Šta je novo?

Kurirske službe

Već smo pričali o tome, to im je sistem da štrpnu od svakog kupa/prodavca. Predpsotavljam da kada daš EUR oni ga računaju recimo 117, a kada ti daju 120 ili nešto kao zaokruže. Ne sećam se tačnih brojeva, poslednji put kad je done EUR, bez obzira što je trebalo da ide na račun, bilo je 20€ i nekoliko hiljada dinara, pa sam ja iz džepa izvadio 24xx dinara, da zamenim tih 20€.
 
Koliko obični prođe vremena od slanja pošiljke do prijema novca, u slučaju kada ste prodavac? Aks je u pitanju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koliko obični prođe vremena od slanja pošiljke do prijema novca, u slučaju kada ste prodavac? Aks je u pitanju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

AKS? Redovno previše. Delom im odgovara da zadržavaju novac, delom iz razloga što optimizuju pređen put i potrošeno vreme i pokušavaju da povežu isplatu otkupnine sa dolaskom zarad preuzimanja sledećeg/novog paketa sa iste lokacije. Kad nema slanja novog paketa nema ni njih sa otkupninom od prethodnog. Te i to znatno utiče na odgovor.

Od nekoliko dana do 2 meseca. Ništa im nije strano. Ako je prošlo recimo više od 5 dana obavezno ih zvati redovno, od čekanja da se samodisciplinuju i sami preduzmu nešto nema vajde, nemaju problem sami sa sobom oko toga da se ništa ne desi.
 
Da sam znao ovo pre slanja, definitivno bih izabrao drugu kurirsku službu. Pozvaću ih sutra, nadam se da neću morati redovno da ih smaram :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
jel ide ovih dana redovno AKS
trebalo bi sutra da mi posalju paket a da stigne u petak...

pa se brinem da li ce biti zaista u ovaj petak ili da se snadjem na drugi nacin.
 
AKS za pravna lica, dan kada je paket uručen, sutrada pare na računu, eventualno drugi radni dan. Ima neka fora sa razduživanjem kurira. Ne znam da smo do sada imali treći dan.
Za keš nemam pojma, jer nam keš stigne samo kada bude pogrešno popunjen nalog, ali i to je recimo sutradan ili prekosutra. Od kad sami štampamo nalepnice, samo sam ja jednom pogrešio, pa stigao keš. Pošto inače to ne radim, pa zaboravio da čekiram kućicu.
 
jel ide ovih dana redovno AKS
trebalo bi sutra da mi posalju paket a da stigne u petak...

pa se brinem da li ce biti zaista u ovaj petak ili da se snadjem na drugi nacin.

AKS: Na uzorku od 50ak paketa poslednjih dana, 20% ne stigne dan za dan. Recimo paket poslat u četvrtak u Zrenjanin, stigao u utorak. Paket poslat u petak u Zrenjanin, stigao u ponedeljak. Možda je drugi kurir ili reon sa manje posla ili je onaj od četvrtka bio zagubljen (komadić palstike i 1 šraf, pa sam ih vezao za reklamne blokčiće, da ne bude da je prazna kesa :)).
 
Kakva je tvoja procena za paket iz zemuna na nbgd poslat sutra da stigne u petak?
pravno lice salje
 
AKS za pravna lica, dan kada je paket uručen, sutrada pare na računu, eventualno drugi radni dan. Ima neka fora sa razduživanjem kurira. Ne znam da smo do sada imali treći dan.
Za keš nemam pojma, jer nam keš stigne samo kada bude pogrešno popunjen nalog, ali i to je recimo sutradan ili prekosutra. Od kad sami štampamo nalepnice, samo sam ja jednom pogrešio, pa stigao keš. Pošto inače to ne radim, pa zaboravio da čekiram kućicu.

Dodao bih samo da je velika razlika uplata na račun ili fizičko dostavljanje otkupa, kao i to kad neko u slučaju tog fizičkog povrata keš otkupa nema brzo nakon toga novi paket za slanje. Tad nastaje opisani problem kod AKS -a. Primeti se odsustvo internih pravila koja bi sprečila da novac garantovano bude dostavljen u nekom roku bez dodatne intervencije i potraživanja.
 
Kakva je tvoja procena za paket iz zemuna na nbgd poslat sutra da stigne u petak?
pravno lice salje

Sve što sam slao NBGD za BG (centar, Jajinci, MML) sve je stiglo dan za dan, ali recimo ovaj u Jajince je danas stigao prilično kasno, tipa 15h.
 
Da sam znao ovo pre slanja, definitivno bih izabrao drugu kurirsku službu. Pozvaću ih sutra, nadam se da neću morati redovno da ih smaram :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Samo što nijedna kurirska služba nije bez manjkavosti, kod svih postoji neko "ali".

Delom zbog (ne)organizovanosti, delom zbog interne politike svake od kompanija, delom zbog ličnog iskustva korisnika usluga sa pojedinačnim živim bićem / kurirom reprezentom sa kojim se ostvaruje direktan kontakt, koji može svojom samovoljom da pokvari utisak o kompaniji koju predstavlja. Time urušavati svoju kompaniju za koju radi i kreirati neuniformnost mišljenja kod različitih korisnika usluga jedne te iste kompanije.
 
Значи да ће се поново покушати уручење.
Hvala! Nije ostavljen izveštaj u sandučetu. To znači da možda uručenje nije ni pokušano, iako je prethodno stajalo "za uručenje"?
Ovo je VV, nije PE, tako da nije stigao eventualni SMS.
 
Постоји та могућност, можда је поштар имао превише пошиљака и једноставно није ни стигао да оде на ту адресу па је пребацио за сутра.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Hvala! Nije ostavljen izveštaj u sandučetu. To znači da možda uručenje nije ni pokušano, iako je prethodno stajalo "za uručenje"?
Ovo je VV, nije PE, tako da nije stigao eventualni SMS.

Da ti je ostavio izvestaj u sanduce ne bi ti ga donosio ponovo nego treba ti da odes u postu da preuzmes.
Naredna dostava znaci da ce sledeci put postar kada bude dolazio pokusati urucenje, sto je obicno sledeci radni dan.
Kod preporucenih, vrednosnih i otkupnih posiljaka nema garantovanog roka urucenja, tacnije taj rok je 15 dana nakon toga tek mozes da podneses zalbu ako ti nije stiglo.
Tako da postar ako samo ima tebe na reonu ili par posiljaka ne ide taj dan ostavi za dostavu sutradan, isto tako ako je pretrpan pa fizicki ne moze da ponese i isporuci ostavi za narednu dostavu i slicne situacije.. ako ne radi taj dan a nisu mu nasli zamenu itd..
 
^ Hvala, sve jasno! Na žalost, ni danas se status nije promenio, stoji onaj stari "naredna dostava".
 
Poslednja izmena:
Poslao sam pre četiri dana četiri VV vrednosne pošiljke "koje imaju prioritet", tri za NS i jednu za Srbobran. Identične u svakom smislu, isti otkup.

Dve su stigle sutradan (Srbobran i glavna pošta NS - post restant).

Različitu muku mučim sa još dve za Novi Sad (na adresu):

1) jedna je pre tri dana iz PC NS krenula u poštu 21102, i tu se gubi trag, nije očitana u pošti, i shodno tome nije ni na isporuci. Šta mogu da uradim? (prva slika)

2) Druga je i dalje u statusu "naredna dostava". U glavnoj je pošti u NS (21101). Može li primalac lično danas da ode po nju? (druga slika)
23ff55bcd42dd4195514dbafbd524a17.jpg
ecdabe816ab28c5970cc1bbc3a04f47f.jpg
 
Стићи ће. И ја сам за време док није радио Пост Експрес слао VV пошиљке.
Углавном су стизале сутра дан. Мада се дешавало и да касне.
Свакако прималац може да оде до поште да преузме пошиљку (већина пошиљака које сам слао,
а које нису носили дан или два су примаоци преузели у пошти)

На пример, прве суботе након престанка рада ПЕ послао сам за суботицу vv пошиљку,
а задужена је за доставу и уручена тек СЛЕДЕЋЕГ понедељка. Значи прошла је цела недеља,
још једна субота и онда је уручена у понедељак.

Што се тиче Новог Сада (Пошта 21102), данас је задужена за доставу пошиљка
коју сам послао 26. марта

OQdyE50.jpg
 
Poslednja izmena:
Pohvala za City Express, juce pre podne narucene patike u "Planeti", danas pre podne stigle.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Danas stigne dovojci paket od parfimerije Jasmin, doneo kurir City Express-a, kad ono iznos paketa dosta manji nego sto treba da bude, za 10k. Kaze ona da nesto nije u redu, ostavi on paket, kaze da onda verovatno nisu sve poslali i ode. Otvori ona i vidi da su poslali sve, zove kurira da dodje po ostatak novca, vrati se on i uzme. Posle 10 min zove i pita da podele on i devojka taj iznos, a ako budu neko zvao da proveri, da ona kaze kako mu je stvarno dala samo 6k, koliko je pisalo na paketu, umesto 16k. Naravno da nije pristala, zbog tog *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a bi nekome od njegovih kolega odbili od plate tih 10k, sirotinji koja radi za 300-400€ pretpostavljam. Neverovatno kakvih ljudi ima... Bilo mi zao da ga prijavim kod nadleznih, a mozda sam trebao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A zašto ste zvali kurira da se vrati i dali mu još 10k dinara? Po toj logici ste mogli i mene da zovete i meni da date pare :)

Trebali ste da zovete Jasmin odmah.
 
Poruke su obrisane i biće opet. Samo uz bodove.
Kurir traži 6000, a ti mu nudiš više? On je samo posrednik, šta mu piše na ekranu, to radi. Svaka dalja priča na ovu temu nema smisla.

Update: outlaw je napisao, zoveš prodavca. Kraj.
 
Poslednja izmena:
evo da pljunem po bex-u cekam vec 3 dana kurira da posaljem prijatelju paket...
Izabrao njih jer sam u skorije vreme narucena roba uvek stizala na vreme.. izgleda da su dobri samo sa firmama..
 
@anticv
Hvala na jasnom odgovoru i izdvojenom vremenu! :)
Sve mi je jasno.
Dajemo dva različita prikaza praćenja pošiljke.
Ti daješ sa posta.rs koji pokazuje gde je poslednji put očitana i NE PIŠE gde ide dalje, dok ja dajem iz Android app gde PIŠE GDE IDE DALJE (kod svakog očitavanja), što mislim da je dosta važno i zato sada nisam siguran da li smo imali isti problem (iako mislim da jesmo).
Na osnovu tvog prikaza vidi se da je tvoja pošiljka iz GPC NS otišla 27.3. i zatim da je u pošti 21102 bila zadužena za dostavu tek 3.4. (neoprostivo dugo, ko zna šta si mislio u međuvremenu!). Međutim, ono što ne znamo je kada je stigla u poštu 21102? Zapravo ne možemo ni da znamo kada je fizički stigla, već kada je očitana. Gde je pošiljka bila od 27.3. do 3.4.? U pošti 21102 -- neočitana?

Moj prikaz još jednom, prvi iz Pošta Android app, drugi sa sajta pošte -- za istu VV pošiljku:

23ff55bcd42dd4195514dbafbd524a17.jpg
vkJythW.png


/** Mali off: šta znače beli redovi u prvom prikazu kojih nema u drugom prikazu?
Pogledao sam ovo detaljnije praćenje za već uručene pošiljke, na njima nema stavke kada je pošiljka stigla u poštu, već je prva stavka "za isporuku", što govori u prilog da je pošiljka 99% u pošti 21102. **/


Jasno se vidi da je 1.4. pošiljka iz PC NS krenula za poštu 21102 i -- nestala. Tamo nije očitana, možda je zagubljena u putu, možda je na nekoj gomili, ko zna?

Zvao sam:
- Post Ekspress, jer su mi rekli da ih slobodno zovem i za VV pošiljke, i prošli put mi pomogli, naredni put nisu hteli ni da čuju (a inače su vrlo ljubazni), jer PE operateri su nekako operativniji od kol-centra pošte. Rekli su mi da potražnicu mogu da aktiviram već kroz 5, a ne 15 dana (što nikada nisam radio). Nisam stigao da pitam kako se aktivira potražnica, ako neko zna... i može li bez odlaska u poštu jer su redovi ogromni? ;)
- kontakt centar Pošte, oni su bili beskorisni, blabla, nije izgubljeno, vidi se na praćenju, pa to "samo 4 dana kasni", i savetovali da popunim reklamaciju na sajtu Pošte, što sam i učinio.
- zvao poštu 21102 (Vojvođanska) na brojeve sa sajta, nikad se niko ne javlja na telefone, a u kontant centru "nisu imali" druge brojeve, sem onih na web-u (u PE kontant centru mi obično daju druge brojeve na koje se neko javi, obično tražim broj kontrolora).

Pošto nikakve info nisam dobio, a primaocu treba paket, da li ima smisla da ga u ponedeljak pošaljem da ode u poštu 21102 i da traži svoj paket? To jeste cimanje, nije mu blizu ta pošta, zatim čekaće sat vremena i... još da ne dobije. :(
Zato sam hteo da pozovem poštu da nađu pošiljku i da mi potvrde da je tu (što sam već radio ranije) i da mi kažu da li će poštar doneti i kada ili stranka da dođe i pokupi.
A može da se desi da u ponedeljak skeniraju pošiljku i da se kasnije pojavi status "za isporuku", a da stranka dođe po pošiljku, a ona kod poštara. Ili poštar samo ponese izveštaj sa sobom jer ga mrzi da nosi paketić lakši od 100gr.

Nisam pametan i otvoren za predloge. Izvinjavam se ako sam smorio dužom porukom. :zgran:
 
Poslednja izmena:
Када се отпреми из ГПЦ-а, одмах се шаље у Пошту.
Они евидентирају пошиљку када је задужена за испоруку (испорука у пошти) и доставу (на адреси примаоца).

Свакако, пошиљка је код њих у пошти (у пошти у коју је отпремљена из ГПЦ-а), и може се преузети одмах,
без обзира на то била она очитана код њих или не. Свакако је код њих.

Ево путање моје пошиљке са 17track:

rnYCBvD.png


Мени свакако није проблем дан, два, три, четири...
Ако је примаоцу хитно, свакако одмах може да преузме у пошти, ако не жели да чека доставу.

Слао сам један пакет за Лозницу, и пошиљка није била ''очитана''.
Прималац је отишао и преузео је. Истог тренутка су се појавили статуси ''задужена за испоруку'' и ''уручена (примаоцу)''
 
Poslednja izmena:
Stigao mi mail od Linundo. Interesantna rečenica koja se odnosi na DExpress

Da li neko zna šta se dešava sa ovim "projektom" paketomata na NIS pumpama?
S obzirom da su paketomati, verovatno će da bude kao City parcel shop na OMV. U nekoliko predefinisanih kutija, pa ako staje u tu ambalažu, staje.
 
@anticv: Veliko hvala na odgovoru! :)

Off topic, koristio sam još umereno davno UPS-ove "paketomate" u SAD, bio ih je pun NYC, označiš u koji želiš da ti stigne paket, dobiješ info kada stigne, PIN koji ukucaš, i on "ispljune" tvoj paket. Ovo je, barem tada, radilo (čini mi se) samo u jednom smeru. Ali mi se baš dopalo! :)
 
Jel postoji neka kurirska sluba koja vrsi uplatu otkupa na racun, ne bih da jurim kurire po ovoj mecavi
 
Nazad
Vrh Dno