Šta je novo?

Najbolja igra koju sam igrao na Amigi?

U, opasna igrica ali moram da priznam nikako mi nije isla, nisam mogao da je predjem nikako...
 
Ono sto danasnje igrice nemaju je nedostatak beskompromisnosti.
Na Amigi igre nisu podilazile gamerima, vec si morao da se preznojis da resis ili predjes nesto. Zato mi fale te igre sa dusom...a ne ove super graficke spektakularne praznine....cast izuzeciama kojih naravno ima:)

International karate +...e ovo je bio fajt...

...interesantan pregled > 100 Amiga games in 10 minutes!

http://www.youtube.com/watch?v=hUoJBerFDsA
 
Poslednja izmena:
Znas sta je bilo dobro,sto nisi mogao samo da kucas "walkthrough" i da vidis sta ces dalje,ja sam pojeo svoja m dok sam presao Simona :)
 
Znas sta je bilo dobro,sto nisi mogao samo da kucas "walkthrough" i da vidis sta ces dalje,ja sam pojeo svoja m dok sam presao Simona :)

ma kakav crni walktrough nisam znao ni sta narucujem osim naziva igre...
ja sam do igrica dolazio na sledeci nacin:
narucujem katalog (pisem pismo) postom od baje sa igricima...dobijem katalog gde su hiljade igara od kojih 99% nemam pojma sta su...onda odvojam od dzeparca narednih par nedelja pa narucim 30-tak disketa sa igricama (pisem pismo coveku u kojem nabrajam sta hocu nakon nekoliko besanih dana u kojem moram da se odlucim sta cu)...sve vreme drhtim od uzbudjenja a onda kada dobijem poziv od PTT-a trcim u postu...koje je to bilo uzbudjenje, ocekivanje...kada ugledam beli paket obmotan selotejpom pocnem da slinim kao Bart Simpson na kljuc od robne kuce
dodjem kuci...i onda prvo ubacim igru sa najvise disketa (u je igra na 5 disketa mora da je dobra :d)...ma idi bre...mozda zato sto sam bio klinac a mozda i zato sto tada nije sve bilo instant...

Pomenuste Project X...meni je u tom rangu R-Type bio best, pa onda Menace i Project X

Secate se ove igre http://www.youtube.com/watch?v=CIVPnJ_cls8?
 
Poslednja izmena:
Amiga je keva !
 
Cinemaware, Psygnosis, Code Masters, Ocean kompanije koje su donele nebrojeno hitova.
Steta bi bilo nepomenuti samo neke kao sto su Wings, It came from desert, Tv sport Basketball, Push over, PP hammer...
 
Team17 ;)
 
Wings! kako sam to mogao da zaboravim?
Ma proslo je dosta vremena, niko nije spomenuo ni Pinball Dreams i Digital Illusions, a napravili su 3 flipera, i upakovali ih tako da nemoze bolje :)
Odlican je bio i onaj Slam Tilt fliper.
Laucas Arts-ove avanture su neprevazdijene(dobra je bila i sierra, ali sam vise voleo lucas arts), ne zaboravite Beneath A Steel Sky
Gde su Flash Back 2, Rainbow island, Kick Off,SWIV....

Kada malo razmislim, nemoguce je dati odgovor na pitanje - Najbolja igra koju sam igrao na Amigi. To mogu samo da kazu ljudi koji su igrali nekoliko igra na Amigi i onda lako kazu koja im je najbolja. Svi ostali koji su proziveli Amigu, i provrteli na stotine (neki i hiljade) amiga igara, nemogu da daju takav odgovor. Jednostavno to je mnogo vise i od 10, verovatno bi bilo bolje reci top 100 amiga igara - redosled nebitan, pa da se nekako udenemo :)
 
Poslednja izmena:
Ma istina je sve sto si rekao. Sad kad si pomenuo pojedine igre i firme (meni bejase jako drag Bitmap Bros), shvatam da sam i njih igrao i jos mnogo drugih. U mom slucaju posedovanje Amige se poklopilo i sa godinama kada covek ima mnogo vremena da se igra i zabavlja (kraj osnovne i srednja). Sada kada je proslo vise od decenije kako sam ostao bez moje Amige, secanje polako bledi, ali uvek se pojavi lagani osmeh kada je neko pomene. :)
 
Secam se ko da je juche bilo kad sam prvi put video Amigu '90-e godine , kod choveka koji je imao i Amigu i Monitor i Shtampac a kasnije se ratosiljao monitora)(Bogami i mish koji sam prvi put video). To ga je verovatno kostalo poprilichno a vredelo je jos vise (Jer su igrice bile raznovrsnije nego na automatima a po kvalitetu iste ili bolje) . PRve igre koje sam video su bile L.LArry i Pirates - s njom sam se odusevio. Valjda i Toki, Stunt Car Racer i ShufflePack caffe.

mnooogo je igara , ranije su igre stvarno imale bolji i intrigantniji gameplay. Mislim jesam ja ostario al sve je ovo s**** sto vidimo danas. Meni je krivo sto nisam isprobao sve jer sam relativno kratko imao Amigu do kvara transformatora, a kad sam je opravio vec sam posedovao pc (koji je sto se tiche igrica uglavnom skupljao prasinu - i bolje da je tako) pa su vecina igrica bile za A1200
kod mojih drugara , a meni beshe skupo da bas za sve sto me zanima dajem 1+1 dem ako je igrica na 1 disketi (a tada vec vecina nije isla na 1 disketu)
U prinicipu meni nije potrebno da igrica ima jaku grafiku i zvuk a pc nije imao nista od toga. Postoji niz revolucionarnih igara koje se nisu ni pojavile na pc-ju. al Amiga je, eto, proglasena kao mashina za igrice dok je pc bio dobar za knjigovodstvo (Pogledajte malo na YT Deluxe Paint 3 da vidite sta je jednostavan za rukovanje program)

Najvise vremena sam utucao uz PP Hammer , Chuck Rock , RIck Dangerous (koji nije mnogo odmakao od Spectrum verzije) , Zool , Prinice of Persia, Flashback (jel bio i Flashback 2?) , Lemmings , Kick off , Curse of Enchantia , Dragon's Breath , SUper Cars , Indy Heat , Black Crypt , Fate Gates of Dawn , Rockn'roll , Armourgeddon , Midwinter, pa neki helish - nesto Thunder? valjda , Pinball Dreams, Shadow of the beast 2 i 3 (prvog se ni ne secam). Pa ne znam sta je pravila ta Cinemaware al znam da je vazila za kult i da sam i njene igrice voleo.

Voleo sam i Silmarisove igrice al se sad ne mogu setiti naslova jedne koju sam non stop pichio .. da li je Storm Master ili tako nesto
 
u Storm Masteru skupljas pare, vodis kako ekonomiju tako i politiku izmisljenje zemlje gde se sve pokrece na vetar.

Konstruises ratne brodove koje mozes da testiras da vidis da li ce uopste poleteti :d

screenshots
 
Poslednja izmena:
Od Silmarisa sam non-stop igrao Ishar 1,2 ne secam se da li sam igrao i 3. deo.
 
Prvi put sam video amigu 89' kod drugara. Poslali mu matori iz Austrije. Amigu dosao da postavi i ukljuci i objasni kako da je koristimo, njihov prijatelj, tada sef racunskog centra u jednoj poznatoj Jugoslovenskoj firmi. Dobro se secam njegove reakcije na Amigu - "ovakvu masinu imamo i mi u racunskom centru samo je velicine kauca na kojem sedimo" :zgran:
 
uuuu storm master... koliko je transartica bila genijalna na svoj nacin toliko storm master na svoj, secam se konstruisanja brodova, kacis jedra, balone, samo savrseno izbalansiran dizajn moze da prodje, pa one 3d bitke u oblacima, ma magicna igra!!!
 
Bas smo rodjeni u pravo vreme a,danas klinci odmah furaju C2D i slicno ...
 
Bas smo rodjeni u pravo vreme a,danas klinci odmah furaju C2D i slicno ...

Off-ovanje>

pa...znas kako kazu.."svako vreme nosi nesto svoje"...nekada se zemlja obradjivalal motikom a sada John Deer-om...vremena se menjaju...medjutim nije ovde problem samo u igrama vec u celokupnom vremenu i sistemu vrednosti koji je tada vladao...postojao je mnogo dublji osecaj za moral, humanost, kulturu, nauku, znanje...u to vreme seljaci su terali decu u skolu da bi bili "uceni" sad skolu ne vole ni roditeljia a kamoli deca...iz tog miljea je i nastajao proizvod sa "dusom"...Amiga je samo jedna od njih ali sve je tada bilo mnogo kvalietnije..evo npr automobili su se pravili da traju a ne kao ovi danasnji...muzika filmovi sve je bilo sadrzajnije nego danas...
Libelarni kapitalizam, masovna proizvodnja, globalizacija, internet su doneli pregrst dobrih stvari ali na drugoj strani, autenticnost i sadrzajnost je morala da ustupi mesto masovnoj proizvodnji...da ne pominjem finasijsku krizu i slom vrednosti instant drustva koja se desava u ovom trenutku...

Mozda jednog dana ponovo budu nastajali proizvodi sa dusom i pri tome budu masovno proizvodjeni samo za takve proizvode su potrebni kupci sa dusom a njih je sve manje
 
Poslednja izmena:
Red storm rising

Red storm rising (trenutno jedan tip pravi remake za pc), mozda najbolja igriva simulacija podmornice; kick off, TV sports basketball i football (NFL), falcon.
 
Voleo bih da mogu da se setim koja mi je PRVA igra koju sam ukljucio na Amigi...ali nema sanse da se setim ...
 
Voleo bih da mogu da se setim koja mi je PRVA igra koju sam ukljucio na Amigi...ali nema sanse da se setim ...

za Atari znam da je tu ~ bio: Enduro Racer, Mickey Mouse... ne mogu da se setim dalje; cek, odo do fioke :D ... nazalost sve diskete su ispremestane :/

za Spectrum se secam da je bio Horacije ... (radi ovo ili ono :D) :)
 
Off-ovanje>

pa...znas kako kazu.."svako vreme nosi nesto svoje"...nekada se zemlja obradjivalal motikom a sada John Deer-om...vremena se menjaju...medjutim nije ovde problem samo u igrama vec u celokupnom vremenu i sistemu vrednosti koji je tada vladao...postojao je mnogo dublji osecaj za moral, humanost, kulturu, nauku, znanje...u to vreme seljaci su terali decu u skolu da bi bili "uceni" sad skolu ne vole ni roditeljia a kamoli deca...iz tog miljea je i nastajao proizvod sa "dusom"...Amiga je samo jedna od njih ali sve je tada bilo mnogo kvalietnije..evo npr automobili su se pravili da traju a ne kao ovi danasnji...muzika filmovi sve je bilo sadrzajnije nego danas...
Libelarni kapitalizam, masovna proizvodnja, globalizacija, internet su doneli pregrst dobrih stvari ali na drugoj strani, autenticnost i sadrzajnost je morala da ustupi mesto masovnoj proizvodnji...da ne pominjem finasijsku krizu i slom vrednosti instant drustva koja se desava u ovom trenutku...

Mozda jednog dana ponovo budu nastajali proizvodi sa dusom i pri tome budu masovno proizvodjeni samo za takve proizvode su potrebni kupci sa dusom a njih je sve manje

upravo tako!! secam se nas kao klinaca, ja i jos jedan drug imamo amige i igramo nas 5-6 jedan dan kod njega jedan kod mene Eye of the beholder, jedan za amigom, ostali daju savete, komentarisu, ma ziveli smo u rusevinama myth drannora, igre nismo nabavljali hiperproduktivno kao danas jer nismo imali para, ono sto smo kupovali prvo smo istrazili kroz casopise pa se dogovarali pa tek onda odvajali od ionako sice od dzeparca da bi narucili nesto.. skupimo za sok, keva napravi kiflice i udri dan i noc, a danas klinci igraju 5 min jedno pa im se nesvidi pa 5 min drugo, i tako u nedogled, merila kvaliteta igara su grafika, nasilje, hype itd, opet cu pomenuti silmarilsove transarticu, ishar i storm master, u prvoj je atmosfera post apokalipticnog ledenog doba bila toliko kvalitetna da smo se zamisljali u jaknama od krzna za kormilom kolosalnih vozova, u drugoj kako krstarimo nebom u letecim ladjama a u isharima kao neko ko ima citav svet na raspolaganju da ga otkrije!


ko zna, mozda smo i mi tada imali trunku vise duse nego danas u ovom izvestacenom svetu u kome malo sta vise vredi...
 
ko zna, mozda smo i mi tada imali trunku vise duse nego danas u ovom izvestacenom svetu u kome malo sta vise vredi...

pa sigurno da je tako....u nekom statističkom smislu (po stanovnikun npr) iz razloga jer smo odgajani drugacije i formirali se u nekom drugom okruženju.
Da se razumemo, deca su i sada pametna i talentovana kao i pre samo okruženje je takvo da ne stimuliše njihov razvoj, pa se mnogo više izgubi talenta u procesu sazrevanja nego ranije...

Ja sam sa ortakom na kraju osnovne skole leto provodio u mracnoj sobici na amstradu cpc 464 pokusavajuci da napravimo poker u basicu (isti kao sa automata)...ne zato sto volimo poker vec da resimo informaticki igru..prepoznavanje kombinacija, grafiku i sl. tome...i napravcili smo ga orginal u basicu...U toku resavanja a trajalo je dobrih 15-tak dana po ceo dan prikljucio nam se jos jedan drugar (prosecan djak, sada elektricar majstor bez premca) koji se nakon nekoliko dana toliko primio da smo mu dali da pise kod za iscrtavanje karata..pokazali mu tabelu ASCII i rekli kako da redja (DATA komanda je za svaku kartu sadržala podatke o ASCII kodovima)...nacrtao ih je orginal...
E to je bilo oduševljenje i njegovo i naše i zajedničko...ma više nego pobeda na basketu starije ekipe:)
posle su ljudi narucivali kasete sa pokerom jer su se tada pojavili automati po kaficima pa je poker postao popularan...imali smo dzeparac celu jednu godinu...nismo ga pravili na Amigi bilo nam komplikovano u to vreme...cpc nam bio jednostavan...upali ispisi kod pokreni i radi...
o tome ja pricam...o zelji za saznanjem...mastali smo da smo likovi iz onog filma u kojem klinac probija kompjuter u pentagonu Ratne igre...
 
Poslednja izmena:
Commander Ken :) pa zatim Vikings (logicka), pa 4d Stunt Sports (voznja iz koje je nastala Trackmania) pa zatim Tomb (zamke u piramidama), Descent... ehhh to su bila vremena :)
 
Toliko toga dobrog sam igrao na Amigi, stvarno izdvojiti jednu najbolju igru je namoguća misija.
Ipak, najviše sam sam igrao sjajni Twintris, najbolji tetris ikada napravljen i Indy500, genijalnu simulaciju formule Indy, sa podešavanjem setupa i uz dosta vežbe, moglo se i pobediti, ali se tražila veština u vožnji mišem, jer se džojstikom i tasterima nikad nije mogao postići dobar rezultat.
Voleo sam sve Cinemaware igre ali najviše Wings koji sam i završio, zatim Oceanov Lost Patrol sa izvanrednom muzikom i digitalizovanim sekvencama, naravno Shadow of the Beast 2 i 3 i sve druge Psygnosis igre, pa Cannon Fodder, Senisible Soccer i Golf itd.
Posle toga sam počeo da igram p&c avanture, nezaboravni Monky Island 1 i 2, kao i Beneath Steel Sky i Universe, pa rpg Perihelion itd.
Sa društvom sam najviše igrao Kick Off 1 i Goal, pa formulu F17, Lotus 3, Pro Tennis, već pomenuti Twintris itd.
I sad kad pogledam ove igre, pada mi na pamet još gomila drugih, lepo reče neko da ovde ni top 100 ne bi bio dovoljan. ;)
Ovde sam našao jednu staru ali odličnu top listu, skoro pa da je potpišem:
http://www.warblade.as/feature01.html
 
Poslednja izmena:
u sve su odlicne igre koje ste spomenuli, pored toga:

Hired Guns - odvaljivali smo se od ove igre!

@srky Deuteros - da li se secas kako se i kada igra zavrsava? ja se secam da sam prckao sa HexEditorom po fajlovima i da mi se cini da postoje neki delovi/dogadjaji u igri koje nikada nisam video u toku normalnog igranja... iz ovhi stopa idem da je instaliram ponovo! ;)

btw neko mi rece ovih dana da su na mesecu pronasli neki poseban oblik Methana kojeg nema na zemlji i koji bi valjda mogao da se koristi kao super gorivo! - reko znam, igrao sam Milenium 2.2 :D :D

pazi kad se ne secam kraja, a igrao sam ga 100 puta :) znam da je neshto valjda posle shirenja po sunchevom sistemu ili tako neshto, pazi, zadnji put tu sam igrao chini mi se '94 pre "samo" 15 godina :D
 
i josh neshto

Lotus Esprit Turbo Challenge

izlomio sam par joysticka na svim delovima :D:D:D
 
Wings sam igrao do iznemoglosti i dokazao da onaj Kempston Pro džojstik nije nesalomiv :D, pa sam uživao u Indi 500, pa nezaboravni Lotus!! Zatim Thunderhawk i Elite. Kad se setim cepanja protiv MIG-29 u Thunderhawku, fora je bila da letiš veoma nisko, da te ne izbuše, a onda ih ložiš FFAR i topom! Doktorirao sam to :type:
 
Nazad
Vrh Dno