Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne znam cemu kupovina zakrivljenog televizora, pogotovu ako je LCD/LED u pitanju koji uglavnom forsira samsung, u redu ako se kupuje OLED pa da nekako razumem. Shvatite da su zakrivljeni (uglavnom samsung televizori) sa VA ekranima katastrofalni u nizem/srednjem rangu i da necete dobiti ni kvalitetniju sliku a ni bolje uglove gledanja.
Pa dobro, ljudi to ne znaju, zato i pitaju :)
 
Da ne otvaram novu temu,treba mi tv koji ce pretezno da sluzi za gejming(pes,fifa,2K),dijagonala od 39-43''(moze i veci ako postoji),cena do 330e,koji je best buy?Stric uzeo Teslu 43" S43D302B2 i meni izgleda odlicno,da li taj da uzmem ili postoji nesto bolje?
 
Zakrivljeni paneli imaju poentu za gaming i bolji dozivljaj, a van toga se slazem sa ostalima.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Definitivno cu onda uzeti samsung,va panel bolji kontrast za filmove,a i kao sto kazu koreanci su mnogo povoljniji.
Samsumg 50ku6000 1300 pqi pur colour je 560e na kp.
Video sam da ima i 49ku6400 koji im 1500 pqi i neki acrive crystal color je 650e.
Da li vredi dodati tih 90e,tj. da li je osetno bolji ili ima blago poboljsan panel?
 
Kakva su iskustva i uopšte, kakav je LG 49UJ701V? Može i preporuka za bolji model u klasi
 
Poslednja izmena:
Opet neznaš šta je to..?:D Ako je čovjek pametan i neče slušat vas, onda mu je Philips najbolja opcija..

Najbolja mu je opcija ako će da se cima sa vašom indijanskom tehničkom podrškom i vašim indijanskim ovlašćenim serviserima koji ništa drugo ne znaju da ti kažu sem da tv ima problema sa softverom...to je taj čuveni philips ;)
 
Najbolja mu je opcija ako će da se cima sa vašom indijanskom tehničkom podrškom i vašim indijanskim ovlašćenim serviserima koji ništa drugo ne znaju da ti kažu sem da tv ima problema sa softverom...to je taj čuveni philips ;)

Da opet ne počnemo, jer mi se ne da više..Samo ču ti reči, da izgleda u poslednje 2 godine, ne pratiš baš tv tehnologiju što se tiče Philipsa..
 
Definitivno cu onda uzeti samsung,va panel bolji kontrast za filmove,a i kao sto kazu koreanci su mnogo povoljniji.
Samsumg 50ku6000 1300 pqi pur colour je 560e na kp.
Video sam da ima i 49ku6400 koji im 1500 pqi i neki acrive crystal color je 650e.
Da li vredi dodati tih 90e,tj. da li je osetno bolji ili ima blago poboljsan panel?

Daj, brate, PQI ne sluzi ni za sta konkretno. Marketinska glupost, ne primajte se na to.

Trazi koji je TRUE refresh rate, a ne ovi PQI-ovi, CMR-ovi i slicni.

Najbolje je videti golim okom TV, specifikacije su nezahvalne.

SONY bi mogao biti najbolji izbor u vecini slucajeva, bar kod ovih "budget" televizora. Oni su najiskreniji po pitanju specifikacija i manje pokusavaju da obmane potrosace.
 
Pa I Sony ima te fore sa refresh rate-om, ali bar slika ubija kako je dobra, bar na mom matorom TV-u

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Evo, samo da javim da sam na kraju uzeo onaj Samsung. Za sad sam zadovoljan. Jedini nedostatak koji sam uočio tiče se veličine fonta u titlovima. Ima tri veličine da se biraju (mala, srednja i velika), a čini mi se da su potrebne bar još dve veće. Ili ja treba da proverim dioptriju :)

Manje sam zadovoljan transportom. TV sam kupio u Tehnomaniji (jel ovde dozvoljeno spominjanje?) i kad sam ranije kupovao kod njih, nisam imao zamerki. Ono što se od tad promenilo jeste da sad koriste (i) kurirsku službu. Naime, prilikom plaćanja u radnji, dogovorili smo se da uređaj stigne za dva radna dana bilo kad posle 13h. Posle ta dva dana, ujutru mi stiže SMS od kurirske službe, u smislu očekujte paket izmedju 8 i 16h. Ajde, niste mogli širi raspon!? U svakom slučaju, nešto pre 12 zove mene lik iz kurirske službe, stigao ti je TV, evo ja sam ispred tvojih vrata. - Ali ja nisam kući? - Nema problema, ostaviću ti ga ja kod komšije! Meni je to bilo van pameti... Srećom bio sam blizu, pa sam sa detetom jurnuo ka stanu i preuzeo TV. Na moje pitanje šta sam onim posle 13h? ništa nije rekao.

A tog jutra sam video Tehnomanijin kombi za transport, možda njega koriste za neke uređaje, a kurirsku službu za neke druge, šta znam...
 
Taj model nije ništa posebno. A ima i WRGB panel, što nije najbolje.

Hvala za odgovor, pre nego što sam i stigao da kažem drugaru, on je već kupio TV. U nedelju ću ga videti uživo pa ću preneti utiske, ako još nekoga zanima.
 
pozdrav ljudi, treba mi pomoc oko kupovine televizora,najvise bi se koristio za filmove i playtation, za sad sam nasao ova 2 LG 65UH8507 i Sony KDL65XD8505B, cane im je 1400e ili ako imate preporuku za neki drugi do te cene a da je 65"
 
pozdrav ljudi, treba mi pomoc oko kupovine televizora,najvise bi se koristio za filmove i playtation, za sad sam nasao ova 2 LG 65UH8507 i Sony KDL65XD8505B, cane im je 1400e ili ako imate preporuku za neki drugi do te cene a da je 65"

Ja bih išao na LG-a i to samo zbog brzine, pošto Sony gura android koji nije baš sinonim za brzinu na televizorima, a webOS je definitivno najbrži trenutno na tržištu... realno nećeš pogrešiti koji god da uzmeš, samo dok nije neki od prepakovanih kineza kojih sada ima koliko hoćeš na tržištu po prilično niskim cenama.
 
Na temu Sony Android vs LG Web OS, Mislim da brzina OS-a nema veze sa pozivom panela (lag), a to je najbitnije za igranje. Sony je ranije bio najbolji izbor za konzole. Da li se išta promenilo?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno