Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam prikljucen exterrni hard Transcend na TV Sony 55w809c

Sve fercerea kako treba osim što mi je čudno da i kada je ugašen TV lampica na HDD se povremeno pali i hard je mlak što zanači da nešto radi / drlja po disku ?

Da li je to normalno ili treba iskljuciti neku opciju u meniju ?
 
Imam prikljucen exterrni hard Transcend na TV Sony 55w809c

Sve fercerea kako treba osim što mi je čudno da i kada je ugašen TV lampica na HDD se povremeno pali i hard je mlak što zanači da nešto radi / drlja po disku ?

Da li je to normalno ili treba iskljuciti neku opciju u meniju ?
Kod mene na ponasonic imas opciju u meniju da stedi eksterne uredjaje.
 
Pozdrav ljudi,

Ovih dana planiram da kupim neki LED TV. Tražim Full HD dijagonale 40"-43" do nekih 70.000 dinara. Jedino što tražim od TV je što bolja slika za taj novac. Smart i 3D nije neophodan ali ako se njime dobija odlična slika može da uđe u izbor.

Gledajući po internetu zapazio sam LG 42LF652V koji je i smart i 3D ali kažu da je naljbolji model za uloženi novac sa odličnom slikom. Šta vi mislite o tome ili imate možda bolji predlog?

Hvala! :)
 
Pozdrav ljudi,

Ovih dana planiram da kupim neki LED TV. Tražim Full HD dijagonale 40"-43" do nekih 70.000 dinara. Jedino što tražim od TV je što bolja slika za taj novac. Smart i 3D nije neophodan ali ako se njime dobija odlična slika može da uđe u izbor.

Gledajući po internetu zapazio sam LG 42LF652V koji je i smart i 3D ali kažu da je naljbolji model za uloženi novac sa odličnom slikom. Šta vi mislite o tome ili imate možda bolji predlog?

Hvala! :)

Ja bih ti preporučio,nešto od ovog.Več nešto bolja slika,nego lg.

http://www.eponuda.com/3d-televizori/philips-40pft6510-smart-3d-televizor-cena-361302
http://www.eponuda.com/led-televizori/sony-kdl-40w705c-led-televizor-cena-351865
 
Upravo gledam šta Sony ima u ponudi. I otprilike sam došao do tog modela 40w705c. Iz koje godine je taj model, pošto vidim da model Sony KDL-42W705B takođe hvale a on je iz 2014. i nema ga ovako u ponudi?
 
Baš se dvoumim između ta dva modela LG 42LF652V i SONY 40W705C. Razlika u ceni nije nešto velika 10k dinara u radnjama, stim da je LG 3D model (3D koji mi nije neophodan). Pokušavam da nađem neki detaljniji test za Sony model. Uglavnom TV ću koristiti za gledanje filmova, sport i ps4, dakle tražim samo što bolju sliku ostalo nije toliko bitno i presudno.
 
Uglavnom sony ima relativno nizak input lag u poredjenju sa drugim markama, a to dosta znaci u igrama.
 
Hvala na komentarima i sugestijama. Slazem se da Sony daje bolju sliku ali ipak zbog mnogo povoljnije cene nego što je ovako odlučio sam se za LG. Verujem da je i taj model dobar izbor.
 
S obzirom da taj model ima kašnjenje od 23.6ms, sasvim je dobra kupovina (sa kojom si i uštedeo 10k). Ne bi bilo loše da pogledaš neki review za kalibraciju slike, pošto nije idealna pri prvom uključivanju.
 
U potpuno identičnoj dilemi sam. Da li W706c ili LF652V i nikako da se odlučim. Namena je isto za gaming i gledanje filmova. Više sam priklonjen Sony-ju jer je dosta nahvaljen, ali sada ste me vi malo pokolebali... Molim vas, gde je to 42LF652V jeftiniji od 40W706c? Ja koliko sam gledao na KP, Sony je oko 460€, a LG je nešto malo skuplji, a po radnjama je Sony oko 62k naspram LG oko 70k? Dajte molim vas neki link, može i na PP.
 
Sad i mene zaintrigriralo to za uštedu. :) Pošto vidim da je skoro pa ista cena: 40W705C - 450€; 42LF562V - 460€ (sa KP). Eventualno ako se ušteda ne odnosi na razliku u ceni na KP i po radnjama.
 
Što se LG-a tiče mogu da javim utiske ovih dana pošto bi trebalo sutra TV da mi stigne. Što se cene tiče dobio sam neku promotivnu cenu inače je skuplji ovako oko 69.000din +\-
 
Sad i mene zaintrigriralo to za uštedu. :) Pošto vidim da je skoro pa ista cena: 40W705C - 450€; 42LF562V - 460€ (sa KP). Eventualno ako se ušteda ne odnosi na razliku u ceni na KP i po radnjama.

Apsolutno mi je nejasno o kakvim ustedama se ovde prica ako se uzme u obzir da cete u isti tv gledati naredne godine, godine ... a usteda >10k din je beznačajna
Sta vredi sto ustedis par k din ako znas da si mogao uzeti bolji/kvalitetniji tv
KVALITET UVEK BEZ KOMPROMISA
 
Poslednja izmena:
mislim da LG nudi uvek 1-2' vise za slicne pare. Sony sigurno ima odlicnu sliku ali daleko od toga da je velika razlika u odnosu na LG. realno, sta god da se uzme nece se pogresiti a sansa da crkne jedan ili drugi je manje vise ista. jel i za Sony vazi domaca garancija?
 
Što se cene tiče dobio sam neku promotivnu cenu inače je skuplji ovako oko 69.000din +\-

E to je već druga svar. Ja mislio stvarno ima negde taj LG za 10k jeftinije.
Narednih dana idem da obiđem radnje da vidim kakve su mi mogućnosti za kupovinu na rate uz 50% učešća jer 100% kešovine nemam. Idem na Sony-ja bez obzira što je 2" manji.
 
U WinWin-u za LG verovatno i za bilo koji drugi TV imas na 24 rate bez kamate. Učešće za TV od 69.000 din nekih 8000 dinara. To je provereno mislim da i na sajtu njihovom pise.
 
Ono što LG čini dobrim izborom su odlični uglovi gledanja, obzirom da nam nova "arhitektura" (trosoban stan od 43 kvadrata i sobe u obliku trolejbusa :)) nameće baš takve zahteve.
 
Ako ti treba samo TV(bez smarta/ 3d/ itd) a nisi prezahtevan onda 43lf510v (43 inca) a cena 330 evra pa na vise preko KP.
Probao sam I gejming na ovom tv-u ali nije za to dobar...

Inace slika na TV je korektna , meni deluje tamnije - zagusenije - dal kao zaprljan ekran. Inace navikao sam na sliku sa monitora (Samsung xl2370) koja je podosta svetlija a boje zivlje...


Može li neka brzinska preporuka za 40" LG ili Samsung od 350-400€ u našim radnjama ili kod mađara, sve jedno.
 
Ako ti treba samo TV(bez smarta/ 3d/ itd) a nisi prezahtevan onda 43lf510v (43 inca) a cena 330 evra pa na vise preko KP.
Probao sam I gejming na ovom tv-u ali nije za to dobar...

Inace slika na TV je korektna , meni deluje tamnije - zagusenije - dal kao zaprljan ekran. Inace navikao sam na sliku sa monitora (Samsung xl2370) koja je podosta svetlija a boje zivlje...

Iskreno mislio sam da mogu da uglavim neki smartić u tu cifru.
 
Koliko vidim smart/3d 32 inca izadje nekih >300e mada eto hvale LG42LF652v za 450e ali nisam imao priliku da vidim/probam mada meni smart/3d nije potreban tako da mi odlicno zavrsava posao 43LF510V.

Ako ti je prostorija neki 4x4m (tako je kod mene) ne bih gledao tv manji od 42/43 inca nekako mu dodje prava mera bar meni ;)

Iskreno mislio sam da mogu da uglavim neki smartić u tu cifru.
 
Poslednja izmena:
mislim da LG nudi uvek 1-2' vise za slicne pare. Sony sigurno ima odlicnu sliku ali daleko od toga da je velika razlika u odnosu na LG. realno, sta god da se uzme nece se pogresiti a sansa da crkne jedan ili drugi je manje vise ista. jel i za Sony vazi domaca garancija?

Za Sony ne vazi domaca garancija, ali uzmes od pouzdanog i nema da brines
 
Internacionalna garancija dolazi i za Panasonic. Inače ovde je neko pomenuo da kod Sony-a važi prva godina garancije kod nas.

Apsolutno mi je nejasno o kakvim ustedama se ovde prica ako se uzme u obzir da cete u isti tv gledati naredne godine, godine ... a usteda >10k din je beznačajna
Sta vredi sto ustedis par k din ako znas da si mogao uzeti bolji/kvalitetniji tv
KVALITET UVEK BEZ KOMPROMISA

Ja se skroz slažem, jer sam i sam premašio budžet pre par godina kada sam preskočio LCD i kupio plazmu. Evo i nakon 4 godine nisam zažalio za tu razliku u ceni, jer sam dobio daleko bolji kvalitet.

Ali opet, ima ljudi kojima znači ušteda i koji ne bi primetili te neke nedostatke, pa bi ta kupovina od >10k dinara manje bila još bolja. Tako i pre par dana kada smo kupovali televizor za moje. Da je bilo prošlogodišnjeg LB modela u ponudi od 30k, uzeli bi njega pošto im FHD ne igra ulogu. Tako bi ostalo ~7k dinara u džepu za druge preče stvari, ali na kraju je izbor otišao na LF5610 pošto je slabiji model LF561U bio jeftiniji tek 2k dinara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno