Šta je novo?

Samsung T220 i T220HD

wtf ??!

znaci T220HD radi sa nasim TV stanicama ???? ajde probaj i Air programe plz!

Hajde neka JOS neko odgovori na ovo isto pitanje! Prevrnuo sam celu Srbiju (telefonom) da nadjem 225MW (tv + monitor u 1...s tim sto 225MW ima "klasican" PAL tuner)), ali vise ga nigde nema. Treba mi "2u1" uredjaj, pa ako na T220HD rade i zemaljski/kablovski kanali, da pocnem polako da se lozim na njega (i da se hladim od 225MW :( )...

P.S. Rizikujem da ispadnem glup u drustvu - @Iwko: Sta ti znaci "kablovsko - digitalni" kanali? Na mojoj kablovskoj se kanali nalaze u istom "opsegu frekvencija" kao i air kanali...samo sto su na frekevencijama koje su bas operateri odabrali (naravno, drugacijim od air kanala) i sto su "gusce" poredjani po tom opsegu. My point: kako jedan Samsung (prijemnik) razlikuje sta je kablovska a sta je air?
 
Poslednja izmena:
Rade i air kanali, ja sam uzeo T240HD i sve je ok... Ako hoces uradi search na "T240HD" pa vidi sta sam pisao o njemu ovde na forumu.
 
Rade i air kanali, ja sam uzeo T240HD i sve je ok... Ako hoces uradi search na "T240HD" pa vidi sta sam pisao o njemu ovde na forumu.
Hvala Kovac, evo procitao sam sve tvoje postove u vezi T240HD i info mi je dosta pomogao. Pretpostavljam da ista prica vazi i za T220HD...
 
Da li neko na T220HD ima probijenje i na levoj i desnoj strani monitora,osim gore i dole meni je kako da kazem ogromno probijanje levo i desno imam ga neka 4 meseca i jace ali mi se cini da u pocetku nije bilo probijanje po bikovima!
 
meni se jutros(tj jutros sam primetio tek ) pojavilo probijanje dole desno,i to bas primetno.i sa strane po malo.ali ovo dole desno se bas primeti na crnoj pozadini.
 
Poslednja izmena:
HD,a obican mi ima probijanje gore i dole i to dosta od kad sam ga kupio :) samo sto na hd nije onako "belo probijanje" nego nekako vuce na ljubicasto...
 
Poslednja izmena:
pa vidi belo je normalno ali ljubicasto ti je mozda zbog nove godine :) Btw Happy New Year
 
Prevrnuo sam celu Srbiju (telefonom) da nadjem 225MW (tv + monitor u 1...s tim sto 225MW ima "klasican" PAL tuner)), ali vise ga nigde nema.

taj monitor imaš u metrou (NS) za 25000, eno niko ga ne kupuje. stoji im tamo odkad se pojavio na tržištu.
 
taj monitor imaš u metrou (NS) za 25000, eno niko ga ne kupuje. stoji im tamo odkad se pojavio na tržištu.

Vidiš, na Metro sam skroz zaboravio, a i ja sam ga nekada video u Niškom Metrou. Pa šta sad predlažete - 225MW ili T220HD (recimo da suma nije bitna)?! Kažu da 225MW malo (više) kuburi sa kontrastom...(?)

P.S. Sorry za OT...
 
pazi sad ovo: Daljinski za T240HD ima dugme "PIP" - najverovatnije znaci "Picture In Picture"
ali ni u jednoj kombinaciji ne radi! - pise "Not Available"

dokumentacija za SAmsung T240HD je KRIMINALNA - daljinski koji je u uputstvu (nacrtan) nema veze sa daljinskim koji isporucuju uz monitor!

Samsungova podrska naravno ne odgovara na emailove...
 
pazi sad ovo: Daljinski za T240HD ima dugme "PIP" - najverovatnije znaci "Picture In Picture"
ali ni u jednoj kombinaciji ne radi! - pise "Not Available"

mrzi me sad da listam, mislim da je neko rekao da ima dva ulaza tj. da može da se spoji recimo kablovska i pride klasična antena, da to onda nije pip kad imaš dva ulaza spojena pa tako kombinuješ sliku jer za pip moraju biti dva tjunera...
 
mrzi me sad da listam, mislim da je neko rekao da ima dva ulaza tj. da može da se spoji recimo kablovska i pride klasična antena, da to onda nije pip kad imaš dva ulaza spojena pa tako kombinuješ sliku jer za pip moraju biti dva tjunera...
Moraju biti dva "izvora signala". Graf. karta i tjuner, satelitski risiver i tjuner...sve je to PIP (u opstem slucaju). Kada se kaze PIP, ne misli se strogo na situaciju kada ti je recimo u full screen-u Avala, a u window-u B92 (za ovo jesu neophodna dva tjunera). Moze biti u full screen-u desktop, a u "window-u" signal sa ugradjenog tjunera - u opstem slucaju je i to PIP, i najcesce se na to misli kada se za monitor/TV combo kaze da ima PIP, prosto zato sto se ta kombinacija najcesce koristi. Mislim da je Kovac bas na to mislio kada je spominjao PIP.

Elem, cisto da napomenem da sam se i ja bas interesovao da li T2x0HD ima PIP, citao specifikacije, ali NIGDE nisam nasao da explicitno kaze da ima (niti da nema). Za razliku od ovog drugog koji mene interesuje - 225MW - za koga se potpuno explicitno kaze da ima...pa cak i ne mozete naci nijedan video review a da ta mogucnost nije pokazana...sto me navodi na zakljucak da T2x0HD to jednostavno nema (bez obzira na taster na daljinskom :( ).
 
upravo sam na mislio Daki77, hvala! :wave:
 
Ne treba da zbunjuje PIP na daljinskom posto je daljinski isti i za CRT televizore...
Brat uzeo t240hd a slucajno ima samsung 72cm i daljinski su identicni i rade na oba uredjaja s tim sto mu crt tv ima PIP odnosno dva tunera i funkcionise sa oba daljinca...
 
hvala yugo na informaciji ! :wave:
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu,nisam siguran da pip ide ako je i komp i tv u pitanju ali cu to proveriti veceras jer jos nisam ukljucio komp...samo sam preskenirao kablovsku i sve je OK a komp je kod mene na reinstalaciji pa ga veceras nosim pa cu ti potvrditi da li uopste radi taj PIP...
 
...Brat uzeo t240hd a slucajno ima samsung 72cm i daljinski su identicni i rade na oba uredjaja s tim sto mu crt tv ima PIP odnosno dva tunera i funkcionise sa oba daljinca...

Ovo je "SUPER"!!! Sad kad bude hteo da promeni kanal samo na TV-u, promenice mu se i kanal na "monitoru"...ili kad bude hteo da promeni source na monitoru, promenice mu se i source na TV-u...milina bozija! Konacno sam uzeo T220HD...i imam slicnu situaciju sa Pinnacle-ovim daljinskim (od PCTV Pro) koji mi je toliko godina imao mnogo vecu primenu od obicnog daljinskog za tuner (pomocu girder-a) a sada mogu da ga bacim jer: 90% kodova sa tastera sa Samsung-ovog daljinskog se poklapa sa nekim kodom sa Pinnacle-ovog daljinskog. UZAS! Kad kliknem na samsungu "menu", takodje i IR senzor prihvati kod i "odradi" funkciju koja je ista kao da sam kliknuo "TV" na Pinnacle-ovom daljinskom. Naravno, ne postoji "poklapanje" tastera/funkcija (sto u principu i nema veze...dovoljno je sto postoji poklapanje NEKIH frekvencija, pa sad mora da gasim girder).

EDIT: Jel' zna neko kako se kod HD-a ulazi u "hidden menu", "service menu" (kako god ga zvali...da bih video koji panel su mi uvalili)? Kovac? Neko? Vidim ljudi pominju ono kontrast i brightness na nulu, blah blah, ali...sem sto to kod mene NECE (ili ja zaista nesto pogresno radim), kada malo bolje pogledam, to pominju samo oni ljudi koji imaju ne-HD varijantu. Mislim da niko ko ima HD nije pominjao kako je usao u service/"hidden" menu...
 
Poslednja izmena:
Pa nece jer su u razlicitim sobama...:)...elem,pip ne radi uopste...samo da kazem,da sam prvi put video dvi sliku i nista posebno samo staklastije sto ne igra ulogu cak ni kod teksta...iznenadjen sam da nema nekog mucenja na 9600GT zbog native 19x12 i to na gta 4...cini mi se da je preveliko za dete tako da kupovina zajednickog tv-monitora i nije neka dobra odluka...toliko,i izvinjavam se zacetniku teme na OT jer ja ipak pricam t240HD a kako je na t220HD ne znam ali moguce da ima slicnosti...
 
EDIT: Jel' zna neko kako se kod HD-a ulazi u "hidden menu", "service menu" (kako god ga zvali...da bih video koji panel su mi uvalili)? Kovac? Neko? Vidim ljudi pominju ono kontrast i brightness na nulu, blah blah, ali...sem sto to kod mene NECE (ili ja zaista nesto pogresno radim), kada malo bolje pogledam, to pominju samo oni ljudi koji imaju ne-HD varijantu. Mislim da niko ko ima HD nije pominjao kako je usao u service/"hidden" menu...

ni kod mene ne radi to sa brihtnes i contrasorom.... imam isto T240HD - ocigledno da kod njih nije isto kao na ostalim Samsunzima ili ja isto nesto pogresno radim... :|
 
Mozda ga jednostavno nema, ne bi bilo nista cudno da je Samsung izbacio tu mogucnost, kao sto je, uostalom, cinio i sa ranijim modelima...
 
ni kod mene ne radi to sa brihtnes i contrasorom.... imam isto T240HD - ocigledno da kod njih nije isto kao na ostalim Samsunzima ili ja isto nesto pogresno radim... :|
Verovatno ne radis nista pogresno (mala je verovatnoca da bas obojica ne uspevamo da uradimo to kako treba), nego jednostavno, ili se radi na drugi nacin, ili ovo sto kaze CAR. Ja sam probao i, dok je u TV "modu", da udjem u taj meni kao sto se ulazi u Samsungove TV-e (nesto tipa MUTE-1-8-2-POWER...ili tako vec nesto slicno...), ali nece ni tako.
 
Poslednja izmena:
wtf ??!

znaci T220HD radi sa nasim TV stanicama ???? ajde probaj i Air programe plz!

:banana: e ludaci rade OVOZEMALJSKI tj AIR kanali na T220HD i to BOLES' od slike...

sad sam tek stigao da se zanimam sa tim ... samo treba dobra antena... tačno je da monitor ima to blago probijanje gore i dole kad se zagledaš... ali generalno neverovatan monitor... stvarno sam zadovoljan imam ga već mesec dana...

SVE NA NJEMU RADI zato sam ga i uzeo ... bez brige prilikom kupovine :) :banana:
 
Nazad
Vrh Dno