Šta je novo?

HG520s... o cemu se radi?

crystal

Slavan
Učlanjen(a)
06.11.2007
Poruke
38
Poena
309
Imam wireless net, uplacujem mesecno... i kachim se na jedan od 3 access pointa mog provajdera... u savisnosti od jacine signala tako i biram na koji cu access point da se nakachim... Medjutim, sinoc mi je istekao net za ovaj mesec... nisam mogao da pristupim netu... kada sam pretrazio dostupne access pointe, pojavila mi se mreza HG520s. Iz radoznalosti, kliknem ja tu... i vidim net savrsheno radi, cak brze nego pre.
Pomislim mozda je neka greska u pitanju, nestace ovo do sutra... kad danas opet HG520s stoji, ja se konektujem, i bez ikakvih pasworda, id-jeva... slobodno i neverovatno brzo surfujem netom :)
E sad, zanima me u cemu je stvar? Jel' ja radim nesto nelegalno, tj. koristim tudji net... ili o cemu se vec radi?
 
Neki tvoj komshija treba da okaci tablu sa natpisom slicne sadrzine kao na slici :D ili da jednostavno zastiti svoj AP passwordom .
 

Prilozi

  • 1033.jpg
    1033.jpg
    43.2 KB · Pregleda: 117
Poslednja izmena:
Koristis tudji net i to nekoga ko ima adsl kod telekoma i nije zastitio wireless sa passwordom.Generalno jeste nelegalno jer iako onaj ciji net koristis ne zna da se zastiti on i dalje sigurno ne zeli da deli internet sa komsilukom.
Ko zna ko se sve kaci na taj access point i ako si ti jedini ako ne zloupotrebljavas tu konekciju i korsitis je za neki basic surf mislim da mu neces puno naskoditi.
Kada mu blokira ruter i kada mi protok bude uzasan ima da zove telekom i da se zali gde ce mu i reci da stavi sifru na wireless i toliko o netu za dz.

Poz
 
Ni on nije trazio dozvolu da svoje radio talase siri po komsiluku :)
 
Tako je to kad se ne čita uputstvo koje je došlo uz router. :D

Koristi, boli te uvo. Samo promeni ime računara tj. hostname(ukoliko piše tvoje lično ime) pošto se iz web interfejsa router-a može videti ko je sve nakačen. Mada sumnjam da je komšija toliko stručan, kad nije prvo stavio enkripciju. ,)
 
Uh koliko ih ima po gradu, više se ni ne isplati uplaćivati net :D
 
Ja se pre neki dan u parku kod SKC-a zakačio na jedan HG520s, uđem u podešavanja rutera i vidim da 11oro ljudi zakačeno i ide strašno sporo, gore nego dial up. :d
 
Evo, po celom stanu hvatam HG520s i download mi je izmedju 100 i 150kb/s u proseku, a neretko ide i izmedju 200 i 300. Cura koja zivi kilometar dalje, takodje hvata HG520s slicne brzine. :)
 
Najbolja fora je kad se sa iphone-om jednom zakačiš na neki HG520s. Posle toga, gde god naletim u gradu na HG520s, automatski sam ulogovan i imam net :D
 
to je ustvari akcija telekoma da pravi free wireless po gradu :laugh:
po default-u svaki hg520 ruter koji daju (i pots i isdn verzije) ima ukljucen wireless i to public bez ikakve zastite a vecina prosecnih korisnika ni ne kapira da share-uje net, uglavnom jedva uspeju da ga povezu, kad zasvetli magicna lampica internet tu se i zavrsava njihov fokus na ruteru. cak kad im uspori net 3puju da im trebaju vece "neverovatne telekom brzine" a ne da su dobrotvorni provajder u kraju. jos kako ruter ima signal ko blesav eto zabave za ceo komsiluk, po nbgd-u po zgradama i soliterima free wireless na sve strane ;]

p.s. i posle vam ne valja telekom haha, carevi :happy:
 
Poslednja izmena:
po default-u svaki hg520 ruter koji daju (i pots i isdn verzije) ima ukljucen wireless i to public bez ikakve zastite

Ovo nije tacno. Ja sam dobio 520s sa firmwareom od 11.3.2009. i po defaultu je iskljucen wireless.
 
moguce da to vise nije slucaj, ali do januara ove godine dok sam imao neke veze sa telekomom bila je situacija kao sto sam opisao, ne znam kako je sada mozda su i promenili u medjuvremenu...
 
Ja sam juče dobio HG520i i isključen je WLAN, a isto znam da jedno vreme nisu davali username i pass, a meni su odštampali na jednom papiru :)
 
^ drugarica isto uzela pre neki dan. wireless disabled po defaultu. izgleda da nece vise da se cimaju sa korisnicima kojima 'net ne otvara facebook' :p
 
i ja uradio upgrade na svom HG520i, i nov firmware od 01.03.2009 takodje po defaultu ima ugasen wireless, u mom komsiluku samo 1 aktivan HG520s, mada nema ni mnogo ljudi sa laptopovima tako da je ok, ja sam za svaki slucaj svoj zastitio passom :)
 
Jel zna neko kako se otkljucava 520s/i . Sad malo pre probao klasicnu sifru admin/admin i nece. A inace i sa tom sifrom nije imao sve opcije dostupne, nego sve nesto osakaceno..
Help?
 
Koliko ja znam ima ona telekom/telekom, a za napredne opcije ne znam sifru..

Poz

EDIT

Sada sam nasao, valjda je ova..

Username: admin
Password: ztonpk

Poz
 
Poslednja izmena:
^Aleluja. Sad je i ova sifra proradila.
To sam isto probao i ranije i nije htelo da mi otkljuca napredne opcije. No, dobro sad radi :)
Hvala puno na podsecanju.
 
I moj komsija , bez problema pristupa Hg520s ruteru. a jacina signala mu je samo dve crtice.
Kaze da je prezadovoljan sa free netom. Posle 23h , net mu leti. Valjda je vlasnik otisao da nana.
 
Poslednja izmena:
Koristi, boli te uvo. Samo promeni ime računara tj. hostname(ukoliko piše tvoje lično ime) pošto se iz web interfejsa router-a može videti ko je sve nakačen. Mada sumnjam da je komšija toliko stručan, kad nije prvo stavio enkripciju. ,)

Moze to i da se ne vidi ;) samo sebi lupis staticku adresu iz tog opsega jer on u sustini belezi koje je adrese dao preko DHCP-a a tu ti mazne i ime racunara.
 
Ili ucinis komsiji uslugu pa stavis svoj i njegov mac na allow wireless listu i promenis user i pass (jer on ocgledno i ne pristupa ruteru) da ne bi ostali vratili sve na "default". I onda i komsija zadovoljan i ti zadovoljan jer se vise ne kaci njih 11 nego samo ti i komsija :d
 
Poslednja izmena:
Ha ha ha to jeste najkulturnija varijanta :) administriras mu ruter za dzabaka a za uzvrat koristis net.Jos da mu posaljes porukicu preko net send-a da ne dira nista i stvar je komletna:).Oprezno sa tim mac-ovima da ne dozvolis sebi i jos nekom sa strane a da ga komsija posle plju...:d
 
Kako se ovo radi? ja koristim od komsije net pa bi ga pitao par stvari(npr. zasto gasi ruter :p)

http://www.cezeo.com/products/netsend/
http://www.cezeo.com/tips-and-tricks/net-send-command/

Nemoj to da radis. Bolje mu posalji jednu zahvalnicu. Mozda nije u pitanju gasenje rutera neto automatsko dodeljivanje kanala (koji je namesten po default-u) pa svaki put kad promeni na 1,6 ili 11 (uobicajeno) ti izgubis konekciju.

(sapucem: fiksiraj komsiji na jedan kanal da radi) :d
 
Poslednja izmena:
Ma ocu da ga pitam da mi ostavi necu nista downloadovati ako treba i da mu platim :D Posto retko kada preko dana koristim net (tada je ukljuceN) a nocu kada koristim (gasi ga ) :p
 
Jedan moj drugar sa "velikom antenom" za wifi (komsija prodaje wireless po gradu, pa pride prodaje i te antene) hvata HG520s sa svih pet crtica iz centra grada ka kome je antena okrenuta, sto znaci da neko u zgradi na kojoj je antena ima ADSL. Pouzdan i brz net mu dobro dodje kad komsijin zakaze. :d
 
O cemu se radi...?Moj drug je zamenio huawei mt 822 za hg 520 i sad sa novim nece net...HG520 smo doneli kod mene i opet nece ,zamenili u telecomu za drugi hg520 i opet ista prica...Moj mt822 i kod mene i kod njega uredno radi!
 
Nazad
Vrh Dno