Šta je novo?

Aplikacije - iOS

iTunes Store, kad otvorim aplikaciju pise " Open the iTunes U App", kad kliknem na iTunes U ikonicu ispod teksta, ne desava se nista.
 
welcome to serbia
 
Trebalo bi da su aktivni ovi hostovi uz default pa importujte.

Kod:
https://someonewhocares.org/hosts/hosts
Kupio sam onaj Adblock, ubacio ovaj host i videćemo. Smorili su sa reklamama po Internetu a i raznorazni pop up prozori.
Jedno pitanje, jel ovo blokira i reklame u aplikacijama tipa neki wallpaper app?
 
Blokira svuda, bar ja nisam imao problema.

Čak blokira u igrama gde imaš onaj popup reklamu, nema je.
 
Ne znam šta pogrešno radim ali meni ovaj AdBlock uopšte ne radi u FireFoxu, ne mogu nikakvo uputstvo da nađem jer su aplikaciji dali najgluplje moguće ime za pretragu, sve nalazim osim ove konkretno
 
Ima možda opcija u Firefoxu da odobrio Adbloker kao addon?
 
Blokira kod mene, iako ga ne koristim.
 
78/100 kod mene u safariju.

Firefox 50/100, ne koristim ga jer mi safari bolje radi i imam gomilu šifri tamo.
 
Evo i Safari mi daje samo 50/100 iako vidim da definitivno više stvari blokira nego FireFox. Za najbolji test otvoriš neku xxx stranicu, zatrpaju me reklame i popup prozori
 
Stavi one hostove koje @Djilkosh_Ns preporucio,umesto defaultnih.
 

Prilozi

  • IMG_0539.jpeg
    IMG_0539.jpeg
    338.6 KB · Pregleda: 63
Njih i koristim. Zezao sam se malo i isprobavao, Safari je generalno upotrebljiv što se tiče reklama jer pored DNS-a koristi i filter liste, FireFox nešto blokira a većinu ne. Najbolje rezultate sam dobio sa Orion browserom, on ima mogućnost da upotrebljava ekstenzije za FireFox i Chrome pa može da koristi uBlock što je po meni totalno suludo da 3rd party browser može na iOS-u da koristi Firefoxove ekstenzije a FireFox ne može, ove iz Mozille treba šutnuti u dupe.
 
Prebacen iz mts u telenor još pre 7-8 godina, mislim da nema veze sa tim. Ono što mene zanima isplati li se uopšte da se maltretiram da to aktiviram, koje su pogodnosti istih aplikacija? Jel imaju bolji kvalitet poziva u smislu boljeg videa, neke posebne funkcije koje recimo ostale 3rd party aplikacije nemaju?
Od skoro sam počeo da koristim ta dva servisa i mogu samo da kažem da odlično funkcionišu. Šteta sto nemam više njih koji koriste apple platformu i taj vid komunikacije, baš sam radio uporedni test FaceTime i Whatsapp video poziva, poprilično bolji kvalitet snimka na FT. Na WA snimak secka u poredjenju sa ovim prvim gde sve radi tečno.
Izvinjavam se ako je odgovor na malo stariju temu, ali samo da prenesem naše iskustvo. 2x 5S i 2x 12. Viber video na 5S štuca, pikselast je i zrnast, na trenutke neupotrebljiv, zna i da pukne razgovor. FT na istom tom telefonu radi kao sat, razgovori mogu i sat vremena da traju bez ikakvog problema.
Očigledno je problem do aplikacije, a FT i iM su odrađeni tako dobro da je i potrošnja baterije minimalna u odnosu na Viber koji srče (poređeno više puta).
Viber i WA troše internet iz paketa, a ako se dobro sjećam, FT i iM rade nezavisno od interneta u paketu (iako koriste internet za rad), a što je valjda bio Apple-ov uslov za prodaju iPhone-ova i verifikaciju mreže za rad sa iPhone-ovim servisima.
I da, znam da je 5s već “obsolete” model, ali ga moji koriste svakodnevno bez ikakvih problema.
 
Izvinjavam se ako je odgovor na malo stariju temu, ali samo da prenesem naše iskustvo. 2x 5S i 2x 12. Viber video na 5S štuca, pikselast je i zrnast, na trenutke neupotrebljiv, zna i da pukne razgovor. FT na istom tom telefonu radi kao sat, razgovori mogu i sat vremena da traju bez ikakvog problema.
Očigledno je problem do aplikacije, a FT i iM su odrađeni tako dobro da je i potrošnja baterije minimalna u odnosu na Viber koji srče (poređeno više puta).
Viber i WA troše internet iz paketa, a ako se dobro sjećam, FT i iM rade nezavisno od interneta u paketu (iako koriste internet za rad), a što je valjda bio Apple-ov uslov za prodaju iPhone-ova i verifikaciju mreže za rad sa iPhone-ovim servisima.
I da, znam da je 5s već “obsolete” model, ali ga moji koriste svakodnevno bez ikakvih problema.
Nisam znao za to da FT/iMessage ne koriste mb iz paketa! Zanimljivo, ima li nekog da potvrdi?
 
Nikada nisam čuo za tako nešto. Moguće.
 
Nisam siguran gde da pitam, pa ću ovde. Radi se o aplikaciji move to ios. Pokrenuo je još sinoć, android odradio sve, stigla potvrda nakon otprilike 1h da je sve završeno, medjutim na iPhone-u od sinoć stoji da će se završiti za 1min. Tako stoji vec 12h. Sobzirom da sam na androidu godinama, hteo sam samo poruke iz whatsappa da prebacim, samo to sam štiklirao, ostalo bih peške instalirao
 
Nemozes prebaciti poruke sa jedne platforme na drugu. Niti na Whatsapp niti Viber.
 
FT i iM ne rade bez Wi-Fi ili mobilnih podataka. Ne može drugačije, a rade fantastično.
 
Pa onda je to novo za WhatsApp. Jer pre par meseci tj negde u septembru kad je žena prešla na 14-icu na Whatsapp support je pisalo da nije moguće.
 
Pa kako bi radio ako ne koristi?


Kao sto npr Yettel/A1 daju 'gigabajte za Instagram' ili 'Whatsapp gigabajte', tj whitelistovani su kod operatera i izopsteni iz racunanja u standardnoj tarifi.

https://www.yettel.rs/sr/o-yettelu/o-nama/uslovi-koriscenja/instagram-uslovi-koriscenja/ (primera radi)

Kapiram da mora da koristi podatke, samo da li ce 'skinuti' podatke iz paketa, ili ce, kao sto implicira kolega gore, nece racunati tj naplacivati od strane operatera.
 
Nazad
Vrh Dno