Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Crna je malo crnja i to je baš važno.
Meni i navigacija su malo kilavi, ali to nije važno,...
Android na TV je najveća prevara jer osim što je vidno sporiji od OS proizvođača, korisnicima niko ne kaže da ustvari dobiju osakaćeni Android za koji nije dostupno 80% aplikacija sa Play Store.
Prodavci često predstavljaju i da je to kao integrisani Android box što je tek teška obmana.
 
Tačno tako, pa nisu ovi iz LG mutavi što su platili HP'u za WebOS, pritom ulupali još ko zna koliko za razvijanje i optimizaciju platforme na televizorima.

Još nešto naš stručnjak iz Slovenije majstorslo je prednost dao po ko zna koji put velikom kineskom philipsu a pritom je izjavio da je UH7707 svakako promašena investicija što je totalna besmislica i ******ština, ajde da izostavim to što je LG UH7707 dobio EISA nagradu kao najbolji smart televizor 2016 godine. Nije mi samo jasno dokle misliš da ideš daleko kada je u pitanju taj tvoj famozni philips odnosno TP vision.

Druškane preteruješ i zamolio bih te da smiriš strasti :)
 
Da malo razbijemo debatu, pa da ponovim jos jednom pitanje: ponosni vlasnici 49UH7707 - vasi utisci do sada, da li ste zadovoljni?
Planiram uskoro taj Tv da pazarim pa bih voleo da cujem utiske.

Unapred hvala.
 
Tačno tako, pa nisu ovi iz LG mutavi što su platili HP'u za WebOS, pritom ulupali još ko zna koliko za razvijanje i optimizaciju platforme na televizorima.

Još nešto naš stručnjak iz Slovenije majstorslo je prednost dao po ko zna koji put velikom kineskom philipsu a pritom je izjavio da je UH7707 svakako promašena investicija što je totalna besmislica i ******ština, ajde da izostavim to što je LG UH7707 dobio EISA nagradu kao najbolji smart televizor 2016 godine. Nije mi samo jasno dokle misliš da ideš daleko kada je u pitanju taj tvoj famozni philips odnosno TP vision.

Druškane preteruješ i zamolio bih te da smiriš strasti :)

Pa pogledaj ja sam govorio što se tiče kvalitet slike, a ne smart sistema..Pa ako ko nije zadovoljan samim Androidom na televizoru, uzme koji vanjski Android box i stvar rešena.. Ali mislim, da nema potrebe jer radi veoma dobro..A mislim, da se ipak kupuje televizor zbog slike, a ne zbog smart sistema, ili se varam..? A što se tiče kvalitet slike, ovdje treba kazat, da je Philips 7101 svakako bolji napram Lg modelu UH770..I sad možete svi pljuvati po meni kako opet pravim reklamu i lažem, ali takva je istina..Pa svaki dan gledam te televizore, pa valjda znam koji je bolji..;) Jeste, da sada Philips nije 50% bolji, ali se vidi razlika..Ali največa razlika se vidi u mraku, gdje ima Philips osjetno bolju sliku..
 
Poslednja izmena:
Ja pre mislim da je majstor mnogo odvratio od kupovine philpsa.

A sto se tice androida u TV, racunajte da ce takav TV za 2-3 godine opasno da zastari i da ce to biti jako retro stvar u poredjenju sa bilo kojim fabrickim OS koji je ultra brz uvek i prilagodjen ugradjenom hardveru.
To sto poneki proizvodjaci vise ne zele da trose novac na razvijanje sopstvene platforme dovoljno govori kuda idu...
 
Iskren da budem: u androidu ne vidim manu, sve se to lepo root'uje i steluje kako odgovara (bar za sony sam siguran). Inace meni licno smart je do lampice, jer bez normalnog htpc ne mogu. Kvalitet slike je bitniji, ali bre da jedan ips bude puno bolji od drugog ips u mraku - u to ne mogu da verujem. Nije philips sa VA panelom pa da tako bude. IPS je za dan, max polumrak i tacka, mozda philips vade one sijalice, ali mene to nervira pa bi odmah ugasio i sve bi se opet svelo na obican ips. I bas mene briga da li je kontrast 1000 ili 1200 i koliko su tacno na fabrici kalibraciju boja uradili, kada glow sve kvari i jos pozadinsko osvetljenje lutrija.
 
To pokušavam da objasnim majstoru, da zapravo u većini modela philips odnosno TP Vision koristi LG ekrane odnosno IPS a u lošijim serijama kineski PLS. Ne može nikako ni jedan philips biti bolji od bilo kog LG modela u istoj klasi. Možda je svojom demagogijom uspeo da ubedi nekog da kupi brend koji otvoreno reklamira mesecima ali nas koji smo upućeni u materiju ne može da ubeđuje u suprotno.
 
@GhostFace, tpv ima solidne monitore (aoc i philips su njihovo delo) i stvarno znaju biti bolji od nekih lg (iako cesto koriste iste panele), ali nema tolike razlike u mraku koju on zagovara, ips je ips. Ali tv nije monitor. I ne verujem da philips zna bolje od lg da nasteluje micro dimming, i razne sw i hw cake za hdr od lg. I lg ima worldwide garanciju (ladno se kupuje na kp), ima servis normalan u Srbiji. Neka philips bude najbolji ips tv na svetu, ali pored va (iz high modela sony, samsung, panasonic) nema sta da trazi u mraku, kao ni lg. Neka ga, sto vise modela na trzistu to bolje, izbor je uvek dobar, mozda se i Kinezi uskoro nauce da prave top tv, pa osamaraju Korejance i Japance (u svakom slucaju zasluzili su).
 
To pokušavam da objasnim majstoru, da zapravo u većini modela philips odnosno TP Vision koristi LG ekrane odnosno IPS a u lošijim serijama kineski PLS. Ne može nikako ni jedan philips biti bolji od bilo kog LG modela u istoj klasi. Možda je svojom demagogijom uspeo da ubedi nekog da kupi brend koji otvoreno reklamira mesecima ali nas koji smo upućeni u materiju ne može da ubeđuje u suprotno.

Pa Philips ti ima u svim modelima, svoje IPS panele...A što se tiče, da ne može biti bolji od Lg-ja, mi sad objasni nešto. Recimo Sony isto koristi IPS panele u pojedinim modelima, pa je isto bolji napram Lg-ja..Tako je i Philips bolji od Lg televizora..Sad lažeš sam sebi...U svim serijama je Philips bolji od Lg televizora tu nema nikakve dvojbe..Krenimo redom, da nabrojim, da opet ne ispadne, da lažem..Model 6501 je bolji od modela Lg UH668, zatim model 7101 koji je opet bolji od modela UH770 i da ne pričam za model 7601 koji je bolji od svih Lcd Lg televizora..Zatim model 8601 , koji je opet bolji od modela UH850 itd.. Pored toga, da ima Philips dobre panele ima i bollje slikovne procesore,tu je Philips uvijek bio u samom vrhu. Malo si pogledaj testove i usporedi, pa češ vidjet o čemu ti pričam...Pogledaj nemam ništa protiv Lg-ja, dobri televizori, ali treba priznat, da ima Philips bolje modele..
 
Zdravo svima! Može li novajlija na forumu da dobije preporuku za TV?

Naime, tragao sam za odgovarajućim uređajem, ali kad sam model koji sam našao i skoro kupio, pustio kroz Gugl, došao sam i do ove teme, pročitao poslednjih 60-ak stranica (pretposatvljam da one prethodne nose zasterele informacije) i sad vise nisam siguran u svoj izbor.

Gledao sam šta se nudi po prodavnicama (ne zanima me kupovina na KP) i izbor je pao na SAMSUNG UE48J5002AKXXH (karakteristike: https://www.tehnomanija.rs/televizori/samsung-tv-ue48j5002akxxh.html), iz dva razloga: prethodni Samsung uređaji koje sam imao su se dobro pokazali i, drugo, ovo je najveća dijagonala za taj novac (nisam ni znao na šta još da obratim pažnju).

Preciznije, ovo su uslovi između kojih se krećem:

- cena do 55k RSD,
- gledanje samo zemaljske televizije i filmova skinutih sa interneta (ništa kablovska tv i igrice),
- pošto udaljenost nameštaja od mesta za TV iznosi do 3,5 m (takav je raspored), pretpostavljam da ide što veća dijagonala,
- SMART nije neophodan,
- gledanje iz različitih uglova,
- kupovina u domaćim velikim lancima,
- ostalo (tip panela i sl) nemam pojma.

Da li biste mi na osnovu ovih parametara preporučili pomenuti Samsung, ili pak neki drugi uredjaj? Na nekoj od prethodnih stranica, napisana je preporuka da se izbegne J serija Samsunga (ako sam dobro shvatio oznake, to je ovo što sam ja našao). Takođe, čitajući temu, shvatio sam da Filips treba izbeći ;)
 
Poslednja izmena:
Jedino sto treba zaobici su vivax,tesla,fox,adler i ostala genericka kineska sra*ja...
A philips naprotiv...ja sam presao sa lg-ja na philips i nemam zamerke...sta god uzmes od lg,samsung,sony,philips,panasonic,sharp neces pogresiti...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Izbegavaj seriju 5 kod Samsunga, imaju cale i keva u spavacoj sobi i nije bas najbolji. Serija 6 je vec ok.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Ti to ozbiljno? :)

Pa imas cifru 5 (ili 6, 7, 8, 9) u oznaci modela. UE48J5002 je ocigledno serija 5.
 
Da, ozbiljno :)
Pa u prethodnoj poruci sam napisao da sam shvatio kako je u pitanju serija J, a ne 5 (ili 50 ili 500).

U svakom slucaju, jedino sto sam nasao od serije 6 mi je preskupo. Nista, procackacu jos malo po netu, pa cu videti.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam cemu kupovina zakrivljenog televizora, pogotovu ako je LCD/LED u pitanju koji uglavnom forsira samsung, u redu ako se kupuje OLED pa da nekako razumem. Shvatite da su zakrivljeni (uglavnom samsung televizori) sa VA ekranima katastrofalni u nizem/srednjem rangu i da necete dobiti ni kvalitetniju sliku a ni bolje uglove gledanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno