Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
TCL bi trebao spustiti cene u Srbiji za 10tak hiljada u proseku ako hoce da naprave bum na trzistu i podignu si prodaju na visok nivo. Na drugim siromasnijim trzistima su agresivnije nastupili sto je primoralo Samsung i LG da spuste cene daleko ispod ovih koliko mi placamo te iste televizore.

Cene u Srbiji nemaju veze ni sa jednim proizvođačem. Zato je Komisija za zaštitu konkurencije pokrenula postupak za utvrđivanje sklapanja restriktivnog sporazuma između Roaming electronics, Comtrade i Tehnomanije.



Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Cene u Srbiji nemaju veze ni sa jednim proizvođačem. Zato je Komisija za zaštitu konkurencije pokrenula postupak za utvrđivanje sklapanja restriktivnog sporazuma između Roaming electronics, Comtrade i Tehnomanije.



Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

e baš si me nasmejao
 
Svi ste omašili poentu posta. Nisam ja ni rekao da će nešto biti ili ne, i da li će se nešto promeniti samo sam istakao da se proizvođači na našem tržištu ne pitaju za cenu. Tako da TCL i hoće da napravi nešto i da izbaci dobar a jeftin model to se ne bi dedilo.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Eventualno da iskoci negde akcija za neki od cesce pominjanjih modela pa da se uklopis u tih 65k. Bilo ih je za te pare, nije da nije bilo.

Gledam sad Gigatron, cene su grozne a televizori kao na akciji. Mozda TCL EP680 ako ulovis negde za ispod 60k, trenutno je preko toga.
Druže šta misliš o ovom modelu TCL 55EC780? Malo mi je preko zacrtane cifre ali ako vredi nije problem. [emoji39] Kakav je u odnosu na SHARP 55BL5A?

Poslato sa HONOR 20 PRO pomoću Tapatoka
 
Sharp nikako, to su bas djubre Kinezi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Gledam sad Gigatron, cene su grozne a televizori kao na akciji. Mozda TCL EP680 ako ulovis negde za ispod 60k, trenutno je preko toga.

Čisto za info, ako plaćate Intesinom debitnom karticom imate 15% popusta na maloprodajnu cenu. Kod televizora to vam je ona veća, znači od prilike 5% na akcijsku cenu. Ali na 60.000 što 3.000 baciti. Ne važi za proizvode sa oznakom šok cena.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne kupujem ja vise nista kod njih, pogotovo ne TV, ali nije lose znati. Poenta je da su u dinarima isti modeli poskupeli ove godine u odnosu na proslu. Valjda inflacija pojela dinar iako je stabilan ko kuca hahaha. Znam da je pre dve godine neki 58 inca Samsung bio na akciji za oko 60000, sada toga nema. Hisense ULED su tokom svetskog bili povoljniji nego sada. Pa eto taj Sharp, ja ga platio na akciji okruglo 50000 sada je 7 i vise hiljada skuplji.

Druže šta misliš o ovom modelu TCL 55EC780?

Po oznaci to bi trebalo da je naslednik EP680 ali nikad se ne zna. Samsung je Q80R zamenio sa Q90T na primer tako da nije uvek broj za broj.
 
Ne kupujem ja vise nista kod njih, pogotovo ne TV, ali nije lose znati. Poenta je da su u dinarima isti modeli poskupeli ove godine u odnosu na proslu. Valjda inflacija pojela dinar iako je stabilan ko kuca hahaha. Znam da je pre dve godine neki 58 inca Samsung bio na akciji za oko 60000, sada toga nema. Hisense ULED su tokom svetskog bili povoljniji nego sada. Pa eto taj Sharp, ja ga platio na akciji okruglo 50000 sada je 7 i vise hiljada skuplji.



Po oznaci to bi trebalo da je naslednik EP680 ali nikad se ne zna. Samsung je Q80R zamenio sa Q90T na primer tako da nije uvek broj za broj.
Jeste, u pravu si uzeo ja tada za 57.000 Samsung 58NU7102, evo ga radi savršeno kao i prvog dana...
Koliko se sećam i tada je evro bio 117-118 dinara, digli su cene fakat...
 
drugari, koji LG 49" preporucujete (ne bih oled zbog cene, neki cenovni rang bi bio do 100k rsd i podrazumevaju se KP opcije takodje)? trebace mi prvenstveno za igranje ps5 i ponekada sport, prakitcno ne gledam tv uopste
ne mogu nikako da uporedim normalno televizore na njihovom sajtu posto gomilu identicnih funkcija krste drugacije od modela do modela, za neke funkcije ne pise nista, neke jednostavno ni ne navedu iako ih ima
da li je lg 49nano863 dobar izbor ili ima i bolje od toga? vidim da on ima local dimming koji nije bas hvaljen ovde na forumu
 
drugari, koji LG 49" preporucujete (ne bih oled zbog cene, neki cenovni rang bi bio do 100k rsd i podrazumevaju se KP opcije takodje)? trebace mi prvenstveno za igranje ps5 i ponekada sport, prakitcno ne gledam tv uopste
ne mogu nikako da uporedim normalno televizore na njihovom sajtu posto gomilu identicnih funkcija krste drugacije od modela do modela, za neke funkcije ne pise nista, neke jednostavno ni ne navedu iako ih ima
da li je lg 49nano863 dobar izbor ili ima i bolje od toga? vidim da on ima local dimming koji nije bas hvaljen ovde na forumu

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano85

Ovde imaš više o tom modelu koji te zanima...
U svakom slučaju rtings ti je najbolji sajt za ove stvari.
Naravno forum je nezamenjiv da ti neko prenese lični utisak ukoliko već poseduje ovaj tv.

Imaš supr budžet, pa su pred tobom slatke muke.

Srećno u odabiru.

EDIT: Kao što vidiš Rtings u ovom članku u odeljku "Compared to other TVs" daje prednost Samsung Q70 i Q60 televizorima. Q70 ti je izvan budžeta jer košta 150.000, ali Q60 ti je u budžetu jedino što je dijagonala 55 inča.
Uglavnom klasičnu dilemu imaš, ako ti treba IPS panel (bolji ugovi gledanja) ideš na LG, za sve drugo (veći kontrast, dubina sive i crne) VA panel...
 
Poslednja izmena:
Hvala puno!
Nešto sam se zalepio za LG posto već imam njihov 49” od pre tri godine i jako mi se svidja magic remote i interfejs pa najviše zbog toga. Jedino me uvek iritirala crna koja nije bas najbolja na njemu, a vidim da se to pominje i za ovaj model. Pogledaću ovaj Samsung sto si preporučio, u sustini mi uglovi nisu bitni toliko, ali u sobi i koju guram ovo ne verujem da imam prostora za 55 :(
Nešto mi je bio interesantan i onaj Sony X90H ali koliko vidim njega nema kod nas nigde, možda bi i on bio ok opcija? To ako cena nija neka ludnica :)
 
Imam slične modele; SK8500 i SK8100.
Ne znam koliko lokalno zatamnjenje ima uticaja kod igrica, ali "full array local dimming" je zaista lako uočljiva prednost.
Koliko sam video, Nano85 ima egde osvetljenje, i dimming slično modelu 8100, koje je znatno lošije.


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Ok, ne razumem se nešto mnogo, samo eto razlika u zatamnjenju je osetna.

To oko kontrasta sam nešto uspeo da nađem na display specifications sajtu; piše "static contrast" -1400, 1500, 1600 (za 8100, nano85, 8500)? Otprilike isto, ako je to to?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
8100 je koliko se secam oko 1100, 8500 je oko 1300, a nano85 1600. To je 50% veci konstrast od 8100. E sad naravno da bi bilo bolje da je nano85 sa faldom ali verovatno su nesto ostavili za nano9 iako su na nano9 mogli vise zona da stave kao sto je bilo sk85 i sk9.
 
Ovaj B9 deluje da ima sve sto mi treba, super crnu, vrr, 2.1 hdmi, 120hz itd. a siri je 10cm pa mozda i moze da upadne :) a mozda mu jos i malo padne cena posto je proslogodisnji model, deluje trenutno kao najinteresnatnija opcija iskreno za hiljadarku
 
Imaš novi B9 i stari B9

Stari nema 120hz, novi ima. Stari ima 2 godine garancije, novi ima 5 godina.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Imaš novi B9 i stari B9

Stari nema 120hz, novi ima. Stari ima 2 godine garancije, novi ima 5 godina.

Mislim da je razlika isključivo u natpisu na kutiji i verzijom fw-a sa kojom dolazi, što rešava update. Ja sam svoj pazario pre četiri meseca u HU i dobio ovaj sa 120Hz natpisom na kutiji.

Kako bilo, nije moguće valjano istestirati dok ne stigne RTX 3000 ili PS5, šta već od toga stigne prvo. A taman dotle će izbaciti obećani fw koji rešava pojedine bagove sa RTX 3000. :)
 
poslednje pitanje (obecavam) :)
mogu li razaznati bar preko oznake modela ili pise li na kutiji da li je 2020 verzija (120hz) ili ne? vidim da na kp uglavnom stoji 120hz ali cisto da budem siguran
 
Na novom ti pise 2020 NEW, u donjem levom uglu pise nVidia G sync. Na starom pise NEW 2019.

Stari model OLED55B9PLA

Novi model OLED55B9SLA

Samo posto kupujes na KP, nemas 5 godina garancije.
 
jmbg kad ste krenuli sa preporukama a ja sa guglanjem skontao sam da za 20% probijenog budzeta (kp naravno) i 10cm sirine dobijam dosta bolji tv od zamisljenog
nisam nesto u tematici pa se izvinjavam za konfuziju, mozda sam mogao da odradim malo bolji research pre pitanja ovde, ali deluje mi kao da svaka firma ima po 200 modela godisnje pa me to jos i dodatno zbunilo :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno