Šta je novo?

Win Fast TV 2000 XP Expert na Windows 7

Ljudi jel moze mala pomoc oko ovoga...

Instalirao sam drivere za win 7 sa leadtekovog site-a, ali nisam imao tona..Onda sam na prvoj strani ovog posta procitao onaj post gde je objasnjeno kako dase ukljuci CD audio i da ne sme da bude mutiran. Super, proradio zvuk, al daljinski brljavi..

Zatim nemam pojma sta sam radio... Nisam vise cackao drajvere za tv karticu, ali sam instalirao cini mi se drivere za AC 97 i one high definition codecs...od tada nemam tona, CD Audio se izgubio iz control panela-sounds... tv kartica radi savrseno, osim sto sada nemam tona, i uopste nemam pojma kako da namestim zvuk.

Jel postoji neka varijanta da reinstaliram drajvere za AC97, jel moze neko da mi kaze koje uopste treba da instaliram...Jel treba ti high definition codec da instaliram uopste,...

Hvala unapred ako iko odgovori.

Pozdrav
 
meni pise nesto tipa "Could not find any BDA device" sta da radim? pomagajte ljudi ..:)
 
Meni problem nastaje na snimanju, posle kad hocu da pregledam snimak,slika ima ton nema.A inace ima i jedno i drugo na obicnom pregledu.Jel ima neko resenje?
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel moze mala pomoc oko ovoga...

Instalirao sam drivere za win 7 sa leadtekovog site-a, ali nisam imao tona..Onda sam na prvoj strani ovog posta procitao onaj post gde je objasnjeno kako dase ukljuci CD audio i da ne sme da bude mutiran. Super, proradio zvuk, al daljinski brljavi..

Zatim nemam pojma sta sam radio... Nisam vise cackao drajvere za tv karticu, ali sam instalirao cini mi se drivere za AC 97 i one high definition codecs...od tada nemam tona, CD Audio se izgubio iz control panela-sounds... tv kartica radi savrseno, osim sto sada nemam tona, i uopste nemam pojma kako da namestim zvuk.

Jel postoji neka varijanta da reinstaliram drajvere za AC97, jel moze neko da mi kaze koje uopste treba da instaliram...Jel treba ti high definition codec da instaliram uopste,...

Hvala unapred ako iko odgovori.

Pozdrav

Evo samo da odgovorim sam sebi da se neko ne bi trudio...Resio sam problem...Medjutim imam problem kao i @zuke.... Nema tona na snimljenom materijalu...

Pozdrav
 
ja sam skidao drajvere i za expert i za global i nista, ne rade ni jedni ni drugi...:( stalno kad ukljucim PVR2 izbaci Could not find any BDA device...-.- pa jel ima neko nekakvu ideju kako da resim taj problem?
 
pozdrav...ja imam win7 32bit...uz citanje prethodnih postova...sve sam namestio...radi cak i audio..i snimanje..i sve....i daljinski reaguje na volume up -down...ALI.......

kad ukljucim radio preko daljinskog...radi sve super...kad ga iskljucim..daljinski pobrljavi maximala...znaci nijedno dugme ne radi ono sto pise da radi...
imam onaj crni daljisnki...kliknem ja i na ono msc...i on prebaci na normalan mod...al daljisnki se ponasa ludacki sve dok se ne restartuje komp...
znaci...ako koristim samo tv...sve sljaka u fullu...al ako ocu radio...brljavi:)

neki predlog?

tnx
 
Da li bi hteo neko da mi pokaze samo sta mu se nalazi u device manageru pod opcijom "Sound, video and game controllers".... Ako moze neki screen shot... Ranije sam tamo imao kao na ovoj slici na prvoj strani

ftp://ftp.leadtek.nl/mirror/tv_tuner/TV2000XP/Instructions/040604/TV_040604_driver_update.pdf

Sada imam XP x64 i WIN 7 x64, i ni na jednom nemam ove opcije sto se odnose na Winfast TV 2000XP...ovaj crossbar, tv tuner....

Da li vi to imate, i ako imate kako ste dobili to...

Hvala unapred.

Pozdrav
 
da ne slikam kod mene je podpuno isto kao na ovoj slici, mrzi me sad da podizem win7 ali mislim da isto kao i u xp-u

ja ne koristim onaj PVR (koristim DSCaler), znaci to nisam instalirao, instalirao sam driver najnormalnije i nista vise
 
Poslednja izmena:
Ja na jednoj particiji imam XP x64 SP2, a na drugoj win 7....I ni u jednom sistemu nemam ta 4 drajvera koji se odnose na capture...E sad, u XP-u capture radi normalno, a na WIN 7 nema tona...

Jel moze neki savet sta da uradim da bi mi se pojavili ti drajveri, i jel trebaju oni uopste?

Dok sam imao windows 32bit sve sam to imao normalno...sada nema, evo slika u attachu sta ja imam tu...

 
Ja na jednoj particiji imam XP x64 SP2, a na drugoj win 7....I ni u jednom sistemu nemam ta 4 drajvera koji se odnose na capture...E sad, u XP-u capture radi normalno, a na WIN 7 nema tona...

Jel moze neki savet sta da uradim da bi mi se pojavili ti drajveri, i jel trebaju oni uopste?

Dok sam imao windows 32bit sve sam to imao normalno...sada nema, evo slika u attachu sta ja imam tu...



Vec sam napisao kako da se ukljuci zvuk pri snimanju, pa cu opet ponoviti. Ovo je za windows 7.

Start/controlpanel/sound/recording/ubaciti(enable-ovati) cd audio! i podesiti u PWR-u da snima sa cd-audia!

A za problem koji ljudi imaju sa snimanjem i rezolucijom treba rucno namestiti zeljenu rezoluciju jer po defaultu snima u 720 x 576. Da bi se dobila rez. od 768 x 576 treba sledece uraditi:

Upaliti PWR/configuration/analog capture profile/add/npr. MPEG-2/ i namestiti rez. od 768 x 576.

Pogledajte i ovu temu malo!
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?p=2005587#post2005587
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da preporuci koja je bolja tv kartica od ove? Isto po mogucnosti interna....

Hvala puno.

Pozdrav
 
I ja sam imao problem sa Tv karticom... pa sam guglao... i naisao na ovaj forum.. hvala na pomoci :)
nego sad imam problem sa daljinskim, nece da uopste radi.. pa me zanima jel mozete da mi objasnite kako da namestim da mi daljinski radi??
 
Ja sam se kod jednog klienta mucio da napravim ovu Leadtek 2000xp expert da proradi na win7, stavljeni su najnoviji driveri sa sajta i PVR2 aplikacija daje sliku ali odbija da ukljuci zvuk... kartica je spojena i preko CD ulaza i preko line in ulaza i na ni jedan ne dobija zvuk... jedino sam uspeo doboto zvuk iz PVR 1 aplikacije i to na line in ali aplikacija je nestabilna desavalo se da ceo win7 blokira, takodje ni dscalar nema zvuk a windvr odbija da radi sa ovom karticom...
Mislim da zvucna nije problem jer jednostavno program ne natera tuner da ukljici izlaz za zvuk, iako ploca ima integrisan meni nepoznat audio chip na elitegroup ploci ap je moguce da je u toj nekoj kombinaciji problem
 
Da li neko zna zashto kartica nece da snima zvuk?????????????? Da li je mozda neshto pogreshno postavljeno u win sistemu?????????? Buni me ovo na slici????



Nema uredjaja tv2000 win fast!?! Zar ne bi trebao da bude jer je i on uredjaj i on treba da snima zvuk. Da li je normalno shto ga nema???? Da li je to razlog shto ne moze da snimi zvuk????????/
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    104.4 KB · Pregleda: 140
Dodao sam na ovu listu i Stereo mix i CD audio, probao sam da svaki uredjaj bude default i nishta :crash::crash::crash:
 
Poslednja izmena:
Dodao sam na ovu listu i Stereo mix i CD audio, probao sam da svaki uredjaj bude default i nishta :crash::crash::crash:

CD Audio je , ali moras u Realtek sound manager-u da ga podesis da zapravo nije "mute" posto je iz nekog cudnog razloga po default ugasen :)
 
Da li je moguce da se dobije zvuk na Win7 sa WinFast TV2000XP RM verzijom?
Slike ima naravno, ali umesto zvuka samo nesto kao sustanje i zujanje.
 
hm... Dok sam imao RM karticu i windows 7 64bit, ja nisam uspeo sliku da ddobijem preko PWR-a, ali sam imao zvuk. Probaj chris tv ili ovo sto sam napisao na prethodnoj stranici. Mozda ti pomogne.
 
Probacu to.
Vidim da na njihovom sajtu ima Vista drajvera za RM, pa cu i sa njima pokusati na 7.
 
hm... Dok sam imao RM karticu i windows 7 64bit, ja nisam uspeo sliku da ddobijem preko PWR-a, ali sam imao zvuk. Probaj chris tv ili ovo sto sam napisao na prethodnoj stranici. Mozda ti pomogne.

Na prethodnoj stranici si napisao kako ukljuciti zvuk pri snimanju, a mene snimanje nimalo ne zanima, ja nemam zvuk kada gledam!
 
Da, moja je greska. Izvini za to!

Probaj driver za Vsitu, ali idi na compatibility. Tada nisu bili driveri za win7 vec samo za vistu, a sada mozda i ima. To vec ne znam dok ne pogledam.
 
Ne vredi, nema tona, ovako mi izgleda configuration:

 
Ovako je kod mene. Vidi da li nesto od toga mozes da podesis.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    166.4 KB · Pregleda: 205
Ok, probacu sutra, mada moje nije Expert, vec RM.
 
Znam da je RM. Koliko znam, RM nije bila podrzana u Win 7. Sada ne znam kakva je situacija, ali probaj da ubacis sve sto ti fali. Isto kao za snimanje zvuka, pa procackaj tamo po opcijama.
 
Jeste RM. Koliko vidim, nema driver za win 7. Probaj driver od global kartice!
 
Poslednja izmena:
Kako da namestim daljinski da radi normalno, zvuk sliku namestio, ali daljinac nece, stisnem da pojacam on prebaci ili ugasi.
imam beli daljinac na kome nema ono za prebacivanje u normal mod ?
 
Nazad
Vrh Dno