Šta je novo?

Kurirske službe

Evo da prenesem moje iskustvo sa Bex-om, lično ne bih sarađivao sa njima posle nekih priča koje sam pročitao ali pošiljalac je insistirao na njima.

Konkretno danas sam čekao paket koji ima otkupninu, 3 puta zovem call centar gde mi garantuju da će biti danas 100% svaki put ali ne mogu da mi kažu ni okvirno vreme.
Zbog toga ja moram ceo dan da sedim kući i čekam da bi ih zvao opet u 19:50h (pošto znam da do 20h radi call centar) i dobijem informaciju da paket nije isporučen jer se nisam javio na telefon koji baš iz tog razloga držim na 20 cm pored sebe...
Proveren je i broj telefona i ostavljen je tačan broj.

I onda naravno ide priča kako će paket da mi isporuče sutra što ja odbijam jer sam već potrošio 12h zarobljen u kući čekajući ih i tražim da mi paket isporuče kad su trebali.
Njihov odgovor na to je da će otkazati paket, doviđenja prijatno.

Naravno zabole ih jer paket ima otkupninu i nebitno im je da li ću ja da platim 300 din. ili pošiljalac kome će vratiti paket, znači sve je u njihovim rukama i jednostavno ne postoji ništa što ti kao stranka možeš da uradiš u toj situaciji.
pa danas postoje mobilni tel bas da ne moras sediti kod kuce.. kad te zovne, ti mu kazes jesi li ili nisi kod kuce i dogovoris se sa kurirom kada i gde da preuzmes. Izvini, ali si sam zakomplikovao.. uvek radim tako i nikad problem nisam imao

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Danas sam preuzeo paket preko post expressa u vrednosti od 79 hiljada din. Fora je u tome sto je vrednost paketa bila 76hiljada (tako je bilo ispisano na onom papiru) i postarina oko ~1100 dinara, i stoji ukupan iznos od 79k. Hoce li mi neko objasniti kako se uvuklo tu jos 2 hiljade?



Druze, mnogo si zakomplikovao sa ovim ciframa, a i mesas neke pojmove...
Lepo uzmi adresnicu, procitaj sve informacije i unesi ih u kalkulator postarine na sajtu Poste. Tu ces dobiti detaljnu specifikaciju troskova.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa danas postoje mobilni tel bas da ne moras sediti kod kuce.. kad te zovne, ti mu kazes jesi li ili nisi kod kuce i dogovoris se sa kurirom kada i gde da preuzmes. Izvini, ali si sam zakomplikovao.. uvek radim tako i nikad problem nisam imao

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Kako sam zakomplikovao? Držim telefon pored sebe sve vreme i niko me nije ni zvao.
Ne vidim kako to da li sam kući ili ne menja situaciju.
 
U pravu si, oni treba da ispoštuju vreme/dan dostave. Pa zbog toga i postoje. Ja bih otišao lično kod njih da mi pokažu poziv sa tog broja sa kog su me zvali, onako čisto da se iživljavam malo, kad su već bezobrazni.

Ako ti je za utehu, meni su DHLom trebali stići vrlo važni papiri u određenom danu. I naravno nikako da stignu. Nazovem ih, kad ono, bio vozač nije mogao da nađe vaš broj zgrade i otišao dalje. Neverica. A nije ni okrenuo telefon.
-Ok, sad ću ja da dođem kod vas u centralu da mi to dokumentujete.
- jao, evo sad ću ponovo da pozovem vozača da vidim šta se dešava.
Posle pola sata
- Vozač je u Dobanovcima i neće stići do Vas danas, stiže odmah ujutro prvo kod Vas.
- ne, ja sad stižem kod Vas, taman do pred kraj radnog vremena.
Odem ja tamo pred zatvaranje. Predstavim se, kad ono moja pošiljka me čeka spremna za preuzimanje na pultu uz brdo izvinjenja. Rekao sam im da pozdrave vozača !

Sent from mTalk
 
^ Bravo za inicijativu! :)

Bex me je isto vozao nedelju dana kao sto je kolega napisao, isti argumenti, da se, navodno, ne javljam na broj. Naravno, netacno. Kad sam posle 8 dana dobio paket ("danas za sutra"), vidim da pise moj ispravni mobilni i fiksni na paketu. I morao da sidjem po njega, ne donose do vrata. Nisam dobio proznanicu da sam preuzeo robu i platio, iako sam tražio. "Ne radimo mi to!"

Kol centar zvao sam svaki dan više puta, lagali svaki put, bio zarobljen kod kuće danima na sličan način jer "stize do 16h", tu je za 2h i - ništa.

Osmog dana su me pozvali na mob i rekli "mi smo ispred ulaza". A ja na večeri u drugom delu grada.

Nikad više Bex! [emoji35]
 
Vrednost je bila 75k prema papirima koje mi je prodavac dao, tako da je tih 76k valjda otkupnina.
Са десне стране адреснице изнад напомене, а испод поштарине треба да ти пише цифра коју плаћаш за пренос новца. Ту би требало да пише та разлика која те буни.


Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Danas sam preuzeo paket preko post expressa u vrednosti od 79 hiljada din. Fora je u tome sto je vrednost paketa bila 76hiljada (tako je bilo ispisano na onom papiru) i postarina oko ~1100 dinara, i stoji ukupan iznos od 79k. Hoce li mi neko objasniti kako se uvuklo tu jos 2 hiljade?

Vrednost je bila 75k prema papirima koje mi je prodavac dao, tako da je tih 76k valjda otkupnina.

Moras prvo sam sa sobom da se dogovoris sta je sta bilo :D

Elem, verovatno su ti otkupnina i vrednost 75000 , tih 3-4k ti je postarina + provizija za prenos novca. Ako je adresnica ispisana rucno 99% ti nije upisana provizija za prenos novca jer to treba da upise kurir koji ti donosi posiljku, njemu to pise u dostavnoj knjizi. Ako je slip tu ti takodje ne pise provizija za prenos novca. Ako je adresnica stampana u posti tu ti pise kolika je provizija. Uostalom ako si dobio sms u njemu ti pise koliko trebas da platis i tjt. A provizija za prenos novca se krece od 1-2.5% od iznosa otkupnine u zavisnosti kako se primaocu vraca novac, pa tako ako mu se vraca post netom prenos novca ti ispadne oko 2000 din.
 
Meni je interesantno da covek naruci nesto od 79k i ne raspita se koliko ce da kosta postarina.
realno mogli su i 10% da obracunaju.
 
Meni je interesantno da covek naruci nesto od 79k i ne raspita se koliko ce da kosta postarina.
realno mogli su i 10% da obracunaju.
Blago tebi kada je tebi nesto interesantno. Cena je bila u evrima, tako da nisam ni znao koliko ce ispasti u dinarima, samo okvirno sam pretpostavio, da je bila veca cifra bilo bi ocigledno. Za 2 hiljade sam tek kasnije primetio.

Са десне стране адреснице изнад напомене, а испод поштарине треба да ти пише цифра коју плаћаш за пренос новца. Ту би требало да пише та разлика која те буни.


Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Pa u tome je problem, sto nije pisalo nista tu, a trebalo je. Danas sam bio do poste i 2k je zapravo to placanje pouzecem, sto apsolutno *****no da za tako nesto naplate toliko. Da sam znao da je tolika cena, otisao bi i uplatio direktno na racun, ustedeo bih sigurno 10eura.


Moras prvo sam sa sobom da se dogovoris sta je sta bilo :D

Elem, verovatno su ti otkupnina i vrednost 75000 , tih 3-4k ti je postarina + provizija za prenos novca. Ako je adresnica ispisana rucno 99% ti nije upisana provizija za prenos novca jer to treba da upise kurir koji ti donosi posiljku, njemu to pise u dostavnoj knjizi. Ako je slip tu ti takodje ne pise provizija za prenos novca. Ako je adresnica stampana u posti tu ti pise kolika je provizija. Uostalom ako si dobio sms u njemu ti pise koliko trebas da platis i tjt. A provizija za prenos novca se krece od 1-2.5% od iznosa otkupnine u zavisnosti kako se primaocu vraca novac, pa tako ako mu se vraca post netom prenos novca ti ispadne oko 2000 din.

Hvala, ovo mi je dalo odgovor na sve.
 
Poslednja izmena:
Јбг, морају негде да набаве паре за ових 9 милиона коверти за наградну игру које иду преко наших леђа, пардон новчаника :D
Вероватно не пише јер је компликовано да се израчуна, курири махом не пишу јер пише на доставној листи па ако странка пита зашто плаћа више него што очекује погледају ту и кажу, док на шалтеру систем сам обрачуна и одштампа.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Вероватно не пише јер је компликовано да се израчуна, курири махом не пишу јер пише на доставној листи па ако странка пита зашто плаћа више него што очекује погледају ту и кажу, док на шалтеру систем сам обрачуна и одштампа.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Upravo tako, to bi trebao kurir koji donosi posiljku da upise ali zbog obima posla i guzve i jurnjave ne stize se i onda kad se desi ovako slucaj ljudi se pitaju zasto su vise platili, nisu oni jednostavno krivi nego sama Posta koja ne osmisli malo bolje to, da bude preglednije...
 
Koja sluzba je najjeftinija do 5kg sa otkupninom?AKS?
 
^ Bravo za inicijativu! :)

Bex me je isto vozao nedelju dana kao sto je kolega napisao, isti argumenti, da se, navodno, ne javljam na broj. Naravno, netacno. Kad sam posle 8 dana dobio paket ("danas za sutra"), vidim da pise moj ispravni mobilni i fiksni na paketu. I morao da sidjem po njega, ne donose do vrata. Nisam dobio proznanicu da sam preuzeo robu i platio, iako sam tražio. "Ne radimo mi to!"

Kol centar zvao sam svaki dan više puta, lagali svaki put, bio zarobljen kod kuće danima na sličan način jer "stize do 16h", tu je za 2h i - ništa.

Osmog dana su me pozvali na mob i rekli "mi smo ispred ulaza". A ja na večeri u drugom delu grada.

Nikad više Bex! [emoji35]

Pa eto znači to im je standardna fora. Najviše me je pogodilo to što nemaju nikakav problem da me prvo prave budalom ceo dan a onda i otvoreno lažu. Kao da ja ne mogu na telefonu da vidim da li me je neko zvao ili ne.

I kako je uopšte moguće da u call centru apsolutno ne znaju kakvo je stanje na terenu i da li nešto teoretski može da se stigne ili ne?

Stvarno mi ne bi bio problem da su odmah rekli da ne mogu da stignu jer ima previše paketa iako se usluga zove "danas za sutra".

Najgore je to što znaju da im ne možeš ništa jer tvoj paket koji ima neku vrednost je kod njih. Ako odbiješ da primiš paket na kraju zeznuo si pošiljaoca, ne njih.
 
Da li neko zna kako ide kod post expresa, kurir je upisao pogresno prezime, da li ce primalac moci da preuzme paket?
p.s. Paket je poslat juce, tek sam sad primetio grešku.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Mislim da ćeš morati da ih zoveš da promene podatke pre preuzimanja. Nazovi sutra službu za reklamacije i uputiće te već
 
Hvala, javio mi ipak kupac da je preuzeo paket, iako je bilo pogresno prezime.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Mislim da ćeš morati da ih zoveš da promene podatke pre preuzimanja. Nazovi sutra službu za reklamacije i uputiće te već
То се ради само у случају да је име или презиме погрешно на пост нету или упутници, код пакета и није толико битно.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Imao sam identičan slučaj gde primaocu u Čačku nisu hteli da isporuče pošiljku zbog toga, kurir je nazvao primaoca i rekao mu je da ne može da mu isporuču pošiljku dok se to ne ispravi
 
Drugari trebao bi da uzmem neku audio miksetu i dogovorio sam se s prodavcem da je pre plaćanja kad donese kurir testiram par minuta i ako je sve ok uzimam, ali kojom kurirskon je to najbolje da odradim, kakva je sad situacija znam da PE ne dozvoljavaju to....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Ko ti to obeća slagace te.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nece ti to niko dozvoliti, osim ako ne poznajes nekog kurira, mada i to je pod znakom pitanja.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ni jedan kurir neće čekati dok neko završi DJset na proizvodu koji mu je doneo, štaviše neće dati ni da se paket otvori (ako radi po propisima naravno).
Postoji samo jedna verzija da se ovo desi, ponudiš kuriru 2000 din i nadaš se da će prihvatiti da tapka u mestu 5 minuta, zaboravi na bilo šta ispod 2K, on rizikuje otkaz...
 
Poslednja izmena:
potrebna mala pomoc/savet:

kupac me zvao danas da mu posaljem 2 telefona, kaze da je video oglas na Kupujem prodajem. Pita me da li saljem kurirom posto je on iz Aleksinca, ja rekoh saljem nije problem, saljem daily expresom jer on dolazi u firmu svaki dan i nisam imao problema do sada s njim. On mi kaze da nece ni jednu drugu osim BEX-a, i insistira da obavimo skype konferencijskim poziv s kurirskom sluzbom??? kao ja, on i kurirska sluzba?? ja rekoh druze ja nemam vremena za te zezancije, ja cu zovem BEX nek dodje na adresu firme gde radim i ja ti saljem paket i sve ok, medjutim on insistira da on zove kurira i da mu posaljem adresu gde se paket preuzima??

e sad posto je vrednost 2 telefona 1300 eur i nije mala, malo mi je bacilo sumnju sto insistira na konferencijski poziv i da bas on zove kurira?? citao sam da je neko ovde imao isti slucaj da je kupac trazio konferencijski poziv sa kurirskom sluzbom ali ne mogu da nadjem :(

uglavnom ima li neko nko iskustvo vezano sa ovakvim vidom slanja?? da nije prevara neka??

ja sam mislio ako sutra dodje kurir da okrenem BEX i da pitam da li je njihov kurir, da li imaju prijavljeno preuzimanje i adresu sa slanje i otkupninu i da li proveravaju novcanice!

svaka pomoc/savet je dobrodosao

hvala
 
Batali to, otkači ga, kaži prodato i mirno spavaj, naići će neko drugi.
 
Ja samo mislim da on pokusava da se zastiti jer je velika cifra u pitanju, pa hoce da zna sa koje adrese saljes, za slucaj da mu posaljes ciglu umesto telefona.
 
Jeftinije bi ga izašlo da sedne na bus i dođe lično ako mu je do sigurnosti a za tu cifru ja bi tako i uradio pa makar prodavac bio na suprotnom kraju države, povratna autobuska karta neće biti više od 10€...
 
Sad proveravam br sa kog me je zvao. Nema aktiviran ni viber ni whatsapp.
On da se zastiti? Pa hocu i ja ali on nije dao adresu za slanje a ja sam mu dao bez problema i jos sam dao podatke firme gde radim i ime i prezime a on nista. Malo mi cudno sve to
 
Буквално би му било јефтиније да дође и лично преузме, на ту откупнину ће му изаћи провизија колико и пут то тб :D

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno