Šta je novo?

Kurirske službe

Paket preko Aks-e vec 6 dana kako nije isporucen.

Bex danas za sutra isporuceno, iznenadjujuce brzo :) Inace mi je kurir rekao u Nišu da nemaju preveliku gužvu u Bexu ( ako nekom znači ova informacija :) )
 
Kurir ima veliki broj paketa, pa ne uspeva da podeli sve u radno vreme. Na kraju dana sve vraća u magacin.
Verovatno ti donosi sutra. Retko kada ga voza duže od dva dana. Mada je nama rekord bio pet dana :zgran:
Paket je bio toliko mali, da je izgledalo kao prazna kesa. Sreća da ga nisu izgubili.

I danas vracen u magacin a bio "u isporuci".
 
1. pet radnih dana. Pošiljke iz inostranstva ponekad čekaju i duže ali najbolje da se ne oslanjaš na to.
2. u principu jeste ali u poslednjih godinu-dve to često ne rade. Izgleda da zavisi od poštara.
Meni je uvek na obaveštenju pisalo da čeka 5 dana, bez obzira odakle je pošiljka.
Kako mogu da ne ostave obaveštenje, na koji način da znam da je pošiljka stigla?
 
Juce dosao postar PE i preuzeo paket. Danas ga isporucio do 12h

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Novi red letenja DHL cargo aviona

Poštovani klijenti,

Obaveštavamo vas da je od 18.05.2020. uvedeno novo vreme poletanja DHL kargo aviona sa aerodroma Nikola Tesla sa izvoznim materijalom. DHL Boing 737-400 poleće svakog radnog dana u 19:30 časova.

Vreme pozivanja kontakt centra za zakazivanje kurira za slanje pošiljke* za Beograd i Novi Sad je do 14:00 časova odnosno za Niš do 10:00 časova. Zakazivanje dolaska kurira posle navedenog vremena podrazumeva da će Vaša pošiljka napustiti zemlju sledećeg radnog dana.

Predaja pošiljki* za otpremu iz zemlje istog dana iz poslovnice u Beogradu i Novom Sadu je do 15:00 časova, dok je predaja Vaše pošiljke u poslovnici u Nišu svakog radnog dana do 11:30 časova.

* pošiljke koje ne podležu proceduri izvoznog carinjenja
 
Smradovi iz kurirskih službi uvek pokušaju da ukradu na poštarini. Poručio sam nešto kevi i poštarina je trebala da bude 930 din., a lik je naplatio 1.270 din. Lagano 340 din. više.
Zvao sam AKS, reklamirao, moraće da se vrati na adresu i vrati razliku u novcu. Mene su pokušali nekoliko puta da urade,ali nisu uspeli. Ne razumem to..radiš,a kradeš!?
Zašto onda uopšte radiš, zašto samo ne kradeš, u čemu je razlika? Čarapu na glavu i samo napred, a ne da vaćariš žene u godinama. Bedni smrad.
I još ga ova iz call caentra brani,kao..pogrešno je obračunao????Šta ima kurir da obračunava. on isporučuje, a cene se unapred obračunate.
Dobro nije rekal i da ima vagu u kombiju i da meri težinu paketa. A da ne pričam o tome što se paketi "danas za sutra" čekaju po nedelju dana, iako je prošlo vanredno stanje na koje su se do sada vadili za kašnjenja.
Posle 3 dana bezuspešnog cimanja sa call centrom, došao sam do broja šefa od tog kurira preko ovih što rade reklamacine i danas je kurir vratio novac koji je pokušao da ukrzde na adresu i "izvinio se".
Nebitan je iznos, bitan je princip, ne dozvoljavam da me krade neki polupismeni mutant.
Samo treba biti uporan i preći sve njihove demotivacione barijere u vidu nejavljanja, odugovlačenja i sl.
 
Da li Post Express sutra dostavlja posiljke?
Danas poslata, pa da znam da planiram za sutra, da li da čekam ili ne?
 
Ne dostavlja subotom ali možeš da je preuzmeš lično u pošti.
 
Pitanje vezano za post express ako neko zna

Poslao sam nešto u Medveđu kod Leskovca umesto u Medveđu kod Despotovca. Da li može da se preusmeri pošiljka ili moram da čekam 5 dana da se vrati pa ponovo da šaljem

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Moze idi u Postu sa adresnicom i popunice ti zahtev za preusmeravanje posiljke. Oko 30 dinara ako se ne varam.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pitanje vezano za post express ako neko zna

Poslao sam nešto u Medveđu kod Leskovca umesto u Medveđu kod Despotovca. Da li može da se preusmeri pošiljka ili moram da čekam 5 dana da se vrati pa ponovo da šaljem

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Кад курир позове примаоца само нека каже да је друга Медвеђа у питању и курир ће бесплатно преусмерити пошиљку ;)

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Da li neko zna koji je zakonski rok za dostavljanje robe? Ne mogu da nadjem nigde.

Narucio sam spravu za vezbanje koja je predata AKS-u 13. maja, evo danas je 27. maj, kaze mi prodavac da je proverio i da sprava i dalje stoji u magacinu gde je predata. Jel moguce da 2 nedelje oni ne pipnu stvar koja je predata za dostavu... Ovo mi se jos nije desilo, obicno kad kasne to bude 4-5 dana, a ne 15.
 
A ne računaj ni na reklamaciju od strane kurirske službe. Evo kako to reši city express. Blokira ti mejl. Baš profi.
Još jednom, najgora kurirska služba u zemlji, smem da potpišem to!

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
fda892f9f9945777b19b1868a1d7d722.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li je neko slao felne kurirskim službama? Jedina opcija mi je lreko kuririskih da stignu, a nisam ih nikad tako uzimao. Preporuka za neku?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Има ли неки други линк, осим овог сајта?
Нигде ништа нисам успео да нађем,a да је званично.
 
Preko koga WW šalje pakete?

Naručio sam nešto 18.5 do danas ništa.
U CC mi rekli da je paket u skladištu njihovom ali da "ne vide kada će u isporuku"
 
bicikla da se salje/prodaje koji kurir salje i koja cena? (najbolja) hvala
 
jel tumačim dobro pa pitaš za preporuku za bicikl koji možeš da naručiš onlajn i da ti ga dostave na kućnu adresu a da pride dostava je džabe ili nije preterano skupa?ako tumačim dobro,imaš temu o biciklima na bench klub podforumu...
 
da ja posaljem :)
 
Da li je neko slao felne kurirskim službama? Jedina opcija mi je lreko kuririskih da stignu, a nisam ih nikad tako uzimao. Preporuka za neku?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam na pocetku ovo ludila oko corone slao felne sa gumama. Zaboravio sam dal je AKS ili BEX. Dele poslovnicu u Pancevu pa sam tamo odneo. Baci pogled na njihove cenovnike. Imaju specijalnu cenu za felne. Ko je bio jeftiniji sa njim sam poslao. Cini mi se da je bila postarina oko 1800 rsd. Onaj sto sam mu prodao felne se nije zalio tako da je valjda sve stiglo kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno