Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Koliko znam, Deezer je oduvek mogao da se koristi na samo jednom uredjaj istovremeno.
Pozdrav
 
Ne može. Tj. može samo ako ga kupiš kao family ono, vas nekoliko ali preko telenora ne. Jedino da skineš muziku i slušaš offline na jednom a online na drugom uređaju


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Hvala na odgovoru, moguće da sam ranije koristio svoju offline listu pa nisam primećivao to.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Šta ako ne produžim ugovor s Telenorom, ako pređem u drugu mrežu, hoću li morati da im platim 1800 za ovaj mesec? I ne razumem kako vam je sad 50% na total 2 1000 din, kada je njegova puna cena 1600, valjda treba da bude 800?! I onako su im pune cene sulude i abnormalne, plus kriza je .

Gleda se puna cena paketa sa telefonom, pa na to 50%.

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Aha, nisam možda obratio pažnju par ljudi što je na prethodnim stranama pisalo, možda su uzeli i neki telefon. Ja sam gledao i to ali kad preračunam vidim ne isplati se, izađe telefon mnogo skup a ni ne treba mi, kupujem uvek za keš i to najčešće polovno.
Ako bi mi dali 50% na total 2 tj da ga plaćam 800 možda bih i ostao kod njih mada i to mi je previše i bespotrebno pošto jako malo koristim i pozive i net. Može li se u telenoru preći sa postpejda na pripejd i kakva je njihova ponuda, kolika cena mesečno bi ispala za to što mi treba (50-100-200 minuta i 1gb neta)? Gledam ponudu ali sve je konfuzno i neko jajarisanje po 100 din za ovo 100 din za ono.. dodatak ovaj dodatak onaj. Ima li nešto da se aktivira na 30 dana, ili bar 15 i da je trajno rešenje a ne neka letnja akcija?
 
Poslednja izmena:
Ne uzimaš telefon, nego gledaš punu cenu koja je kao kada uzimaš i telefon.... I na tu cenu ide 50%

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
total 2 tj da ga plaćam 800 možda bih i ostao kod njih mada i to mi je previše i bespotrebno pošto jako malo koristim i pozive i net.

Total 2 neces sigurno dobiti za 800 dinara.
Pripejd kod Telenora nije bas povoljan, lako se prelazi sa postpaida, ima neke ponude koje vaze 7 dana, ali su razlicite od korisnika do korisnika.
Za tebe i tvoje potrebe najbolji je globaltel.
 
Ako bi mi dali 50% na total 2 tj da ga plaćam 800 možda bih i ostao kod njih mada i to mi je previše i bespotrebno

Ja sam na Total 2 i dobio sam 50%, ali to je 50% na punu cenu koja iznosi 2049 din. Sa popustom iznosi 1024.5 din i još 50 din manje za e-račun. Ispod 975 din teško Total 2. Ne kažem da je nemoguće ali teško...
 
Ja sam na Total 2 i dobio sam 50%, ali to je 50% na punu cenu koja iznosi 2049 din. Sa popustom iznosi 1024.5 din i još 50 din manje za e-račun. Ispod 975 din teško Total 2. Ne kažem da je nemoguće ali teško...

Nije tesko, nego ne postoji vise od 50%, tako da je nemoguce :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da skontao sam, 1000 din je ok za to što se dobija ali i svakako mi ni to ne odgovara, neću da plaćam nešto što ne koristim. Pisao sam im na fejsu, sad ne verujem da će pre ponedeljka odgovoriti ili zvati.
Ne znam da li daju 50% i na prenesi pakete (pretpostavljam da da jer su pune cene sulude za to što se nudi), meni bi i neki od ta dva najskromnija prenesi paketa završavala posao ali uz popust. U suprotnom idem iz mreže posle 20 god, njihov pripejd mi ne odgovara.
Globaltel nisam još proučio.. niti shvatio kako uopšte možeš da koristiš telefon bez kartice, ali da ne offujem u ovoj temi, pitaću tamo kad vidim rasplet s telenorom. Ako me ne zovu u ponedeljak utorak podneću zahtev za prenos.
 
Znaci ne daju 50% na ostalim paketima sem total ?
Meni bi ovaj start 300 bio pun pogodak.
 
Moze 50% na sve pakete, samo zavisi od njih kome ce ga dati...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Pa nije u redu da me cimaju ako već 3 ili 4x dobijam istu promociju zar ne..
Svakako mogu posle da promenim na total 2 ili koji već..
 
Kreni prelazish u drugu mrezu ili predji na prepaid, nudice ti 50% ....

Samo meni su se zgadili zbog toga pa sam stvarno presao, najbolja odluka u zivotu....
 
Meni su na fejsu brzo i ljubazno odgovorili i preneli moj zahtev službi za brigu o korisnicima i kao da očekujem poziv narednih dana u vezi dostupnih opcija za obnovu. Ako me ne budu zvali do utorka srede podneću zahtev za prenos. Mada ne znam šta mogu da mi ponude, njihovi paketi i sa 50% su lošiiji od pripejda kod VIP-a i Globaltela (barem za mene). Ne kontam šta im znače te precrtane cene sivim a istaknute plavim, koja je poenta toga.. Ovo što vi pišete, očigledno se 50% računa na tu precrtanu cenu, znači prenesi 200 bi bio valjda 625 din a prenesi 100 375 din, što mi je opet puno za to što nude.

Nego interesuje me jedna stvar ako neko zna, koje su moje obaveze prema Telenoru za ovih 8-10 dana avgusta, ima li to negde crno na belo? Onaj aneks sam potpisao 09.08.2018. a valjda je stupio na snagu za par dana i valjda su mi avgust odmah računali po tom 50%. Nešto se kroz maglu sećam da im nije uspelo elektronski pa sam čekao kurira da poptipsujem ugovor ili šta već.
 

Prilozi

  • Xxo5Egk.png
    Xxo5Egk.png
    92.8 KB · Pregleda: 208
Sredili su mi iz teh.podrske sad mogu da u moj telenor app vidim sve moje brojeve.
U novoj app se svi vide u gornjem desnom uglu ...neko je vec okacio sliku ovde.:)
 
Koja je to nova aplikacija moja je 1.24 i nema novije bar kod mene i nema mogucnosti dodavanja novog broja.
Hmmm
 
I moja je 1.24 i imam gore desno da vidim sve svoje brojeve...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Koliko znam, Deezer je oduvek mogao da se koristi na samo jednom uredjaj istovremeno.
Pozdrav
Istovremeno na jednom uredjaju je takva nebuloza od izjave koja je operaterima cesta uzrecica :) da, predlog da se koristi offline na jednom a online na drugom uredjaju je skroz ok. Tu je i spotifay od skora
 
Čekam već 3 dana da se smiluje neki operater da me kontaktira u vezi obnove ugovora...
 
Ja čekam nedelju dana...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Hoce tacno da se nabije racun za avgust po punoj ceni...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zvali me jutros dok sam spavao... [emoji23][emoji23][emoji23]

Zvali me opet, dogovorio sam Total 8 sa 50% popusta i duplim gb...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne sećam se da je ikada bilo dodavanje broja kroz aplikaciju, već valjda njihov server poveže brojeve preko nekog parametra, verovatno JMBG.

Od nedavno je biranje broja sa leve, prebačeno na desnu stranu.
 
Hoce tacno da se nabije racun za avgust po punoj ceni...

I mene zanima ako neko zna preciznije kako funkcioniše to oko isticanja ugovora i koja pravila važe. Takve informacije nije lako naći.

Ne mogu da nađem tj nemam račun za avgust 2018 da se podsetim koliko sam platio, da li po ceni starog paketa ili novog, jer sam sredinom avgusta promenio i potpisao dve godine za total 2 a tek od septembra dobijam eračun na mail. Mislim glupo je, treba obračunski period da bude od prvog do prvog a pri promeni paketa da novi važi tek od prvog, da se zna šta se plaća.
Dakle moj konkretan slučaj je da sam mislio da je ugovor već istekao jer sam aneks potpisao 09.08.2018. pa sam pre par dana bio u telenor prodavnici. U aplikaciji mi stoji da mi je zaduženje 1800 din dakle bez popusta, što mi je ona tamo i rekla da "poslednji mesec ostajete bez popusta". I kaže mi da mi ugovor ističe 16tog. Mislim se ma nemoj, potpisao sam da ću da vam plaćam 900 din 24 meseca i to je ok, a ne da vam 25ti mesec platim 1800 kao za još dva meseca. Drugo, ili sam pod ugovorom ili nisam ne može i jedno i drugo u njihovu korist. Ako sam pod ugovorom onda lepo 900 din što sam potpisao, to sam im dužan. Ako nisam pod ugovorom pola meseca onda nekom logikom ne mogu ni da mi traže punu cenu za ceo mesec ako tu uslugu nisu pružili (jer ja istog trena tj 17tog podnosim zahtev i prelazim u drugu mrežu). Rečeno mi je za prelazak da treba da se izmiri saobraćaj za tih par dana dok traje prenos. Ali šta je sa prvih 16 dana avgusta? Žao mi je što nemam račun za avgust 2018 ali prilično sam siguran da sam platio total 2 dakle 900 din a više od pola meseca koristio mobifun dakle paket koji košta 120 din s pdv-om i nudi samo 10 minuta u mreži i 100 sms-a, bez interneta.
 
Ja sam, recimo, aneks ugovora za 50% popusta "potpisao" 20. februara 2019. Čim mi je stigla sms poruka da mi je aktivirana ponuda, u stavci trenutno zaduženje prikazano mi je stanje sa uračunatih 50% manje. Znači, prvi mesec sa 50% mi je februar 2019, a poslednji januar 2021. Prvog februara 2021, prikazaće mi se stanje sa punim iznosom pretplate, iako mi aneks važi do 20. februara.
To je to, vrlo prosto. Mislim da na Telenorovom web sajtu (Moj Telenor) možeš da vidiš koliko si platio avgustovski račun 2018.
 
Pa zato je najbolje da se javite mesec dana ili 2-3 nedelje pred istek UO [emoji4] Ja npr. nisam uopšte platio taj zadnji mesec(dva zadnja ugovora) u kom sam tražio produženje ugovora, a to znam jer mi je stigao račun sledeći mesec samo za troškove van pretplate tj. parking servis, po tome znam. Bio sam iznenađen, ali tako je. Krajem prošlog meseca sam odradio prenos broja na moje ime , iako su mi u poslovnici rekli da plaćam prethodni račun (bio na mami) i 7dana na moje ime prethodnog meseca, platio sam ovih 7dana na moje ime, a predhodni račun nije ni stigao [emoji4]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni su prošli put skoro 3 meseca ranije produžili ugovor s tim da sam prešao na go data od 1000din, a prethodno sam plaćao 2200din msm. Tako da sam skratio tu UO na 21 ili 22 koliko se sećam...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Pa da ali zašto bih se javljao dva-tri meseca pre isteka kada ne želim da produžavam išta nego da idem, tj ostao bih ali oni sigurno ne mogu da mi ponude to što meni odgovara a što imaju drugi operateri, njihova ponuda je jednostavno lošija i nije konkurentna čak i kad se cena podeli s dva, tj taj famozni 50% "popust". Dakle suludo mi je da im plaćam 1800 din za pola meseca, pogotovo što sam i tih pola meseca pod ugovorom koji sam potpisao i dogovorio da im plaćam 900 a ne 1800. Šta da je ugovor bio do drugog, trećeg, četvrtog avgusta.. da traže duplu cenu i pišu "vaše zaduženje je 1800" za dan dva tri avgusta..
Ove stvari moraju biti negde jasno određene samo je teško naći nekoga ko to zna.
Oni tamo prodavčići u radnjama ili nemaju pojma o poslu koji rade ili logičnije nisu plaćeni da rade za korist korisnika i daju tačne i potpune informacije, već su obučeni da rade za svoje gazde i izmuzu što više od naivnih korisnika potpisivanjem ugovora po punim, tačnije duplim cenama i kupovinom telefona na rate po takođe suludim cenama.
 
Nazad
Vrh Dno