Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Editovao sam mu post.
@dzavi za spoilovanje idu poeni. Ovo je samo opomena. Koristi spoiler tag ubuduće.
 
Trenutno sam na The last of us 2, s obzirom na prvi deo ova igra je dosta duza.
Nisam citao spojlere ali kad sam video da Joel-a ubijaju bukvalno u prvoj misiji 😱 no comment.
Predobra igra,graf brutalna. Uz sve to jos i exluziva,pa ima li bolje.
Nadam se da ce biti i treceg dela, ovaj serijal mi je postao jedan od omiljenih.
 
Naravno da će biti 3. dela. Kad izadje serija kreće hype mašinerija.
Ne bunim se.
 
Mislim da ce uz seriju da izbace Remake prvog dela... ili barem da ga najave. Plus rade i na Multiplayer delu koji ce valjda isto biti standalone ili pak mozda bude izbacen uz Remake posto je prvi deo imao MP.

Treci deo ne bih ocekivao pre 2025.
 
Mislim da ce uz seriju da izbace Remake prvog dela... ili barem da ga najave. Plus rade i na Multiplayer delu koji ce valjda isto biti standalone ili pak mozda bude izbacen uz Remake posto je prvi deo imao MP.

Treci deo ne bih ocekivao pre 2025.
Kakav remake prvog dela, pa to je već urađeno.

Ovaj što većina nas igra na PS4 (ili PS5) je ustvari remake obzirom da je orginal izašao za PS3.
 
Ne to je Remaster... Remake planiraju da u potpunosti ispeglaju prvi deo, ubace neke gameplay elemente kojih ima u drugom delu, itd.
Pa dobro, poenta je da ne treba da troše resurse na remaster (remake kako god hoćeš) igre koju su remasterovali pre 6-7 godina i koju je odigrao svako ko je čuo za PS, već da se usesrede na pravljenje nove.

EDIT:
Nadam se da ce omoguciti da se ova statistika vidi i redovno, nisam imao pojma koliko vremena sam proveo u nekim igrama :D
Sad probao, nije mi omogućen pristup jer nenam više od 10 sati igranja u 2021. godini. Toliko o tome koliko se igram. :ROFLMAO:

Ovo mora da je neka greška...
Majku mu staru, pa samo na Days gone sam upucao 70tak sati na PS4 tokom 2021. godine.

Clipboard0111111111.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, poenta je da ne treba da troše resurse na remaster (remake kako god hoćeš) igre koju su remasterovali pre 6-7 godina i koju je odigrao svako ko je čuo za PS, već da se usesrede na pravljenje nove.

Jasno, ali vrv hoce da izmuzu maksimalno kada krene serija da se prikazuje.

Ocekivao sam nekako da mozda uz Remake ide i taj Multiplayer na kom rade, ali svuda se moze procitati da bi Multiplayer trebao da bude standalone.

Evo ovde vise informacija.
 
Lol, nisam ni znao da to moze 🤦‍♂️
 
Pitanjce, jel' vredi sigrati Persona 5, ukoliko imaš ograničeno vreme da joj se posvetiš (dakle no life ne dolazi u obzir)?

Vidim da igra ima kultni status, gledao sam par review posle kojih ni sam ne znam šta da mislim, u nekom momentu sam i instalirao igru na PS4 (ali još nisam pokrenuo dalje od onog uvodnog anime cutscene introa koji mi je ok)...

Prošli mesec je došao i onaj dodatak (ili je to nova igra) na PSPlus, pa me je to podsetilo da mi je vreme da se opredelim da li da igri dam šansu ili da je otpišem za vjek vjekova, kao još jednu igru u nizu koju imam, ali je nikad neću igrati.
Ako te zanima Persona 5, preporuka da igraš Persona 5 Royal verziju. Ima dosta QoL poboljšanja i nešto je duža. Mislim da je trenutno $20 na popustu.
Ali igra jeste duga, meni je trebalo 116h ako se ne varam. Takođe, početak je nešto sporiji, pa nemoj da te obeshrabri, ali kad te igra uhvati, onda te ne pušta :)
 
Ne verujem da će Tlou 3 pre 2027..do sada su izbacivali uvek na kraju generacije konzola …sto se mene tice jedva čekam remake prvog dela …iako sam više puta odigrao remaster verziju…zanima me kako će biti sve izgledati sa grafikom i poboljšanjima kao u drugom delu….vrhunske igre svakako
 
Sorry nije mi bila namera. Nece se ponoviti u buduce ;)
 
Mose li neko da mi kaze kako fifa22 radi na PS4 obicnom i kako radi na PS4 pro?
Video sam negde na netu da je meni mnogo spor, laguje... Dok sama igra - utakmica radi ok...
 
Gameplay je u 60fps dok su meniji u 30fps, tako je i na PS5.
 
ma to je ok, nego pricaju o lagu u meniju... On nije posledica 30fpsa...
 
Imam neku nedoumicu pa mi treba pomoc... sutra bih kupio PS5 i hteo bi da igram PES 2021 online sa drugarima koji imaju vec to...
Jel bitno da nam se store poklapa, npr ja sam na US store a drugar na UK store, jel mozemo da igramo zajedno online?
 
Malo utisaka o Plague Tale: Innocence

Pros:
  • Skroz dobra prica koja drzi paznju
  • Atmosfera u kojoj se nalazite izaziva konstantno stanje napetosti i stice se utisak da ni u jednom trenutku ne mozete da spustite gard
  • Ispod jako mracnog okruzenja je zapravo jako "topla ljudska prica" o ljubavi izmedju brata i sestre
  • Obaaaavezno igrati sa slusalicama
  • Nekih 10-12h potrebno da se igra predje
Cons:
  • Kontrole su nekako cudne, vidi se zapravo da je igra starije generacije
  • Zbog konstantnog mraka, baklji i ostalog mislim da igranje na non oledu nije ni priblizno dobro iskustvo

Ima tu sad sigurno jos dosta +- stvari koje bih mogao da napisem, ali ne moram sad da idem u sitna crevca :)

edit: Place mi se kad vidim koliko je ubijen kvalitet screenshota
 

Prilozi

  • 17fd619c40f49-screenshotUrl.jpg
    17fd619c40f49-screenshotUrl.jpg
    181 KB · Pregleda: 47
Poslednja izmena:
I ovu verziju i MM ćeš imati u okviru nove PS+ extra pretplate negde pred kraj juna, uz gomilu drugih igara, možda da sačekaš pa je tako dobiješ..
 
Da, ali ne igram baš toliko aktivno da mi se isplati ta pretplata.
 
Definitivno treba da odigras obe, a sad vidi kako ti se najvise isplati :)
 
Valja li ovaj Spider-man? Marvel's Spider-Man: Game of the Year Edition https://store.playstation.com/en-us/product/UP9000-CUSA02299_00-MARVELSSMGOTY000 50% popusta je sada.
Ili čekati Miles Morales verziju? Ili igrati obe, ovu sada, a MM kada bude na akciji? :)
Zavisi, tj. ako voliš takve igre onda vredi. Ja sam sinu kupio obe (dobio i update na PS5 za prvi deo) ali dva puta sam pokušavao da igram prvi deo (jednom na PS4, jednom na PS5) i nije mi držao pažnju duže od sat-dva. Zato sam u Elden Ring stukao laganih 200 sati, nisam ni osetio.
 
Zavisi, tj. ako voliš takve igre onda vredi. Ja sam sinu kupio obe (dobio i update na PS5 za prvi deo) ali dva puta sam pokušavao da igram prvi deo (jednom na PS4, jednom na PS5) i nije mi držao pažnju duže od sat-dva. Zato sam u Elden Ring stukao laganih 200 sati, nisam ni osetio.
Stavr je ukusa, platinumovao sam i Ghost of Tsushima i God of War koje su realno kompleksnije i bolje igre od spidermana, Pa mi je i pored svega spiderman koji pominjete strava igra i uzivam dok je igram.
 


Deluje skroz zanimljivo, plus se drze originalnih vizuala i ne izmisljaju toplu vodu
 
Nazad
Vrh Dno