Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Ako si pod UO ne mozes sici na jeftiniji paket a i GODATA paketi nemaju popust od 50 % ( ni u kojoj varijanti) , barem je tako bilo do sada.
 
Zavisi od ugovora. Ja sam sišao sa srednjeg Prenesi paketa na najmanji i zadržao sam 50% popusta na pretplatu bez problema.
 
Ako si pod UO ne mozes sici na jeftiniji paket a i GODATA paketi nemaju popust od 50 % ( ni u kojoj varijanti) , barem je tako bilo do sada.
Kad hoće da daju sve može [emoji16]

Ovo mi je na prepaid ponuda.. Za postpaid ne nude u aplikaciji 50% ni za jedan paket..

Sent from my Mi10T using Tapatalk
40d15c18219d9683e524cd5ffe3f6215.jpg
 
Dogovorna ekonomija :D. Drugar oko nove godine otisao u poslovnicu telenora da podnese zahtev za prenos mts postpejd broja na telenor pripejd. Receno mu da ode u mts i prebaci broj sa mts postpejda na mts pripejd:d sto je momentalno odradjeno i da se vrati u telenor i podnese zahtev za prenos broja (mts prepejd u telenor pripejd). Odradio tako i odmah dobio telenor karticu da je ubaci u telefon kada mu jave. Posle nekih 5 dana dobio sms da je prenos realizovan u da ce mu za 3 dana u toku noci biti ukljucena telenor pripejd kartica. U telenor aplikacije je vec drugi dan po ukljucenju imao ponudu za prelazak na postpejd sa 50% popusta. Sve bilo gotovo za nekih 15-tak dana sa sve praznicima (oba bozica i nova godina). Dakle nema nekih pravila, mozda ima veze sa ovim najavljenim eventualnim spajanjem telekoma i telenora.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da prebacuje post-paid na pre-paid u mts... dovoljno je da u drugoj mrezi trazi prenos broja na prepaid.
 
Poslednja izmena:
Osim prebacivanja broja u MTS-u na prepaid sve ostalo što si opisao je redovna procedura... Inače, nelogično da neko to traži, jer bez problema ide postpaid na prepaid u drugoj mreži.

Kad podneseš zahtev odmah dobiješ karticu novog operatora i nakon par dana stari broj je aktivan u novoj mreži. Tako i funkcioniše prenos broja u drugu mrežu. U mom slučaju je sve trajalo mnogo manje od 15 dana (VIP -> Telenor).

Ovih 50% popusta za prelazak sa prepaid na postpaid uz ugovornu obavezu od 24 meseca je aktuelno u Telenoru odavno i nema nikakve veze s tim odakle je broj prenet. Možeš da kupiš prepaid i na kiosku, dobićeš 50%.
 
Sve je to meni poznato. Akcenat je bio na nepotrebnom prelasku sa mts postpejda na mts pripejd gde se mts mogao napraviti blesav i zadrzati coveka na pripejdu jos tri meseca (pisano je o tome vec, nemaju pravo ali se desavalo).
Sve u svemu nije na odmet sve ovo ponovo napisati u kratkim crtama mada ce koliko sutra neko opet postaviti isto pitanje ovde na forumu.
 
Ako neko zna neka napise odg.
Da li je moguce uzeti nov broj u telenoru i prebaciti sadasnji tekuci ugovor na taj nov broj, a stari broj da se ugasi?
 
Sve je to meni poznato. Akcenat je bio na nepotrebnom prelasku sa mts postpejda na mts pripejd gde se mts mogao napraviti blesav i zadrzati coveka na pripejdu jos tri meseca (pisano je o tome vec, nemaju pravo ali se desavalo).
Sve u svemu nije na odmet sve ovo ponovo napisati u kratkim crtama mada ce koliko sutra neko opet postaviti isto pitanje ovde na forumu.
Pa trebao je da ode kod drugog, sposobnijeg sluzbenika u poslovnici, a ne da slepo veruje prvom
 
Ni to nije garancija, u tri shopa u MTS su me lagali da prepaid broj 3 meseca mora da ostane u mrezi nakon pre/registracije. Odradili registraciju na novog vlasnika i odmah izvrsili prenos u telenor.
 
Nije, ali cesto uspe. Ja sam od sestoro u mts (sto poslovnici sto call centru) dobio 5 razlicitih informacija i na kraju za minut odradio kod sedmog... Telenor je nekad bio normalan tj. bila je podela na one koji znaju i one koji ne znaju (ali ne misle i tumace po svom nego pitaju kolege) ali su u poslednjih nekoliko godina postali kao i ostali
 
^ Moguće je, ta usluga se plaća 300 dinara...
Stare brojeve ne gase nego recikliraju, tako da će neko dobiti taj stari broj

https://www.telenor.rs/sr/privatni/usluge/ostale-usluge/cenovnici-usluga/cenovnik-postpaid/#
Znam da moze novi broj da se uzme nego me zanimalo da li sa sadasnjeg broja koji je pod ugovorom da taj ugovor prebacim na taj nov broj.Hteo da promenim broj, uzmem neki nov i na njega prebacim tekuci ugovor sa starog broja. Medjutim ne moze, evo sta kaze podrska na Twiteru.
c1e6dc61a3f16454f0190b9ad08a9554.jpg
 
Znam da moze novi broj da se uzme nego me zanimalo da li sa sadasnjeg broja koji je pod ugovorom da taj ugovor prebacim na taj nov broj.Hteo da promenim broj, uzmem neki nov i na njega prebacim tekuci ugovor sa starog broja. Medjutim ne moze, evo sta kaze podrska na Twiteru.
c1e6dc61a3f16454f0190b9ad08a9554.jpg

Šta znači promena broja za postpaid korisnike koja košta 300 dinara?

Zar to nije baš to što hoćeš?

Možda oni misle da hoćeš da prebaciš na neki postojeći broj, što nije moguće, a ako hoćeš na neki novi, slobodan broj, valjda platiš 300 dinara i to je to? Ne prebacuješ ugovor na novi broj nego menjaš postojeći broj za novi broj uz isti ugovor...

Ili ti hoćeš da prebaciš ugovor na novi broj i da zadržiš stari?
 
Hocu da uzmem nov slobodan broj umesto ovog sad sto imam i da se nastavi ugovorna preplata sa novim brojem kao i sad sto mi tece na ovom.. Znaci hocu da zamenim broj za drugi slobodan i ugovor na njega da prebacim.
 
Hocu da uzmem nov slobodan broj umesto ovog sad sto imam i da se nastavi ugovorna preplata sa novim brojem kao i sad sto mi tece na ovom.. Znaci hocu da zamenim broj za drugi slobodan i ugovor na njega da prebacim.

Kako se to što hoćeš razlikuje od promene broja na postojećem ugovoru?

Nemaš šta da prebacuješ ugovor, ostaje ti isti ugovor, ali si promenio broj...
 
Ne mogu, rekli da ne moze, postavio sam SS njihov odg.
Cesto su ti u poslovnicama pa i u kontakt centrima nesposobni i neobavesteni. Nemoj da te iznenadi da ti oni tvrde jedno, a zapravo postoji opcija koja tebi treba. Probaj u 2-3 poslovnice ako te ne mrzi da se cimas i trazi sefa smene. Ako i on odbija ili ti deluje da ne zna trazi da kontaktira kancelariju i da zatrazi informaciju. Isto ne bi bilo lose i da im posaljes email, samo sroci ga lepo da tacno razumeju sta ti treba i da ne pomesaju da hoces da prebacis na vec postojeci broj.
 
Ovakva je situacija, upravo se vratio iz poslovnice. Mogu da uzmem nov broj i prebacim postojeci ugovor ali ovim redom. Raskinem ugovornu obavezu i tim putem gubim promocije i boonuse pod kojim sam vezao postojeci ugovor. A to znaci da gubim 50% pretplatu i novogodisnju promociju neogranicenog interneta. Kad raskinem postojeci ugovor vezu me novim ugovorom na nov broj i placam Total 12-2000 i nesto dinara, bez neogranicenog internetai bez 50% popusta, a sad placam 1525din..Ne isplati mi se.
 
Zapravo, promena na nov broj bi bila moguca bez svih ovih peripetija o raskidu trenutnog ugovora da je meni sadasnji broj iz Telenor mreze, sa pozivnim 062,063 ili 069.Ja sam preneo broj iz MTS i vezao se ugovorom, sad jedino ako bi zeleo Telenor numereciju broja sa njihovim pozivnim kao sto sam hteo, postupak je iz predhodnog posta. Da je njihov broj sa njihovim pozivnim, bez problema bi mogla zamena broja bez raskida ugovora. Tako su mi objasnili. Meni ne zapinje toliko da menjam broj po cenu da placam skuplje paket i izgubim "neograniceni" internet na 12 meseci sto sam dobio za Novogodisnju promociju.
 
^Ima smisla. E sad jedno pitanje za tebe. Zasto ne bi otisao u telenor i trazio prepaid broj koji ti treba i registrovao na sebe (pod uslovom da je slobodan) i koristio ga kao 2 sim do isteka preostalih 20 meseci ili koliko vec. Jeste malo gimnastike, ali bi dobio to sto ti hoces.
 
To sa Telenor brojem bi bila klasicna promena broja tj. pomenutih 300din
 
Jel uz go data ide 1 besplatna app po izboru?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Mislim da ima jedna, ali nisam siguran. Na Go data+ ima dve

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno