Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Danas idem u VIP poslovnicu da uzmem ćerki novi SE uz Neo 10. I sve može i sve ok, i kad dadoh LK ,pa jao ovo bi vam bio treći broj, morate dati učešće...bla bla.
Kakvo bre učešće, dal ste normalni.
Imao sam 4 broja kod vas, nikada niste tražili učešće, dva ugasio u međuvremenu itd I sad odjednom učešće!?
Krenuli sa nekom pričom, ne znaju ni oni zašto je to tako, dal zbog telefona, dal zbog trećeg broja...
Zahvalim se ja lepo njima, odem u lokal pored, telenor. Bez problema uzmem telefon, dobijem dobar paket koji je još na sniženju, izašlo kao u VIPu ,pretplata i prvih godinu dana neograničen net a posle 12gb mesečno plus tri aplikacije po želji sa po 10gb, plus 25% popusta na bilo koji sledeći uređaj, ja uzmem smartwatch, i još 500 din za dodatnu opremu itd.
Totalno me razočarala Vipova "nova" poslovna politika, mene su izgubili kao korisnika za ubuduće.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Da li je Vip imao prethodnih godina neke akcije/popuste na telefone oko nove godine?
Mogu da obnovim ugovor, ali ne znam da li da sačekam još malo, mada ne verujem da će biti nečega novog s obzirom da su tek uveli ove nove pakete sa neograničenim internetom...
 
Moja situacija:
Ugovor sa VIP-om mi ističe krajem decembra. Stiže mi poruka da mogu da ga obnovim, kontaktiram korisnički servis prvog decembra, gde mi podrška kaže da su upravo startovale NEONEO tarife. Kažem joj da ću razmisliti, kad pogledam tarife drugih provajdera.

Drugog decembra ujutru, proverivši ponude drugih provajdera, odlučujem se za NEONEOMAX tarifu i ponovo zovem korisnički servis, želeći da preko njih uradim online porudžbinu, kako bi dobio i Twinkly 150LED pametne lampice za jelku. Ljubazna operaterka mi objašnjava kako ću morati sam da odradim online porudžbinu (nije moguće da se poruči kod korisničkog servisa) te kako će sistem automatski da mi da i te lampice.
Ništa, ja joj se zahvalim, odradim sve online i stiže mi mail da je sve OK i da da mogu da proverim status porudžbine kod kurirske službe, čije ime neću navoditi.

SAD KREĆE ONO ZANIMLJIVO:

Odem da proverim status porudžbine treceg decembra ujutru, sve je ok, stiglo je do kurirske službe, težina paketa 1kg. Ja srećan, sijalice su sigurno tu. I šta se onda dešava, u deset uveče, trećeg decembra, status porudžbine se menja u "porudžbina spakovana, čeka dostavu", ali se menja i njena težina, koja je sada volšebno prepravljena na 0,1 kg!

Sutra očekujem da mi paket sa ugovorom i lampicama stigne. U slučaju da lampice nedostaju, nema teoretske šanse da ću išta preuzeti, a kamoli potpisati ugovor. Da li petlja sam VIP ili, da izvinete, kradu ljudi iz kurirske službe, to već nije moj problem, ali da paket kalira 900 grama za jedan dan, to još nikad nisam video...

Da li je neko imao sličnih iskustava i kako postupiti, po vašem mišljenju, ako poklon koji očekujem i zbog kojeg sam uopšte radio porudžbinu online, ne stigne?

Izvinjavam se ako sam bio preopširan.

P.S.Samo još da napomenem da od njihove podrške nikad nisam čuo da je količina lampica ograničena, taj podatak se pojavio na instagramu njihovom tek trećeg decembra.
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko je od pomoci, ali ja sam pre dve godine imao slicno iskustvo sa telenorom. Uzeo ssm neki honor telefon koji sam odmah hteo da prodam, i kad sam ga postavio na kp, javi mi se covek i pita me jel prodajem i promo paket... Kaze mi uz taj telefon je isao promo paket sa slisalicama, selfi stapom i nekom soljom... Meni u poslovnici nista nisu rekli o tome... Pisao sam im na fb, i iako su pokusali prvo da me otkace, na insistiranje su rekli da ce proveriti.... Iako sam digao ruke vec bio, nakon mesec dana skoro, poslali su mi poruku da me paket ceka u poslovnici... Tako da ako ne stignu sijalice, obrati im se, obavezno pisanim putem, i najbolje na facebook. Facebook prati brzinu odgovora na stranicama, pa mislim da ce ti brze odgovoriti....

Huawei P30
 
Na kraju sam otišao da raskinem ugovor da bih potpisao ove nove sa beskonačno neta. I naravno tako je moguće preći na ove nove pakete, plaćam penale za 3meseca koliko sam bio u ugovornoj obavezi. Šta znam, mislim da mi se to isplati
 
Drugog decembra ujutru, proverivši ponude drugih provajdera, odlučujem se za NEONEOMAX tarifu i ponovo zovem korisnički servis, želeći da preko njih uradim online porudžbinu, kako bi dobio i Twinkly 150LED pametne lampice za jelku. Ljubazna operaterka mi objašnjava kako ću morati sam da odradim online porudžbinu (nije moguće da se poruči kod korisničkog servisa) te kako će sistem automatski da mi da i te lampice.
Eto ti sad... Rekli ti da ne može kroz razgovor? A kad sam ja pozvao korisnički servis (tj. pozvali oni nakon što sam ih kontaktirao preko veb četa), rekli su mi da je bolje da odradimo narudžbinu upravo kroz taj razgovor, da bismo bili sigurni da će stići i sijalice!
Isto ljubazna operaterka, dva puta pitam da li je sigurno za sijalice, ona kaže - da, da, dolaze uz paket.
Sad čekamo, pa da vidimo šta će biti.
 
Poslednja izmena:
Ja caskao sa nekom preko chata.Spomenem joj da bih menjao operatera. Ona u fazonu to je vase pravo ali mislim da mi imamo bolju ponudu. I Ende. :D
 
Eto ti sad... Rekli ti da ne može kroz razgovor? A kad sam ja pozvao korisnički servis (tj. pozvali oni nakon što sam ih kontaktirao preko veb četa), rekli su mi da je bolje da odradimo narudžbinu upravo kroz taj razgovor, da bismo bili sigurni da će stići i sijalice!
Isto ljubazna operaterka, dva puta pitam da li je sigurno za sijalice, ona kaže - da, da, dolaze uz paket.
Sad čekamo, pa da vidimo šta će biti.

Da se nadovežem :)

Jutros zvao VIP, ispričao im o statusu porudžbine na sajtu kurirske službe i rekao im da provere šta su poslali, da li samo ugovor ili i poklon, pošto težina paketa značajno varira :)

Rekli su da će proveriti, a da ja u međuvremenu kontaktiram kurirsku službu i proverim sa njima... Posle 2 sata čekanja na vezi, još nisam dobio operatera, a u međuvremenu mi stiže poruka da očekujem dostavu u toku dana.

Ako je samo ugovor, neću ga preuzeti, a mislim da ću razmisliti i o ostanku kod VIP-a, nikako mi se ne sviđa ovakav način poslovanja...

to be continued...
 
Kod mene u statusu posiljke za sad stoji 1kg :)

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Gde proveravate to? Da li vam je stigao neki mejl sa potvrdom narudžbine?
Nama nije, a juče ujutru smo obavili narudžbinu.
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau* koja istraga oko lampica. Sačekaš kurira vidiš šta je doneo, pa ako ima to što ti treba uzmeš, a ako nema odbiješ i ćao. Ne vidim tu nikakav problem.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Bukvalno svaka isporuka dokumentacije iz Vipa u City Express počinje kao 1 kg, a završava na 100-200 g.
 
Poslednja izmena:
Kontaktirao sam ih preko FB-a i rekoh da imam ugovor za kućni net do marta pa prelazim na NEO NEO MAX, rekoše mi da traje akcija do kraja januara 2021. i da ću plaćati penale ukoliko sada raskinem ugovor za KN (to je u redu) i napomenuli da NEO NEO MAX nije namenjen za korišćenje u ruteru već isključivo u telefonu i da nije predviđena kao internet tarifa.

Ako vide da neko troši "100 na sat" da li mogu pojedinačno da ograniče korisnicima net (smanje brzinu) jer vidim da se boje da ćemo stavljati u ruter karticu pa koristiti na kompu?
 
Kakva glupost. Oni postavili uslove, korisnik prihvatio i koristi ih kako gos smatra da mu je najbolje a oni se boje da korisnik koristi ono što su ponudili ibreklamirali kao revoluciju. Odvratni su, svi bez izuzetka.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
*mjau**mjau**mjau* koja istraga oko lampica. Sačekaš kurira vidiš šta je doneo, pa ako ima to što ti treba uzmeš, a ako nema odbiješ i ćao. Ne vidim tu nikakav problem.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk

Tako i bi, sačekao kurira koji je došao samo sa ugovorom, odbio da preuzmem.
Kontaktirao VIP, kažu ne znaju kako se desilo da lampice nisu stigle, posleće opet navodno , sa sve lampicama.
Čekam da vidim kako ću proći, strpljen-spašen...
 
Kontaktirao sam ih preko FB-a i rekoh da imam ugovor za kućni net do marta pa prelazim na NEO NEO MAX, rekoše mi da traje akcija do kraja januara 2021. i da ću plaćati penale ukoliko sada raskinem ugovor za KN (to je u redu) i napomenuli da NEO NEO MAX nije namenjen za korišćenje u ruteru već isključivo u telefonu i da nije predviđena kao internet tarifa.

Ako vide da neko troši "100 na sat" da li mogu pojedinačno da ograniče korisnicima net (smanje brzinu) jer vidim da se boje da ćemo stavljati u ruter karticu pa koristiti na kompu?
Teoretski mogu, ali neće uraditi to. Ti imaš pravo da puštaš UHD streaming 24/7 ako hoćeš, oni su obećali neograničeni internet.
Elem, to što su ti rekli je ok, njihovo je da kažu.
Ali to ne znači da ne možeš da uzmeš i da koristiš kao kućni net. I ja ću to verovatno da uradim. Samo ne znam da li ima prekida sesije i na koliko ako si na postpaidu? Na vikend netu je 2h, na kućnom netu 12h..

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Inace mislim da su ranije lampice bile dostupne do kraja decembra, a sada su samo do 10og.

Ja cu ovaj net od sada koristiti za sve, mada mi je brzina u stanu 10-20mbps na 4G mrezi tako da se i necu nesto ovajditi ali mogu da radim remote gde god odem i da se ne brinem ima li WiFi-a.
 
Meni oni oni paketi kod vipa iskreno brinu. Imam i kućni net mobilni telefon kod njih. Net ne može da se poredi od pre 3 godine i sada. Već su im preopterećenje bazne stanice. Šta će biti kada se ovo malo omasovi.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Teoretski mogu, ali neće uraditi to. Ti imaš pravo da puštaš UHD streaming 24/7 ako hoćeš, oni su obećali neograničeni internet.
Elem, to što su ti rekli je ok, njihovo je da kažu.
Ali to ne znači da ne možeš da uzmeš i da koristiš kao kućni net. I ja ću to verovatno da uradim. Samo ne znam da li ima prekida sesije i na koliko ako si na postpaidu? Na vikend netu je 2h, na kućnom netu 12h..

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Izvini, ne razumem. Postoji namerno prekidanje sesije kada se nakačiš na net?

Tako je definisano ugovorom?

Koliko to prekidanje traje?



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne znam da li je definisano u ugovoru, tako funkcioniše prosto, prekine se sesija na kratko i odmah se nakači opet, tipa 20ak sekundi traje.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Hmm, nisam znao za to.

Znam za prekidanje telefonske sesije posle sat vremena, nisam znao za internet.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Da li je neko uspeo da dobije "Intarifu" sa dodatnim netom (do 26 godina) a da je pritom stariji od 26 godina?
 
Za ove neoneo pakete će garant u ugovoru biti nekih "sitnih slova" pa bi bilo korisno čitati ugovor. Inače ako operator ne isporuči tih nekih 10mbit korisnik neće moći da raskine ugovornu obavezu, ima neki zakon gde su operatori dužni da isporuče minimum a to je ako se dobro sećam ono 64kb (znači tuga).
 
Za ove neoneo pakete će garant u ugovoru biti nekih "sitnih slova" pa bi bilo korisno čitati ugovor. Inače ako operator ne isporuči tih nekih 10mbit korisnik neće moći da raskine ugovornu obavezu, ima neki zakon gde su operatori dužni da isporuče minimum a to je ako se dobro sećam ono 64kb (znači tuga).
Piše do 10 mbit, tako da isporučili oni 2 ili 5 ili 9 to je sve do 10 mbit, jer ne piše brzina je 10 mbit nego do 10 mbit.
Da li je neko uspeo da dobije "Intarifu" sa dodatnim netom (do 26 godina) a da je pritom stariji od 26 godina?

Nadjes nekog mladjeg i samo prilozis njegovu ličnu kartu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Stigao ugovor na kucnu adresu sa sve lampicama :)

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Možeš li da okačiš slike ugovora?
 
Upravo je paket stigao i nama! Sa lampicama. Eno je klinka vrišti od sreće! :)
Mnogo lepo izgledaju (i bez jelke koju još nismo postavili), a i kvalitet izrade i pakovanja deluju baš vrhunski.
Bravo i hvala, VIP!
 
Inace ako vas zeznu u poslovici kao i mene vezano za raskid ugovora.. obračunavaju vam i 3gb zauvek što ste dobili pre 5god ali i ovih 1gb što kao dobijate online. Kakva prevarantska organizacija.. jezivo.

Dakle, iskoristili ste popust na mesečnu pretplatu za paket NEO 2, zatim 1GB za kupovinu u online prodavnici (mesečni iznos za naknadu štete za ovu pogodnost je 299 dinara) i 3GB zauvek pogodnost (mesečni iznos za naknadu štete za ovu pogodnost je 599 dinara). Iznosi za naknadu štete se nalaze na Cenovniku usluga.
 
Inace ako vas zeznu u poslovici kao i mene vezano za raskid ugovora.. obračunavaju vam i 3gb zauvek što ste dobili pre 5god ali i ovih 1gb što kao dobijate online. Kakva prevarantska organizacija.. jezivo.

Dakle, iskoristili ste popust na mesečnu pretplatu za paket NEO 2, zatim 1GB za kupovinu u online prodavnici (mesečni iznos za naknadu štete za ovu pogodnost je 299 dinara) i 3GB zauvek pogodnost (mesečni iznos za naknadu štete za ovu pogodnost je 599 dinara). Iznosi za naknadu štete se nalaze na Cenovniku usluga.
Jel realno da naplaćuju penale i za poklon net?! Ahahahaha kakvi su oni lopinderi
 
Nazad
Vrh Dno