Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Počeo sam da igram RDR 2.Mogu reći da sam oduševljen igrom. I vrlo sam prijatno iznenađen kako igra dobro radi na običnom PS4 nisam primetio pop-in niti neke velike padove fps-a. Jedino je primetno da ventilator radi punom snagom ali koristim slušalice pa ni to nije problem
Sačekaj da dodjes u neki veći grad, tu se zaglavi fps totalno [emoji16]
Ali u svakom slučaju igra je odlična, ja sam pri kraju i ne završava mi se uopšte, nadam se da će da izbace još neku expanziju
 
@Yoyinbo a sto si zgrozen sa M&KB na PS4? pa ja tamo sto sam kontaktirao sa igracima na serverima po evropi, oko 70% ih koristi neki adapter za M&KB na Soniju.... a ja pretezno igram samo FPS igre, i meni je ekstremno lakse igrati ih na M&KB.....
 
Počeo sam da igram RDR 2.Mogu reći da sam oduševljen igrom. I vrlo sam prijatno iznenađen kako igra dobro radi na običnom PS4 nisam primetio pop-in niti neke velike padove fps-a. Jedino je primetno da ventilator radi punom snagom ali koristim slušalice pa ni to nije problem
Jedino u Saint Denis-u se oseća veliki pad fps-a jer je najveći grad na mapi, ostalo je ok.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
@ooga Kako si došao do toga da oko 70% njih koristi M&K, vršio si neko istraživanje? Ako jesi na kolikom uzorku ljudi? Meni se isreno gadi kad neko koristi M&KB na konzoli u MP igrama

pa dodao sam se za prijatelja sa oko 150 stalnih likova koji vise na BF1 serverima, pa smo komunicirali sa mic i sluske.... i od tih sto sam pitao, a i oni mi isto rekli da dosta ljudi koristi, i to rekose neki fragfx vecinom, i dosta njih neki hatori ili nesto tako..... bila neka ekipa iz svajcarske, njih oko 12, svi do jednog su imali....
 
Ukoliko bih uradio Preorder sa Base.com, kada bi trebalo da očekujem disk? Tj koliko dana nakon izlaska? Nisam nikad naručivao diskove, ali sam ranije povremeno naleteo na postove ljudi koji se žale da im carina bude naplaćena i da plate više nego što su planirali, kakva je situacija sada? Naručio bih i još nešto, pored tog PreOrdera.
 
Ne radi se o tome da li će neko biti bolji igrač na Razeru ili Hami, nego o satisfakciji. Meni je iakreno satisfakcija da u rukama imam kvalitetnu, premium stvar. Jednostavno postoje ljudi koji mogu da priušte to i uživaju u takvim stvarima. Baš iz tog razloga sam i prodao Slim konzolu i kupio Pro jer sam želeo da imam nešto najbolje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Moja poenta je bas da nije premium i da placas marketing iako na papiru deluje deluje ok. Ako ti 6 meseci garancije uliva poverenje i da oni sa time stoje iza pouzdanosti svog produkta, ne znam o cemu da pricamo dalje.

U Gamestopu me prodavac odvratio od kupovine Razera/Nacona jer jednostavno nisu pouzdani i imali su poprilicno reklamacija, zavrsio sam na kraju steel black DS4 v2- "ako nista drugo barem neces da se nerviras za 40e kada rikne, mada su ti ds4 v2 relativno pouzdani" njegove reci...
Razer Raiju i Nacon Revolution x-puta u rukama daju bolji osecaj (kvaliteta) cak i onako rashodani izlozeni modeli, ali meni licno to nista ne znaci ako im je QC qrchina i da je velika verovatnoca da ce vise puta morati na reklamaciju u 2 godine (a kamoli 6 meseci garancije da imaju)...

Ceo taj koncept periferija za pro gamere je lep na papiru, ali u praksi oni uvek dobiju zamenu za dz (i jos ih placaju da koriste) dok ti dobijas produkt sa vrlo upitnom dugotrajnoscu. Ako nista drugo makar 2 godine krstene garancije da ima i da znas da mozes da ostvaris reklamaciju...

@ooga
Igrati na konzoli sa M&K mp shooter je isto kao da si kao mator konj otisao na partiju basketa protiv klinaca iz osnovne i "izdominirao ih"... Isto ti dodje kao da igras sa uplajenim cheat modom...
Time se (pored igranja ekskluziva) gubi cela poenta uzimanja konzole i "couch gaminga", posebno ako imas PC i igras MP FPS na prvom mestu odnosno skoro pa ekskluzivno... Ali dobro neki ljudi vole da igraju sa "hendikepom" ( da ne bih upotrebio drugi izraz). :)
 
Poslednja izmena:
Uzmeš benzinca i sipaš mu dizel. Jednostavno ne ide.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ovo da je su sve te stvarčice označene kao premium a nisu takvog kvaliteta se potpuno slažem. To je stvar kao i sa Beats. Beats jesu dobre slušalice, ako ih platiš max $80 ako si lepo raspoložen (pričam iz iskustva). Nije toliki problem u kvalitetu koliko je problem u ceni, ali šta je - tu je.

Meni ne predstavlja problem garancija jer naručujem preko Amazona pa stvarno nikada nisam imao problema sa njima.

A ovo za M&K na Soniju je potpuna glupost. Konzolu sam uzeo baš iz razloga da bih igrao preko džojstika (naravno da moze i na PCju ali nije to to). Po mom mišljenju to je pomalo varanje i to govori o igraču koji nema skilla ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Skills before... ne mogu da se setim fraze pa to ti je a na vrhu mi je jezika.. :D

Isti fazon kao kupujem boljeg misa, tastaturu ili 144hz monitor da budem bolji u FPS-u ali juce.. :D

Igram na kinezu od 600 din i deljem! :D
 
Ne radi se o tome da li će neko biti bolji igrač na Razeru ili Hami, nego o satisfakciji. Meni je iakreno satisfakcija da u rukama imam kvalitetnu, premium stvar. Jednostavno postoje ljudi koji mogu da priušte to i uživaju u takvim stvarima. Baš iz tog razloga sam i prodao Slim konzolu i kupio Pro jer sam želeo da imam nešto najbolje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

HEDONIZAM. U tvom slučaju reč satisfakcija zameni s ovom. :)
 
Jel pikao neko RDR2 skoro? Vidim iskaču mi vesti o nekom grafičkom downgrade-u zarad poboljšava performansi (tj isključili ambient occlusion).
Koliko se seća i onaj prvi patch posle nedelju dana je done poboljšanje performansi, mada je igra i dalje malo štucala u Saint Denis-u i u galopu, mada je brutalno dobro izgledala.

Deluje kao novinarska patka i dizanje prašine kao da je ogroman grafički downgrade.
 
Pikam ja svaki dan, nisam video ikakvih promena.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Isto i ja nisam primetio promene, niti grafički niti u performans ama. A igram na slimu
 
Moguce da misle na online, isto kao i GTA sto su vremenom spustali grafiku pa je primetna razlika izmedju storija i online
 
Da, ima smisla. Ja konkretno pikam samo story mode.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
https://www.dualshockers.com/red-dead-redemption-2-rdr2-graphics-downgrade/

Tema je negde (originalno) zapoceta na redditu, mozda i ima drugih razlika (manjih razlika kao primer iz clanka), koje treba da se bas zagledaju da bi se primetile, ali verovatno napumpano kao i po obicaju od strane medija. Zato sam i pitao ko je ostao u igri da li je primetio neke razlike, ako nista makar u performansama. Recimo secam se da je input lag pri jahanju bio ocaj...
 
Poslednja izmena:
Ima neko PS4 pro cuh-7216b?

Sad sam prešao sa prve verzije, jeste drastično tiši od prethodnih, ali coil whine razbija u nekim igrama, a u nekim ga nema uopšte.
 
Imam ga ja. Od onoga sto sam igrao a to je prvenstveno BLOPS 4, Uncharted 4 i H:ZD, nikada se nijednom nije upalio.
Stoji mi unutar police ispod TV-a i ima nekih 30cm prostora iza njega.
 
Ni meni se ne pali u tim igrama... Ali u onim u kojim ga ima je baš izraženo. To su te čuvene gluposti kojijlh je pun internet (sad kad sam pogledao).

Milion takvih slučajeva, uz milion onih koji od starta govore "my PS4 is silent", što nema šanse da je tako.

Loša situacija, jer samo možeš da ispadneš lud ako ovo pokreneš u nekoj priči o garanciji, o nezvaničnim kanalima da i ne govorimo.

Sony sve radi vrhunski, ali ovo mora da sredi za ps5. Kad xbox one x može da ima onako dobro rešenje, mora i Sony.

Iz nekog razloga je Apex najgori (probao sam jer je bio na klik udaljen), a i Mafia 3. Očigledno nema pravila, a stvarno ima igara u kojima se ne javlja. U ove dve recimo baš ubija.
 
Poslednja izmena:
Ja sam igrao i Apex, nikad mi se konzola nije upalila. Mozda QA nije najbolji ili je izmedju mene i tebe razlika u sobnoj tempeeraturi / prostru za hladjenje. Meni se nikad fan nije upalio dosad, a imam ga od januara. Nisam dirao ni HDD, tako da nije ni zbog toga.
 
Sama buka i slicni problemi dolaze sa tim modelom, problem nije vezan za sve modele jedne CUH generacije..

Ja imam 7116B White, igram sve novo i staro, sa diskovima u 70% slucajeva i konzola je tiha, i necujna.
 
Jako se razmisljam da uzmem G29 volan, navukao sam se na Dirt 2.0 i GT Sport pikam odavno pa dal vredi te silne novce taj volan, i kakav je osecaj u voznjama sa takvim dobrim volanom..ono da se ne pokajem posle prve trke :p
 
Lakse je da kazes koliko bi potrosio, pa cemo ti predloziti sta da uzmes :).
 
Lakse je da kazes koliko bi potrosio, pa cemo ti predloziti sta da uzmes :).

Pa pare ajde jesu problem ali u ovoj situaciji vidim i da je Thrustmaster t300 koji je pandan ovom tu negde sa cenom, ali isprsio bih se tih 250e ... Nego , kako rucnu koristiti na volanima, mapirati neko dugme. Ne mogu Dirt da zamislim bez rucne? Na PS4 bih samo i koristio ovaj volan pa reko ne znam jel se mogu menjati tamo u opcijama
 
Nazad
Vrh Dno