Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sony KDXE9005 u prodavnici 1700 evra na KP-u cene idu do 1100 evra.
Da li preporučujete nabavku TV-a preko KP i da li može preporuka za nekog pouzdanog prodavca sa teritorije Beograda?
Da li je moguće ostvariti pravo na garanciju u Srbiji za Sony TV iz Mađarske?
 
Nešto sam sinoć probao sa DLNA za PC i telefon Galaxy S7.
Napravim libraries, na telefonu pustim seriju sa kompa i to je OK. Kako povući i titl sa kompa (srt), nikako? Jer Media Server strimuje samo video fajl (mkv).

Kako je to rešeno na Samsung Smart TV? Ako sam dobro ukapirao onda se tom network shareu pristupa preko Smart Huba, ali šta se vidi u njemu?

Da li postoji TV koji može da povuče sa PC i titlove, a ne samo sa USB?
 
Sto se Android TV-a tice, nativni Video player moze da ucita titlove samo ako se oni nalaze unutar MKV-a [bilo da je fajl na USB-u ili mu se pristupa preko DLNA streaminga]. VLC sam bio instalirao, ali svaki bas DLNA direktorijum prikazuje da je prazan. Vidim da je to issue koji se desava mnogima. Nisam isprobao druge playere.
 
WebOS player na LG TV čita sve bez ukavog problema.
 
Mislim da sam uspeo, sa Universal Media Serverom.
 
Uzeo sam lg uj701v na kraju, ispalo je da samo mogu da biram izmedju ips-ova...

Webos i magic remote rade super, slika je dobra ali nigde ne mogu da nadjem kalibraciju za ovaj model. Ima vise modova slike, medjutim kad odaberem cinema ili dark room expert slika dobije blagi tint kao kad se blue light filter ukljuci na telefonu, a titlovi iz bijele predju u zuckastu boju. Probao sam za uj6300 kalibraciju ali nema razlike.
Takodje posto mi je ovo prvi smart kako da iskoristim telefon kao tastaturu kad treba nesto da se otkuca na tv?

Kad pustim hdr na netflix tv odma prepozna hdr i izbaci 5 hdr picture modova, dok kad preko hdmi ili serviio pustim 10bit snimak ne reaguje?

Takodje serviio mi titl daje jedino ako ga pripremim (preimenujem) da bude potpuno isti naziv kao za usb, ima jos i opcija da skida titlove sa opensubtitles koju sam ukljucio ali mi to ne radi, pa ako neko iskusan moze dati par saveta bio bih zahvalan. I kako sa telefona da gledam nesto preko servia?

Sent from my Z5
 
Uzeo sam lg uj701v na kraju, ispalo je da samo mogu da biram izmedju ips-ova...

Webos i magic remote rade super, slika je dobra ali nigde ne mogu da nadjem kalibraciju za ovaj model. Ima vise modova slike, medjutim kad odaberem cinema ili dark room expert slika dobije blagi tint kao kad se blue light filter ukljuci na telefonu, a titlovi iz bijele predju u zuckastu boju. Probao sam za uj6300 kalibraciju ali nema razlike.
Takodje posto mi je ovo prvi smart kako da iskoristim telefon kao tastaturu kad treba nesto da se otkuca na tv?

Kad pustim hdr na netflix tv odma prepozna hdr i izbaci 5 hdr picture modova, dok kad preko hdmi ili serviio pustim 10bit snimak ne reaguje?

Takodje serviio mi titl daje jedino ako ga pripremim (preimenujem) da bude potpuno isti naziv kao za usb, ima jos i opcija da skida titlove sa opensubtitles koju sam ukljucio ali mi to ne radi, pa ako neko iskusan moze dati par saveta bio bih zahvalan. I kako sa telefona da gledam nesto preko servia?

Sent from my Z5

I moj drugar je danas uzeo lg55uj701v iz subotice,doneo mu prodavac na kucnu adresu, i takodje sam trazio neka setovanja na netu za ovaj tv ali nisam uspeo da nadjem.
Tako da i mene interesuje ako neko ima neka podesavanja za ovaj model da okaci link.
 
Jedno laičko pitanje. Da li neki televizori u sebi imaju player preko koga može da se podešava veličina/boja subsa?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Naravno. Ja sam na LG podesio da su malo veći titlovi, font, i boju malo na žuto, sa se bolje vidi.
 
U pitanju je smart Samsung televizor star ~4-5 godina, problem mi je kada pustim film preko USB-a boja titla je po dafaultu bela, nema čak ni onaj crni background kako bi se dobio neki kontrast te slova bila čitljivija, kada naleti neka svetlija scena to nema Boga da se išta pročita, da li postoji neki drugi player koji može da se instalira posto nemam opciju štelovanja subsa u sklopu ovog.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Sony KDXE9005 u prodavnici 1700 evra na KP-u cene idu do 1100 evra.
Da li preporučujete nabavku TV-a preko KP i da li može preporuka za nekog pouzdanog prodavca sa teritorije Beograda?
Da li je moguće ostvariti pravo na garanciju u Srbiji za Sony TV iz Mađarske?

Pa ti najbolje znas da li imas 500e da bacis.. :D Mislim da je standardna procedura oko garancije, saljes onome od koga si kupio i on radi dalje sta treba.. Ako je prodavac iz Bg-a tipa, odes i probas ga i onda uzmes, mislim da korektni kupci dozvoljavaju probu.. Verovatno ce ti jos neko nesto reci vise o ovome..
 
Sony KDXE9005 u prodavnici 1700 evra na KP-u cene idu do 1100 evra.
Da li preporučujete nabavku TV-a preko KP i da li može preporuka za nekog pouzdanog prodavca sa teritorije Beograda?
Da li je moguće ostvariti pravo na garanciju u Srbiji za Sony TV iz Mađarske?

ako misliš na 55" cena na KP je 1300, a 49" jeste preskupo kod nas (razlike je par hiljada do 55")
 

Probao sam i taj isto radi kao serviio, a neke filmove sto sam skoro skinuo 2160p 10bit nece tv da pusti ni preko jednog ni drugog, dok ih bs player pusta. Dok neke nece nijedan plejer na kompu ni da otvori?!?

Tu dolazimo do drugog problema - pc mi je povezan preko hdmi u extended modu i imam overscan. Rezolucija na pc je 4096x2160 recommended iako je tv 3840x2160. Kad stavim 3840 slika se skupi sa strana, dok na 4096 imam lijepo razvucenu sliku i overscan. Preorao sam net po tom pitanju, preimenovao hdmi input u pc, promijenio ikonu hdmi prikljucka u pc ikonu(po jednom uputstvu sa neta) ali i dalje je tu, doduse koji milimetar mozda manje. U catalistu sam probao da ukljucim gpu scaling i nestao je overscan, medjutim provalim da mi je onda rezolucija smanjena na 1980x1080:wall:

Da li da batalim ili ima neko resenje?
 
Pomislih i ja kako je to majstorslo. :) Ok, skontali smo da reklamira Philips, ali lično mi nije smetao, umeo je da preporuči još ponešto i iznese poneke zanimljive informacije. U poslednje vreme se pitanja gomilaju, a odgovora jako malo, posebno iole konkretnijih i korisnijih. :)
 
^ 'ajde budi ozbiljan.
Kakav je odgovor ako ti neko za svaku preporuku od 500 do 2K€ kaže bolji ti je Filip.
 
jesu cemu ti sharp televizori? Slab je izbor za ne smart tv. Dajte neke predloge tu do 400-450 €, 43"-48",ne smart posto bih android box uzeo. Nasao sam neke sa 2 gb rama i 16 gb interne memorije. Jel to ok?

Sharp televizori su odlični, a što se tiče smart tv-a, bolje uzmi neki smart model, ne zbog samog smarta već zato što su kvalitetniji modeli sa boljom slikom i sa više ulaza. Naravno, ne mora da bude android, već kao što si rekao uzmi box.
Mislim da ti je LG trenutno najbolja kupovina, a ako nećeš preko KP-a vidi ovde šta ti se uklapa u budžet: LG LED televizori
 
Uzeo sam na kraju 50MU6172. Od priključaka iskoristio samo onaj za 220V, ostalo WiFi :)
 
@forum1nick - ovo što veli Delija. :) Ne kažem ja da je u pravu, ali je često umeo da preporuči i Sony, pa Samsung i LG, uz nezaobilazni Filip:) kao i da navede neke svoje razloge za i protiv. Makar je time provocirao članove koji se više razumeju da se uključe u raspravu svojim argumentima, a to je poenta foruma i od toga većina korisnika ima neku korist. :)
Evo ja sam pre nekoliko stranica postavio pitanje za preporuku za model od 40"-43" koji je najpodesniji za korišćenje i kao monitor i nisam dobio nijedan odgovor. Pominjao se ranije neki Sony (zaboravih oznaku modela), Samsung KU6400, možda čak i LG UH630V), ali nijednog od tih starih modela više nema na tržištu.
A koliko vidim, česta je tendencija proizvođača da muljaju sa novim modelima, brljave sa panelima, osvežavanjima i sl. Da citiram našeg forumskog kolegu Vladimira "Lošiji panel + veća cena = Samsungov upgrade", a to se ne odnosi samo na Samsung, već i Sony (ove nove serije XE u odnosu na stare XD i sl.), LG i ostale; i sad ta cela zbrka ostavlja nas sa još većom zbrkom u glavama... :)
 
:(Znam, zato sam stavio smajlić. :)
Ja samo hoću više odgovora i bolji život. :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno