Šta je novo?

RTS HD!

I dalje nemam zvuk preko RTS-a HD, signal hvatam preko Avale, kakva je situacija kod drugih? Vidim da su stavili logo u desnom uglu ali mi je pomalo smešan jer je kombinacija ćirilice i latinice.

Večeras nema zvuka, opet su nešto zeznuli.
 
Probajte da promenite jezik - na engleskom koji je default ili nema zvuka ili TV ne ume da ga dekodira (kod mene ga detektuje kao Dolby Digital Plus).
 
Paasonic plazma izbacuje dolby d+
Moj risiver ne moze da ga dekodira, iako ga prepoznaje. Mozda oni ne pustaju zvuk, ili imaju problema.

Sent from my Desire HD using Tapatalk
 
Da, nesto ne stima sa tim DD+.
Kad se promeni jezik dobije se klasican stereo. Ne znam samo kako da promenim default jezik, da ne moram da menjam svaki put kad prebacim kanal. Ne znam ni da li to uopste moze ovaj glupi Samsung :)
 
Da, nesto ne stima sa tim DD+.
Kad se promeni jezik dobije se klasican stereo. Ne znam samo kako da promenim default jezik, da ne moram da menjam svaki put kad prebacim kanal. Ne znam ni da li to uopste moze ovaj glupi Samsung :)

DD+ je radio odlicno na utakmici Srbija - Italija. Tako da nije do toga, moguce jednostavno da nisu pustili zvuk na tom "kanalu" nego mora da se prebaci na stereo...
 
Ja mogu da promenim default jezik na panasonic-u, ali nema srpskog, ima skoro sve ostale. Koji da stavim?
Cak ni ne prijavljuje da ina vise jezika. Mozda i radijus nesto tu petlja kod prenosa?

Sent from my Desire HD using Tapatalk
 
To je i problem - na nekim programima je English, na drugim Undefined, na trecim...
Ne vidim opciju da snimim podesavanje za pojedinacni program.
 
Moze na Panasonicu da se namesti. Pritisni OPTION, pa u meniju za multi audio, umesto 5.1 eng, stavi srb.
 
Uspeo. Ja sam podesavao u audio sekciji. Ali ovo podesavanje u option zaboravi cim promenim kanal.

Inace za promenu sada je rts hd uvek u 1080i. :)

Sent from my Desire HD using Tapatalk
 
Ide i basket u HD-u
 
Da li zna neko je l' zvuk veceras na utakmici sa Dancima bio stereo ili 5.1?
 
(26. decembar 2011.)
Иницијална мрежа
Иницијална мрежа за емитовање дигиталног телевизијског сигнала је у завршној фази. Уређаје и антенске DVB-T2 системе за ову пилот-мрежу већ је монтирало Јавно предузеће Емисиона техника и везе ЕТВ.

Иницијалном мрежом биће покривен већи део Војводине, Ужице, Ваљево, Прибој, Чачак, Краљево, Крушевац, Ниш и подручје око Авале. У јуну наредне године почеће да се емитује дигитални телевизијски сигнал у једном мањем месту чије ће име бити накнадно објављено. То практично значи да ће домаћинства у том месту бити опремљена са хиљаду сет-топ-боксова које ће финансирати држава.

inicijalna-mreza.jpg


Како сазнајемо у ЕТВ-у стручњаци из консултантске куће BBC World Service Trust предложили су план коначног преласка на дигитално емитовање. Регион Авале, Црвеног чота - 1. квартал 2013. године, регион Рудник, Црни врх Јагодина, Кикинда, Сомбор, Суботица - 2. квартал 2013. године, регион Торник, Овчар - 3. квартал 2013. године, регион Цер, Маљен, Јастребац, Копаоник - 1. квартал 2014. године, регион Бесна кобила, Вршачки брег, Тупижница - 2. квартал 2014. године, регион Дели Јован - 3. квартал 2014. године.

----------------------------


(16. januar 2012.)
Водич за "дигиталну" куповину
Координатор продаје "Техноманије" Жељко Миловановић истиче да су дистрибутери добили веома мало званичних информација, па свако објашњавање купцима спада у индивидуални рад запослених.

"Ми се сами потрудимо да дођемо до неких обавештења и те информације пласирамо потрошачима", каже Миловановић.

И они ретки телевизијски апарати на нашем тржишту којима у декларацији стоји да подржавају DVB-T2 сигнал биће тестирани тек када почне пробно емитовање дигиталне мреже, што би требало да се деси крајем јануара.

До тада, потрошачи остају ускраћени за поуздану информацију.

Председник Националне организације потрошача Горан Паповић објашњава да ће они телевизијски пријемници који не могу да приме дигитални сигнал бити неупотребљиви, односно да ће морати да сигнал примају преко рисивера.

"Трговци који не информишу потрошаче на прави начин имају непоштену трговачку праксу према потрошачу. Према томе, дужни су да назад приме тај телевизор и врате му новац за купљену робу", напомиње Паповић.

Оштећени купци имају права да се жале у року од шест месеци од куповине производа, а онима који су погодили остаје да уживају у дигиталној телевизији, која, уз далеко квалитетнију слику, омогућава избор титлова, али и различите услуге људима са оштећеним слухом или видом.

Детаље ће продавци сазнати 18. јануара, после чега ће и телевизијски апарати добити одговарајуће ознаке.

Ирина Рељин из Министарства културе и информисања и информационог друштва наводи да ће до краја месеца све бити припремљено и да ће се почети са обавештавањем.

"Не могу тачно да кажем рок, али ће бити довољно брзо да би наши гледаоци могли на време да буду обавештени", каже Рељинова.

Такве налепнице биће на сваком ТВ пријемнику у продаји с обавештењем о томе које сигнале препознаје и хоће ли на њему моћи да се гледа нова дигитална телевизија.

----------------------


(18. januar 2012.)
За око 1,5 милиона домаћинстава биће потребан нови телевизор
''Спецификације, које ће од данас бити доступне на сајту Дигиталне агенде, омогућиће дисрибутерима да своје наруџбине ускладе са упутством које обухвата све оно што телевизор треба да има како би грађани пратили дигитални програм који ће ускоро почети са емитовањем'', навела је Матић.

digital-tv-2012.jpg

Налепница која ће се налазити на DVB-T2 пријемницима

Према њеним речима, у наредних месец дана ће почети пробно емитовање дигиталног сигнала, искључивање аналогног ће се дешавати постепено, па ће цео процес трајати око годину дана, а крајњи рок према споразуму из Женеве је 17. јун 2015. године.

Пилот мрежа ће се емитовати са 15 локација и отприлике половина становништва ће моћи да прими тај сигнал, навела је Матић и додала да ће у том пробном режиму бити тестирано све што је неопходно како би емитовање дигиталног сигнала било беспрекорно.

У наредних неколико дана биће подигунут и сајт www.digitalizacija.info на коме ће грађани моћи да сазнају све о процесу преласка са аналогног на дигитално емитовање телевизијског програма и шта је потребно да би могли на својим уређајима да гледају дигитални програм.

Како је речено на састанку, дистрибутери тв пријемника ће добити етикету која потврђује да неки уређај испуњава неопходне спецификације, на основу резултата лабораторије која буде тестирала уређаје.

-------------------------

(18. januar 2012.)
Спецификација о минималним техничким захтевима и Упутство за тестирање STB и дигиталних телевизијских пријемника

Спецификација минималних техничких захтева уређаја за пријем дигиталног терестричког телевизијског сигнала у Републици Србији(.pdf)
Упутство о начину и процедури испитивања уређаја у циљу процене испуњености услова за пријем дигиталног терестричког телевизијског сигнала у Републици Србији(.pdf)
 
Evo da napisem i ja moje utiske hvatam sa obicnom ceskom antenom: -RTS digital(576i) 16:9 SD;-RTS 1(576i)4:3 SD;-RTS 2(576i)4:3 SD i
-RTS HD(1080i)16:9 HD slika je naravno najbolja na RTShd ima dobar zvuk i sve ostalo mada nije losa i na ostalim rts 576i kanalima.
 
Bilo je ovde ranije spomenuto kao problem što neki korisnici koji kao i ja imaju analognu kablovsku moraju stalno čupati antenski kabal i menjati ga u zavisnosti da li gledaju analognu kablovsku ili RTS HD, tada je kao rešenje spomenut antenski spliter ali je neko rekao da onda dolazi do mešanja slika na pojedinim kanalima zbog blizine frekvencija. Ja sam igrom slučaja uzeo spliter koji košta nekih 150 dinara i prikačio sam ga na tv spojivši i analognu kablovsku i RTS HD koji se digitalno emituje i hvatam ga preko najobičnije antene na tavanu. Slika mi je ista kao i kada mi je antena ili kablovska direktno ubodena u tv, nema nikakvog mešanja. Ovo je vrlo praktično jer sada ne moram više vaditi i ubadati kablove i sada bez ikakvog cimanja imam na tv-u analogni SBB, RTS HD i IPTV koji gledam preko skarta. Ne znam kako bi kod drugih to funkcionisalo ali ništa ne košta da probate. Samo da još kažem da koristim Sony KDL-32EX402.
 
Poslednja izmena:
Jesi siguran da nemas bas nikakve smetnje na analognoj kablovskoj. Kada sam ja probao nesto ovako slicno, meni su se kanali na analognoj kablovskoj bas pogorsali, doslo je do mesanja, doduse ja sam imao i neki pojacivac, mozda je to bio uzrok... Ali cudno je da nemas nikakve smetnje na prijemu digitanlog signala, jer na istom 27 kanalu na SBB kablovskoj emituje se CNN!
 
Bilo je ovde ranije spomenuto kao problem što neki korisnici koji kao i ja imaju analognu kablovsku moraju stalno čupati antenski kabal i menjati ga u zavisnosti da li gledaju analognu kablovsku ili RTS HD, tada je kao rešenje spomenut antenski spliter ali je neko rekao da onda dolazi do mešanja slika na pojedinim kanalima zbog blizine frekvencija. Ja sam igrom slučaja uzeo spliter koji košta nekih 150 dinara i prikačio sam ga na tv spojivši i analognu kablovsku i RTS HD koji se digitalno emituje i hvatam ga preko najobičnije antene na tavanu. Slika mi je ista kao i kada mi je antena ili kablovska direktno ubodena u tv, nema nikakvog mešanja. Ovo je vrlo praktično jer sada ne moram više vaditi i ubadati kablove i sada bez ikakvog cimanja imam na tv-u analogni SBB, RTS HD i IPTV koji gledam preko skarta. Ne znam kako bi kod drugih to funkcionisalo ali ništa ne košta da probate. Samo da još kažem da koristim Sony KDL-32EX402.
Sa,,obicnom " antenom imam i 4 digitalna kanala RTS a medju njima i Hd kanal gde je slika je fantasticna
Koristim i Total Tv preko skarta , ali sam primetio kad gledam total tv da ,,probija slika " analognih kanala
E sad me interesuje kakav si to kupio antenski spliter da ne bude mesanja i da li to vazi i za Total tv ???
Ja imam Samsunga UE406510
 
@nenadjow

I meni je čudno da nemam nikakve smetnje, nisam proveravao sve programe na analognom SBB-u ali mene zanimaju samo sport klub programi i tu nema nikakvih smetnji, sve ostalo gledam na IPTV-u, proveriću sutra baš i ostale programe. Što se tiče 4 digitalna kanala koje hvatam preko obične antene na njima nemam smetnji uopšte, tu naravno spada i RTS HD. IPTV je priča za sebe jer on ide preko skarta i tu je i normalno da nema nikakvih smetnji.

@Duki183

Total TV ne bi trebao da ima nikakve smetnje, u pitanju je drugi problem kod tebe. Ako je kod tebe problem da kada ti je uboden kabal od analogne kablovske ti imaš smetnje odnosno probijanje na Total TV-u moguće je da trebaš da skineš uzemljenje iz utičnice za struje gde ti je sve to ubodeno. Ja sam imao taj problem pre par godina i tako sam ga rešio a još dosta ljudi na netu se javljalo sa tim problemom.
 
@nenadjow

U pravu si postoje smetnje na određenim kanalima (TV1000, Cinemania...) ali ja ih ne gledam tako da nemam problem. Na analognom SBB-u gledam samo Sport klub programe i Viasat a tu nema smetnji, takođe kod mene nema ni smetnji na RTS HD-u.
 
a da li taj svicer nece da pravi problem tv-u zbog ,,struje,, koja postoji u antenskom kablu tj. da nece da rikne tv
 
Radijus Vektor emituje test signal RTS HD, ne znam za ostale, ja ga npr gledam normalno na mom TV-u, i pod info pise 1080i
 
Ja od sinoc nemam digitalni signal rts-a a vidim na vestima da su opet nesto radili oko digitalizacije jel moze neko da mi kaze jel ima idalje 4 digitalna kanala koje je emitovao RTS(1.2.digital i RTS HD test kanal)?
 
Sada moras da imas tv sa DVB T2 dekoderom ili eksterni DVB t2 STB
 
Nemaš. Tvoj tv prijemnik podržava sledeće bold-ovane standarde:

DTV Reception(DVB-T/T2/C/S2): DVB-T/C/S2

Do juče se koristio eksperimentalni DVB-T standard, dok se od juče krenulo sa testiranjem T2 standarda za koji su već pre godinu-dve rekli da će se koristiti kod nas.
 
Nemaš. Tvoj tv prijemnik podržava sledeće bold-ovane standarde:

DTV Reception(DVB-T/T2/C/S2): DVB-T/C/S2

Do juče se koristio eksperimentalni DVB-T standard, dok se od juče krenulo sa testiranjem T2 standarda za koji su već pre godinu-dve rekli da će se koristiti kod nas.

Tako je sada gledam u specifikacijama DVB-T/C/S2 su podrzani formati a ovi iz RTS-a i sami kazu da tv sa T2 standardom retko ko poseduje u Srbiji cak nema ni da se kupi citiram sta kazu ovi sa RTS-a:
"Средином јануара, Управа за Дигиталну агенду објавила је спецификацију за ТВ пријемнике и декодере који се, нажалост, иако је у етар пуштен дигитални сигнал који покрива око 40 одсто становништва, не могу наћи на рафовима у нашој земљи." http://www.rts.rs/page/rts/ci/Digit...и/1067330/Како+“ухватити”+DVB-T2+сигнал?.html

Mi smo bas neka naopaka drzava umesto da drzava radi u korist naroda ona radi sve kako bi narodu bilo teze(komplikovanije) umesto da su ostavili T1 signal (vecina korisnika poseduje tv za prijem T1 signala)oni ugase T1 signal i uvode T2 za koji i oni sami kazu da nema da se kupe tv prijemnici koji podrzavaju T2 standard.
I gde je sada tu logika?:wall::wall::wall::crash::crash::crash:
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno