Šta je novo?

Šta slušate dok sedite/radite za kompom?



 
 
.
Papa Mali - Sugarland :smoke:
.
 
.
Moby - Find my baby
.
 
.
Syd Barrett :,,: (aka Pink Floyd tj pravi i jedini Pink F.) - "Interstellar Overdrive"
.
 
Pesma koju si postavio kao i album su kao posvetili Sidu Baretu, nakon što su ga šutnuli jer im nije trebao član koji je odlepio od droga, a on ih je napravio. Surovo... Posle toga su postali, svakako planetarno poznat bend, ali ono "stadionski rok bend", tu više nije bio energije i invoacija koje je unosio svojom karizmom Sid Baret.
Da ne bude da pričam samo, evo jednog linka. Pazi sad ovo, ovo su Rabini u Jerusalimu koji na ulici sviraju baš tu pesmu i to zvuči maestrano, nadrealno, cela ta kombinacija.
.
"Shine On You Crazy Diamond" in Jerusalem (uncut) - Rabbis and Pink Floyd! Rabbis Breslev Brothers (Arye & Gil) at Zion Square, Jerusalem :)
.
 
Znam sve samo se ne slažem da je to "pravi" Pink Floyd. To bi značilo da su Gilmour i Waters nebitni u celoj priči.

Sent from my landline using Tapatalk
 
Gilmor je bio Baretov drug, Baret ga je pozvao u bend. Još gore po pitanju otkačinjanja druga. Nakon što je Bater "nestao", Gilmor je bio lepak za PF, jer je bio poprilično lepuškast (nije više imao konkurenciju u lepoti kad je Baret otišao), a kao gitarista (i instrumentalista) je ostvario impozantnu karijeru (kao pevač je prosečan).
.
David Gilmour Marooned
.

 
.
Songić za @Massive Raider -a :)
Live: Jimi Hendrix at MusicOrama, Paris - Wild Thing, 1967

.
 
 
Po meni najbolja live verzija. Sam koncert mi je među top 5 u pozamašnoj kolekciji:)
Roger Waters - Dogs - Live, 2000 (In The Flesh Tour)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno