Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Sta da ti kazem, zavidim ti. Neki nismo to srece i imamo opciju samo ove i MTS (i to adsl za sada koji nikako nije opcija), a optika ko zna kad ce i dal ce... Zvao sam ove iz Oriona da dodju, uzeo bih najaci paket odmah na dve godine ali vec je bilo price o njima i o njihovoj poslovnoj politici koja je u fazonu gde nemaju infrastrukturu ne intresuje ih da se cimaju i sire.

Ne bih se bas slozio da je "blago meni". Kablovi su razvuceni pre mesec dana, a nema ih da urade finalno provlacenje kroz sahtu. Nemaju dozvolu od telekoma.
Telekom treba sledeci da udje posle oriona, pitanje je da li ce to brzo uraditi, posto se masovno zale da kad zavrse kablove ceka se par meseci da prikljucenje korisnika.

Sto se tice sbb-a, ja nikakvu dozvolu nisam dao (niti su me pitali) da li hocu drugi paket. Samo znam da kada budem presao na orion, ostavicu sbb tv, a orion internet.
 
А како другачије? Икома више нема, СББ не планира да одржава њихове пакете и нуде корисницима да пређу код њих или се одјаве. Имаш прилику да раскинеш УО без пенала па пређеш на нешто боље.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Sto se tice sbb-a, ja nikakvu dozvolu nisam dao (niti su me pitali) da li hocu drugi paket. Samo znam da kada budem presao na orion, ostavicu sbb tv, a orion internet.
Isto tako bih i ja uradio ;) Ali opet ti je blago, jer imas izbor (uzeces Orion Net), ja taj izbor nemam... Kod mene MTS cak nije ni razuvkao kablove, tek su pre neki dan bili neki momci studenti sa nekom anketom dal im dajem dozvolu da razvlace opticke kablove... Tako da optici pre 2020 se ne nadam. Znaci ostaje mi Telekom ADSL (koji sam imao nekad i radio je ne daj Boze) i ovaj sad SBB net koji radi kako kad, kad oce grmi al u vecini slucajeva nece :d
 
  • Like
Reagovanja: M J
sad me zvali iz sbb. da predjem sa ikom paketa (koje kao gase) na sbb pakete.odmah rekoh ne zanima me. seka se centrale rece da onda pozovem 19900 (ako dobro zapamtih) oko realizacije gasenja paketa :) kao i da ovim pozivom smatram da sam obavesten o tome da gase ikom pakete :)

jos nekog kontaktirali?

I mene su danas zvali, ali ni jednog trenutka mi nije receno da ce da gase IKOM pakete... Rekao sam da nisam siguran da li cu da predjem na neki od SBB paketa.
 
  • Like
Reagovanja: M J
А како другачије? Икома више нема, СББ не планира да одржава њихове пакете и нуде корисницима да пређу код њих или се одјаве. Имаш прилику да раскинеш УО без пенала па пређеш на нешто боље.

Lepo drugacije, razliku cini samo jedan poziv da se to lepo kaze. Mnogo profesionalnije, a rascistis sve mutnje radnje, tako da nema pobune kasnije sa moje strane.
Ali vrhunac sale je da su oni samo promenili ime paketa (tel 5 u trio gold), a u osnovi isti tel5 paket.
Umesto 200/10 imam 250/4. Nemam eon, nemam nista, sve isto kao ranije. Pardon, manji dodatak je u tome da su mi svi kanali dostupni, to ranije nije bilo.
Kada sam sve to rekao korisnickoj podrsci da sam u osnovi tel5, oni nisu znali sta da mi kazu.

Sto se tice UO, imao sam UO na neodredjeno vreme (tako je bio koncipiran ikomov paket), a isto je i sad tako. Za raskid je pravilo najave 30 dana unapred.

@Duca89, ajd blago meni sto cu da uzmem orion, ali da vidis opremu sto sam spremio za taj isti. Prati orionovu temu, kada me budu osposobili, videces i slike moje opreme. U najmanju ruku imas da se prekrstis :D
 
  • Like
Reagovanja: M J
Meni su malo pre rekli da se gase ikomovi paketi, nisam ih pitao sta to znaci samo sam rekao da potpisivanje ugovora nije u mom interesu i tu se prica zavrsila
 
Zovu, dolaze na vrata, mole, ubeđuju... Samo da se potpiše neki ugovor. Ja ostajem na Ikom paketu dok stvarno ne ukinu ali mislim da to neće biti tako brzo.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Samo je pitanje da li je SBB kupovinom ikoma kupio i ugovorne obaveze korisnika... Ako je neko sa ikomom potpisao dvogodisnji ugovor pre, lupam, godinu dana, pretpostavljam da SBB mora sve to da ispostuje jos godinu dana, posle se ukidaju ikom paketi i po automatizmu prelazi na sbb pakete.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne, slobodan ti je izlaz iz SBB-a, ili da potpises drugi ugovor.
Izgleda da prelazi po nekom ekvivaletnom paketu ikom-sbb, ali koliko vidim mene nisu teretili za ugovor. Primera radi imao tel5 sada trio gold.
 
Poslednja izmena:
Zašto mobilni operateri ne ukidaju stare pakete? Recimo, ko je potpisao za smartove kod Vipa pre X godina može i dalje da ih koristi (uglavnom ljudi pređu na neku povoljniju ponudu, ali niko ih ne tera). Da li ne žele ili ne smeju? Zašto sbb sme ako drugi ne smeju?
Mislim da sbb nema pravo da ukida pakete. Idu na galamu pa gde prođe. Možda grešim, ali mobilni operateri s razlogom to ne rade.
Što se mene tiče, tražiću napismeno to što mi kaže telefonom, pa ćemo da vidimo. Ili ću uzeti samo televiziju.
 
Mene upravo zvali samo bez price da gase IKOM paket. Trenutno sam na tel3 (75 Mb/s, HBO, Pink itd za 3150 din) i nude da se predje na paket od 100Mb/s za 3600din s tim da se zadrzi postojeca cena godinu dana a HBO i Pink tokom trajanja ugovora.
 
Zato sto su to njihovi paketi, a ovo su tudji, tj. nasledjeni kupovinom drugog ISP, sbb ima svoje pakete.
To ti je razlika i zato ne mozes da primenjujes tu analogiju kod njih.

Sent from my Tapatalk
 
Види да добијеш годину дана 2000 дин. Ја сам добио.
Први пут кад су звали нудили су то што и теби, одбио сам, после су поново звали и сами су понудили 12х2000 дин.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Mene su zvali 5 puta u zadnjih par meseci.Necu da predjem!!
To da gašenjem Ikom paketa je prazna priča koju ponavljaju iz meseca u mesec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene još nisu kontaktirali, osim jednom što su ubacili ponudu u sanduče.
Broj telefona koji imaju je fiksni, koji sam ugasio pre više godina. Na vrata ne mogu da dođu, jer se ulazi isključivo pozivanjem na mobilni nekoga od ukućana :d
Što znači, kada bude last call za promene paketa, poslaće mi uz račun.
 
mene danas opa bato kontaktirali :D
reko kad gasite analognu?
kaze pa zato vas zovem vas paket se gasi..
reko niste odgovorili na pitanje.. pitala sam jel gasite analognu.. kaze ne... reko ok.. tu sam dok ne ugasite analognu jer paket sa vise od 3 tv nemate.. takodje tu sam i ako napravite takav paket ostalo me ne interesuje jer ne korespondira mojim potrebama..
dovidjenja dovidjenja
 
Zvali i mene danas, nude mi trio silver za iste pare godinu dana, a drugu godinu po ceni od 3200. Do sad bio na onom paketi 10/1.
 
Zdravo svima,

mene su zvali sa broja 4001000 i ponudili da pređem na neki od SBB paketa, pošto gase stare IKOM pakete. Inače, koristim FLAT2 paket (10/1 brzina neta) i ne treba mi ništa brže/bolje, ovo mi zaista vrši potrebe.

Ništa ne bi bilo čudno da je seka iz call centra bila fer i ispričala dostupne opcije za prelazak, nego je bukvalno počela da mi siluje mozak i nudi paket od 3700 dinara mesečno (tv+net+telefon) uz predlog da ugasim fiksni kod Telekoma. Da napomenem, ponudila je da, uz ugovornu obavezu od 24 meseca, dobijem popust tako što bih prvih 12 meseci plaćao trenutnu cenu od 2270 dinara, a posle toga full cenu od 3700 mesečno. Nakon nešto ubeđivanja konačno je shvatila da ne želim njihov telefon i rekla da ne moram da ga koristim već da mogu da ga isključlim i stavim u fioku. :)

Priča se razvija dalje... :) Na moju tvrdnju da mi je to skupo i da ne želim da bacam pare na nešto što mi ne treba (telefon, UniFi, novi kanali, ono gledanje tv-a preko mobilnog uređaja), ponudila mi je jeftiniji paket od 3389 dinara, ali je net u njemu 60/2, uz komentar ma nemojte to, to je lošije. :) Na moju tvrdnju da je i to skupo, ponudila je neki paket 40/2 i smanjen broj kanala, uz cenu od 3100 dinara mesečno. Na moje pitanje koji su to kanali rekla je da ne zna. Na moju molbu da mi pošalje spisak kanala na mejl, rekla je da nema opciju da mi pošalje mejl. A ima opciju da mi traži da potpišem ugovor na 24... :) Na kraju je ostalo da se čujemo ponovo, kada ću joj da ti konačan odgovor.

Ne mogu čudu da se načudim, neverovatno je koliko su agresivni i smatraju da su korisnici veverice. Ja razumem da žele da vežu korisnike na 24 meseca, kao i da im uzmu više para, njihovo je pravo da probaju, ali ovo je vrhunski bezobrazluk. Ko zna koliko je ljudi naselo na njihovu priču...

Sada ne znam šta da radim dalje, tj. nije mi rekla kako će se stvari razvijati ako ne potpišem ugovor sa njima. Šta mislite?
 
“Proverili smo sa sefom, iako biste uzeli EON Premium, mozete samo 6 meseci po staroj ceni, nema mesta za improvizaciju i produzavanje” - Teta preko call centra (opet zvala).

Nista, poslovnica pa raskid, a bas sam se nadao da ne moram da idem.
 
Zdravo svima,

mene su zvali iz call centrai ponudili da pređem na neki od SBB paketa, pošto gase stare IKOM pakete. Inače, koristim FLAT2 paket (10/1 brzina neta) i ne treba mi ništa brže/bolje, ovo mi zaista vrši potrebe.

Ništa ne bi bilo čudno da je seka iz call centra bila fer i ispričala dostupne opcije za prelazak, nego je bukvalno počela da mi siluje mozak i nudi paket od 3700 dinara mesečno (tv+net+telefon) uz predlog da ugasim fiksni kod Telekoma. Da napomenem, ponudila je da, uz ugovornu obavezu od 24 meseca, dobijem popust tako što bih prvih 12 meseci plaćao trenutnu cenu od 2270 dinara, a posle toga full cenu od 3700 mesečno. Nakon nešto ubeđivanja konačno je shvatila da ne želim njihov telefon i rekla da ne moram da ga koristim već da mogu da ga isključlim i stavim u fioku. :)

Priča se razvija dalje... :) Na moju tvrdnju da mi je to skupo i da ne želim da bacam pare na nešto što mi ne treba (telefon, UniFi, novi kanali, ono gledanje tv-a preko mobilnog uređaja), ponudila mi je jeftiniji paket od 3389 dinara, ali je net u njemu 60/2, uz komentar ma nemojte to, to je lošije. :) Na moju tvrdnju da je i to skupo, ponudila je neki paket 40/2 i smanjen broj kanala, uz cenu od 3100 dinara mesečno. Na moje pitanje koji su to kanali rekla je da ne zna. Na moju molbu da mi pošalje spisak kanala na mejl, rekla je da nema opciju da mi pošalje mejl. A ima opciju da mi traži da potpišem ugovor na 24... :) Na kraju je ostalo da se čujemo ponovo, kada ću joj da ti konačan odgovor.

Ne mogu čudu da se načudim, neverovatno je koliko su agresivni i smatraju da su korisnici veverice. Ja razumem da žele da vežu korisnike na 24 meseca, kao i da im uzmu više para, njihovo je pravo da probaju, ali ovo je vrhunski bezobrazluk. Ko zna koliko je ljudi naselo na njihovu priču...

Sada ne znam šta da radim dalje, tj. nije mi rekla kako će se stvari razvijati ako ne potpišem ugovor sa njima. Šta mislite?
 
Zvali i mene danas, nude mi trio silver za iste pare godinu dana, a drugu godinu po ceni od 3200. Do sad bio na onom paketi 10/1.

Kako oni to nude Trio Gold, Silver itd. kad to više ne postoji u ponudi!?

Ako se to prihvati, posle par meseci će da krenu sa zvanjem i smaranjem da se pređe na EON pakete jer tobože, ovi ne postoje više u ponudi!
 
Zvali me u subotu opet. Ja je pitam kako nudite pakete koji ne postoje na zvanicnom sajtu, a ona cuti. Uzeo ovaj novi eon paket, pocetni.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Kako oni to nude Trio Gold, Silver itd. kad to više ne postoji u ponudi!?

Ako se to prihvati, posle par meseci će da krenu sa zvanjem i smaranjem da se pređe na EON pakete jer tobože, ovi ne postoje više u ponudi!

Mislim da je neko rekao da IKOM korisnici ne mogu odmah na EON nego prvo na ove stare.
 
Pa ja ocekujem poziv da dodju sa opremom za eon paket...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Danas me zvali da mi ponude prelazak sa TEL 3 na EON FULL uz 6 meseci plaćanja postojeće cene paketa pa onda puna, ili na TRIO GOLD uz 12 meseci plaćanja postojeće cene. Zahvalio sam im se i pitao kada definitivno gase IKOM pakete da im odnesem opremu, kažu - još uvek se ne zna konkretan datum...
 
Ti što zovu telefonom mogu da ponude samo standardnu ponudu od 12 meseci po trenutnoj ceni i 12 meseci po punoj ceni novog paketa. Za nestandardne ponude samo poslovnica.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Primih i ja poziv jutros posle 9 godina na Ikomovom Flat 2 paketu.

Ponudili su nam kao najsličniji paket Duo Silver na 2 godine, prva godina po sadašnjoj cijeni od 2.270, druga po punoj od 2.900 i nešto. Start TV paket + Pink paket i internet 40/2. Prihvatio sam nakon što sam pitao do kada je rok da se odlučimo (do kraja mjeseca :) ) i nakon dobijenog odgovora na pitanje šta ako odbijemo (gase se dosadašnji Ikomovi paketi otprilike od nove godine).

Nama je Flat 2 sa skromnih 10/1 interneta bio sasvim dovoljan za porodične potrebe od PC-a, laptopa i 2-3 androida i ne bismo ga mijenjali da ne moramo. Kontam da i nismo loše prošli s obzirom na cjenovnik Eon paketa, jer ćemo još 2 godine ostati ispod 3.000, a ni najmanje nam ne trebaju stotine besmislemih TV kanala, ta famozna aplikacija, premotavanja i gigabitni protoci...
 
Најгоре је што свима нуде Пинк канале.
Највише бих волео да могу да бирам мање канала за мању цену. Да уместо 150 канала изаберем 30ак,од којих ћу гледати можда десет.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Evo da kazem ja nesto za dnevnik. Imao sam Tel 3, presao na trio gold.. Zvali me pitali, jel hocete, hocu. Nit sam pitao dal gase signal, niti dal moram, hteo sam da predjem, jer nemam realno izbora. Treba mi SK gledam to, pratim sport, net veci okej, ostale stvari ne koristim. Dosli instalirali sve super. Otvorim ovaj ubee i imam sta da vidim.. Skinut CG NAT. Dobio sam dinamicku javnu adresu. Torrent pici, nema vise captcha gluposti, ja zadovoljan. :D
 
Nazad
Vrh Dno