Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

U subotu,14.04.2018 obavio sam telefonski razgovor i dogovorio produžetak ugovora sa Mix M na Mix XL sa poklon 100GB(ugovor na MixM isticao 10.05.2018.).
U utorak kurir doneo ugovor,sve napisano kao što je dogovoreno u telefonskom razgovoru,Mix XL + 100GB,potpisao ugovor i uzeo svoj primerak.
Juče negde oko 17:00 u MTS centar aplikaciji se pojavljuje Mix XL tarifa sa svim što uz nju ide ali pokazuje količinu interneta 1118MB.
Ta količina bi bila otprilike srazmerna broju dana koji su preostali u aprilu.Inače mi je rečeno telefonom a ima i pratećem papiru uz ugovor da 100GB dobijam odmah kada Mix XL postane aktivan i tokom cele ugovorne obaveze.
Da li je neko imao ovakvu situaciju i kako ju je rešio?
 
greska neka treba odmah da dobijes 100g, sacekaj da prodje 24h, pa ako ne aktiviraju zovi CC
 
Evo,sad sam zvao CC i kaže lik nije sistem "povukao" tih 100GB.
Prosledio je nekakav zahtev i kaže da bi trebalo za 24 do 48 sati da bude ispravljeno.
Samo da me ne zavlače duže pa da mi istekne onih 14 dana za otkazivanje na daljinu.
 
I ja sam u subotu isto preko telefona obnovio na mix xl 100 gb i prvo je doslo 1 gb neta pa sutradan 100 giga.
 
Evo mog slucaja.Ja sam u petak 13.4. otisao u poslovnicu i produzio ugovor na 24 meseca,Miks XL.Posle nekih 20 minuta kad sam izasao iz MTSa proverim na aplikaciji i pise 50gb neta,ja se vratim da reklamiram i sluzbenica mi kaze da to tako stoji ali da imam sigurno 100gb.Nista,ostavim to tako i u nedelju uvece kad se rifresovale ponude i paketi ja proverim na MTS aplikaciji i pise 212gb..Sad odakle jos tih 110gb pitaj boga..Evo trenutne situacije posle 7 dana:
Screenshot_2018-04-21-20-06-27-612_rs.mts.png
 
Sve vidim kako ce lepo dobiti nazad i telefon i ugovor. Danas mi je aktiviran ugovor, a u sredu uredno stigao telefon i sve potpisano. Trazio Mix XL i 100GB + telefon. Vidim nema 100GB, dodjem vamo, procitam prethodnih par postova i uzmem ugovor da bacim pogled. Kad ono tamo nigde ne stoji 100GB (nije na mene pa nisam obratio paznju). Pozovem CC, kaze meni doticna, "pa akcija je istekla, nigde ne stoji da cete dobiti 100GB". A sve sam porucio jos u petak/subotu pre isteka akcije i tri put sam naglasio da hocu 100GB i operater mi je rekao da stizu - telefon, mix xl, 100GB i prepaid kartica na poklon uz ugovor. Mene ovde neko zestoko za****.
 
A j.b.g, tesko ces to isterati na tvoje zadovoljstvo sa njima jer si potpisao ugovor,mozes da probas da ih tuzis..Trebao si fizicki da odes u poslovnicu i razgovaras licem u lice sa njima i pitas sve sto ti treba,tako mozes da dobijes odgovore i vidis svojim ocima sve sta hoces..Ja nikakve ugovore ne pravim on line..
 
Poslednja izmena:
U petak u poslovnici telefon jos nije stigao, druge opcije nisam hteo i rekli su mi da odmah pozovem i porucim kako bih ostvario akciju. U sredu sam iz drugih razloga otisao opet, kad mi je dosao telefon i kroz pricu mi je receno da je promocija produzena do kraja meseca samo u odredjenim slucajima, reklamacije itd. Sad cekam da me pozovu, budu li odugovlacili, saljem sve nazad. Inace sam strpljive prirode, al' ovo nije prvi put da me cimaju, zato za njih strpljenja vise nemam.
 
Jesu, stiglo je sve. Cekacu prvo da mi se jave, a ako budu odugovlacili, do srede saljem. Da ne bude kasnije "stiglo nakon 14 dana". Mada se nadam da nisu bas toliko pokvareni, videcemo.
 
Doneo je i meni kurir taj obrazac ali sam potpisao i papir kojim se odričem tog prava da bi oni, kao, počeli da pružaju uslugu pre isteka tog perioda od 14 dana. Na sve oni misle...
 
Doneo je i meni kurir taj obrazac ali sam potpisao i papir kojim se odričem tog prava da bi oni, kao, počeli da pružaju uslugu pre isteka tog perioda od 14 dana. Na sve oni misle...

To sa “odricanjem prava” ima i VIP... Kako su isti, bože bože [emoji35]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mogu da napisu sta hoće, zakon drzave je iznad toga. Mislim da si propustio 100gb akciju.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Propustio sam, znam, ali zato će ubuduće odvajati po 1 dinar od mog računa da mi zaliju i potkrešu Omoriku :wall:
 
Trebao si na posebnom papiru, tipa prilog 1 da dobijes te dodatne povoljnosti, konkretno 100gb. Ja sam imao istu pricu, nekoliko dana pre isteka promocije mi poslali ugovor i nekoliko dana posle isteka promocije ga potpisao (u posti. Zamalo postar da me zezne, nije ni pokusao urucenje a napisao je da jeste.). Primerak ugovora koji se vraca MTS-u nema taj prilog a kopija koja ostaje korisniku ima.
Naravno salterusa, koja je otvorila koverat (!?) mi je pruzila samo taj prvi, solo primerak i jos pocela da drami sto ga detaljno citam a pogotovo kad sam zvao kol centar. I naravno, ni oni nisu znali nista da objasne i tek kad sam trazio drugi primerak ugovora video sam taj prilog
U prilogu nema navedeno da su prva 2 meseca za dinar ali to ste, koliko se secam, ranije rekli da nikada ne napisu. Uglavnom, dobio sam stari XL paket sa tih 100GB neta i nakon prestanka promocije i ukidanja tih paketa uopste.
 
Poslednja izmena:
To pruzanje usluge mislim da ima veze sa retroaktivnim aktiviranjem paketa u sistemu..
Ne mozete se odreci prava iz zakona :) Mada mozda neko nasedne.

Nego jesu vam poslali prepaid kartice za dinar na kucnu adresu? Meni jok :(
 
Ipak su ispravili,sada je sve kako je ugovoreno.
Screenshot_20180422-101836.png

EDIT:Ni ja nisam dobio prepaid kartice za dinar na kućnu adresu.
 
Poslednja izmena:
Nisu ni meni poslali prepaid karticu za dinar na kućnu adresu kada mi je stigao telefon. Mada mi nisu potrebne, jer su mi ih svaki put davali i uz produženje uo za kt, za Mix xl, Mix xl plus itd, tako da ih imam 10 na moje ime.
 
Imam ja preko 30 na svoje ime, i sve su bacene, ali hocu da ih imam ;) Uvek ih neko od klinaca (nieces and nephews :)) iskoristi :)

A nekada imaju i primenu kada mi treba broj za SMS jednokratno, a necu svoj broj da dam ;)

EDIT: U poslovnici su sami nudili i dali, ovde niks ;)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Ni ja nisam dobio prepaid za dinar, u decembru sam produžio UO.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
mts Disk

Koje su prednosti i mane u praksi? Videh da je ograničeno na 4GB po fajlu ali to i nije neka mana.

https://disk.mts.rs/
 
  • Like
Reagovanja: M J
Sve vidim kako ce lepo dobiti nazad i telefon i ugovor. Danas mi je aktiviran ugovor, a u sredu uredno stigao telefon i sve potpisano. Trazio Mix XL i 100GB + telefon. Vidim nema 100GB, dodjem vamo, procitam prethodnih par postova i uzmem ugovor da bacim pogled. Kad ono tamo nigde ne stoji 100GB (nije na mene pa nisam obratio paznju). Pozovem CC, kaze meni doticna, "pa akcija je istekla, nigde ne stoji da cete dobiti 100GB". A sve sam porucio jos u petak/subotu pre isteka akcije i tri put sam naglasio da hocu 100GB i operater mi je rekao da stizu - telefon, mix xl, 100GB i prepaid kartica na poklon uz ugovor. Mene ovde neko zestoko za****.

U petak u poslovnici telefon jos nije stigao, druge opcije nisam hteo i rekli su mi da odmah pozovem i porucim kako bih ostvario akciju. U sredu sam iz drugih razloga otisao opet, kad mi je dosao telefon i kroz pricu mi je receno da je promocija produzena do kraja meseca samo u odredjenim slucajima, reklamacije itd. Sad cekam da me pozovu, budu li odugovlacili, saljem sve nazad. Inace sam strpljive prirode, al' ovo nije prvi put da me cimaju, zato za njih strpljenja vise nemam.

Nadji vreme razgovora sa operaterom, jos ako si i ti snimio razgovor(e)... +/-1minut probaj da navedes kad si zvao, pozovi se na taj (te) razgovr(e) i reci da si insistirao da imas 100GB neta i da ti je to glavni uslov za ugovor i da ti je obecano i receno da ce biti sigurno, dobro s njima razgranici kad si zvao, kad su oni poslali, kad si primio i potpisao.
To sto si potpisao neku protivzakonitu izjavu ne vazi i oni to znaju samo se nadaju da i klijenti ne znaju.

Ako budes vracao, vodi racuna da je telefon sa svim delovima vracen, ispravan i vidi ko je zaduzen za vracanje, da li oni salju kurira po telefon i karticu ili ti nosis u neki korisncki centar...

Ako si pre isteka akcije za 100GB dogovorio i oni rekli da salju, pa poslali nakon isteka akcije jer nije moguce isti dan poslati niti vikendom, pa ti potpisao nakon isteka akcije oni bi opet trebali da ti kativiraju uslugu sa 100GB.
Na ruzne reci neces dobiti nista, na argumente, uljudan razgovor uz pokazanom zeljom za dogovor i ispoljeno "razumevanje" za gresku koju su oni napravili, mozda i dobijes svojih 100GB.
 
Poslednja izmena:
Naravno, nema potrebe za ruznim recima, ionako se svaki put javi drugi operater. Znam tacne dane kad smo se culi, sate ne bas, jer nisam imao telefon tada. A telefon se ili salje ili nosi u CC, a adresa je napisana na papiru. Iskreno, ako dodje do toga, bojim se u CC da nosim jer mogu da odugovlace.
 
Isti slucaj u familiji, pre 2 nedelje se zivkali i pregovarali oko produzenja ugovora i pretplata po 1din, sredinom prosle nedelje dodje ugovor bez 100GB (ali je uoceno na vreme pa nije ni potpisan). Zvali korisnicki da se zale, rekli im "zakasnili ste, promocija je zavrsena, to sto ste se dogovorili vise nije aktuelno" i zdravo. Na pitanje kakav je to nacin da nude jedno, uvaljuju drugo pa posle jos krive korisnike samo se zahvalise na primedbama i prekinuse vezu...
 
Goveda...
A ne mozes da se zalis jer je sve bilo usmeno.
Uglavnom, treba bojkotovati dok ne pocnu da cene korisnika. On te jbeno plaća, a ti ga gledas kao nizu rasu...
Nije tako u telekomu samo, u svim kompanijama je takav odnos ka korisniku, kao da smo mi duzni njima da plaćamo kakvo god smece ti stavili na papir.
Ne znam zasto, ali takav odnos samo kod nas ima. Vec ozbiljno se resavam da predjem ma prepaid jer necu da ih sponzorisem (vip). Pa kad im nestanu sigurne pare(ugovorne obaveze) okrenuce se ka QOS-u ozbiljnije.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Naravno, nema potrebe za ruznim recima, ionako se svaki put javi drugi operater. Znam tacne dane kad smo se culi, sate ne bas, jer nisam imao telefon tada. A telefon se ili salje ili nosi u CC, a adresa je napisana na papiru. Iskreno, ako dodje do toga, bojim se u CC da nosim jer mogu da odugovlace.
Javi sta je bilo.
Bas me zanima da li ces proci kao sto je @antena. ^^


HAHAHAHA... :beat:
Bas me slatko nasmeja.

U stvari MOZE da se zali, pogtovo ako zna vreme zvanja, snimaju se razgovori i AKO HOCE mogu da preslusaju i da ipak kasnije promene uslove u ugovoru.
Da su goveda jesu jer se sa klijentima tako ne zahe**va. Ako si nesto obecao to i treba, ma moras da ispunis. Ne sme biti na kvarno niti na silu bilo sta.
Niih ne kosta nista da ispune dogovor ali ih kosta klijenta ako ga ne ispune i kosta ih "pljuvanja" po liku i imenu kompanije, bilo koje kompanije.
 
Poslednja izmena:
Vec sam bio pisao, al nije izbacilo post iz nekog razloga :d Stigla mi je poruka danas, niko me nije zvao pre toga, dobio sam na "poklon" 100GB ceo ugovor. Izgleda su ipak popustili nakon sto sam rekao da cu vratiti telefon :-devil-:

P.S. Istice mi box uskoro, pa sam bezveze bacio pogled neki dan na nove tarife i tamo stoji samo cena telefona i boxa, al nigde ne pise pretplata za paket. Je l to neki bug ili sta?
 
Da se zalimo njima na njihovo odbijanje zalbe, zaebavanja i prebacivanja krivice na korisnike?! Jos oni prvi ponudili "pogodnosti"? Nema sanse, sad i da daju ne bi uzeli
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno