Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Значи 8 по динар и остало по цени са попустом. Мени за неки месец истиче О1 па да се припремам, мада ћу вероватно морати да сачекам крај.
 
Ja sam izvukao 6gb neta i 7 meseci po dinar, posle 1.499 do kraja ugovorne obaveze
 
Evo i ja sam dobio Omorika 1 24x999rsd

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Kako si pregovarao za tu ponudu?

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

kako god zelis, javis im se i pocnes pregovore. Ja sam zapoceo na chatu na sajtu i devojka je tamo dala zahtev pa su me zvali za 3 dana sa spremnim predlozima.
Uglavnom prvo ponude sjajne uslove za 24 meseca, ali mozes da smanjis i na 12 meseci, ali ce naravno da ukinu nesto.
omorika 1 za 999 je odlicna ponuda.
 
Nazvao 064/733 i dao svoje uslove. Za dva dana me nazvali i rekli da je moj zahtev odobren.
 
Оморика 999х24 или 8 по кинту а осталих 16 по 1.499?
 
Poslednja izmena:
Kao što piše u ponudi

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Imam box 3 i box 2 paket kod MTS-a, kao i jedan postpejd broj. Korisnik sam već skoro 20 godina. Praktično svi ugovori su sad istekli, ili uskoro ističu.

Zvali su me ovih dana da mi nude da broj prebacim u box 3 paket, pa da imam box 4.

Kada sam stavio na papir koliki popust dobijam, u odnosu da nastavim "odvojeno", sa isteklim ugovorima, uz uzimanje novog postpejd ugovora (pošto postojeći paket više ne postoji) ispalo je svega oko 100 dinara jeftinije. Za komplet box 4.

Rekao sam da bih video da daju popuste novim korisnicima koji su puno povoljniji, pa da bih sačekao još par meseci, a onda, ako ne mogu ponuditi slične uslove, video da li neko od drugih operatera to nudi za svoje nove korisnike.

Bili su ljubazni, strpljivi, sve lepo objasnili, ali kad sam stavio sve na papir - samo hoće da se vežeš ugovorom, a ne daju nikakve pogodnosti za to vezivanje. U tom slučaju bih radije bio bez ugovorne obaveze, ili vijao drugog operatera koji bi mi dao popust.


Slično je i sa svim drugim operaterima koliko sam video. Postojeći postpaid mobilni sam prebacio iz Telenora, pre oko 2 godine, upravo iz razloga što nisu hteli ponuditi nikakvu pogodnost za ugovor. Kad sam bio podneo zahtev za prenos, zvali su, nudili nešto malo bolje, ali i dalje ni blizu uslova koje sam tada dobijao u Telekomu. Tako sam im bio i rekao: "možete li barem blizu tih uslova dati ponudu?" Nisu.


Cene za postpejd su otprilike tu negde kod svih operatera (možda je Telekom još i najjeftiniji). Samo različito to "upakuju" i reklamiraju. Pretpostavljam da su se dogovorili da drže cene i svi lepo zarađuju.

Po kvalitetu signala (i za priču i za Net), u NS & okolini je VIP najslabiji (ali ipak radi, ranije je bio baš katastrofa, sad je to ipak OK), dok su Telekom i Telenor tu negde (ranije je Telenor bio puno bolji, ali MTS ih je stigao vremenom). Barem je to moje neko iskustvo.



Caka koju svi koriste:
"Telefon za dinar" - klasika. Kada na papir staviš koliko je pretplata sa telefonom skuplja u odnosu na cenu kada ne uzmiaš telefon, pa puta broj ugovornih meseci, vidiš koliko je koštao taj dinar. Obično bude skuplje od kupovine telefona u radnji.
 
Ciklogremlin
Druže koliko te sad izađu ta dva boxa i taj mobilni broj i koji je paket? Ja recimo imam box crveni koji sad košta bez uzimanja telefona 3700din i imaš tu omoriku1 i ako neko od tvojih ima mts broj na postpaidu možeš da ga ubaziš u box 4 za 4 i dobiješ 100gb. E sad ja sam dobio i 9 meseci za 1din tako da sam extremno dobro prošao. Ne znam da li ćeš možda moći da izvučeš toliko ali mislim da bi 6 meseci za 1din dobio bez problema. Šta imaš u tom drugom box paketu?
 
Ciklogremlin
Druže koliko te sad izađu ta dva boxa i taj mobilni broj i koji je paket? Ja recimo imam box crveni koji sad košta bez uzimanja telefona 3700din i imaš tu omoriku1 i ako neko od tvojih ima mts broj na postpaidu možeš da ga ubaziš u box 4 za 4 i dobiješ 100gb. E sad ja sam dobio i 9 meseci za 1din tako da sam extremno dobro prošao. Ne znam da li ćeš možda moći da izvučeš toliko ali mislim da bi 6 meseci za 1din dobio bez problema. Šta imaš u tom drugom box paketu?

Trenutno imam postpaid paket koji više ne postoji (Mix S mislim).

Nudili su mi Box4 za 4.300 mesečno, ali da kao mogu uzeti telefon pod povoljnijim uslovima bilo kad za vreme ugovorne obaveze.
Pogledao sam i kakve su cene tih telefona - čak i sa tim povoljnijim uslovima, ispadne skuplje nego u radnji (ako računam da je 3.700 mesečno bez telefona, pa 24 X tih 600 din razlike dodam na ono što platim eksplicitno "za telefon" kroz rate).

Mogu sačekati još mesec dana da mi postojeći ugovor za telefon istekne, pa "ako bude još važila promocija" da plaćam Box 4 "Crveni" (sa postpejdom ekvivalentnim Omorika 4 paketu) za nekih 3.700 din.

Trenutno plaćam Box 3 (TV + Net + Fiksni) 2.900 mesečno.

U tom slučaju dobijam Omorika 1 za praktično 800 din. mesečno, što je OK.

Nije mi jasno za tih 100 GB Net-a: da li je to na mesečnom nivou, za vreme celog trajanja ugovorne obaveze. Ako jeste, onda je OK (mogu odjaviti Net iz radionice za to malo što mi zatreba i koristiti mobilni kao hotspot).
Ako nije, onda baš i nije neka ponuda.

Sve u svemu, ono što je ponuđeno u datom momentu (4.300 za Box 4 crveni) je za samo 100 din. manje nego da uzmem odvojeno Omorika 1 paket na postojeći Box 3.

Takođe, nisam uspeo dobiti nedvosmislen odgovor: ako uzmem Box 4 bez telefona, po ceni od 3.700, da li kasnije, za vreme ugovorne obaveze, mogu produžiti ugovor uz telefon, sa uslovima koji za to važe ("ne znamo do kad će važiti promocija" je sve što sam mogao čuti). Imam utisak da ljudi u poslovnicama, na telefonskoj podršci, a i ti promoteri što zovu, nisu baš u potpunosti upoznati sa ponudom, niti mogu kad kažeš šta ti sve treba da ponude neki optimalan izbor, već odgovaraju po naučenom šablonu i nude uvek, čak i nakon odbijanja "prvog pokušaja", stvari koje ti ne trebaju.


Za sad čekam da sve istekne i da vidim hoću li dobiti novi poziv sa boljom ponudom, a gledam i ponude drugih provajdera.


Pored Box 3 paketa i mobilnog imam i jedan Box 2 paket (Net + fiksni). Korisnik sam već skoro dve decenije, sa jednim zakašnjenjem plaćanja računa u tom periodu, jer je došlo do nesporazuma (rešeno odmah po dobijanju opomene). Tražio sam uslove kao što dobijaju novi pretplatnici na promociji (barem 2 meseca po dinar, simbolično).

Da ne bude zabune: zadovoljan sam uslugom, mislim da je od svega ponuđenog kod nas, za nove korisnike, MTS definitivno najmanje loš da tako kažem (svi imaju prednosti i mana). Jedino kad si u poziciji starog korisnika (a novog za sve ostale provajdere), vredi staviti na papir i njihove promocije, pa videti šta je najbolje. Posle dve godine si opet "novi korisnik" MTS-a. :)
 
Cek, nude ti da predjes na Box4 bez 6 meseci za dinar?
 
Cek, nude ti da predjes na Box4 bez 6 meseci za dinar?

Da. Pošto nisam nov korisnik. Tako sam razumeo. Pitao sam više puta da budem siguran kako nije nesporazum.

Edit: samo su baš dosta, dosta... baš dosta puta ponovili “telefon za dinar”. :)
 
Poslednja izmena:
Trenutno imam postpaid paket koji više ne postoji (Mix S mislim).

Nudili su mi Box4 za 4.300 mesečno, ali da kao mogu uzeti telefon pod povoljnijim uslovima bilo kad za vreme ugovorne obaveze.
Pogledao sam i kakve su cene tih telefona - čak i sa tim povoljnijim uslovima, ispadne skuplje nego u radnji (ako računam da je 3.700 mesečno bez telefona, pa 24 X tih 600 din razlike dodam na ono što platim eksplicitno "za telefon" kroz rate).

Mogu sačekati još mesec dana da mi postojeći ugovor za telefon istekne, pa "ako bude još važila promocija" da plaćam Box 4 "Crveni" (sa postpejdom ekvivalentnim Omorika 4 paketu) za nekih 3.700 din.

Trenutno plaćam Box 3 (TV + Net + Fiksni) 2.900 mesečno.

U tom slučaju dobijam Omorika 1 za praktično 800 din. mesečno, što je OK.

Nije mi jasno za tih 100 GB Net-a: da li je to na mesečnom nivou, za vreme celog trajanja ugovorne obaveze. Ako jeste, onda je OK (mogu odjaviti Net iz radionice za to malo što mi zatreba i koristiti mobilni kao hotspot).
Ako nije, onda baš i nije neka ponuda.

Sve u svemu, ono što je ponuđeno u datom momentu (4.300 za Box 4 crveni) je za samo 100 din. manje nego da uzmem odvojeno Omorika 1 paket na postojeći Box 3.

Takođe, nisam uspeo dobiti nedvosmislen odgovor: ako uzmem Box 4 bez telefona, po ceni od 3.700, da li kasnije, za vreme ugovorne obaveze, mogu produžiti ugovor uz telefon, sa uslovima koji za to važe ("ne znamo do kad će važiti promocija" je sve što sam mogao čuti). Imam utisak da ljudi u poslovnicama, na telefonskoj podršci, a i ti promoteri što zovu, nisu baš u potpunosti upoznati sa ponudom, niti mogu kad kažeš šta ti sve treba da ponude neki optimalan izbor, već odgovaraju po naučenom šablonu i nude uvek, čak i nakon odbijanja "prvog pokušaja", stvari koje ti ne trebaju.


Za sad čekam da sve istekne i da vidim hoću li dobiti novi poziv sa boljom ponudom, a gledam i ponude drugih provajdera.


Pored Box 3 paketa i mobilnog imam i jedan Box 2 paket (Net + fiksni). Korisnik sam već skoro dve decenije, sa jednim zakašnjenjem plaćanja računa u tom periodu, jer je došlo do nesporazuma (rešeno odmah po dobijanju opomene). Tražio sam uslove kao što dobijaju novi pretplatnici na promociji (barem 2 meseca po dinar, simbolično).

Da ne bude zabune: zadovoljan sam uslugom, mislim da je od svega ponuđenog kod nas, za nove korisnike, MTS definitivno najmanje loš da tako kažem (svi imaju prednosti i mana). Jedino kad si u poziciji starog korisnika (a novog za sve ostale provajdere), vredi staviti na papir i njihove promocije, pa videti šta je najbolje. Posle dve godine si opet "novi korisnik" MTS-a. :)
Možeš potpisati lepo Box 4 crveni sa 6 meseci po 1 dinar pošto dodaješ novi servis u Box. U svakom trenutku možeš uzeti i telefon, ali cena skače na 4.300 i potpisuješ novu UO.

100 GB ti je tokom cele ugovorne obaveze, ali pored tvog nosećeg broja u boksu, moraš da dodaš još jedan postpaid broj koji nema uredjaj u paketu, te taj dobija dodatnih 10% popusta na tarifu.

Trenutna promocija važi do 30.6.2019.

Uređaji će uvek biti skuplji kod provajdera, nego u prodavnici.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako sam razumeo, ne dobijam ni jedan mesec za po dinar. Stari korisnik.
 
100 GB ti je tokom cele ugovorne obaveze, ali pored tvog nosećeg broja u boksu, moraš da dodaš još jedan postpaid broj koji nema uredjaj u paketu, te taj dobija dodatnih 10% popusta na tarifu.
? Zar ovo vazi i za dodavanje broja u Box4? Valjda je za 100GB samo "davanje broja", koji ostaje nezavistan, i nema dodatni popust.
 
Dobio sam ponudu 24m/999din Omorika 1..

Otišo do poslovnice, i sve ok, ali na ugovoru piše puna cena! Znaci 1499din.

Pitam zašto se nigde ne spominje 999din, kaže tako je to, ne postoje posebni ugovori za pogodnosti koje dobijete preko call centra..

Jel ima neko iskustva sa ovim?
Znači potpisujem ugovor jedan, koji je jedino pravno validan a plaćam drugo, i to na osnovu usmenog dogovora.
 
Tako stoje stvari u MTS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prosto neverovatno da potpisujem jedno, a da mi pružaju drugo i to na osnovu telefonskog razgovora.

Nisam verovao da je tako, pa nisam ni potpisao za sada dok ne proverim..

Ne vidim drugo rešenje jer nema boljih pogodnosti trenutno kod drugog provajdera..
 
Cak i da si dobio neke dodatne mesece po jedan dinar, ne bi pisalo u ugovoru ali stoji kod njih u sistemu i to ispostuju.

Ako naprave racun sa regularnom ceno, dovoljno je da pozoves podrsku, odmah to isprave i dobijes novi racun.
 
Meni istice ugovor za manje od mesec dana. Imao sam mix xxl i racuninsu mi uvek oko 5 soma, jer dodam internet za 1000... Sad bih presao na omoriku 2 i uzeo mate20 pro. 18 godina sam korisnik i uvek lepi racuni i placanje na vreme. Da li je ok da im trazim 8 meseci po dinar i posle po ceni omorike 1 ili mislite da je to mnogo pa da samo trazim 8 meseci po dinar a posle normalna cena 2700 na 24 meseca ugovor?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako uzimas telefon, onda ne moze popust na cenu paketa.
 
^on ne trazi popust na cenu paketa.

Realno je - ali mozda cak i neisplativo, imjauci u obzir cene telefona.
 
Ako je cena telefona ona koja ide uz paket, umanjena, sa popustom, onda dodatni meseci po dinar umanjuju cenu paketa, ako posmatramo prosek :)
 
Ako je cena telefona ona koja ide uz paket, umanjena, sa popustom, onda dodatni meseci po dinar umanjuju cenu paketa, ako posmatramo prosek :)

Druže ništa te ne košta da pitaš, ja sam se sa njima natezao mesec dana da bih dobio to što hoću. Možda možeš da izvučeš 6 do 8 mesece za 1din ali posle toga ćeš morati da plaćaš cifru za o2 tj ne verujem da će ti dati za cenu o1.
 
Ovaj deo sa quote je odgovor na pitanje koje je postavio drugi clan :)
 
Nazad
Vrh Dno