Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Bolje u KomBank temi, prilicno se kartice KBa nesto tamo fokusiraju :)
Nije besplatna skroz, ne secam se sta se placa, izdavanje ili odrzavanja. Nema provizije za isplate na salteru/bankomatu.
 
Kako onda biti siguran da neće leći prokleti dinari?
Lepo, pises PPu i kazes im da hoces da ti promene valutu kartice u EUR.
Posle toga, povuci te evre i trebalo bi da dobijes tacno onoliko koliko si povukao (minus onih 4e koje PP uzima). Ako ne dobijes, onda si ti bug. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

This user is no longer registered on eBay.

Dear **** ****,

We have concluded our investigation into your case and have decided in your
favor.

We were able to recover $6.99 USD and this amount has been credited to you.
Please allow five business days for this adjustment to be posted.

If you are due any additional funds, we will make our best effort to
recover the balance from the seller.

If the seller's account has insufficient funds to complete the refund owed
to you, please be assured that we will take appropriate action against the
seller's account, which may include limitation of the seller's account
privileges.

Vratili pare, svaka čast. Još kada me RF ne bi globio za refund...

Edit: Prvi rok za slanje je bio 2. jul a drugi je 17. jul Preko Paypal sam uradio dispute ubrzo po brisanju naloga, imam još dva ovakva od kojih me jedan iznenadio je u pitanju skoro 20 dolara i otprilike realna cena robe. Nadam se samo da nisu morali da oni isplate jer je prodavac podigao pare sa računa ali šta da se radi i ako je tako, važno je da nisam ja ostao kratak. Ovog od 20 dolara su ugasili ili se sam ugasio gotovo deset dana po obavljenoj transakciji a čini se da je bio dobrostojeći prodavac sa preko 80 feedbacka tako da otvorite četvore oči na ebay. Mada ja očekujem da to stigne jer ću se smoriti ako ne stigne pošto sam pukao kupon na toj porudžbini.

Nadam se samo da me u druga dva slučaja, ako roba ne stigne, ne oduvaju u fazonu ti nešto često tražiš refund.
 
Poslednja izmena:
Lepo, pises PPu i kazes im da hoces da ti promene valutu kartice u EUR.
Posle toga, povuci te evre i trebalo bi da dobijes tacno onoliko koliko si povukao (minus onih 4e koje PP uzima). Ako ne dobijes, onda si ti bug. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
On tek treba da izvadi karticu. I šta da mu menjaju kad će kartica koju bude registrovao na nalog svakako biti devizna (evro)?
 
Predao juče zahtev za Vizu elektron.Čekah red,ko da sam migrant pred granicom[emoji2]
 
Poslednja izmena:
@HDMI

Upravo sam povukao novac malo je opet duze vrtelo, ali je PROSLO!!!! :smoke:
 
I ja sam malopre povukao, jutros nisam mogao.
 
Visa Inspire Intesa
 
Pardon za OT, ali da li si precizno isplatio placanje sa Inspire i povracaj da li rade bez ikakve provizije Intese tj. bez njenih cudnih kurseva i konverzija?
Ja sam medju prvima je dobio kada su menjali Maestro u VI, i posle prvog pokusaja kupovine je presekao i otvorio temu da je drugi izbegavaju da ne bi dosli u slicnu situaciju.
 
Visu Inspire imam uz HIT tekuci racun uz koji ide ova kartica, nisam uzimao nikakve dodatne kartice da se ne cimam jer direktno lezu konvertovani euri sa Paypala koje mogu odmah i bilo gde da koristim od momenta kad sam dobio sms poruku. Obicno traje 2 radna dana da novac legne na racun. Nisam primetio nikakve dodatne troskove za konverziju. Kao sto si i ti pisa (alfaunits) sve zavis od kursa visa i vremena povlacenja.

Moracu da procitam koja su tvoja iskustva, moja za sada nisu losa. Osim kad Intesa poludi pa sama odluci da proknjizi eur pri kupovini ako nemam dinare na racunu, ali ovo je definitivno OT.

BTW ovu varijantu koristim od kad je pp profunkcionisao kod nas dakle 2+ godine...
 
Pogledaj temu o Visa Inspire koju sam otvorio,isto u Online Kupovina podforumu, ima i postova od ove godine.
Bitno je da ne konvertuje evre u dinare, pa dinare u evre, sto je meni radila, za placanje van zemlje, za placanje u EUR (Nemacka) (sama Intesa je to radila, ne Visa, 4% mi je otislo...). I uzjedno da dobijas EUR, tj. da vidis priliv u EUR na njoj.

Na njoj mozes videti da li se vodi kao RSD ili EUR kartica na PayPalu kada primis novac :)
 
Mislio sam pre svega na transakcije u Srbiji i samom primanju novca sa PP. Moja greska nisam se dobro izrazio. Bilo je raznih situacija sa Visa Inspire karticom to priznajem. Kad sam napolju uglavnom sam placao skrillovom karticom, dok je moglo, a posle sve sa Intesinom MC jer ne moram da se cimam da li ce mi skinuti sa DIN ili EUR.
 
Ako neko moze da mi objasni par stvari u vezi paypala. Prodajem neke iteme u World of Warcraft preko nekog sajta pa mi ljudi uplacuju preko paypala. Posto su to uglavnom prevaranti i pilicari ono sto me interesuje kako da se zastitim da neko ne potrazi nazad novac, posto oni mogu da vrate pare a ja ne mogu da dokazem da sam poslao robu tj iteme.... Za sad sam imao 10ak transakcija tako sto im dam link paypal.me a taj link sam stavio kao friends and family.
Znaci pitanje je kako da smanjim sansu da zatraze novac nazad tj jel mogu da potraze preko friends and family slanja?
A drugo pitanje ako vec mogu da potraze nazad novac a ja npr nemam dovoljno na paypal racunu da li ce mi se skinuti novac sa visa pripejd kartice koja je linkovana sa PP?
 
Postoje uvek mogucnosti da se zale, ali za FF nema PP protection.

Povukao bi sa kartice ako nemas na nalogu (a ima na kartici).
 
Znaci ja podignem pare sa kartice i covek posle 140 dana se pozali i vrate mu pare a ja odem u minus?
 
Nije tako prosto, ne moze da se zali "e ne radi mi ovo", ali mogu da traze chargeback...
A banke u US/UK umeju da vracaju novac bez da proveravaju ista dalje ("customer trust").

Nemoj da brines, nije isto kao i miliona prica po netu u tom slucaju, ali postoji mogucnost :)
 
Kao sto rekoh ovo sto prodajem kupci su uglavnom klinci koji gledaju da nekako ucare ili zeznu. A oni koji se bave preprodajom moje "robe" salju pare preko svojih kupaca tako da ih ni ne interesuje da li ce mene neko zeznuti...
Mene to najvise i brine sto postoji mogucnost... Jeste da imam pripejd visu komercijalne banke ali ona mi je vezana za TR... Ne znam koja bi situacija bila da otvorim u intezi internet karticu, da li bih mogao da odem u minus ako me neki pilicar zezne i potrazi nazad novac?
A sta je chargeback nego vracanje para, a samo mi nije jasno kako ce mi skinuti sa pripejd kartice pare ako npr nemam, tj da li ulazim u minus?
 
Skoro nikako ne moze debitna otici u minus, ali bilo je na forumu 2-3 slucajeva. Sistem je verovatno zabagovao, ne znam kako drugacije bi moglo (osim ono kod kursnih razlika, ali to je tebi nebitno).

Chargeback nije refund, vec insistiranje da nisi ti napravio transakciju (tj. da je bila prevara neka). Da ja odem u US banku i trazim chargeback, odmah bi mi vratili novac, niko nista ne bi pitao :( sem ako se prodavac ne zali do kraja. A preko PP-a nemas gde da se zalis, zalices se u zid.
S' tim sto oni ne mogu da koriste tek tako te kartice, drugi put ako to isto urade, ne ide po automatizmu.


nemas potpunu zastitu, prihvati to, cini mi se da smo razgovorali na PM ranije o tome :( Prepaid kartica, ili debitna, koju ODMAH podignes cim dodje sa PP-a novac, i minimizujes mogucnost zloupotreba.
Zar nema neki sistem, tipa Steam, za te prodaje?
 
Pozdrav svima,

imam mali problem.Naime na ebay sam prodao counter strike account (igra)..Covek je platio,ja mu poslao podatke potrebne,sve proslo kako treba.
E sad tu pocinje problem,naime on se zalio paypalu da je neko hakovao njegov account na ebay i na paypalu i da je to kupio umesto njega,i meni paypal otera account 40 usd u minus...Ja se zalio u resolution centru da sam ja svoj deo kao prodavac ispostovao,a to sto njegov account nije zastitio to je njegova krivica i krivica paypala.
Dobije odgovor od paypala da proizvod koji prodajem ne spada u seller protection i da ne mogu da mi pomognu,sta mi je ciniti i kako da vratim svoje pare nazad.
Posto je lik garant prijavio lazno..
 
Nikako, žao mi je.
99% te lik izradio za lovu jer zna da ti tu ništa ne možeš, ebaj uvek, ali UVEK daje prednost kupcu...

Faktički morao bi da dokažeš da mu račun nije bio hakovan i da je zaista on lično izvršio kupovinu a to ne bi mogli da urade ni Tom Kruz i Čak Noris zajedno...
 
Poslednja izmena:
Moguće, Čak bi odštampao nalog i lično ga odneo/uručio kupcu :d
Ali, ovako kako jeste mislim da je jedino rešenje pozvati Liama
9cc3be8a63808e90e80accfc79aece00.jpg
 
Jedno pitanje: na paypalu imam tipa 200 dolara i 50e, da li mogu da prebavim sve u evre, posto mi ovako nudi dve transakcije i sa obe mi uzima proviziju?
 
Newcomer sa 10 postova za 2 godine da se potrudi? Au, sta ti ocekujes :D
 
Nazad
Vrh Dno