Šta je novo?

Šta slušate dok sedite/radite za kompom?

.
Le Yeux Noir By Django Reinhardt (ili ti 'Oči čornije' u džez verziji od Djanga, ko zna, zna...)
.
 
\m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/

 
 
.
Sgt. Major (kako si promenio ime?), lepo za Keith Jarrett Trio , pa da nastavimo u jazz style :) sad sa primesama R&b i istočnih uticaja kao i instrumenata poput sitara :)
.
Herbie Hancock, Anoushka Shankar & Chaka Khan ('The Imagine Project') - The Song Goes On
.
 
Zamolio sam admina Ji 4Tze i on je to učinio. :)

Da nastavimo u istom tonu:




Svima koji vole džez preporučujem fenomenalnu seriju Treme, čuće više dobre muzike nego u bilo kojoj drugoj seriji. :)
 
.
Sgt. Major, thx na info za promenu i, pamtim. :) e pa lepo, sad ide jazz lineup :) mada baš Steve Earl i nije neki džezista, on je kantri pevač, dobar svakako.
A jazz... baš volim; kasno ga otkrih, ili možda na vreme; ma ja sam pasionirani audiofil, volim sve što je dobro od zvukova :) i punk i rock, i clasicc i hip hop i jazz, i country, ma sve ako je 'premijum izrade' ... :)
znači ide jazz lineup... pa hajde sad malo ovdašnji jazz (koji je porpilično jak oduvek bio na ovim prostorima): Misko, Vasil i Dzoni :)
.
Misko Plavi feat. Vasil Hadzimanov and Dzoni Dunkic
.
 
Saglasan sam, u stvari sam hteo da pomenem Treme, u kojoj je džez najzastupljeniji, ne razmišljajući o tome da Stiv nije džezer. :) Meni je ekstremni metal prioritet i nešto što slušam skoro 20 godina, ali volim i džez i bluz otkako sam ih otkrio, samo što nih slušam potpuno opušteno, bez detaljnog bavljenja izvođačima i diskografijama, praćenja novih izdanja i istraživanja istorijata.

Slab sa domaćim džezom, ali zato evo dobrog bluza u izvedbi Ane Popović:


 
Sgt. Major, dobar je Ana, super! A kako ti kao extrime metalac u kantri mjuzu? pa i džezu?
pa i ja pitam bzv, ja prva volim sve... što je dobro... ustavri volim mjuz, muzika mi je veoma važna u životu, pa je poznajem dobro, hoću reći poznajem dobro mnogo muzičkih žanrova.
evo jedan savšen kantri pevač kad si već sam potegao kantri pevače :)
.
Townes Van Zandt - Nothin'
.
 
Ok, malo smo otišli u off sa country, obzirom da je opšta populacija na temi naklonjena (extreme) metalu i sl žanrovima. Te u tom duhu da se vratimo na trasu jednim savršenim kaverom (mada Motorhead nije metal nego suvi, ogoljeni rok) - kad Lemi obradi New wave song, ne ostane ništa od nju vejva :)
.
Motörhead "Heroes" (David Bowie Cover)
.
 
Metalci slušaju najviše žanrova, osim onih koji ne izlaze iz teksas jakni sa prišivačima. :)

 
Metalci slušaju najviše žanrova, osim onih koji ne izlaze iz teksas jakni sa prišivačima. :)
Da, da, metalci baš imaju širok muzički raspon interesovanja :) Gde si ovo iskopao? Šta je ovo? Latino-američki... mix... xy ??? :)
Evo sad jedan interesantan izvođač: originalno je bio kantri pevač, ali je najviše ostao upamćen kao pevač "starog dobrog roka i bluza", po čemu ga većina i zna:
.
Johnny Cash - God's gonna cut you down
.
 
The Mars Volta su poznat bend, i John Frusciante i Flea su svirali sa njima, prvi nekoliko godina, drugi kraće. Nastali su nakon raspada prethodnog benda dvojice glavnih članova, koji se zove At the Drive-In (okupili su se ponovo 2015. godine).
Nemoguće ih je svrstati u jedan žanr, naravno. :)


 
[YOUTUBE]e1b3dLITdms[/YOUTUBE]
 




 
[YOUTUBE]bSrlULyUQv0[/YOUTUBE]
 
Jedna lepa stara balada


 
To nesto novo?



 
Nazad
Vrh Dno