Šta je novo?

[Telenor] Mobilni Internet

Ovo je sjajna ponuda u odnosu na stare Surfuj i Surfuj Vise pakete. Ja sam još uvek na Surfuj 30 paketu koji plaćam 2.5k rsd a iskoristim samo onih 15GB preko dana. Drugih 15 mi uvek propadne.
Ali naravno i da hoću da pređem na neki novi paket ne mogu pošto sam pod ugovorom a nijedan novi nema istu ili veću cenu kao ovaj moj Surfuj "30".

Ja sam na Surfuj vise 20 (mesecno 2020din), pod ugovorom jos dve godine. Hteo sam predjem na novi XL koji je skuplji ali dobijem informaciju od operatera da ni pod kojim uslovima ne mogu sa starih paketa da predjem na nove, bez obzira na mesecnu pretplatu, dok ne istekne trenutna ugovorna obaveza... Neverovatno...
 
Kako se Telenor ranije ponasao u slicnim situacijama, je li dozvoljavao prelaske na nove i skuplje tarife?

p.s. pretpostavljam da je to zbog Deezer dodatka koji je za Telenor dodatni trosak i pride zahteva jos 12 meseci pretplate. Inace ne verujem da ne bi dozvolili prelazak na skuplji paket.
 
Poslednja izmena:
Nemam iskustva sa internet paketima ali kod prenesi paketa uobicajena je praksa da se moze preci na skuplju tarifu bez obzira na ugovornu obavezu.
 
..probao sam da postpejd karticu koja je aktivna..i koristi paket prenesi i surfuj 500..ubacim u telenorov usb modem..i tako pristupim netu..
..sve je proslo ok..ali modem ne prima podatke..tj salje..ali nema povratne informacije..
..pa me interesuje da li postoje jos neka dodatna podesavanja..ili negde gresim..?
 
Zar ne mozes da pises neku molbu, pa da ti izadju u susret i daju novi paket, jer nije fer? Ma koliko Telenor bio skuplji, ipak vise kod njih jave pozitivna iskustva sa ovakvim zavrzlamama nego kod drugih, pa mozda i mozes nesto da dobijes.

@Alfa:
sto se tice Telenora, ako je Pablo uzeo uredjaj na tu tarifu onda mu to pravi problem. Jedino resenje je da Telenoru plati razliku u ceni i tako predje na nove pakete.


Ma neću ja nikome da se uvlačim u dupe. Ako sam plaćao 2.5k rsd godinu i po dana izdržaću još ovih 6 meseci. A i sad taj net ne koristim. Koristio sam ga na poslu do pre 3 meseca a onda su nam stavili wifi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Telenor - realna brzina SURFUJ PLUS paketa

Korisnik sam Surfuj plus M paketa (U 21mbps/5,76) sa 12gb saobracaja koji mi realno netreba,e sad pitanje ako bi presao na nizi paket M (u 7.2mbps/2mbps) koliko bi realno bilo usporenje? Internet bi se koristio iskljucivo na telefonu..
 
android novinske aplikacije,viber ponekad,mozda neki youtube klip (ne mrzi me da cekam buffering)...u principu 3gb mi dodje taman,12 je overkill...jedino brzina? Po speedtestu ovaj paket 21/5 mi dodje oko 10/3,5 (otprilike)...

I jos da dodam: u pitanju je varijanta preko MIFI uredjaja...
 
Poslednja izmena:
aj da osgovorim sam sebi,verovatno i jos kome.....

uzeo sam telenor prepaid data karticu za test,sa 300mb kredita,brzina je ~3.6mb sa UP od 500-1mb,za prosecnog korisnika koji citucka novine,ne gleda toliko youtube je ok...tako da ce meni postpaid paket S da lepo radi posao...
 
Vredi napomenuti :
Ukoliko korisnik kupuje samo SIM karticu bez modema na SURFUJ PLUS paketima ugovorna obaveza je u trajanju od 12 meseci.
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam jos jednom razumnim predlogom da aneksom produzim ugovornu obavezu jos godinu dana i predjem na novi paket... Kao da komuniciras sa zidom, odgovori su kao vec predefinisani... Odgovara mi prenosni internet ali iz principa posle ovoga sigurno necu nastaviti ugovor...
 
Sačekaš da istekne ugovor i uzmes uslugu kod drugog operatera.
Nema mesta za emocije.
 
Pozdrav!
Presao sam na win 8.1 64,i sad kad ubodem telenorov zte 3g modem uopste ne prepoznaje.
Nasao sa neke drajvere al ni dalje nema one telenorove aplikacije.Na telenorovom sajtu sto ima kao na marketplace aplikacija meni uopste nema na marketu.
Zna li neko kako sta treba uraditi?
 
koji modem imas zte znam da prepaid zte onaj mf193 radi na win 8.1 jer imam jedan kod sebe dobio od prijatelja kome bio visak pa sam ga otkljcao pa on radi na tom os i to odlicno
pozdrav
 
Ako moze neko da pomogne:
Treba mi mobilni net za netbuk za vikendicu.
USB dongle ili samo data kartica pa u neki stari telefon da izigrava ruter?
Verovatno posto bi bilo sporadicno koriscenje onda pripejd?
Jel se isplati onaj Mi-Fi?Ili samo one USB stickove?
Hvala unapred...
 
Ako već koristiš Telenor postpaid za voice, razmotri varijantu 50% više ili kao se već zove.
Ja sam aktivirao tu promociju i uzeo najmanji net paket. Sada imam više nego dovoljno neta na mobu, a drugu karticu sam stavio u neki stari modem, dok čekam ADSL na jednoj lokaciji.

O MiFi sam razmišljao, ali na gore pomenutoj lokaciji ostali računari su pokriveni sa Android Tethering. Mob je stalno na punjaču i sve radi bez problema. Čak mi je i idealno da nema neta kada ja nisam tu :d
 
Prilikom promene paketa u internet tarifama, proporcionalno obracunavaju pretplatu, a uvek dodeljuju punu kolicinu podataka.
Tako npr. sutra ce biti promenjen paket sa Surf 5 na Surf 30; bice na raspolaganju svih 45GB, a racun ce biti oko 1100 din.
 
Nazad
Vrh Dno