Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samsung ne daje kod kao Sony nego je potrebno unijeti puno nekakvih informacija i uploadovati fotografiju racuna i onda oni to rucno provjeravaju i zato dugo i traje. Bolje bi im bilo da i oni daju kodove jer su bespotrebno zakomplikovali proces produzivanja garacije i otezali sebi posao a i kupci bespotrebno moraju cekati mjesecima(ako se ne odluce da ih pozovu).
 
Poslednja izmena:
znači, ako je do produžene garancije, gleati SONY i LG :D
 
Ma nije to neka presudna stvar da bi se radi toga odlucivao za ovaj ili onaj brend. Svejedno i za Samsung dobijes tu produzenu garanciju i neces ostati bez nje ali da su mogli proces napraviti jednostavnijim - mogli su.
Da oni(svi proizvodjaci) hoce sto cesce davati te akcije sa 5 godina garancije a najmanji problem bi bio popunjavanje i cekanje jer gledam na stranim shopovima gdje se moze dokupljivati garancija i dokup dodatne 3 godine garancije, u zavisnosti od TV-a, kosta preko 100 eura.
 
Ja sam dobio garanciju posle oko 15ak radnih dana. Zvao sam ih telefonom, po njihovom savetu poslao mail sa slikom računa i s/n i za 2 dana dobio potvrdu "u privitku":) na mail.
Kažu da ručno obradjuju prijave, glupo, sporo i bez veze, utiče negativno na korisničko iskustvo.

Inače, meni reče drugar da je im je korisnički centar u Rumuniji.
 
Sad će sigurno biti brže, gledali su ljudi svetsko prvenstvo u fudbalu pa je zato ručni unos išao sporije... [emoji6]

Inače, čini mi se da je nekad u Teh******ji moglo da se dokupi do dodatne 3 godine garancije, ne znam kako je sad.
 
ta dodatna garancija koja se dokupljuje, je li prava (od proizvođača) ili na foru osiguranja preko osiguravajuće kuće? deluje mi da nije svejedno

oprostite na off-topic
 
Ne nude.
 
ta dodatna garancija koja se dokupljuje, je li prava (od proizvođača) ili na foru osiguranja preko osiguravajuće kuće? deluje mi da nije svejedno

oprostite na off-topic

Uniqa osiguranje je za philips. Inace danas sam ih zvao, pa ce kao sutra da posalju produzenu garanciju.... Videćemo
 
Obratite paznju da produzena garancija preko osiguranja nije ni blizu fabrickoj garanciji.
Tu se lagano racuna i amortizacija.
 
Da, produzena garancija preko vecine osiguravajucih kuca racuna amortizaciju i trenutnu vrijednost televizora. Ne popravljaju vam skoro sve kvarove(osim fizickog udarca, polijevanja i prirodnih nepogoda)kao sto vam pokriva fabricka garancija a u slucaju da vam se TV ne mogne popraviti nece vam dati drugi nov TV slicne vrijednosti kao sto je prvi bio u vrijeme kupovine kao sto to ide preko fabricke garancije nego ce ocijeniti vrijednost polovnog ispravnog vaseg televizora i isplatiti vam taj iznos. Ne rade sve osiguravajuce kuce tako ali veliki broj ih radi pa ako ste u mogucnosti dokupljujte fabricku garanciju.
 
Poslednja izmena:
Ne brkajte osiguranje od kvara i garanciju.
Za ovu temu je relevantna samo fabrička garancija, kao kad npr Ford da 2 godine a Mazda 3 godine. Osiguranja nas ne zanimaju, samo fabričke akcije.
 
Sto se mene tice ja znam razliku i ne brkam ta dva pojma ali znam da mnoge osobe ne znaju pa misle da je to isto i moj post je bio cisto da upozorim potencijalne kupce da znaju razliku izmedju te dvije stvari i da je fabricka garancija ta koja se trazi.
 
Tako je.

Ne brkajte osiguranje od kvara i garanciju.
Za ovu temu je relevantna samo fabrička garancija, kao kad npr Ford da 2 godine a Mazda 3 godine. Osiguranja nas ne zanimaju, samo fabričke akcije.

Upravo sam zato i skrenuo paznju na to.

Veliki broj akcija sa "produzenom garancijom" ne pruzaju pravu produzenu garanciju.
 
Poslednja izmena:
Ma*u im... TO je zapravao lažno reklamiranje, jer je svuda pisalo PRODUŽENA GARANCIJA, a ne DODATNO OSIGURANJE
 
cenim da je kraći spisak na šta važi. slično i za Gorenje veš mašine.

mada, mislim da smo skapirali razliku između fabričke (tj., proizvođačke) i osiguranja :)
 
Ocigledno nisi citao klauzule nijednog drugog osiguranja ;)

To ima SVAKO kasko osiguranje. Osiguravajuca kuca mora da zastiti sebe od svih mogucih i nemogucih dogadjaja.
 
A ja bih da pitam vredi li uzimati
Hisense H55A6100, koji bi mi prvenstveno sluzio uz neki android box za gledanje kodija.
Cena mi je stvarno povoljna 56000
Gledaon sam i onaj
Hisense H50A6500, ali je manja dijagonala i plus je skuplji.
UPOMOC!!!!!!
DVE NEDELJE GLEDAM BUDZET MI JE 65000 U KOJI ULAZI I android box..
Moze i android tv
Izbor je pao na gore pomenuta modela.
POMAGAJTEEEE!!!!!!?

Послато са Tesla SP3.2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno