Šta je novo?

e6300 na Asus p5b deluxe

Hmm...
Moguce da ti je cooler dosta prljav, posto ti radi ne preko 2000rpm. Dok sam drzao box u ovim mesecima je retko kad prelazio 1500rpm (uglavnom oko 1000rpm) sa nizim temp. Jesi li proverio te stvari pre OC-a?
 
ono je bio klok iz prve ruke... cisto na prvi pogled...
sledi:
1. pravljenje bolje cirkulacije vazduha u kucistu.
- verovatno moze da se nekako nabudzi 80mm vent ispred prednje maske.
- mesto za 80mm nazad postoji (mozda 120mm, ne vidim na slici)
- "cable managment" unutar kucista za sto bolje strujanje vazduha (malo selotejpa)
2. skinuti box cooler
- proveriti stanje trenutne paste, da li je cooler lepo nalegao na proc?
- pravilno stavljanje neke bolje paste na procesor
- vracanje coolera i provera da li cooler sad dobro naleze na proc
3. poiskljucivati u BIOS-u sve nepotrebne stvari -serijski, paralelni port, floppy controller ako nema flopy-ja itd..
- CPU Q-Fan kao i sve ostalo iz CPU Configuration menija staviti na Disable
4. povecavanjem memorijskog mnozioca (DRAM Frequency) naci max.brzinu memorije pri odredjenoj voltazi
5. smanjivanjem mem.mnozioca kao i postavljanje CPU mnozioca na x6 naci CPU-FSB Wall

Koraci 1. i 2. se mogu preskociti kupovinom boljega kucista i boljeg CPU coolera sa dobrom pastom..

Do tada, nema potrebe za daljim experimentisanjem da ne bi doslo do crkavanja odredjenih stvari...

:wave:
 
Hmm...
Moguce da ti je cooler dosta prljav, posto ti radi ne preko 2000rpm. Dok sam drzao box u ovim mesecima je retko kad prelazio 1500rpm (uglavnom oko 1000rpm) sa nizim temp. Jesi li proverio te stvari pre OC-a?

cooler je provereno cist, jer sam ga skoro costio vazduhom sa kompresora (kao i sve ostale...)

sto se tice rpm stvarno do sada nisam vodio racuna o ovome.
 
reci mi koje si coolere koritstio? one koje dolaze u box-u ili neke bolje. temperature mi, kao sto je voodoons primetio malko divljaju, a nisam spreman da sada ulazem u neko sprzeno parce hardvera.
Evo i rezultata Everesta nakon pola sata rada (gotovo u leru) od jutros...
Na mom starom kucistu, dosta slicno tvom, imao sam samo 1 mesto za ventilator od 80mm pozadi a nekako sam namestio i 1 ventilator od 80mm napred. Na tvom kucistu SuperCase PC-115, imas 1 mesto za ventilator od 80/90/120?mm pozadi i 1 mesto za ventilator od 80/90/120?mm napred, gledajuci slike ovde http://www.dealsonic.com/appcatxmidto2.html i ovde http://www.newegg.com/Product/ShowI...1&Description=APEX+PC-115+Beige+Computer+Case. Treba da stavis oba ventilatora, napred da bi ohladio HDD-ove i napravio cirkulaciju vazduha u kucistu i pozadi da izbacis topao vazduh iz kucista.

CPU sam hladio box cooler-om, namesten CPU Q-Fan na enabled i silent, tako bi mogao i ti da namestis. Na slikama iz Everesta, vidim da se tvoj box cooler vrti na velikoj brzini a nema potrebe. Kod mene je idle temperatura bila 41-45 i load do 65, nista zabrinjavajuce jer je CPU undervolt-ovan.

Da li si prilagodio sva podesavanja kao ovde http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1390568&postcount=25 (narandzasta boja)? Da li si probao koliko moze Kingston? Pa da onda nastavis sa overclock-om i vidis koliko moze tvoja ploca i tvoj CPU na njoj.
 
Poslednja izmena:
OC posle
MB 47 45
CPU 62 38
CPU#core1 68 45
CPU#core2 68 46
HDD1 51 53 (sistemski)
HDD2 49 48

Plocha - OK
CPU Core OK ( do 75 nemash da brinesh pod orthos loadom poshto cesh teshko u igrama nagurati vishe od 65 )
HDD-ovi - ovo nije nikako OK... Sad je prolece zamisli koliko bi ti HDD-ovi ishli leti ?? I pretpostavljam da je onih 50 C u Idle ( odnosno nisi nishta kopirao ili defragmentovao HDD ) to je previshe... Morash nekako ohladiti te HDD-ove.... HDD nebi trebao da prolazi 45 C... Meni su sad HDD-ovi u IDLE nekih 25-26 C...

:wave:
 
Plocha - OK
CPU Core OK ( do 75 nemash da brinesh pod orthos loadom poshto cesh teshko u igrama nagurati vishe od 65 )
HDD-ovi - ovo nije nikako OK... Sad je prolece zamisli koliko bi ti HDD-ovi ishli leti ?? I pretpostavljam da je onih 50 C u Idle ( odnosno nisi nishta kopirao ili defragmentovao HDD ) to je previshe... Morash nekako ohladiti te HDD-ove.... HDD nebi trebao da prolazi 45 C... Meni su sad HDD-ovi u IDLE nekih 25-26 C...

:wave:

Pa predpostavljam da je hladjenje HDD-ova prva stvar koju cu morati da sredim. Verovatno zbog 3 harda (koristim jedan za XP(120Gb), drugi za podatke(320Gb) i treci(80Gb) za Vistu) na malom prostoru bez ventilacije pravi sr...
Sutra cu ubaciti nekako ventilator sa prednje strane kucista. Trebalo bi da malo rashladi HDD-ove.trenutno su temp 52 i 47 C. Sa Everest-a mi je nicim izazvano od pre neki dan nestao maxtor 80Gb.
Trenutno mi je kuciste otvoreno. Da li bi bolji rezultat bio sa zatvorenim kucistem i sa po jednim ventilatorom napred i nazad?
Predpostavljam da sa ovim napajanjem ne bi trebalo da bude problema za jos dva ventilatora?
 

Prilozi

  • kuciste.jpg
    kuciste.jpg
    120.2 KB · Pregleda: 61
Na mom starom kucistu, dosta slicno tvom, imao sam samo 1 mesto za ventilator od 80mm pozadi a nekako sam namestio i 1 ventilator od 80mm napred. Na tvom kucistu SuperCase PC-115, imas 1 mesto za ventilator od 80/90/120?mm pozadi i 1 mesto za ventilator od 80/90/120?mm napred, gledajuci slike ovde http://www.dealsonic.com/appcatxmidto2.html i ovde http://www.newegg.com/Product/ShowI...1&Description=APEX+PC-115+Beige+Computer+Case. Treba da stavis oba ventilatora, napred da bi ohladio HDD-ove i napravio cirkulaciju vazduha u kucistu i pozadi da izbacis topao vazduh iz kucista.

CPU sam hladio box cooler-om, namesten CPU Q-Fan na enabled i silent, tako bi mogao i ti da namestis. Na slikama iz Everesta, vidim da se tvoj box cooler vrti na velikoj brzini a nema potrebe. Kod mene je idle temperatura bila 41-45 i load do 65, nista zabrinjavajuce jer je CPU undervolt-ovan.

Da li si prilagodio sva podesavanja kao ovde http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1390568&postcount=25 (narandzasta boja)? Da li si probao koliko moze Kingston? Pa da onda nastavis sa overclock-om i vidis koliko moze tvoja ploca i tvoj CPU na njoj.

prvo cu morati da sredim pregrevanje HDD-ova pa cu i to da probam. imam malo paste pa cu i cooler da skinem i proverim naleganje na proc.
 
Poslednja izmena:
ako ti je "zvaka" izmedju cpu-a i box-a, dobro ocisti pre nego stavis pastu.. nadam se da je neka bolja pasta u pitanju...
 
gotovo da sam siguran da je zvaka.
cime da cistim tu pastu sa procesora? moze alkohol??
Nije zvaka tako losa kao sto pisu! Vaznije je da li je cooler nalegao u potpunosti na CPU. Proveri zabice. Ako vec imas pastu, promeni, nece skoditi. Imas ovde kratko uputstvo za C2D http://www.arcticsilver.com/pdf/appinstruct/as5/ins_as5_intel_dual_wcap.pdf, princip je isti za sve paste.

Za ciscenje paste najbolji je apotekarski - medicinski - benzin, ima ga u svakoj boljoj apoteci. Sve lako skida, i sto je najvaznije nije agresivan; ne nagriza, ne topi, ne rastvara.
 
Poslednja izmena:
Nije zvaka tako losa kao sto pisu! Vaznije je da li je cooler nalegao u potpunosti na CPU. Proveri zabice. Ako vec imas pastu, promeni, nece skoditi. Imas ovde kratko uputstvo za C2D http://www.arcticsilver.com/pdf/appinstruct/as5/ins_as5_intel_dual_wcap.pdf, princip je isti za sve paste.

Za ciscenje paste najbolji je apotekarski - medicinski - benzin, ima ga u svakoj boljoj apoteci. Sve lako skida, i sto je najvaznije nije agresivan; ne nagriza, ne topi, ne rastvara.

OK, imam malo med.benzina na poslu pa cu veceras da pocnem da se igram...
Nesto nisam mogao da odem na link iz posta. Sta simislio pod uputstvoza C2D? Sta je to kod njih specificno u odnosu na single core procesore?
 
Na mom starom kucistu, dosta slicno tvom, imao sam samo 1 mesto za ventilator od 80mm pozadi a nekako sam namestio i 1 ventilator od 80mm napred. Na tvom kucistu SuperCase PC-115, imas 1 mesto za ventilator od 80/90/120?mm pozadi i 1 mesto za ventilator od 80/90/120?mm napred, gledajuci slike ovde http://www.dealsonic.com/appcatxmidto2.html i ovde http://www.newegg.com/Product/ShowI...1&Description=APEX+PC-115+Beige+Computer+Case. Treba da stavis oba ventilatora, napred da bi ohladio HDD-ove i napravio cirkulaciju vazduha u kucistu i pozadi da izbacis topao vazduh iz kucista.

CPU sam hladio box cooler-om, namesten CPU Q-Fan na enabled i silent, tako bi mogao i ti da namestis. Na slikama iz Everesta, vidim da se tvoj box cooler vrti na velikoj brzini a nema potrebe. Kod mene je idle temperatura bila 41-45 i load do 65, nista zabrinjavajuce jer je CPU undervolt-ovan.

Da li si prilagodio sva podesavanja kao ovde http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1390568&postcount=25 (narandzasta boja)? Da li si probao koliko moze Kingston? Pa da onda nastavis sa overclock-om i vidis koliko moze tvoja ploca i tvoj CPU na njoj.

Nisam stigao da se pozabavim sredjivanjem temperature veceras ali sam skinuo prednji panel sa kucista. U pravu si - ima mesta za jedan 80mm napred. Nazad je - naravno - 80mm.
Ostrim se duze vreme da skinem i cooler sa procesora, ali sada kad sam video da su neki sa linkova koje ste mi poslali radili sve i svasta (naravno ne menjajuci box cooler) a na su kraju skinuli jedva 3-4 C.
OK znam da je svaki stepen vazan, ali sam ocekivao vise.

Nadam se da cu postavljanjem prednjeg ventilatora znatno umanjiti temperature HDD-ova.
Mozda glupo pitanje, ali sta vase iskustvo govori: da li je bolje otvoreno ili zatvoreno kuciste za temperaturu???
 
box bi trebalo svakako da proveris da li dobro naleze na proc... ako je lose postavljena box zvaka, ili je izgubila svojstva, dobices vise od 3 stepena sa dobrom pastom... ovako i na standardnoj voltazi temp cpu ti je velika tako da nema mesta tu ni za min dizanje voltaze za bolji oc
kuciste -zatvoreno, ukoliko postoji cirkulacija u kucistu... ukoliko ne, otvorenoo je bolje..
 
Nisam stigao da se pozabavim sredjivanjem temperature veceras ali sam skinuo prednji panel sa kucista. U pravu si - ima mesta za jedan 80mm napred. Nazad je - naravno - 80mm.
Ostrim se duze vreme da skinem i cooler sa procesora, ali sada kad sam video da su neki sa linkova koje ste mi poslali radili sve i svasta (naravno ne menjajuci box cooler) a na su kraju skinuli jedva 3-4 C.
OK znam da je svaki stepen vazan, ali sam ocekivao vise.

Nadam se da cu postavljanjem prednjeg ventilatora znatno umanjiti temperature HDD-ova.
Mozda glupo pitanje, ali sta vase iskustvo govori: da li je bolje otvoreno ili zatvoreno kuciste za temperaturu???
U pravu si za "jedva 3-4 C", zato sam i napisao da zvaka i nije tako losa kao sto pisu i da je mnogo vaznije da li cooler naleze celom povrsinom na CPU i da li je pricvrscen kako treba. Na linku iz posta#40 vidi se koliko paste i gde treba naneti. Ako link ne otvara IE, probaj Mozilu.

Gledajuci sliku koju si postavio http://www.benchmark.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=34750&d=1205103682, blizu mesta gde stoji racunar prolaze cevi od centralnog grejanja i kutija gde se nalazi racunar zatvorena je sa zadnje strane, bez provetravanja (napisi ako je tako):
1. ako mozes, skini tu plocu sto je iza racunara - zatvoreno kuciste
2. ako mozes premesti racunar na sto, pored, itd... - zatvoreno kuciste
3. skini stranicu kucista

Ali pre svega, namesti ventilatore napred i nazad, zatvori kuciste i posmatraj SVE temperature nekoliko dana. Ima i resenje za postavljanje dodatnog ventilatora od 120mm napred, nije skupo. Pisem ako si zainteresovan.
 
Iako se nevidi zadnja stranica stola u box-u za kuciste je otvorena tako da vazduh moze da struji neometano oko kompa.
Najpre cu postaviti po vasim savetima dva ventilatora napred i nazad, sa zatvorenim kucistem. Nazalost, kao sto sam napisao, na postojecem kucistu ima mesta samo za dve 80-ice.
One cevke od grejanja idu i iza stola tako da imam pojacan efekat grejanja. Videcu da malko odmaknem sto od cevi.

@Fidel
Neznam sta si smislio za postavljanje 120-ice napred, ali bih rado cuo! Neki mod kucista?
 
Iako se nevidi zadnja stranica stola u box-u za kuciste je otvorena tako da vazduh moze da struji neometano oko kompa.
Najpre cu postaviti po vasim savetima dva ventilatora napred i nazad, sa zatvorenim kucistem. Nazalost, kao sto sam napisao, na postojecem kucistu ima mesta samo za dve 80-ice.
One cevke od grejanja idu i iza stola tako da imam pojacan efekat grejanja. Videcu da malko odmaknem sto od cevi.

@Fidel
Neznam sta si smislio za postavljanje 120-ice napred, ali bih rado cuo! Neki mod kucista?
Znaci da topao vazduh izlazi iz kutije gde je smesten racunar. Odlicno ako je tako, onda racunar stoji na dobrom mestu, ne mora da se skida stranica.

E sad postavljanje dodatne 120-ice napred, naravno iz licnog iskustva. Moje novo kuciste, neki najeftiniji Frontier, ima mesta za 1 vent 120mm napred i 1 vent 120mm pozadi. I kako je malo 1 vent napred, stavio sam ovo http://www.thermaltake.com/product/chassis/icage/a2309.htm. Na linku imas dimenzije pa izmeri, trebalo bi da odgovara. Kupio sam u Imtelu, cenu imas u cenovniku.

iCage ulazi bez problema u 5.25 bay, dobija se dodatnih 3 mesta za HDD a imam 1 DVD uredjaj u kucistu. Drugi DVD uredjaj prikljucujem po potrebi pomocu IDE to USB kabla uz koji se dobija i ispravljac, fakticki postaje eksterni DVD.
 
Znaci da topao vazduh izlazi iz kutije gde je smesten racunar. Odlicno ako je tako, onda racunar stoji na dobrom mestu, ne mora da se skida stranica.

E sad postavljanje dodatne 120-ice napred, naravno iz licnog iskustva. Moje novo kuciste, neki najeftiniji Frontier, ima mesta za 1 vent 120mm napred i 1 vent 120mm pozadi. I kako je malo 1 vent napred, stavio sam ovo http://www.thermaltake.com/product/chassis/icage/a2309.htm. Na linku imas dimenzije pa izmeri, trebalo bi da odgovara. Kupio sam u Imtelu, cenu imas u cenovniku.

iCage ulazi bez problema u 5.25 bay, dobija se dodatnih 3 mesta za HDD a imam 1 DVD uredjaj u kucistu. Drugi DVD uredjaj prikljucujem po potrebi pomocu IDE to USB kabla uz koji se dobija i ispravljac, fakticki postaje eksterni DVD.

da, slucajno sam isao danas u imtel i video iCage. Mislim da je cena nesto oko 10€, ako se nevaram. Nisam ga uzeo jer nisam siguran da cu u mom kucistu imati mesta. odnosno hoce li moci da udje na mesto od MB!!! provericu ovih dana. Nije los predlog za novi ventilator napred!
Kao sto vidis ja imam samo jedan DVD tako da mi mesto u 5.25 nije problem.
svaka cast za predlog!
Uz standardni 80mm napred i nazad moze da resi smanjenje temerature HDD-ova!
 
pa? :d
ima li ta prica neki kraj ili je to samo konstatacija?
btw.na tom naponu i treba da je takva temperatura..
 
Znaci da topao vazduh izlazi iz kutije gde je smesten racunar. Odlicno ako je tako, onda racunar stoji na dobrom mestu, ne mora da se skida stranica.

E sad postavljanje dodatne 120-ice napred, naravno iz licnog iskustva. Moje novo kuciste, neki najeftiniji Frontier, ima mesta za 1 vent 120mm napred i 1 vent 120mm pozadi. I kako je malo 1 vent napred, stavio sam ovo http://www.thermaltake.com/product/chassis/icage/a2309.htm. Na linku imas dimenzije pa izmeri, trebalo bi da odgovara. Kupio sam u Imtelu, cenu imas u cenovniku.

iCage ulazi bez problema u 5.25 bay, dobija se dodatnih 3 mesta za HDD a imam 1 DVD uredjaj u kucistu. Drugi DVD uredjaj prikljucujem po potrebi pomocu IDE to USB kabla uz koji se dobija i ispravljac, fakticki postaje eksterni DVD.


kupio!
850 din. mislim da ce i lepo da izgleda
 
aj da ne bi ulazili jos vise u offtopic.. kad krenes ponovo sa oc-om, da nastavimo gde smo stali...
na redu su ti ispitivanje krajnjih dometa memorije i ploce pa onda i cpu-a.. al proveri zabice na boxu jel su legle skroz
 
Evo kako sada stvari stoje:
malo sam se poigrao prema vasim uputstvima - ubačen je iCage za hardove sa 120mm ventilatorom (uz malu adaptaciju prednje resetke), prednji 80mm ventilator i zadnji 90mm ventilator.
Rezultati su sledeci:
HDD-ovi su sada sigurni i sa iCage sam dobio mnoooooogo bolje rezultate nego sto sam ocekivao. :D. Nakon onih 50C sada su temperature u proseku oko 25C.

Druga strana medalje je los rezultat sa temperaturom procesora. Nisam siguran da li je pasta koju sam koristio losa ali su temperature cak u porastu od oko 7C u leru. Moze li se dobiti neki bolji rezultat sa nekom boljom pastom, bez zamene box coolera??? Nakon samo dva minuta przenja sa Orthos-om na priority 9 i Small FFTs testu temperatura je krenula preko 80C!!! Kakvo razocarenje nakon 5-6h rasturanja kompa. :wall:

saveti??
 

Prilozi

  • after.jpg
    after.jpg
    112.4 KB · Pregleda: 66
  • after1.jpg
    after1.jpg
    219.5 KB · Pregleda: 81
  • after2.jpg
    after2.jpg
    136.9 KB · Pregleda: 80
Produzio si radni vek HDD-ima. Odlicno!
Gde si nasao resetku?

Probaj da skines Asus-ov ventilator, moguce je da remeti dotok vazduha na box cooler. Asus ionako preporucuje stavljanje tog ventilatora ako se koristi vodeno hladjenje za CPU. Proveri naleganje box cooler-a. Desava se da se neka zabica vrati pa onda drze 3 umesto sve 4. Mozda bakarno podnozje box cooler-a nije ravno? Koju si pastu stavio?

Imam msn nalog -chat- u profilu pa ako hoces tako da nastavimo oko namestanja, da ne odemo skroz u off-topic, a ovde da ostane sve vezano za overclock. Bilo bi brze. Ti odluci, tema je tvoja.
 
Produzio si radni vek HDD-ima. Odlicno!
Gde si nasao resetku?

Probaj da skines Asus-ov ventilator, moguce je da remeti dotok vazduha na box cooler. Asus ionako preporucuje stavljanje tog ventilatora ako se koristi vodeno hladjenje za CPU. Proveri naleganje box cooler-a. Desava se da se neka zabica vrati pa onda drze 3 umesto sve 4. Mozda bakarno podnozje box cooler-a nije ravno? Koju si pastu stavio?

Imam msn nalog -chat- u profilu pa ako hoces tako da nastavimo oko namestanja, da ne odemo skroz u off-topic, a ovde da ostane sve vezano za overclock. Bilo bi brze. Ti odluci, tema je tvoja.



Rešetka je skracena mrezica starog zvucnika, iskrojena, savijena i prespricana auto lakom u spreju (malo igranja inspirisano forumom "modovanje").

Box cooler je provereno dobro stavljen, ali je pasta neka no name iz kesice koju sam dobio od trgovca racunarima (njegov visak nakon postavljanja nekih procesora) a uz to je stara oko 2 god - najverovatniji uzrok povecanja temperature...

Mozda nije za ovaj forum, ali ima li neko predlog za neki cooler koji bi za pristojnu cenu regulisao ovo divljanje temperature.

Jos kada sam na poslu probao iste testove na laptopu i koji nije dizao temperaturu preko 60 (Dell C2D 2.0Gh), tek sam onda pao u bedak...
 
Cooler Master Hyper TX, 1500-1600din, odlicno je ali treba i pastu posebno da uzmes jer sa njim dolazi zvaka ako se dobro secam..
svakako, ako ti sa 48 stepeni skace u rekordnom roku na 80+ stepeni, definitivno nesto nije u redu sa kulerom... skini ga ponovo i pogledaj otisak na kuleru koji je pasta napravila, tako ces odnah videti da li dobro lezi kuler.. ja bih ti jos preporucio da stavljas kuler sa plocom u krilu, ne u kucistu. ja sam jedino siguran kad tako postavljam kuler, jer mogu da osetim a i vidim kako leze zabice.. imao sam jednom takvu situaciju, a kontao sam, tj.izgledalo je da dobro stoji kuler ali ipak, nije dobro lezao, jedna zabica je bila polu-otkacena
 
Poslednja izmena:
svakako, ako ti sa 48 stepeni skace u rekordnom roku na 80+ stepeni, definitivno nesto nije u redu sa kulerom... skini ga ponovo i pogledaj otisak na kuleru koji je pasta napravila, tako ces odnah videti da li dobro lezi kuler..

SVAKA CAST MAJSTORE!!!

Skinuo sam ga i zaista otisak nije bio ravnomeran. Sada nakon 20 min testa u Orthos-u temperatura ne prelazi 59C po jezgru (u leru 37C po jezgru)!!!

Evo temperatura u IDLE i posle 20 min Orthosa...

Da li je ovo dovoljno da se vratim pokusaju OC?

Proveri naleganje box cooler-a. Desava se da se neka zabica vrati pa onda drze 3 umesto sve 4.

Izvinjenje FIDEL-u! Bio si u pravu... Sta ces kada trebaju dvojica da mi kazu isto da posumnjam u sebe...

POZDRAV
 

Prilozi

  • idle.jpg
    idle.jpg
    105.6 KB · Pregleda: 78
  • posle20min.jpg
    posle20min.jpg
    119.3 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
Pa shta fali onoj zvaki shto se nalazi na cooleru ??

pa fali joj, jer nema bas neka termalna svojstva.. mislim da joj ne fali nista, termalne paste ne bi ni postajale.. kod overkloka znaci i 3 stepena.. mislim, oko toga ne treba raspravljati.. da je bolje staviti pastu, bolje je i tu je the end... ukoliko neko daje 20e za kuler i ne zeli dati jos 5-6e za pastu, ok, ima zvaku.. u svakom drugom slucaju, pasta je logicno resenje
:wave:
 
Box cooler je provereno dobro stavljen, ali je pasta neka no name iz kesice koju sam dobio od trgovca racunarima (njegov visak nakon postavljanja nekih procesora) a uz to je stara oko 2 god - najverovatniji uzrok povecanja temperature...

Pasta je HeatsinkCompounds u kesici
ima li potrebe za zamenom?
trenutno u IDLE je 32 C
 
Nazad
Vrh Dno