Šta je novo?

AC97 i slusalice...?

golub

Čuven
Učlanjen(a)
18.12.2001
Poruke
837
Poena
630
Imam AsusP5Q Motherboard sa standardnom AC97 audio karticom...

Za povremeni gaming zanimaju me kvalitetne slusalice... pa bi mi pomogla misljenja:

Sta slusalice od 50-80 EUR mogu da izvuku iz AC97 tj. - ima li smisla stavljati ih na "integrusu"... ima li razlike u zvuku, rasponu basa i visokih tonova, itd.

...znam da je AC97 vrlo rasiren audio standard, pa pretpostavljam da ste probali...
 
Poslednja izmena:
Cuj smece...
Sto ti nebi kupio sluske koje vec planiras pa vidi kakav ce ti zvuk davati integrisana zvucna?
Ako ti se ne svidi uvek mozes da dokupis recimo neki X-FI Gamer ili sl.
 
Cuj smece...
Sto ti nebi kupio sluske koje vec planiras pa vidi kakav ce ti zvuk davati integrisana zvucna?
Ako ti se ne svidi uvek mozes da dokupis recimo neki X-FI Gamer ili sl.

Pa... razlog je sto razmisljam da li da u startu uzmem model slusalica sa "soundcard"-om (USB). :)

A i potpuno sam ispao iz fazona oko zvucnih kartica... Ako mislis na Creative X-FI vidim da se neki strani gameri zale na netu da "poblesave" pod Vistom... ?!

http://www.google.com/search?hl=en&q=Creative+problem+Vista&btnG=Google+Search&aq=f&oq=
 
Poslednja izmena:
Pa kad bi samo naglasilo razliku visoki/bass tonovi i nesto cistiji zvuk...

Mislio sam da AC97 mozda toliko moze da "prati" kvalitet slusalica...

(Naravno ne razmisljam o HD, Sorround,... :))
 
Pa kad bi samo naglasilo razliku visoki/bass tonovi i nesto cistiji zvuk...

Mislio sam da AC97 mozda toliko moze da "prati" kvalitet slusalica...

(Naravno ne razmisljam o HD, Sorround,... :))

Reci koje su sluske u pitanju? Mada, koje god da su, maximum iz njih sigurno neces izvuci sa AC97. Cak ni blizu...
 
Razmisljam o Sennheiser HD202 ili HD205 , Creative Fatality ili Logitech Comfort...


Mozda mi je Sennheiser PC166 (155) USB idealno resenje (integrated sound card chip)...
 
Za Sennheiser je steta da se kace na AC97. Probaj da nadjes i neku bolju karticu ako ih uzimas. Neki Creative bar ako ne zelis velike troskove.
 
glupost je uzeti senn i staviti ih na integrusu...vjeruj mi..ako neces da uzimas zvucnu onda uzmi neke bzv slusalice..headset neki do 15 eura...
 
Upravo tako, jer na integrusi neces da cujes ni trecinu njihovog zvuka. Mislim, cuces nesto, ali kada uporedis sa boljom karticom, veruj mi, zaboravices na AC97.
 
Hvala na savetima...
Ma zbog stambene situacije (PC u dnevnoj sobi) i deteta, osudjen sam na slusalice... pa sam mislio da ne uzimam sound karticu kad ne mogu da koristim zvucnike.

A imao sam losa iskustva sa CreativeLive u staroj gamer karijeri ( nestabilnost na tadasnjoj ploci i Windowsu...)

Posto cu, kad tad, preci na Vistu... zanima me sta je najpouzdanije (najjednostavnije) od kartica pod Vistom 64:
Cr.Titanium, neki Logitech,... ?
 
Poslednja izmena:
Najbolje rešenje je bilo koji Creative i 10-15€ (koje odu na taj Creative) jeftinije sluške.
 
Ne razumem se bas u tehniku, ali mi je malo cudno kako Sennheiser "spakuje" SoundCard da stane u kabl od slusalica... ?

Opet vidim da su ljudi na forumima zadovoljni, da zvuci super... a i ne verujem da bi Sennheiser isao na resenje za PC "ispod svog imena".
 
ok, sennheiser je malo teža kategorija od jeftinih USB headsetova, na koje sam mislio, gde je najjeftiniji i čip. a "u kabl" spakuji isti ili sličan tome koji imaš na ploči vrlo lako jer je malih dimenzija (u gornjem levom uglu iznad PCI slotova i kondenzatora)
 
Nazad
Vrh Dno