Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel probao neko od Vas da koristi tv za obradu fotografija. Imam neki manji monitor koji je ok za web al bi svakako da uzmem novi tv pa da vidim i ovaj detalj. 49" i 4k. Razmisljao sam o uh7700 ili 630v.

Послато са A6020 уз помоћ Тапатока
 
Treba da pratiš temu i da čitaš sve poruke. U nekoj prethodnoj poruci sam stavio link do stranice na kojoj su navedene razlike između IPS i VA ekrana. Ugao vidljivosti jeste manji kod VA ploča ali je svakako moguće gledati TV i sa strane uz prijatan osećaj. Možeš da potražiš neke snimke i pogledaš koliko se razlikuje projekcija slike iz određenog ugla u odnosu na frontalnu. A i kad sve sagledaš verovatno će se TV 90 % gledati iz nekog ugla bliskog pravom uglu.
 
Poslednja izmena:
Znam da je skretanje s teme a nisam zeleo da otvaram novu. Uzeo sam LG 43LH590V po preporuci forumasa. Prezadovoljan sam i ima Webos 3.0. Zanima me na koji nacin je najlakse i najbolje povezati PC sa tv-om za gledanje filmova? Znam da Windows media player ima tu opciju ali nisam uspeo da sredim prevod. Popcorn time je u nekim prvobitnim verzijama imao opciju Cast to Smart Tv ali sad ne radi. Hvala unapred na pomoci. Inace, topla preporuka za ovaj model

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
najvise rasprave (i najbucnije) se vode upravo na temu ips vs va sto se tice tv-a. nije loš ni VA ni IPS već sam izbor korisnika. Zato kazem prvo odlučite za šta Vam treba TV i gde će da stoji pa tek onda krenite u razmisljanje za kupovinu. I ne znam da li uopste neki browser na tv-u podrzava flash i javu iliti gledanje online filmova preko browsera zasta najviše ljudi pita.

Dodao bih i to da se treba odlučiti da li TV samo treba da završi posao ili ipak treba da ispoštuje neke stvari. Ako treba da odradi posao, ne bi uzimao najskuplje, ali ni najjeftnije, već nešto skuplje od najjeftinijeg, ali jeftinije od sredine. Ako treba da ispoštuje neke stvari, treba se shvatiti da nema savršenog TV-a, barem ne još uvijek. Uvijek je tu neki problem - TFT matrica ima svoja ograničenja (od tehnologije zavisi od ugla gledanja, pa na dalje), a onda dalje proizvođač "bira šta će dalje da syebe", pa tako imamo ekstra uređaje sa Android-om za koji ugrađeni procesor nije dovoljan, pa se to razvlači kao slina, puca, podrška i appstore od proizvođača su ravni nuli, i tako dalje.

Dakle, prvo definišite šta vam je bitno, onda tražite i gledajte, informišite se, čitajte review-ove i forume gdje vlasnici pišu svoja iskustva, ali i stručne forume za TV-ove, potrošite neko vrijeme na to ako vam je bitno da li TV treba da ispoštuje neke uslove, pa tek onda gledajte za koliko love može da se kupi i da li je bolje ganjati garanciju kod nas ili cijenu kod Mađara.

Ako ne planirate da potrošite nešto vremena u traženju TV-a koji vama odgovara, a s obzirom da se sve to ipak uzima na isključivo subjektivni osjećaj, jer svi drugačije gledamo i vidimo istu stvar, onda spadate u prvu grupu kojima uređaj treba da završi posao.

Ako ipak znate šta želite, onda treba shvatiti da će morati da se naprave kompromisi u izboru i da neke stvari ili neće moći ili neće imati ili neće da rade kako treba. I toga od samog starta treba biti svjestan.

Ja sam po moj TV išao sa jozza-om i Seraph-om u Mađarsku i ni u jednom trenutku nisam zažalio zbog toga. Ali sam jedno 3 mjeseca gledao i razmišljao šta da kupim i čitao i čitao i čitao i pitao. Kada sam tražio TV shvatio sam da i onaj najskuplji ipak IMA manu (jednu ili više), tako da se kompromis mora napraviti. I onda sam sjeo i razmislio šta hoću i rekao sam sebi bez čega mogu, a bez čega neću uređaj. Platio sam 1250€ (sa svim troškovima) ono što bi kod nas bilo da je moglo da se kupi za preko 1600€ (a jedino kod nas nije mogao da se kupi taj model). I mislim da nisam pogriješio i da je to tačno ono što sam i tražio.

Ajd' pa...
 
Planiram uskoro da uzmem TV... služio bi pre svega za gledanje filmova i igranje igara na PS4, dakle kao TV se ne bi koristio ni jedne sekunde. :) Dvoumim se... da li uzeti 4K TV do 80.000(zbog PS4 Pro) ili uzeti neki FullHD do 60.000 dinara. Išao bih na manju dijagonalu jer mi je bitniji kvalitet slike, input lag i sl. Takođe, 4K bih koristio i kao monitor pa i to uzmite u obzir. Molio bih kolege koje imaju iskustva sa konkretnim modelima da me posavetuju u obe kategorije :) Hvala unapred
 
Evo ja da kazem kakav ja tv trazim i za sta ce sluziti. Pretežno gledanje televizije i filmovi, koji ce se gledati preko kompa koji ce biti nakacen na njega. Znaci smart mi ne treba. Pored toga ce se odigrati PES na njemu, ali ne tako cesto. 49" fullHD i ako tako nesto moze da se nadje za oko 450e.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
PANEL LUTRIJA

Ako se neko seća, bio sam u temi aktivan po pitanju IPS ili VA :).

Sony je u modelima za 2016. masovno prešao na S-IPS i AS-IPS panele. Otprilike polovina UHD ponude dok su ostatak bili
MVA, AMVA i zakrivljeni AMVA3. Pretpostavljam da su bili dobili ponudu od LG Displaya koju nisu mogli da odbiju. Naravno,
ko se razume, zna koliko je to degradiralo Sonijevu ponudu.

Evo nas u 2017. i Sony je obznanio nove modele pre mesec dana. U UHD seriji, A1 je AM-OLED (LG Display) i X80E je IPS
(LG Display). Svi ostali su VA: ZD9, X94E, X93E, X90E su MVA (što znači AUO da je proizvođač) i X85E je neki VA isto.
Nego šta.

Sonijeva najjeftinija R serija je ranije imala jeftine Samsungove VA panele.

Top Panasonic-ova UHD LCD TV serija, DX900 je isto VA.

Samsungovi FHD modeli, bar je bilo uglavnom (ovo sam pročitao, nisam stigao da proverim):
PLS*: 43" i 49"
VA: 40", 48" i 50"

UHD W-LED paneli (proizvođač + tip)
Svi 40" paneli su S-MVA (Innolux, ex ChiMei skr. CMO).
42" su ili IPS (LG Display) ili S-MVA (Innolux).
Svi 43" paneli su IPS (LG Display).
49" paneli su ili IPS (LG Display) ili HVA (China Star Optoelectronics Technology skr. CSOT).
Svi 50" paneli su S-MVA (Innolux).
55" paneli su: IPS (LG Display), ADS* (BOE), AMVA3 i MVA (AUO), SVA (Samsung) i HVA (CSOT).
Svi 58" paneli su S-MVA (Innolux).
Svi 60" paneli su IPS (LG Display).
65" paneli su masovno IPS (LG Display), AMVA3 (AUO) i S-MVA (Innolux) uz jedan ADS (BOE).
75" paneli su: IPS (LG Display), AMVA3 (AUO), S-MVA (Innolux) i SVA (Samsung).

Nemam živaca i za veće veličine. Ko to još kupuje u Srbiji :d...
Nisam proveravao koji su zakrivljeni niti da li imaju proširenu pokrivenost boja i tako to.

*PLS i ADS su tzv. IPS-oliki paneli. IPS je marka LG Displaya (TV paneli su S-IPS ili AS-IPS, za monitore su AH-IPS)
i ta korporacija je potpuno nezavisna od LG Electronicsa koji jeste najveći akcionar (37,9%).

Još vas nešto interesuje ;)?
Npr. pregledao sam specifikacije i najbolji panel u 55" UHD klasi je AUO AMVA3: najveći kontrast (5.000:1), osvetljenost
450 cd/m², 120 Hz, 100% sRGB pokrivenost i 5,5 ms gtg odziv piksela. Kod LG Display IPS 55" ima dosta varijanti koje
variraju od žalosno do jako dobro po pitanju specifikacija. Po principu koliko para toliko muzike.

Ako ima pitanja, a mogu pomoći... Ništa se ne dešava na temama u vezi monitora, pa reko da svratim malo ;).

QD LED panele koliko znam proizvodi samo Samsung Display i to jedino za Samsung Electronics čija su oni filijala.
 
Poslednja izmena:
Jel probao neko od Vas da koristi tv za obradu fotografija. Imam neki manji monitor koji je ok za web al bi svakako da uzmem novi tv pa da vidim i ovaj detalj. 49" i 4k. Razmisljao sam o uh7700 ili 630v.

Послато са A6020 уз помоћ Тапатока
Iman oba tv. 49''Uh630V i 7707. Zadovoljan sam.
 
Brate jel moze koja rec o oba tv. Da li je 7700 stvatrno toliko bolji za tu razliku u ceni.
Kakav je kontrsat zbog slika.
Kakva je slika na oba na sd kanalima odnosno na iptv-u.

Послато са A6020 уз помоћ Тапатока
 
Sony

Koji od ova dva TV-a je bolji?
Sony 43X8307c ili Philips 43PUS6501.
TV ce se koristiti i kao monitor za PC.
Ne znam gde si samo iskopao Sony KD-43X8307C. Taj model je iz daleke 2015-te :S:…
Sony ima LG Display AS-IPS UHD panel; Philips LG Display S-IPS UHD panel.

Philipsov panel je navodno duplo bolje osvetljen (400 cm/m2 naspram samo 200 cd/m2 kod Sonija, mada ne mogu naći tačan podatak),
ima Direct LED osvetljenje (na Soniju je Edge LED), ali Sonijev ima pravih 120 Hz, dok je na Philipsu falš (60 Hz). Sonijev panel ima i vidno
brži odziv piksela (5 ms naspram 8 ms) i 10-bitni prikaz boja (8-bit+A-FRC) dok je na Philipsovom 8-bitni.

Na osnovu panela, Sony je superioran. Iako je panel najbitniji, nije jedina stavka.

PAŽNJA
Samo Sonijevi LCD TV-i ne koriste PWM! Postoji manjina ljudi koja je osetljiva na treperenje (PWM) i može dovesti i do ozbiljnijih zdravstvenih
problema. PWM takođe dovodi i do artifakta u pokretu, dok modeli bez PWM-a imaju malo izraženiji motion blur.

Za PC uvek Sony zbog PWM-a.

Više o PWM-u se može pročitati u odličnom TFTCentral članku.
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde si samo iskopao Sony KD-43X8307C. Taj model je iz daleke 2015-te :S:…
Sony ima LG Display AS-IPS UHD panel; Philips LG Display S-IPS UHD panel.

Philipsov panel je navodno duplo bolje osvetljen (400 cm/m2 naspram samo 200 cd/m2 kod Sonija, mada ne mogu naći tačan podatak),
ima Direct LED osvetljenje (na Soniju je Edge LED), ali Sonijev ima pravih 120 Hz, dok je na Philipsu falš (60 Hz). Sonijev panel ima i vidno
brži odziv piksela (5 ms naspram 8 ms) i 10-bitni prikaz boja (8-bit+A-FRC) dok je na Philipsovom 8-bitni.

Na osnovu panela, Soni je superioran. Iako je panel najbitniji, nije jedina stavka.

PAŽNJA
Samo Sonijevi LCD TV-i ne koriste PWM! Postoji manjina ljudi koja je osetljiva na treperenje (PWM) i može dovesti i do ozbiljnijih zdravstvenih
problema. PWM takođe dovodi i do artifakta u pokretu, dok modeli bez PWM-a imaju malo izraženiji motion blur.

Za PC uvek Sony zbog PWM-a.

Više o PWM-u se može pročitati u odličnom TFTCentral članku.

Ovdje te moram poravit..Kao prvo TPV-Philips ima svoje panele.Kao drugo, Philips ti ima isto 100Hz panel.Oba imata 8 bitni panel, i 10 bitno prikazovanje metapodataka.I Philips ima HDR procesing, dok Sony toga nema.Philips ima več četvorojezgreni procesor, dok ima Sony sam 2 jezgra.Philips ima i bolji kontrast, i bolje zatemnenje. A ostalo si več nešto napisao oko svetilnosti panela, itd.. Mogu ti iz prve ruke kazat, da ima Philips svakako bolji kvalitet slike..Ali sad, če opet pisanje da lažem, da izmišljam itd..
 
Poslednja izmena:
Planiram uskoro da uzmem TV... služio bi pre svega za gledanje filmova i igranje igara na PS4, dakle kao TV se ne bi koristio ni jedne sekunde. :) Dvoumim se... da li uzeti 4K TV do 80.000(zbog PS4 Pro) ili uzeti neki FullHD do 60.000 dinara. Išao bih na manju dijagonalu jer mi je bitniji kvalitet slike, input lag i sl. Takođe, 4K bih koristio i kao monitor pa i to uzmite u obzir. Molio bih kolege koje imaju iskustva sa konkretnim modelima da me posavetuju u obe kategorije :) Hvala unapred
Pozdrav.

Pročitaj moje dve poruke – ovu na kraju i ovu.

Ako imaš odvojen audio sistem, ta dva monitora (Samsung S32F351 i LG 32MP58HQ-P) su apsolutno superiorni u odnosu na sve 1080p televizore!

Samsung je 230e na kp iz Ugarske, LG ima kod nas za 33k ili 230e na kp.

Čak i ako nemaš audio sistem (treba ti optički sa PS4 Pro), za razliku u ceni možeš kupiti odličan audio sistem umesto šita sa TV-a.
 
Ovdje te moram poravit..Kao prvo TPV-Philips ima svoje panele.Kao drugo, Philips ti ima isto 100Hz panel.Oba imata 8 bitni panel, i 10 bitno prikazovanje metapodataka.I Philips ima HDR procesing, dok Sony toga nema.Philips ima i bolji kontrast, i bolje zatemnenje. A ostalo si več nešto napisao oko svetilnosti panela, itd.. Mogu ti iz prve ruke kazat, da ima Philips svakako bolji kvalitet slike..Ali sad, če opet pisanje da lažem, da izmišljam itd..
Ha ha ha ha ha.
 
Pozdrav.

Pročitaj moje dve poruke – ovu na kraju i ovu.

Ako imaš odvojen audio sistem, ta dva monitora (Samsung S32F351 i LG 32MP58HQ-P) su apsolutno superiorni u odnosu na sve 1080p televizore!

Samsung je 230e na kp iz Ugarske, LG ima kod nas za 33k ili 230e na kp.

Čak i ako nemaš audio sistem (treba ti optički sa PS4 Pro), za razliku u ceni možeš kupiti odličan audio sistem umesto šita sa TV-a.
Hvala puno :) Razmišljaću i u tom smeru. Reci mi samo jel se isplati dati skoro duplo više para za HP Omen 32 ili Pavillion 32? Ipak bih voleo malo veću rezoluciju ako bih ga koristio i za PC i PS4... trenutno koristim ultra wide monitor iz potpisa a on se ne slaže baš sa PS4 :)

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока
 
Znači ovako, uzeo si i stavio skrinšot od nekog 49“ modela sa sajta na kome svako može da prepravlja specifikacije (po sugestiji).
Odmah vidljiva greška – paneli od 48,5“ ne postoje. Model od 49“ nema nikakve veze sa modelom od 43“.

TPVision proizvodi Philips televizore i monitore i AOC monitore (zato što su vlasnici obe kompanije) i proizvodi monitore za druge
kompanije kao ASUS, BenQ itd. Klasična OEM proizvodnja.

TPV ima samo jedan panel u proizvodnji i to kompjuterski VA od 39,5“.

Otkucao sam detaljno ko proizvodi UHD W-LED panele u kojoj veličini.

IPS = LG Display

TPT490U2 je LED pozadinsko osvetljenje, a ne panel.
:laugh: Epic fail.

Toliko lupetanja u dve poruke...

Priča završena.

Baj baj :wave:.
 
Poslednja izmena:
Znači ovako, uzeo si i stavio skrinšot od nekog 49“ modela sa sajta na kome svako može da prepravlja specifikacije (po sugestiji).
Odmah vidljiva greška – paneli od 48,5“ ne postoje. Model od 49“ nema nikakve veze sa modelom od 43“.

TPVision proizvodi Philips televizore i monitore i AOC monitore (zato što su vlasnici obe kompanije) i proizvodi monitore za druge
kompanije kao ASUS, BenQ itd. Klasična OEM proizvodnja.

TPV ima samo jedan panel u proizvodnji i to kompjuterski VA od 39,5“.

Otkucao sam detaljno ko proizvodi UHD W-LED panele u kojoj veličini.

IPS = LG Display

TPT490U2 je LED pozadinsko osvetljenje, a ne panel.
:laugh: Epic fail.

Toliko lupetanja u dve poruke...

Priča završena.

Baj baj :wave:.

Dobro, onda znaš ti više od ljudi koji se bave time..
 
Lik posle svega ima obraza da otkuca „onda znaš ti više od ljudi koji se bave time..“ :wall:

Da bude svima jasno, uzeo je skrinšot sa displayspecifications.com, sajta koji funkcioniše kao Wikipedija,
od modela koji nema veze sa modelima o kojima se raspravlja, i onda cinično komentariše kada sam otrkrio
odmah dve greške: ne postoje paneli od 48,5“ i to što je panel je u stvari LED pozadinsko osvetljenje.

Hvala puno :) Razmišljaću i u tom smeru. Reci mi samo jel se isplati dati skoro duplo više para za HP Omen 32 ili Pavillion 32? Ipak bih voleo malo veću rezoluciju ako bih ga koristio i za PC i PS4... trenutno koristim ultra wide monitor iz potpisa a on se ne slaže baš sa PS4 :)

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока
Omen 32 je Pavilion 32 sa povišenom cenom zato što je gamerz monitor :d. Dva potpuno ista modela....

I da i ne. Pošto imaš GeForce karticu, monitor radi samo na 60 Hz, što samo po sebi i nije problem.

Problem je što su HP inženjeri vezali Gaming mod za FreeSync, pa ako nemaš odgovarajući Radeon karticu,
ne možeš aktivirati taj mod, a u tom modu ima prilično smanjen input lag. Ovako ima 2-3 frejma input laga,
kao kod mnogih televizora. Nekome puno, nekome ok u zavisnosti šta se igra.
 
Poslednja izmena:
Jel probao neko od Vas da koristi tv za obradu fotografija. Imam neki manji monitor koji je ok za web al bi svakako da uzmem novi tv pa da vidim i ovaj detalj. 49" i 4k. Razmisljao sam o uh7700 ili 630v.

Послато са A6020 уз помоћ Тапатока
Ako ćeš da se baviš obradom fotografija, onda kupi monitor namenjen za to kao tipa HP Z27n.
Ako je amaterski, onda još ok. Za iole ozbiljni rad…

Jedino ako ćeš platiti kalibraciju TV-a, a onda nisam siguran kako će ispasti.

Za UH7700 ima izuzetno detaljan test na rtings (oni su najbolji).
The LG UH7700 feels expensive compared to other TVs that have better picture quality with a lower asking price.
It makes it somewhat hard to recommend.
Brate jel moze koja rec o oba tv. Da li je 7700 stvatrno toliko bolji za tu razliku u ceni.
Kakav je kontrsat zbog slika.
Kakva je slika na oba na sd kanalima odnosno na iptv-u.

Послато са A6020 уз помоћ Тапатока
Kontrast je natprosečan (što možeš videti na testu) za IPS panel, ali i dalje šit za VA.
E sad ako si stalno u osvetljenoj prostoriji, onda je to ok.

Podsećanje da svi LCD televizori sem Sonijevih imaju PWM.
 
Evo ja da kazem kakav ja tv trazim i za sta ce sluziti. Pretežno gledanje televizije i filmovi, koji ce se gledati preko kompa koji ce biti nakacen na njega. Znaci smart mi ne treba. Pored toga ce se odigrati PES na njemu, ali ne tako cesto. 49" fullHD i ako tako nesto moze da se nadje za oko 450e.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
IPS ili VA – dok god je osvetljenje dobro, IPS nije problem. Ako gledaš u mraku ili pri slabom svetlu, onda krš kontrast i
glow (prilikom tamnih scena) na IPS-u dolazi do izražaja. Takođe, ako gledaš iole malo udaljeno, horizontalna promena
game na VA panelu postaje minorna kao što i glow nestane na IPS-u.

Uglovi gledanja na VA panelima zavise od panela, ali to važi i za IPS. Jeftini S-IPS paneli su krš, kao i ogromna većina
1080p AH-IPS kompjuterskih panela.

Ako te interesuje VA tematika, pročitaj moju temu iz potpisa.

450 e – gde? Ovde (~56k rsd) ili od preko sa kp-a?

Imaš gomilu prodavnica u PA i BG (kad ja ovde imam u rupu od mesta) pa se možeš i lično uveriti u uglove gledanja.
 
Poslednja izmena:
Pazi, imam Dell 2312 monitor i taj IPS mi totalno odgovara, nisam neki prezahtevan user sada. Secam de na starom TFT monitoru da me je jako smaralo kada sam odozdo gledao malo, potamni slika uzas. Ne bih voleo da uzmem tv gde se slicno desava.
Mislio sam LG 49LH510V ili Samsung 50J5100, ti mi cenovno odgovaraju, samo da li su ok i koje su razlike izmedju tih modela recimo.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
@ DukeofSerbia
Ovdje si pogledaj.Ovdje se lepo vidi, koje je vrste panel.Dao sam ti i za modele 2015, samo, da vidiš.A ako imaš mogučnost, pogledaj preko service menuja kojeg Philips televizora, pa češ vidjet o čemu ti pričam..

Untitled.png
Untitled.png

Untitled.pngUntitled.png
 
@ Roberto_Baggio

Ček, to je onda od preko, tako pošto ja ne vidim te modele u Srbiji da se prodaju?

Stari TFT monitor je bio skoro sigurno imao TN panel.
 
@ Roberto_Baggio

Ček, to je onda od preko, tako pošto ja ne vidim te modele u Srbiji da se prodaju?

Stari TFT monitor je bio skoro sigurno imao TN panel.
Da, da, na KP sam video.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
ne obracaj paznju majstor slo, vojvoda od zila je aktivni protivnik ips panela.

Ako treba da ispoštuje neke stvari, treba se shvatiti da nema savršenog TV-a, barem ne još uvijek. Uvijek je tu neki problem - TFT matrica ima svoja ograničenja (od tehnologije zavisi od ugla gledanja, pa na dalje

Jedan je jako blizu savršenog tj da su skoro sve mane otklonjene, a to je OLED. Na OLED tehnologiji se konstantno radi, a i samsung razvija neku vrstu svoje OLED tehnologije koju trebamo videti za par godina što znači da će se u budućnosti pažnja okrenuti ka OLED panelima. Takodje samsung ove godine kopira OLED sa svojim novim modelima i QLED serijom iako se radi o običnom LCD panelu sa qdots tehnologijom. LCD će verujem i dalje biti prisutan za one sa plićim džepom i one koji ne oobraćaju previše pažnje, za perfekcioniste OLED.
 
@ DukeofSerbia
Ovdje si pogledaj.Ovdje se lepo vidi, koje je vrste panel.Dao sam ti i za modele 2015, samo, da vidiš.A ako imaš mogučnost, pogledaj preko service menuja kojeg Philips televizora, pa češ vidjet o čemu ti pričam..
Vojvoda ti se zahvaljuje što si ovo okačio, ali to sve imam i ja :d. Mogu ti otkucati za svaki model koji šta ima tačno, ha ha.
Samo mala ispravka, panel nije S-IPS, već AS-IPS (Philips 43PUS6501).

1. Philips BDM4037UW ima TPV VA panel i u pitanju je monitor. Inače je fantastičan i preporučio sam ga na forumu u relevantnoj temi
(kome treba takav model).

2. Još jednom, TPV ne proizvodi panele. Pronađi mi na njihovom sajtu. Ah da, nema nigde. Pročitaj finansijski izveštaj kompanije
(za koju izgleda radiš). Evo, juče je izašao za 2016. god. Kompanija je ostvarila ok dobit za razliku od gubitka u 2015. Nigde ne
postoji sekcija o prodaji panela, samo TV-i i monitori zato što to i proizvode.
http://www.tpv-tech.com/attachment/20170317090114560665923_en.pdf
http://www.tpv-tech.com/attachment/20170317013521489413876_en.pdf

3. Da se vratim na marketinški materijal. Vidi se da ga je sklopio marketar pošte se mešaju paneli i korporacije.
Zašto Innolux, a ne S-MVA? Zašto MVA, a ne AUO? IPS – TPV i MVA – TPV su gluposti prvog reda.

Svuda gde piše TPT… je u pitanju pozadinsko LED osvetljenje koje proizvodi TPV za svoje Philips televizore. To nije panel!
Zar nije Philips poznat po Ambilightu? Sad jasno ;)?

Ne znam da li TPV proizvodi panele kao OEM za nekoga (tipa LG Display im platio, kao što Foxconn proizvodi iPhone),
ali svoje panele sem tog jednog kompjuterskog nemaju.
 
Evo ga još jedan stručnjak :d. Vojvoda jeste u globalu protiv IPS-a, ali ne uvek što se može jasno videti po mojom porukama.
Uostalom, ko na temi o IPS monitorima kuca preporuke i pomaže članovima foruma prilikom kupovine?

Da otkucam koliko se ne zna...

Samsung je napustio OLED TV tehnologiju pre nekoliko godina. Samsung aktivno sabotira OLED i agresivno promoviše SVA panele
sa QD LED pozadinskim osvetljenjem. OLED još uvek ima gomilu problema. Al‘ ovo je tema o LCD TV-ima...

OLED = LG Display, BOE je minoran
VA = Samsung, AUO, Innolux

Puno sreće LG.D-u protiv Samsunga, AUO i Innoluxa.

Da, da, na KP sam video.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Pogledaću pa javim večeras ako nešto "iskopam" korisno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno