Šta je novo?

Problem sa X-Fi XGamer

MA znam kako da povezem sve to sto se tice COAX-a..Ali trenutno nemam taj prelaz..Ovo sve pravim kod brata..JA kuci toga imam u svim varijantama..U svakom slucaju ocigledno nema kvara..Jednostavno nema signala jer na ovoj karti ni nema Optickog izlaza..Ne znam ni kako bre ti nisi skapirao pricu ranije kad sam smo ja i ti polemisali o optickim kablovima a znas da nisam imao platinum...
U svakom slucaju gresis..Ja sam na Gameru video da ima pa nisam ni razmisljao da li ima na Music-u..Drndam se celo vece da upalim opticki i kad sam je ponovo izvadio is kompa "nemam" sta da vidim.. :S: :)

A evo ti procitaj i sam...http://us.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=15853&nav=1
dole u Connectivity pise "Line In / Microphone In / Optical Out* (shared 3.5mm FlexiJack)"..
Zato je onaj beli gore FlexiJack drugacijeg oblika za razliku od ovi Music,Fatality i ostalih kartica gde su svi isti...

A evo i prelaza za opticki kabl koji sam kupio...http://www.summitimage.com/images/PRODUCT/medium/TOSLINK-TO-MINI-OPTICAL-ADAPTER.JPG
 
Ja sam i pre rekao da optical postoji jedino na PCI-E X-Fi a sto se tice slike koju si poslao sta god oni napisali pa jesi corav bre da ne vidis da tu nema optickog na toj kartici?!? Ako znas kako optical out (TosLink) izgleda, znas da mora slati svetlost a kako bi to izvukli iz flexi jacka koji moze samo elektricne signale da provodi tj da da izlaz za COAX? Ako ti stvarno mislis da se na toj kartici krije opticki izlaz uzmi je slobodno. Kartica ima coax tj electrical izlaz i tacka a preko konvertora moze se dobijati i opticki i 5.1 analogni, samo zavisi na sta se poveze.
 
Poslednja izmena:
Ma to je preterano...imam osecaj da se tu dosta plati i ime koje pise na kablu...
Nesto tipa ovog Profigold je kontam sasvim dovoljno...ehh jos kad bi u NS-u postojala neka prodavnica koja prodaje takve kablove...grrr :mad:

Imaš radnjicu na uglu Braće Ribnikar i Bulevara. Ne sećam se kako se zove, ali imaš svakakve kablove i el. opremu.
Ja sam tu uzeo oklopljeni coax HQproducts, 5m za ~700d koji mi odlično radi posao.

edit: evo ti i sličice, a na kablu piše HQ Silver Series.
 

Prilozi

  • Picture 44.jpg
    Picture 44.jpg
    160.9 KB · Pregleda: 118
Poslednja izmena:
Ja sam i pre rekao da optical postoji jedino na PCI-E X-Fi a sto se tice slike koju si poslao sta god oni napisali pa jesi corav bre da ne vidis da tu nema optickog na toj kartici?!? Ako znas kako optical out (TosLink) izgleda, znas da mora slati svetlost a kako bi to izvukli iz flexi jacka koji moze samo elektricne signale da provodi tj da da izlaz za COAX? Ako ti stvarno mislis da se na toj kartici krije opticki izlaz uzmi je slobodno. Kartica ima coax tj electrical izlaz i tacka a preko konvertora moze se dobijati i opticki i 5.1 analogni, samo zavisi na sta se poveze.

Auuu bre prijatelju ala smo ga zapetljali...
Znam ja da Opticki (kockasti veliki) ima samo na PCI-E karticama i vrlo dobr znam kako optical out izgleda, ali gresis da ne moze da se strpa u flexi jack..Na kraju fleksija je sijalica i sa onim konverterom koji sam postovao gore (evo jos jednom http://www.firefold.com/images/products/toslink-mini-adpt.jpg) se napravi da radi optical na fleksi jack-u tj. kao na 3.5mm stereu..I nema tu na sta se poveze vec sve ide poreko tog Flexi jack-a...Cemu bi je*iga drugom i sluzio ovaj adapter onda da to ne postoji...
 
Na Creative sajtu, razni Hardwere sajtovi pricali su da je mana X-Fi nedostatak optical out i zato je Creative izblacio Digital I/O module koji poseduje optical i coax in i out a ukljucuje se u taj flexi jack. Adapter i sluzi da jedan vid konekcije prevede u drugi. Nego gledam ovu sliku, taj adapter bi trebalo staviti u Z-5500 u optical in a na njega nakaciti coax kabl? Ovako mi izgleda kao da onaj muski deo lici na TosLink prikljucak ali ne vidim drugu (zensku) stranu.
 
:S:
Na Creative sajtu, razni Hardwere sajtovi pricali su da je mana X-Fi nedostatak optical out i zato je Creative izblacio Digital I/O module koji poseduje optical i coax in i out a ukljucuje se u taj flexi jack. Adapter i sluzi da jedan vid konekcije prevede u drugi. Nego gledam ovu sliku, taj adapter bi trebalo staviti u Z-5500 u optical in a na njega nakaciti coax kabl? Ovako mi izgleda kao da onaj muski deo lici na TosLink prikljucak ali ne vidim drugu (zensku) stranu.

Prijatelju..ja sam tebe kapirao da se bas razumes, ali sad pricas totalne nebuloze kao da si laik...nemoj da se ljutis ali ne kapiram te uopste...
To sto su pricali o manama siguran sam da je tacno..Ali razlika izmedju x-Fi Gamer i Music varijante je sto je Gamer mala i naguzena kartica koja nema onaj veliki gamer adapter na koji moze da se ubode externa konzola ili sta vec sve na nju na kojoj imaju svi izlazi,pa cak mozda ne moze ni Front panel (ali za ovo nisam bas siguran), tako da su na tu karticu ugradili i Optical Out u onaj gornji 3.5mm stereo ulaz...Ta varijanta se povezuje tako sto se stavi vec pomenuti TosLink adapter i u onu zensku stranu koju ne vidis ubode se obican kockasti opticki kabl..E posto Music ima vecu mogucnost povezivanja sa front panelima,onim externim tjunerima kao Pro/Elit ili kako vec modeli , i predpostavljam da bi uzeli jos para kako bi ljudi morali da kupe sve to da bi imali Optical out oni su eliminisali sijalicicu tj. optical out sa same kartice i napravili samo digital out koji se opet adapterom moze povezati coax-om...
TAko da ne verujem za te module koji idu u flexi jack kad vec postoji mogucnost da kupis taj front panel ili slicno gde imas sve konekcije...I ti moduli bi morali da budu dobre i velike budze da bi to moglo da radi posao tako da mi je totalno nelogicno da se ista tako slicno bode u flexi jack...
Sto se tice adaptera totalno se slazem..oni sluze da od jednog naprave drugi ali ne i signal..
Tako da te ne kapiram kako mislis da TosLink adapter i musku stranu tj. prelaz ka 3.5mm stereo ubodes u kockasti TosLink na z-5500 i da od optickog prevedes u coax..??...:trust::trust:...ne mozes jedan signal da prevedes u drugi adapterom..
Mislim da si se ti nesto tu sludeo...Drugo je SIGNAl..a drugo je oblik ulaza..Kapis??
Ne mozes da u opticki adapter ubodes zicu i da imas signal jer su to dva razlicita signala bez obzira sto su digitalna oba..
Ne znam da li se uopste i razumemo ja i ti...:S:
 
Zavisno od adaptera moze da menja samo prikljucak ili ceo signal. Sto se tice X-Fi Gamera i optickog nije me zanimala pa je nisam do detalja ni gledao. Ovo je jedan vid adaptera koji se ubode u X-Fi u flexi i daje coax i optical in i out http://us.creative.com/products/product.asp?category=13&subcategory=55&product=1780 Da ne ispadnem totalni amater, malo sam procesljao sajtove i da, ta Gamer ima opticki izlaz i za nju je ovaj kabl http://us.creative.com/products/product.asp?category=13&subcategory=55&product=33 Toliko od amatera, pozz.
 
Zavisno od adaptera moze da menja samo prikljucak ili ceo signal. Sto se tice X-Fi Gamera i optickog nije me zanimala pa je nisam do detalja ni gledao. Ovo je jedan vid adaptera koji se ubode u X-Fi u flexi i daje coax i optical in i out http://us.creative.com/products/product.asp?category=13&subcategory=55&product=1780 Da ne ispadnem totalni amater, malo sam procesljao sajtove i da, ta Gamer ima opticki izlaz i za nju je ovaj kabl http://us.creative.com/products/product.asp?category=13&subcategory=55&product=33 Toliko od amatera, pozz.

Sad se potpuno slazem sa tobom.. ;)
I ne znam da li je to ironicno ili se zezas ali nemoj da se vredZas,kume :smoke:..Malo nesporazum,malo "pogresi covek",malo los vid komunikacije i krastavac...
Inace nisam ja mislio da ti na ovakve adaptere mislis (ova prva slika)..Sad su mi neki parcici prosle poruke jasniji.. ;)
Pozz.. ,)
 
Ma jok, ne ljutim se hehe... Znam koliko covek moze biti nervozan oko tehnike kada nesto sitno zeza. Nadam se da si skarabudzio problem. Na zalost, ove dodatke moguce je jedino doneti iz USA (mozda i Evrope), ali sacuvaj XtremeMusic nekako mi uliva vise poverenja.
 
Ma jok, ne ljutim se hehe... Znam koliko covek moze biti nervozan oko tehnike kada nesto sitno zeza. Nadam se da si skarabudzio problem. Na zalost, ove dodatke moguce je jedino doneti iz USA (mozda i Evrope), ali sacuvaj XtremeMusic nekako mi uliva vise poverenja.

Slazem se skroz da uliva vise poverenja...A koliko moze da nervira..uhhh..o tome ni necemo da ga ne bih sad zapalio.. :-devil-:
A sto se tice dodataka..Pa znam da je USA naj varijanta ali kad pogledas uopste nije isplativije..Ja palim za par dana u Ameriku i gledao sam bas cene..
Kad pogledas na cenu obicnog Extreme musica dodas razliku para koliko kosta Extreme Gamer Fatal1ty + dodas koliko kosta Front panel u Americi, na koji moras jos da platis postarinu ili sl. Ispadne vise para nego da ovde kod nas kupis lepo X-Fi Platinum za 170e i da si miran bez cimanja...Tako da..Otom potom..Bice dobro i ovako.. ;):smoke:
 
Imaš radnjicu na uglu Braće Ribnikar i Bulevara. Ne sećam se kako se zove, ali imaš svakakve kablove i el. opremu.
Ja sam tu uzeo oklopljeni coax HQproducts, 5m za ~700d koji mi odlično radi posao.

edit: evo ti i sličice, a na kablu piše HQ Silver Series.

Evo mene sa zakasnjenjem... (nisam uplatio net :d)
Hvala na informaciji... Bio sam tamo i uzeo neki kabl 1,5m 250din i ok radi posao...

P.S.
Obavezno pre nego sto kupite kabl izmerite bar tri puta koliko dugacak kabl vam treba,jer inace ce biti pomeranja kucista i celokupna reorganizacija zbog glupih 2cm koja fale...:wall: :d
 
Ja sam instalirao Xfi Xtreme gamer profesional Fatality karticu otisao u ZG po nju samo da bi se zgotivio sa svim zgodama karte. Da bi skontao da DDL DTS Live zbog koje sam je uzeo uopste nije podrzan na toj kartici!
Tu se isfuram kontaktiram Creative i oni kazu da ta revizija 46A nema podrsku za DDL Live extremno neophodan za Spdif 5.1! Taman kad sam htio da promjenim izadje negdje info da ima piratska verzija drajvera od Daniela Kawakmija koji je creckovao DDL Live sa njihovog websajta, ali radi samo sa njegovim drajverima.
Skinem torrent instaliram Danijelove drajvere, instaliram DDL Live, safemode, install crack za DDL Live, reset i wualllaa!!!
Radi sve ima podrsku za Alchemy, DDL i DTS i DDL live za igre!
Ne moze covjek biti sretniji kad vidi da sve ipak radi i da konji iz Creativa nece nikad nauciti lekciju da se ogranicavanjem softwera za dobar hardwer nece nikad nista postici, jer evo imaju ljudi koji odradjuju posao perfektno.
Update drajvera od tad ne treba jer sve radi extremno dobro. JEst da sam izgubio vremena trazeci pravi DDL Live posto zadnji nije radio ali se isplatilo na kraju.
Yamaha hvata stream i salje na svaki kanal posebno i to prilicno snazno tako da su efekti recimo u Dead Space, za nepovjerovati!!!
Zahvaljujem i Gvladi tamo na jednom sajtu jer koliko vidim ima ga puno po internetu, izgleda da je i on imao slican problem pa se namucio rijesio to te odlucio da i ostale poduci ovom bitnom pokusaju americkog Creativa da obmanjuje siroke narodne mase svojim prozivodima!
Meni ne pada na pamet da mjenjam drajvere kad su im ovi novi sto izlaze sve gori i gori i imaju manje podrske.
Da ima mogucnosti i da kojim slucajem YouPaxx drajvjeri imaju crack podrsku za DDL Live, odmah bi ih instalirao jer iskreno, oni rade prava izdanja Creativovoh drajvera a ne sam Creative, smijesno i zalosno istovremeno.
Ali eto, Mister Daniel ih je sve pretekao za tri koplja a i dan danas su mu drajveri najbolji!

pozzzz ;)
Ako kome treba pomoc za DDL live na bilo kojoj kartici sem xtreme gamer cini mi se, rad sam pomoci i poslati pravi paket softvera!
 
Daniel.K je kasnije (nezvanicno) angazovan od strane Creativa. Koristio sam njegove drivere, kasnije dobio licencu na poklon tako da koristim najnovije drivere mada ne vidim neku razliku izmedju tih i prethodnih. Sto se tice politike Creativa, ista je koa i kod svih drugih firmi. Setimo se samo nVidie, Intela i AMD.
 
Koju kartu ti koristis???
Imas li DDL live na zadnjem Drajver packu???
 
Piše mu pod My Computer ;)

BTW meni šljaka DDL Live, a sa zadnjom verzijom i DTS Connect na Music kartici. Kupljena licenca.
 
Piše mu pod My Computer ;)

BTW meni šljaka DDL Live, a sa zadnjom verzijom i DTS Connect na Music kartici. Kupljena licenca.
Ima l' koje dobre duse da i meni ucini isto, cu da platim to (kad je realno dzabe), ali nemam sa cega (imam pare, nemam karticu :d).

Za sve ostale, koji se pitaju da li ce njima (tj. na njihovim kartama) raditi DD/DTS - pravac na ovaj link:
http://www.soundblaster.com/X-FiList
 
Ma da Falcon i Gvlada, imate dvije kartice koje podrzavaju DDL live i DTS ali moja mos misliti...
Pogledaj listu iznad od Cara na moju kartu Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro!!!
To je tolika glupost da je to nevidjeno, njegova Platinum i moja Fatality Gamer pro su identicne, jedino sto je dodato u Platinum je panel prednji na koji se kace spdif i optical konektori !
A taj potez je samo zato sto se ova moja karta iskljucivo uzima od strane vrlo velikog auditorija koji su extreme Gameri i kojih ima puno tako da je neophodno za njih zaustaviti jer takvi kojih ima puno bi inace morali da prodaju kartu i da kupe novu!!!
Sreca pa su Danijelovi drajveri jos u opticaju na torrentima tako da mo boli ..... za ove nove!
Blago nama :) :(
 
Poslednja izmena:
Upravo ukljucih i ja DDL, radi k'o zmaj :smoke:
Naravno, preko placene licence :)

Veliko hvala Falcon-u ;)
 
Nego, kad si vec platio i kupio DDL, ako nisi skini i dodaj a ako jesi preporucujem ti da korists DTS-Connect. Slicno radi posao kao i DDL samo je 48/24, znaci ako prenosis 24bit zvuk prenosi se u punom opsegu, dok je max DDL 48/16. Inace, ista licenca vazi i za DDL i za DTS-C.
 
Ima li kakve sanse da ova moja proradi sa novim DDL DTS mimo ovog hacka od Daniela!???
Ako ti ne znas Vlada, ne znam ko zna!?
Mislim da mi treba DDL DTS unlicker za novi DDL live DTS connect!???
If there are any... :( :(
 
Na zalost, svi noviji driveri ne rade sa tim Daniel.K DDL. Vkozmar dade mi link za neke nove Daniel.K Win7 X-Fi drivere ali pisao je da za DDL i DTS-C se mora kupiti licenca.
 
Nego, kad si vec platio i kupio DDL, ako nisi skini i dodaj a ako jesi preporucujem ti da korists DTS-Connect. Slicno radi posao kao i DDL samo je 48/24, znaci ako prenosis 24bit zvuk prenosi se u punom opsegu, dok je max DDL 48/16. Inace, ista licenca vazi i za DDL i za DTS-C.
Nisam te bas najbolje razumeo... ako nisam skinuo, ako jesam... :)

Sta bre da skinem i odakle? :p
 
Na zalost, svi noviji driveri ne rade sa tim Daniel.K DDL. Vkozmar dade mi link za neke nove Daniel.K Win7 X-Fi drivere ali pisao je da za DDL i DTS-C se mora kupiti licenca.

Ma nije problem, kupicu ja licencu, samo problem je sto licenca nece odraditi posao na ovoj mojoj kartici!!??
Jer tamo u listi stoji da jednostavno sa novim drajverima nije podrzana za DDL DTS, a opet s druge strane je hardverski identicna tvojoj platinum verziji!
Radi se samo o softveru u kome su dali podrsku tvojoj a mojoj nisu!?
Mislis li ti isto kao ja, ili da pokusam, dadnem 4.5 fuckin dolara i kupim licencu DDL live pa da probam kod sebe???
I daj ako imas link za DDL live DTS pack da skinem i platim, ne mogu naci!?
 
Ma nije problem, kupicu ja licencu, samo problem je sto licenca nece odraditi posao na ovoj mojoj kartici!!??
Jer tamo u listi stoji da jednostavno sa novim drajverima nije podrzana za DDL DTS, a opet s druge strane je hardverski identicna tvojoj platinum verziji!
Radi se samo o softveru u kome su dali podrsku tvojoj a mojoj nisu!?
Mislis li ti isto kao ja, ili da pokusam, dadnem 4.5 fuckin dolara i kupim licencu DDL live pa da probam kod sebe???
I daj ako imas link za DDL live DTS pack da skinem i platim, ne mogu naci!?

Lakše ti je da pitaš na Creative forumu ili da direktno kontaktiraš Creative podršku, nego da baciš pare uzalud (nisu neke pare ali što ih poklanjati Creative-u, imaju oni dovoljno).
 
To sam vec pitao i rekli su da nece, ali kad sam tvrdoglavi moram probati.
Imam ideju drugu da probam sa zadnjim driverima s kojima po njima nece raditi, ali bi mozda moglo jer su platinum i ova identicne.
Ako ne bude onda cu vratiti Danijelove drajvere koji se ne razlikuju u sustini od ostalih samo im je otkljucana podrska za DTS i Dolby na svim karticama, tako da cu sa novim kljucem za DTS DDL a sa Danijelovim drajverima u God's help dobiti ono sto mi je bitno a to je novi Live paket sa DTS connect!
malo je love u pitanju da bi se dvoumio oko ovoga, ipak! ;)
Budem javio ;)
 
@Triad
Sa linka koji je gvlada okačio...


Requirements:
1. Minimum System Requirements:
Microsoft® Windows Vista® with Service Pack 1 or Windows® XP(x64, Service Pack 2 or Media Center Edition) for Dolby Digital Live.
Microsoft Windows Vista with Service Pack 1 for DTS Connect.
Intel® Pentium® 4, AMD Athlon™ 64 or equivalent processor, 1.6 GHz or faster
2. One of the following Sound Blaster X-Fi audio devices (equipped with Digital out):
Sound Blaster X-Fi Elite Pro
Sound Blaster X-Fi Platinum
Sound Blaster X-Fi
Sound Blaster X-Fi Fatal1ty
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series
Sound Blaster X-Fi XtremeMusic
Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty® Pro
Sound Blaster X-Fi XtremeGamer
Dolby Digital or DTS-equipped home theater system.
3. Software
Creative Sound Blaster X-Fi series Driver 2.18.0008 or later versions.
Creative Console Launcher 2.60.29 or later versions.
Choose your product and download its driver and software application according to the instructions on http://us.creative.com/support/downloads/
4. Internet Connection for software purchase and activation.
 
Na jednom mesti piše da XtremeGamer nije podžan, na drugom da jeste...istina je negde tamo?
 
Nazad
Vrh Dno