Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne može high end da postane default.
 
Apropo LG i lomljenja ekrana.

Dete mi je razbilo ekran igrackom, pa su se pojavile strafte na ekranu.

Iskoristio sam priliku, i dok je televizor radio, udarao sam ga bas jako raznim predmetima na neostecenom delu, i nista nije puklo, izdrzao je. Radi se o 49UK modelu.

Tek kada sam mu nabio koleno u ekran, to ga je dotuklo.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Ne može high end da postane default.
Može, kada se cena srabilizuje, na to sam mislio, a do tada će se pojaviti nove tehnologije, na to si ti mislio, tako da smo obojica u pravu, uz obzir da QLED treba uzeti u periodu kada sledeća, nova serija, bude aktuelna, time će i cena QLed-a biti dosta manja u odnosu na sadašnju.
 
ne verujem da će vremenom toliko pasti cena Quantum Dot-u da bi cena QLED/ULED bila osetno niža. najjeftinija aktuelna serija sa Quantum Dot je Hisense U8B koja nema 10-bitni panel
 
Pa hoce za jedno 3,4 godine. Isto kao sto je uhd potisnuo fhd u velikim dijagonalama..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Onda OLED mora da pojeftini, a ne da neko da 2k za televizor i da se tripuje da li ce mu se i kada urezati logo arene i sportkluba u cosku..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@shomispc, OLED-ima pada cena a i LG nije jedini proizvođač OLED panela. ali, sumnjam da će drastično da pojeftine u narednom periodu.
 
Onda OLED mora da pojeftini, a ne da neko da 2k za televizor i da se tripuje da li ce mu se i kada urezati logo arene i sportkluba u cosku..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

live zoom resava probleme logoa ko bas voli po ceo dan da gleda vesti ili utakmice :) nije najsrecnije resenje ali radi ko se boji toga. Mislim da dobar tv tj normalan 55inca tv ispod 1000e necemo videti dugo sve dok se najvise kupuje niza i srednja klasa oko 500e, mada...
 
Mozda ako micro led postane dostupniji on obori cenu quantum dot-u, al sad bas pricamo o bar 5 godina u buducnosti...

Sto se tice opcije kupovine low budget opcija, kakva nam je kupovna moc takva nam je i ponuda, *mjau**mjau**mjau*..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Oled da pojeftini zbog 3% ljudi koji gledaju jedan program po 5 sati dnevno, a lcd da pojeftini jer ima krs sliku za high-end klasu televizora.
Tako dodjemo do zakljucka da su vec pojeftinili i da ce tesko nesto bitno dalje, dok opet ne dozivimo povecanje standarda velicine, da 65 zameni 55 inca, a 77 bude "obavezno za dalje od 2m, inace ces ckiljiti" kategorija.

Micro-led nece biti dostupan za smrtnike u televizorima jos 10ak godina minimum.

Nikada top modeli ogromnih televizora(nekada 50", sada 65") nisu bili ovako jeftini.
Pioneer plazme su bilo po 5k evra, a isto su imale burn-in.
Kada sam ja uzimao.moj Sharp 42" 2008.(tada vrhunski brend, za razliku od danas) za 2000e, Pioneer plasma 42" je bila 3.500e.
46" najjaci 100Hz Samsung po koji sam i otisao(izlozbeni primerak za 1500e) je kostao 3k evra regularno.


Problem je sto su sada preko lako dostupnih informacija sa interneta svi pametni i onda se high-end klasa olako dozivljava i ocekuje se da kosta kao prosecan tv, a realnost je da nikada nije bilo jeftinije kupiti high-end tv.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hisense i slicni ne uzimaju od LGa oled panele, nego te neke soc oled :)

Ali, ima jos nade za LCD :)
Evo Hisense i BOE sta su izbacili, videcemo na testovima da li je sjajno kako tvrde.

https://youtu.be/lyEgg-xXmYo

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oled da pojeftini zbog 3% ljudi koji gledaju jedan program po 5 sati dnevno, a lcd da pojeftini jer ima krs sliku za high-end klasu televizora.
Tako dodjemo do zakljucka da su vec pojeftinili i da ce tesko nesto bitno dalje, dok opet ne dozivimo povecanje standarda velicine, da 65 zameni 55 inca, a 77 bude "obavezno za dalje od 2m, inace ces ckiljiti" kategorija.

Micro-led nece biti dostupan za smrtnike u televizorima jos 10ak godina minimum.

Nikada top modeli ogromnih televizora(nekada 50", sada 65") nisu bili ovako jeftini.
Pioneer plazme su bilo po 5k evra, a isto su imale burn-in.
Kada sam ja uzimao.moj Sharp 42" 2008.(tada vrhunski brend, za razliku od danas) za 2000e, Pioneer plasma 42" je bila 3.500e.
46" najjaci 100Hz Samsung po koji sam i otisao(izlozbeni primerak za 1500e) je kostao 3k evra regularno.


Problem je sto su sada preko lako dostupnih informacija sa interneta svi pametni i onda se high-end klasa olako dozivljava i ocekuje se da kosta kao prosecan tv, a realnost je da nikada nije bilo jeftinije kupiti high-end tv.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

mislim da je problem u velicinama tv i nepoznavanju klasa televizora, zato dolazi do zabuna tipa platio sam 65 inca manje od 1000e, a ti se za8ebao pa platio 2000e. Ili platio sam 42 inca 2000e pre 10god, a sada sam kupio 65 inca za manje pare. I tako u krug... Ali da se desio pad cena desio se i to lepo, mada posle onog poskupljenja bilo je i ocekivano, da sam znao da cu za nepunih 2god umesto 55 inca oled (tada placen skoro 2000e) moci kupiti oled 65 inca kupio bih neku teslu da preteram taj period. Tako da je moguce da cene odu jos dole ali je isto tako moguce i da odu gore, nece sigurno high end ispod 1k uskoro.
 
nece skoro oled toliko da pojeftini,nigde nema najava da ce jos fabrika da se otvori a koliko vidim nisu bas spremni da ih otvaraju bilo gde sem u kini,tako da oled nece uci u nize segmente brzo.jedina mogucnost da zazivi neka druga tehnologija koju bi bili spremni da masovnije proizvode pa oled dozivi sudbinu plazme,ali za sad nisam ni procitao da je neko smislio nesto bolje,tako da ovakva situacija uz eventualno neko malo osetnije pojeftinjenje kako bude veca saturacija trzista oledom i to je to.cak moguce da neznatno i poskupi posto sem fonova polako krece i pomama za oledom na laptopovima i tabletima,ako se apple uhvati toga izgasili smo ga neko vreme jer ce sve ici njima.
 
Izgleda da mi šalju televizor.
Kakav jei problem imao sa smartom ili nešto drugo ?
Na šta da obratim pažnju
Problem je bio što se oba puta iz čista mira resetovao i nakon pokretanja sistema, boje skroz poremećene, nešto slično negativ efektu. Ne možeš da ne primetiš.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Zbog manjka prostora moram da trazim 40”, gledam sve sto moze da ima od opcija, posto sam vec osakacen dijagonalom. Samsung ili Sony, medjutim nailazim na svega dva tri modela kojih nema nigde. Moze li neki da mi preporuci sta da trazim?
 
Jel moze pomoc za tv oko 400e cenu iz mediamarkt-a na akciji trenutno
Ovo su modeli koji su mi zapali za oko

LG 49UM71001LB - 399e
LG 49UM7390PLC - 455e

Koliko sam gledao svi imaju IPS panel dalje od toga ne razumem. Tv bi se koristio uglavnom za Kablovku Yt i eon. Vidim da Lg modeli idu 7100,7300,7400.. ali ne znam kolike su razlike
 
Video sam i taj model LG 50UM74507LA cena 475e ne vidim nigde da li je ips panel. Da li vredi tih 75e u odnosu na 7100 odnosno 20 za 7390

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Има VA панел и магични даљински.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Na VA ne bi isli jer ce se gledati i iz uglova a ne samo direktno, pa mislim da je ips panel koji nam treba. A mislim da se uz 7390 dobija magicni koliko sam video.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno