model, USB port (no additional power required) 4,600 47.4
Logitech X-140, 2.0, 2x 2.5W RMS, peak 10W, 80Hz-18KHz, two driver design, bass equalization, aux in, head out, gar. 2 god. nema čeka se
Logitech X-210, 25W RMS, 2.1, subwoofer + 2x satellite, garancija 2 god. nema čeka se
Logitech X-230 970123-1914, Refresh, 32W RMS, 2.1, subwoofer + 2x satellite, garancija 2 god. 5,700 58.7
Logitech X-240, 2.1, 25W RMS, peak 50W, subwoofer 15W + 2x 5W satellite, 40Hz-20Hz, control pod, MP3/iPod postolje, gar. 2 god. 5,400 55.6
Logitech Z5, 40W, 2.0, omnidirectional acoustic, wireless remote, USB digital port, black, garancija 2 god. 7,950 81.9
Zvučnici - home theater (surround)
Logitech X-530, refreshed model, 70W RMS/140W peak, 5.1, subwoofer + 5x satellite, 40Hz-20kHz, S/N >96dB, gar. 2 god. 9,750 100.4
Logitech X-540, 70W RMS (140W peak), 5.1, subwoofer (45W), 5x satellite (4x7.5W+15W), 40Hz-20kHz, control center, FSDD2, gar. 2 10,750 110.7
 
Hehehe.... malo se zezam sto je rekao da mu ne treba HiFI jer nije zaludjen pa ono kao ako jedem zdravu hranu onda sam zaludjen ishranom. :)

Covek ce kupiti te komp zvucnike i uzivace dok ne cuje kao zvuci pravi Hi-Fi sistem. Za 100e tesko ali vec za 200e moze naci neko polovno pojacalo i zvucnike koje ce def biti bolja opcija. To sto je polovno uopste ne mora da znaci da je lose jer i ljudi koji cuvaju svoju tehniku mogu pradavati uredjaje. Samo je bitno proveriti ih pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Nego vidim da spominjete FC330 one koje su meni zapali za oko...U odnosu na Altec u istom cenovnom rangu kakvi su zvucnici...I generalno da li zvuce ok???

Ja sam prvo kupio ALTEC LANSING VS2421E... za oko 4000 din i poludeo:

-pasivan brum i sustanje iz satelita kada su idle je da otkacis
-zvucnici uopste nisu ni malo magnetno izolovani znaci komsiji sa treceg zazvoni mobilni , zvucnici podivljaju... cak im i wireless smeta od komsije ispod - bukvalno katastrofa
-sateliti -sama postolja su isuvise nestabilna - dva-tri puta su mi vec pali sa stola.

Uglavnom kupio sam sada za iste paree Microlab FC330 i resio problem. Jednostavno nemaju konkurenciju u toj cenovnoj klasi.

Planirao sam i ja da uzmem solo 6 ali sam odusto posto mi je soba previse mala, i jednostavno ne bi mi stali na sto posto su previse masivni.
 
Poslednja izmena:
Ja sam prvo kupio ALTEC LANSING VS2421E... za oko 4000 din i poludeo:

-pasivan brum i sustanje iz satelita kada su idle je da otkacis
-zvucnici uopste nisu ni malo magnetno izolovani znaci komsiji sa treceg zazvoni mobilni , zvucnici podivljaju... cak im i wireless smeta od komsije ispod - bukvalno katastrofa
-sateliti -sama postolja su isuvise nestabilna - dva-tri puta su mi vec pali sa stola.

Uglavnom kupio sam sada za iste paree Microlab FC330 i resio problem. Jednostavno nemaju konkurenciju u toj cenovnoj klasi.

Planirao sam i ja da uzmem solo 6 ali sam odusto posto mi je soba previse mala, i jednostavno ne bi mi stali na sto posto su previse masivni.


E burazer mi ima te Altec i stvarno bash te probleme ima!!! Zato mi se i ne svidjaju!!! HVALA PUNO na ovom, sad znam definitivno sta mi je kupovati...PLasio sam se samo da Microlab FC 330 nisu slabiji ili nekvalitetniji od Alteca
 
I sta ce da dobije ako spuca pare na solo6, a izvor ostane isti?

LJudi cesto zanemaruju izvor zvuka kao problem kvaliteta. Naravno da nije isto da li je u pitanju integrusa ili posebna zvucna, AudioCD ili mp3 ili FLAC. Za dobar zvuk, nebitno da li je u pitanju stereo ili surround, potreban je dobar izvor zvuka, dobro pojacalo i dobri zvucnici. U HiFi sistemu to je posebno, kod Solo to je u istoj kutiji ali opet se svodi na isto.
 
@ivanmaat

Ево предлога како тај одиџи да искористиш до максимума. Главни проблем код звука у виндози је што пролази кроз неких 15 сервиса док дође до репродукције. Решење је АСИО али не Creative.

1. Забатали винамп и сличне пиздарије :D и скини фообар и инсталирај га.
http://www.foobar2000.org/

2. Скини ASIO4ALL http://www.asio4all.com/ и инсталирај.

3. Нађи асио плагин за фубар и инстлаирај и подеси фообар да користи асио.

4. Е ова ставка је блага модификација карте - електромагнетни штит.

Одсечеш два парчета неког дебљег картона и једно парче алу фолије у облику звучне карте. Залепиш фолију за картон са једне стране и узмеш једну обичну лицнасту жицу и скинеш изолацију са једне стране и рашириш је по фолији и онда залепиш и друго парче картона преко те стране заједно са жицом.

Значи сада имаш фолију између два картона и једну жицу између. Сада други крај те жице вежеш за масу на карти, било где, може и за метални држач. Добро изолује све и све заједно залепи изолирком за звучну. Ово може и да се направи за обе стране.

Изненадићеш се како ће звучна засвирати после свих ових измена.
 
Ljudi pustite coveka, vise ga zbunjujemo nego sto mu pomazemo. Neka kupu sta hoce, sta mu se sada trenotno svidi a posle polako neka poboljsa i neka trazi mane u zvucnicima, zvucnoj kartici, kablovima ...

bezpotrebno je pokusati nesto na pc-u, postoje drugi uredjaji koji su namenjeni za muziku za koje ne trebas da "budzis" ili da "cacnes" jer oni jednostavno sviraju ;-)
 
Nego vidim da spominjete FC330 one koje su meni zapali za oko...U odnosu na Altec u istom cenovnom rangu kakvi su zvucnici...I generalno da li zvuce ok???

Ja kupio fc330. Doduse dobio sam neispravne nije radio jedan ulaz na vuferu sutra mi stizu sa garancije.Ja sam se zaprepastio kad sam video koliko je dobar kvalitet izrade za tako malo para.Alal im plajvaz.
 
Ovi FC330 mi deluju zanimljivo a i cena je zaista jeftina.

Ma uzimaj.Ja se odusevio kako nesto moze dobro da zvuci i to bez jednog satelita.:d
A sto se tice glasnoce sedimo kod mene na terasi zvucnici unutra u kuci a komsinica 6,7 kuca od mene pere prozore i pevusi(znaci cuje se do nje,jako bitno).
U slicnoj sam ja dilemi bio i mislim da sam napravio pravi izbor.Evo sutra cu ti reci kako zvuce kad se koriste oba satelita.:D
 
TO ok ali se svi slazu da ako se bira do 4K dinara 2.1 sistem i ako se poredi sa Logi I Altec resenjima da boljeg izbora nema od Fc 330 (BTW upravo sam pre 5 min postao vlasnik istih :) )
 
@ivanmaat

Ево предлога како тај одиџи да искористиш до максимума. Главни проблем код звука у виндози је што пролази кроз неких 15 сервиса док дође до репродукције. Решење је АСИО али не Creative.

1. Забатали винамп и сличне пиздарије :D и скини фообар и инсталирај га.
http://www.foobar2000.org/

2. Скини ASIO4ALL http://www.asio4all.com/ и инсталирај.

3. Нађи асио плагин за фубар и инстлаирај и подеси фообар да користи асио.
Odradio sam ovo sa ASIO4ALL i mogu da kazem da je razlika veoma primetna na integrusi (AC97).

Hvala Dule! :wave:
 
@Peja нп :)

Има ал али винамп је некако пренатрпан глупостима, те видео плејер, те визуализације, шарениш, а опције око подешавања звука канта, неозбиљан је он у поређењу са фубаром.
 
@ivanmaat

1. Забатали винамп и сличне пиздарије :D и скини фообар и инсталирај га.
http://www.foobar2000.org/

2. Скини ASIO4ALL http://www.asio4all.com/ и инсталирај.

3. Нађи асио плагин за фубар и инстлаирај и подеси фообар да користи асио.
.

Da li se asio može podesiti za Aimp? Ovaj foobar ima interface kao iz praistorije!
 
Može foobar da se namesti da izgleda solidno, evo kako je kod mene, a ako ni to nije dovoljno dobro, postoje skinovi.
 

Prilozi

  • foo.jpg
    foo.jpg
    211.1 KB · Pregleda: 101
Poslednja izmena:
Јесте фообар нема неко шаренило од интерфејса али мени је то и позитивно.

Ево како га ја држим (атт.)


Иначе кад је неко креатора фообара питао за визуализацију, овај је одговорио да му не пада на памет да убацује то у програм :D
 

Prilozi

  • foobar.JPG
    foobar.JPG
    276.8 KB · Pregleda: 97
http://www.foobar2000.org/FAQ

Does foobar2000 sound better than other players?

No. Most of “sound quality differences” people “hear” are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of the other mainstream players are capable of doing the same by now.
 

Да питање је било да ли фообар звучи боље него остали плејери, а не да ли и други прогами имају једноставак чист интерфејс, флексибилност и функционалност које фубар има :D.

Иначе разлика измећу фубара са асио оутпутом и винампа са директ-саунд излазом је дупе и око :) . Прочитај мало шта значи бит-корект репродукција.
 
Onda lepo skupljaj prave za pravi Hi-Fi sistem. Kvalitetan zvuk nema sa mini linijama i komp zvucnicima, narocito za muziku.

Bolje kupi kola za te pare i vozikaj ribe, a solo 6c je milina za male pare.
....
Inace spremi se da obidjes tema za zvucne karte, jer microlab nece da moze na integrisane, jednostavno ne moze, mora posebna, razlika je dupe<>glava.
 
Poslednja izmena:
Kada se već spominjalo da upitam; šta da izaberem od sljedećeg (imam X-Fi zvučnu):

attachment.php
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    25.5 KB · Pregleda: 408
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno