Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam se plasio za burn in ali onda sam nasao neki test mislim da su sa rating radili gde su simulirali visegodisnju upotrebu TV u raznim uslovima, cnn, sport, igre itd i sem ako ne gledas cnn po 15 sati svaki dan nema problema... :)

naravno ukljucis screen shift i povremeno uradis rucno osvezavanje pixela i stvarno nema frke... pogotovo sto je posle 2. godine kada istice regularna i krece 3. godine dodatna garancija zapravo osiguranje TV-a koje pokriva uniqa i kako su mi rekli pokriven je i burn in :)
 
Poslednja izmena:
A i akcija za garanciju od 5 godina važi do kraja meseca, a ja ću verovatno kupovati u avgustu/septembru. :)

@akki

Gledah i ja taj test i sa mojom upotrebom ne deluje da će biti burn-ina.
 
Da, naravno, garancija, odnosno osiguranje vazi samo za TV kupljenje kod nas do kraja akcije uz obaveznu registraciju... mnogi to zaborave... Ali sysninja je pricao da razmislja o kupovini kod nas pa sam se nadovezao... :)

Ja sam se najvise plasio burn in zbog ps4 i bas sam se iznenadio kad sam video rezultate... :)
 
Ja upravo narucio LG 43UM7600PLB za 75.000din sto je oko 635€, sve sa fiskalnim i garancijom.

"Napravili" mi cenu, zvao sam ih i prosle sedmice pa nije bilo kod uvoznika, mozda sam i prvi kupac ovog modela...
Kazu "Roming" uvoznik...
Sutra verovatno donose licno. :)
Beogradska firma, jedna od dve sto pise u eponuda da ga imaju u prodaji.
 
Top cena... ako ti ne bude prolazila registracija preko sajta, posalji im mail, vrlo su ljubazni i za dan, dva ces dobiti garanciju/osiguranje u pdf :)
 
Sa ovim shiftovanjem pixela OLED-a, ugradjenim screensaverom koji se automatski aktivira... nisam siguran da je LCD dugotrajnije i sigurnije resenje. Manja je sansa da zapatite burn in, ali zato je sve ostalo katastrofalno.

Bas sam namerno za mobilni jurio OLED ekran, prethodno su mi se sa LCD-ovima redovno pojavljivale zute mrlje, sa raznoraznim proizvodjacima. OLED je perfektan i posle godinu i po.

Svi LCD ekrani koje sam video, ali svi do jednog, posle odredjenog vremena pocinju da pokazuju anomalije, DSE fleke, zute mrlje, crte po sred ekrana, senke, probijanje svetla to ono standardno.

Inace, uzeo sam ga najvise za gaming, za Xbox One X i PS4 Pro, uopste me posle svega sto sam procitao ne brinu staticni elementi interfejsa. Jedinu preporuku koju sam dobio je da se smanji background osvetljenje na 80...

Inace

Kod nas mogu da nabavim za 1900

Bas je drasticna razlika u odnosu na 1000e za 55" kod madjara... Kapiram da je vece bolje ali 10" razlike za skoro duplo vecu cenu mi deluje kao ludost.
 
Poslednja izmena:
ko gleda pixele, a to je jedna od bitnih stavki danasnjice jer je sve cgi i animacija, njemu je bitna velicina. Inace jeste to 10" inca razlike ali je to skoro 40% vise gledljive povrsine

7PQU7b3.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakva iskustva imate sa zglobnim zidnim držačima za TV od 43" pa do 55"?

Treba da prebacimo naš Sony sa postolja na zid, van domašaja klinca. Trenutni TV je 43" ali bih kupio držač koji podržava TV do 55". Futureproff.

Da li postoji neki best buy, neki proizvođač, model za izbegavanje, nešto što onemogućava ugradnju bilo kog TV na bilo koji nosač, osim dijagonale, i slično?

Budžet je do 8-9 hiljada. Ekonomic varijanta, ne treba ništa specijalno.
 
Kakva iskustva imate sa zglobnim zidnim držačima za TV od 43" pa do 55"?

Treba da prebacimo naš Sony sa postolja na zid, van domašaja klinca. Trenutni TV je 43" ali bih kupio držač koji podržava TV do 55". Futureproff.

Da li postoji neki best buy, neki proizvođač, model za izbegavanje, nešto što onemogućava ugradnju bilo kog TV na bilo koji nosač, osim dijagonale, i slično?

Budžet je do 8-9 hiljada. Ekonomic varijanta, ne treba ništa specijalno.

ja sam uzeo ovaj

https://www.hama.com/i/00118619/ham...ket-1-star-xl-142-cm-56-black?bySearch=118619

gledao sam da bude sto manje udaljen od zida, a da moze do 65 inca. Takodje sam gledao do kog nagiba se može namestiti. Ovaj mi je delovao kao najbolja opcija, a uz to podrzavao je vesa 200x300 koji mi je trebao tako da se nisam pokajao. Da sam mogao da cekam tj da mi nije bilo hitno uzeo bih ovaj, vise mi se svidja

https://www.aliexpress.com/item/32960312712.html?spm=2114

https://www.aliexpress.com/item/32676068081.html

Gledaj koji je vesa standard na tvom tvu i da ga nosac podrzava.
 
Poslednja izmena:
perafilizof, ima već nekoliko tema o zidnim nosačima. najnovija je otvorena pre nekoliko dana
 
@amdpower

Gledaj Hisense onda ako je dovoljno jeftino [emoji16] Skuplji je od tih malo, ali je i bolji. Imaju i akciju 5 godina garancije do kraja godine. Ne znam da li je jos uvek aktuelna akcija Hisense tv + gorenje usisivač, Hisense telefon ili zvučnik ( vrednost poklona je oko 100e), cena tv sa poklonom 31 000- 35 000din cini mi se 40".
43" bez poklona oko 35000.
39" 29000


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ako gledamo odnos cene i kvaliteta, da li postoji bolja kupovina od Hisense U55U7A u slicnom cenovnom rangu (oko 700e)? Dijagonala 49"-55"

Da li je možda bolje ići na još jeftiniju varijantu H50B7500 ukoliko nije velika razlika u kvalitetu?
 
Evo konacno montirao TV :) Jos smo u fazi opremanja stana, pa stize polako deo po deo, prekidaci ce ici u crno, a dole ce polica da sakrije utikace i sve ostalo, a z906 sateliti idu na policu, a subwoofer ce u ugao.

Sto se tice TV-a, koliko sam stigao da pogledam sinoc, ja sam sasvim zadovoljan kvalitetom slike. Nisam se igrao sa podesavanjima uopste, ako ugrabim veceras vremena pogledacu opcije. Jedino me malo zeza, a to sam jutros primetio, je sto mi je prozor direktno naspram TV-a al ima skoro 6m do njega, i ujutru je tu sunce pa na tamnim scenama se bas vidi. Ali ja gledam TV samo nocu tako da je to ok, a klinci nece ni skontati...

Plasili smo se da ugaona ne bude preblizu, i iskreno onaj levi krak i jeste, ali ovaj centralni deo sa koga se gleda je na 2.5m od zida, i skroz je opusteno za gledanje, cak sam u jednom trenutku pomislio da je i 75" mogao doci umesto 70" :)

2847ac11e8a658aa1d50a89d8150e48d.jpg
e586d2aca33abc488a14694870ac8cbb.jpg
 
Poslednja izmena:
Steta sto nisi saltere za kablove i saltere za tv digao iza tv-a... ovako ce se videti a moglo je bez njih... a koji je tv?
 
Ljudi, u renoviranju stana sam... i dosao na red tv... procitao sam xy stranica unazad i nista nisam pametniji :(

Ukratko, ako moze neko da mi kaze best buy 55” do nekih 90.000 rsd

Bitno mi je da se moze kvalitetno gledati i sa strane, zbog polozaja TVa u sobi....

Citam, i jel stvarno taj refresh rate od 120 toliko bitan?

Nekako sam bio najblizi LGu

Hvala ljudi... unapred...
 
Poslednja izmena:
Kakav crni soundbar, uzmi nu8000
 
Treca opcija, to je vrlo ozbiljan TV.

Mada, mozes malo da doplatis i za 1020e uzmes od madjara B8 OLED iste dijagonale.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno