Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@DukeofSerbia, hvala

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Hej Duke... relax
ne vredi majstoru slo objasnjavati - on je beznadezan slucaj
zapeo za Philips i ne vidie dalje od njega,
razumem ja da ga placaju za to ali da ovoliko troluje i smara stvarno nema smisla
 
majstorslo, na tvome mjestu ne bih komentarisao više ovdje, ugasi te vojvoda kao poker aparat.

Sent From My Galaxy S7
 
Ja jedino ne mogu da razumem moderaciju koja dozvoljava ovoliko reklamiranje pošto se više ne reklamiraju samo televozori kroz savete, već se sad bez problema kroz komentare reklamiraju i elementi TV... Tolika bezmudost da se uradi nešto povodom toga je zapanjujuća.
 
Poslednja izmena:
@majstorslo

Čoveče, shvati jednu stvar, da niko ovde nema ništa protiv Philipsa, bar ja ne...i sam imam jedan!
Ali konstantno guraš i guraš taj Philips i gde mu nije mesto...obmanjuješ narod, a to nije lepo!
Ljudi polemišu o modelu 43", ti odeš na taj sajt i postaviš sliku istog modela ali 49", koji je de fatko bolji od 43", i navodiš kako kako ovaj drugi ima 10 bits...itd!
Shvati da je vrlo jasno da Philips ima odlične TV-e, ali...preterao si ga!
 
@majstorslo

Čoveče, shvati jednu stvar, da niko ovde nema ništa protiv Philipsa, bar ja ne...i sam imam jedan!
Ali konstantno guraš i guraš taj Philips i gde mu nije mesto...obmanjuješ narod, a to nije lepo!
Ljudi polemišu o modelu 43", ti odeš na taj sajt i postaviš sliku istog modela ali 49", koji je de fatko bolji od 43", i navodiš kako kako ovaj drugi ima 10 bits...itd!
Shvati da je vrlo jasno da Philips ima odlične TV-e, ali...preterao si ga!

Model 49 sam stavio, da se vidi koji je panel jer je isto što se tiče modela 43, a ne što se tiče ostalih specifikacija..I nigdje nisam napisao, da ima 10 bitni panel, več prepoznavanje 10 bitnih HDR metapodataka.To je velika razlika.Nije ni čudo, što poslije ispadnem takav , jer slabo čitate..
 
Znači ovako, uzeo si i stavio skrinšot od nekog 49“ modela sa sajta na kome svako može da prepravlja specifikacije (po sugestiji).
Odmah vidljiva greška – paneli od 48,5“ ne postoje. Model od 49“ nema nikakve veze sa modelom od 43“.

TPVision proizvodi Philips televizore i monitore i AOC monitore (zato što su vlasnici obe kompanije) i proizvodi monitore za druge
kompanije kao ASUS, BenQ itd. Klasična OEM proizvodnja.

TPV ima samo jedan panel u proizvodnji i to kompjuterski VA od 39,5“.

Otkucao sam detaljno ko proizvodi UHD W-LED panele u kojoj veličini.

IPS = LG Display

TPT490U2 je LED pozadinsko osvetljenje, a ne panel.
[emoji23] Epic fail.

Toliko lupetanja u dve poruke...

Priča završena.

Baj baj :wave:.

Na tom sajtu može da se predloži izmena specifikacije jedino uz navedeni izvor koji potvrđuje sugerisanu informaciju. I izmenu vrši administracija a ne korisnik i samim tim sajt nikako nije kao Vikipedija. Panel od 48.5 inča (i slični koji su na sajtu obeleženi na pola broja) postoji ali se zbog lakšeg snalaženja koriste celi brojevi. Konkretno, taj Philips ima dijagonalu od 123 cm a kad se ta brojka pretvori u inče rezultat je - izračunajte sami.
Ovo ostalo ne znam i nisam proveravao tako da neću da komentarišem. Svakako, ni ti vojvodo nisi izneo sasvim korektne informacije što dovodi u pitanje i tvoje "savete". Stiče se utisak da je tema postala neka vrsta bojnog polja na kome je cilj osporiti stavove drugog učesnika.
Zato apelujem na sve učesnike teme koji navode neke informacije da takođe daju i izvor kako bi to svako mogao da proveri. Ovako se diskusija pretvara u rekla - kazala.
 
@letac
Saglasan sam s tobom! To sam i ja sugerisao ranije (posebno "majstoru" koji je najpristrasniji), da se neke tvrdnje tipa "ovaj je, a ne onaj" potkrepe argumentom!

@majstorslo
Čitam ja, ali ti nećeš ili ne želiš da skontaš poentu... Uopšte nije bitno 10 bits ili šta već, nego da si ti iznosio podatke neadekvatne modelu iz rasprave!
 
Poslednja izmena:
Poslednji put, postoji šest proizvođača TV panela (Panasonic i Sharp su pukli):
LG Display (bivši LG Philips)
Samsung Display (bivša S-LCD Corporation, filijala Samsung Electronics)
AU Optronics (nastao spajanjem Acer Displaya i U. Optronicsa, zato im je font kao Acera i zelene boje kao Acera,
deo BenQ Group)
Innolux (nastao spajanjem ChiMei Optoelectonics i Innoluxa, pa je 2012. CMO izbačen iz imena)
BOE
China Star Optoelectronics Technology (CSOT)

TPV ne postoji kao proizvođač panela već kao OEM monitora i TV-a (plus Philips i AOC).
Ostavio sam finansijska dokumenta TPV-a koja su juče izašla, al‘ džabe :crash:.
Čak i da proizvode panele, to je 100% pod licencom pa onda stave svoju internu oznaku.
Npr. prave za LG Display kao OEM pošto ovi nemaju dovoljno kapaciteta ili ne žele da otvaraju nove.
Ni prvi ni poslednji slučaj!

Većina tih TPT… su LED pozadinska osvetljenja.

Navedeni TPT490U2… je 100% pozadinsko LED osvetljenje iliti rezervni deo za TV.
100% nije TV panel.

Ne postoje paneli od 48,5“. Veličine panela se ne zaokružuju već se tačno objavljuju.
Npr. postoje i 31,5“ i 32“, ali ne postoji 48,5“ već 49“.

Jedina relevantna dokumenta su ona koja objavljuju sami proizvođači panela i koja koriste dobavljači.
Koga briga šta piše na displayspecifications? Kraj.

Uzdravlje :wave:.
 
Poslednja izmena:
Objasnio sam samo zašto tamo stoji tačna dimenzija i zašto se paneli obeležavaju celim brojevima, niko nije rekao da "postoje" ploče televizora od 48.5 inča. Informacije navedene tamo su tačne, tako da ne možeš da osporavaš relevantnost sajta, jer se specifikacije koje se tamo nalaze pišu na osnovu onih koje proizvođač navede. A ti ako nađeš grešku na sajtu navedi je pa ćemo da ti priznamo to što tvrdiš.
 
LG definitivno

@DukeofSerbia, hvala

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
LG 49LH510V ili Samsung 50J5100

Za LG 49LH510V sam našao nedavni test na nemačkom CHIP-u. Za kvalitet slike je dobio neverovatnih 98,2% što je fantastično!
Štaviše, on je na njihov top listi na prvom mestu po pitanju uloženo-dobijeno i na drugom mestu po pitanju kvaliteta slike iza
legendarnog Sonijevog W855C modela :shock:! Na nemačkom testu, njihov primerak je imao izuzetno natprosečan kontrast za IPS (1.500:1),
ali je osvetljenost ekrana izuzetno niska od samo 184 cd/m2. Na osnovu testa mogu identifikovati koji je 49“ 1080p LG Dispay IPS panel.
Moja jedina minorna zamerka pored niskog osvetljenja (ovo varira od primerka do primerka, ono je po specifikaciji 300 cd/m2) je što je
pokrivenost boja ispod 100% sRGB, al‘ to je ok.
Moja zamerka na TV je samo jedan HDMI ulaz (al‘ to se lako reši kupovinom HDMI svičera sa Alija za 2,5$ kome treba), ne volim duple stope
i crno sjajno kućište (to je objektivno najgora boja kućišta), al‘ ne može sve :).

Za Samsung nema ništa, mada pošto je 50“, skoro sigurno ima VA panel (ili Innolux ili AUO, ima puno modela).
Isto sasvim ok paneli.

Po meni je najvažnije dobiti ispravan TV, da nema defekte tipa:
1. ekcesivno izbijanje LED svetla iz uglova (ovo važi za Edge LED modele tzv. BLB)
2. mrtvi/zaglavljeni piskeli
3. efekat prljavog ekrana (dirty screen effect aka DSE)
4. „oblaci“ (clouding – ovo znači da je panel fizički oštećen)

Ako gledaš u osvetljenoj prostoriji i uveče tj. ne gledaš u mraku, onda LG.
Čak i ovako, po meni je LG 49LH510V definitivna kupovina.
 
@DukeofSerbia, hvala mnogo! Ja sam isto primetio da ima jedan HDMI, ali nisam znao da moze taj switch da radi posao. Onda nema problema, bice taj najverovatnije onda.
Hvala jos jednom na detaljnom opisu! Profi, nema sta :)

A 49LH541V sam video da ima 2X HDMI, ali cenim da nije ok koliko ovaj sto sam te vec pitao.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima li osnova da reklamiram TV zbog DSE?

Sent From My Galaxy S7
 
@ Roberto_Baggio

HDMI svičera ima k‘o blata na Aliju. Postoje i varijante sa daljinskim upravljačem :).
Kod nas toga slabo ima, a i gde sam našao, cene su da se šlogiraš...

Od tog nemačkog testa i top liste, nema bolje. Jeftine modele retko ko testira (još samo radi rtings i hdtelevizija koliko vidim)
što je i logično – proizvođačima je u cilju da se prodaju što skuplji modeli gde su margine veće pa tako i šalju top modele
da se testiraju plus čuveni eho efekat "ako je top model najbolji, onda su i ovi u nižim klasama" :).

@ BitrAtE

Teško da će prihvatiti pošto nije klasičan defekt, već je inherentno LED pozadinskom osvetljenju.
Stvar je samo koliko ga ima. Zato rtings i hdtelevizija mere.

Jedino ako si kupio preko interneta pa si još u 14 dana pa bezuslovno vratiš.

Ako se kupuje uživo, uvek da se pregleda pre kupovine ako može, mada nema šanse da bih kupio na slepo.

DSE nekome smeta, nekome ne, mene lično izluđuje.
 
Poslednja izmena:
Evo ga još jedan stručnjak :d. Vojvoda jeste u globalu protiv IPS-a, ali ne uvek što se može jasno videti po mojom porukama.
Uostalom, ko na temi o IPS monitorima kuca preporuke i pomaže članovima foruma prilikom kupovine?

Da otkucam koliko se ne zna...

Samsung je napustio OLED TV tehnologiju pre nekoliko godina. Samsung aktivno sabotira OLED i agresivno promoviše SVA panele
sa QD LED pozadinskim osvetljenjem. OLED još uvek ima gomilu problema. Al‘ ovo je tema o LCD TV-ima...

OLED = LG Display, BOE je minoran
VA = Samsung, AUO, Innolux

Puno sreće LG.D-u protiv Samsunga, AUO i Innoluxa.


Pogledaću pa javim večeras ako nešto "iskopam" korisno.

Ovde se samo vidi koliko ne znaš ;) bolje idi troluj i dalje teme o monitorima nego tamo te niko više i ne ferma pa si došao ovde da troluješ.

Samsung NIJE napustio oled tehnologiju, već je prestao sa proizvodnjom TOLED panela. Ako ne znaš sta je googlaj. Kao što je razvio PLS da konkuriše IPSu tako razvija i OLED konkurenciju koju po njihovim rečima trebamo videti u sledećim godinama. Ma koliko unapredjivali VA (pa i LG IPS), lcd NIKAD neće biti konkurencija OLED-u. Tu je samsung izgubio bitku. A iz tvojih poruka (kao sto majstorslo promovise philips) jasno promovises VA. Ja npr (samo navodim primer) ne bih nikada mogao da budem pristrasan nekoj feler tehnologiji bilo IPS ili VA koja se prodaje za više hiljada evra. Samsung sabotira lg oled jer NE MOŽE da mu konkuriše. Čak su i nove modele nazvali QLED da zbunjuju kupce. I opet ti kažem kupi neki tv ili monitor pa onda komentariši, zaboleće te oči od tolikog čitanja, a znaš kako se kaže (nadam se da znaš) "i na tarabi piše...) ;) Najbolji su "stručnjaci" koji nikad nisu ni videli ono što komentarišu.
 
Poslednja izmena:
Drugaru treba novi tv. Velicina 49-50",~700eura budzet, 4k. Ja dam mu preporucio isto koji sam ja uzeo na dobijene savete 50w755c ali on zeli 4K.
Ako neko moze da posavjetuje koji od ova tri ili neki koji nije na listi a da je u istom cjenovnom rangu:

Sony KD49xd7005 - 719e (2god. garancija)
LG 49UH668V - 792e (2god. garancija)
Samsung 50KU6072 - 747e (5god. garancija)

Da napomenem da.bi svrha Tv-a bila gledanje Tv kanala, filmova sa laptopa najvecom mjerom.

Otisao u radnju i pregledo kako kaze sve ove 4k modele i dozivio totalno razocarenje,kad mu je prodavac pustio preko antene domace kanale. Kaze drug"gdje sam smio donijeti takav Tv doma pa da turske serije onako ocajno izgledaju" :)
Elem, sta je kao najbolja kupovina FullHD 49-50" za ~700eura. Namjena: tv za dnevnu, gledanje tv kanala, filmova i serija preko laptopa.

P.s. inace mu je prodavac rekao da philips pored samsunga lg-a i sonyja ima najvise reklamacija. A poslije njega LG, mada se LG i najvise kupuje kako kaze.
 
Otisao u radnju i pregledo kako kaze sve ove 4k modele i dozivio totalno razocarenje,kad mu je prodavac pustio preko antene domace kanale. Kaze drug"gdje sam smio donijeti takav Tv doma pa da turske serije onako ocajno izgledaju" :)
Elem, sta je kao najbolja kupovina FullHD 49-50" za ~700eura. Namjena: tv za dnevnu, gledanje tv kanala, filmova i serija preko laptopa.

P.s. inace mu je prodavac rekao da philips pored samsunga lg-a i sonyja ima najvise reklamacija. A poslije njega LG, mada se LG i najvise kupuje kako kaze.

Ovdje si pogledaj što se tiče kvarova.Iz moje prakse mogu, da ti kažem, da su svi tu negdje što se tiče kvarova.Jer uglavnom svi koriste sličnu Hardwersku tehnologiju.Ali to ne znači, da ako se recimo Panasonic najmanje kvari, da se ti neče odmah pokvarit.Recimo možeš uzet Lg,Samsung ili Philips, pa če ti radit dalje nego kakav Panasonic.Danas treba imat i dosta sreče, kod televizora..
tvratio.jpg
 
Da li to znaci da npr svaki 8507 ima isti prikaz DSE-a?
Ne, zato što ne postoje dva fizički ista panela, nemoguće je, ali zato postoje varijacije što zbog proizvodnje
što zbog logistike.

Video sam gomilu jeftinih TV-a kod rodbine, prijatelja i po prodavnicama koji nemaju izražen DSE,
a opet sam video skupe modele po prodavnicama koji ga imaju. Nema pravila – sve klase i svi modeli
su pogođeni zato što je to inherentno LED pozadinskom osvetljenju.

Al‘ opet, to neko primeti, neko ne, nekome smeta, nekome ne.

P. S.
I „savršeni“ OLED paneli imaju slične probleme :).
 
Pozdrav. Budzet za tv se povecao na 750€.

Da li uzeti Samsung 50KU6072 ili imate beki drugi predlog za 49" TV?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Za navedeni model testova nema što i ne čudi kad je najniža UHD klasa kod Samsunga.

Ono što mogu otkucati, a to je u vezi panela. Panel jeste najbitniji deo, ali ako je loše ostalo odrađeno…
Dakle, panel je S-MVA (Innolux). Proširena pokrivenost boja, 10-bitna (8-bit+Hi-FRC) dubina boja, 60 Hz osvežavanje,
4.000:1 kontrast, osvetljenost 500 cd/m2, minimalni matirani premaz (~1%) i odziv piksela 9,5 ms (sivo-sivo).

Za sve ostalo, ako ga možeš videti uživo. Iskustva korisnika na netu ili pogledaj na YT, ima snimaka samo traži kao
UE50KU6000 (72 na kraju je regionalna oznaka).


@ Dragon82

Ma nemaju OLED paneli DSE problem, vojvoda izmišlja* :).

Tema je Koji LCD TV? ;).

*naravno da imaju.
 
@vojvoda
aj mi navedi neki primer gde si naisao na oled sa dse... ili bar gde si procitao da ima dse? Ili mislis da je burn in isto sto i dse? Da, ljudi navode da su nailazili na burn in ( na nekim starijim oled televizorima ako je staticna slika vise od 30min na ekranu, i obicno burn in nestane nakon 5 sekundi. dakle ti bi kupio oled da ti bude upaljen teletext?), DA, oled ima primer dse ali to nije dse kakav se vidja na lcd ekranima vec kako to tvoj omiljeni rtings kaze "With OLED TVs, the gray uniformity issues are more related to imperfections in the panel itself, independent of pressure-related problems"

nemoj da se vadis na naziv teme, tema je nastala pre nego sto je oled postao dostupan ili ces nekome ko zeli da izdvoji vise od 1500,2000e preporuciti lcd? Ako nemas argumenata onda nemoj da se javljas. Nadam se da nisi naisao na neku tarabu gde piše... zao mi je onda te tarabe... a i zao mi je ljudi koji forsiraju felericne tehnologije iako je odavno poznato da od babe NE MOZE da se napravi devojka. Zato smo tu gde jesmo, jos uvek kupujemo skupo placene felericne proizvode umesto da se fokus usmeri ka naprednijim tehnologijama. Ili (malo verovatno. ili bi želeo da?) radis u samsungu pa sve sto kazes ide protiv LG-a iako ima superiorniju tehnologiju? Majstorslo bar ne krije da radi za philips, ali ti ocigledno imas previse vremena na raspolaganju ;)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Budzet za tv se povecao na 750€.

Da li uzeti Samsung 50KU6072 ili imate beki drugi predlog za 49" TV?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Pa možeš uzet ovaj Samsung model.Jer ionako, ne dobijaš ništa drugo u tom rangu za takve pare, osim još Philipsa model 6501 za oko 760 evra.A ovdje imaš nekoliko podataka, ako ti uopšte što znače.

ANSI kontrast (tvornički) 4625:1 / U skladu s VA tehnologijom.
ANSI crna boja [cd/m2] (tvornički) 0.043 / Uz 200 cd/m2 svjetlinu, u skladu s VA tehnologijom.
Najveća svjetlina [cd/m2] – SDR (tvornički) 276 / 100% bijela (čitav ekran prekriven)
Najveća svjetlina [cd/m2] – HDR (tvornički) 259 / L20 100% bijeli uzorak (10-bit, code value 940)
Najveće greške u nijansama sive (tvornički) 3.92 Na 80%, Movie predložak
Tvornički najveće greške u bojama (tvornički) 4.45 Najveća greška kod plave boje
Pokrivenost Rec.709 raspona boja (tvornički) 99.5% Cinema predložak, prihvatljiva tolerancija je +/- 3%
Pokrivenost DCI-P3 raspona boja (tvornički) 82.9%

Probijanje pozadinskog osvjetljenja / jako dobra ujednačenost zaslona, bez posebno istaknutog probijanja
Efekt prljavog ekrana (Dirty Screen Effect) / uočljiva neujednačenost po zaslonu umjerenog intenziteta
Refleksije zaslona / zamućeni obrisi objekata na zaslonu, učinkovit filter
Prikaz iz kutova / boje gube na zasićenosti, gamma raste i kontrast pada pri gledanju iz kuta
Globalno/Lokalno zatamnjenje / globalno zatamnjenje prisutno u svim modovima osim u “PC modu”

Pokretna rezolucija (Monoscope test, max. 1080) 1080 max. / 300 linija bez Auto Motion Plus, samo uz LED Clear Motion 1080/1080 linija no uz jako dupliranje
Oštrina slike u dinamici (vizualno) / oštrina na razini ostalih 60 Hz VA televizora, što tamnija scena to lošiji rezultat
Izvođenje 24 Hz materijala / dobro, glatka reprodukcija bez posebno izraženog podrhtavanja (judder)
Skaliranje slike (scaling) / vrlo dobro skaliranje za SD i odlično za HD
Isprepleteni signali (interlaced) / prolazi sve
Interpolacija slike (deJudder) / Uz aktivan Auto Motion Plus na razini prosjeka
Color Upsampling / bez stepeničastog efekta za isprepletene i progresivne materijale
Uklanjanje nesavršenosti digitalne slike (šum, mosquito efekt) / učinkovito uklanja šum, MPEG nesavršenosti dobro kontrolirane
Posterizacija (banding) / odlično za 8-bitni panel
 
Dajte preporuku za 43"-49" full HD, da nije smart, ipak cu da kupim Med8er 600 ili 800 za strim sa kompa iz druge sobe? Odustao sam od smarta,
na starom Lg koristim Servilio za strim i to radi super, menjam boju slova i velicinu i poziciju iz Lg menija, na novim su to promenili, drugi proizvodjaci i nemaju te mogucnosti. Trebaju mi zuta slova.

Pored toga tv ce da sluzi i za xbox, znaci neki sa manjim imput lagom za igre i sutra kad me izbace iz decije sobe pa bude i PC pored tv-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno