Šta je novo?

Foobar2000 - Saveti

Sve radi sjajno.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast majstore :happy:
 
Da li mozda postoji nacin automatskog menjanja slike iza EL playliste kao sto je to moguce u panelu sa slikama omota albuma?
 
Imam problem sa puštanjem wav fajlova u foobaru jer mi između pjesama izbacuje poruku kao na slici.

U čemu je problem, zna li možda neko?
 

Prilozi

  • Capture-2.PNG
    Capture-2.PNG
    68.5 KB · Pregleda: 75
neki plugin pokusava da edituje tag, a mislim da tagovi kod wav foobar ne moze da edituje.
 
Vjerovatno je neku plugin vezano za DarkOne temu.
 
Ovo mi je na rođakovom računaru ali kontam da su isti pluginovi jer sam mu sve isto namjestio.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    99.2 KB · Pregleda: 62
vidi dal je ovo stiklirano, pa odstikliraj.
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    127.7 KB · Pregleda: 90
Eh, nije štrihirano.
 
zna li neko za neki lep i funkcionalan skin, koji ce raditi na najnovijem foobaru?
 
Evo ga moj pick: mnlt2 sa dev-a. najbolji je... :)

I daje ti full sve sto ti treba u pakovanju...

pozd.
 

Prilozi

  • foobar.JPG
    foobar.JPG
    68.7 KB · Pregleda: 138
Ljudi imam pitanje na koje guglanje i FAQ na foobar sajtu nije pomoglo. Mozda je problem sto ne znam bas kako da definisem to sto mi treba. Naime, koristim foobar vec poslednje 2-3 godine i kada povremeno reinstaliram sistem, svaki put moram iznova da konfigurisem izgled foobara: promenim sirinu, promenim velicinu i boju fontova, boju pozadine itd... dakle razno razne sitnice. Ne koristim nikakve pluginove, vec bazicni foobar, onakav kakav je instaliran. Ja nekako pretpostavljam da mora da postoji negde neki fajl koji cuva te settings-e koji su jednom odradjeni. Da li ima nekoga ko to mozda zna da li postoji ili ne? Bio bih jako zahvalan !
 
bilo je negde u preferences da se namesti da sva podesavanja cuva u istom folderu, al ubih se trazeci gde je to sad. cini mi se da su izbacili tu opciju.

moses i da pokrenes novu instalaciju, ides na portable. podesis sve, a folder smestis na particiju koju ne formatiras prilikom reinstalacije.
 
bilo je negde u preferences da se namesti da sva podesavanja cuva u istom folderu, al ubih se trazeci gde je to sad. cini mi se da su izbacili tu opciju.
moses i da pokrenes novu instalaciju, ides na portable. podesis sve, a folder smestis na particiju koju ne formatiras prilikom reinstalacije.

Dobra ideja. Samo se ne secam da li sam poslednji put instalirao kao portable ili nisam. Ako jesam, da li prostim kopiranjem celog Foobar foldera na neko drugo mesto mogu to da resim? Isprobacu to na drugom kompu.
 
Ako jesi, mozes. Probaj to sto si napisao pa vidi sta se desava.
 
Ako jesi, mozes. Probaj to sto si napisao pa vidi sta se desava.

Evo ovako stoje stvari. Iskopirao sam foobar folder na USB i na drugom kompu ga startovao. Inace na tom drugom kompu isto imam foobar ali sa drugacijim settings-ima. I kad sam startovao sa USB-a on je otvorio ali sa izlgedom kao da je sa tog kompa. Onda sam malo vise cackao po preferences kao sto i napomenuo i nasao opciju da se kao tema exportuje. Kakva tema, nisam imao pojma, ali to je ispalo da radi. Nakon sto sam sacuvao zeljenu temu, i onda na drugom kompu isao na import, otvorio je onako kako zelim.
Dakle, za one koji mozda zele da ponove ovo:
FILE-->Preferences-->Display-->Default User Interface--> i tu imate Export i Import theme
 
Evo jedan fenomenalan skin:

zix_v2_0_by_gasdaumin-d34fq3p.png




http://gasdaumin.deviantart.com/gallery/#/d34fq3p

Svi potrebni plagini dodju uz skin.
 
kako da ubacim album art u fooobar. imam ovako setovan izgled i hoću npr da ga ubacim samo ovde gde sam označio crvenim slovima.ovaj fajl ima to u drugom playeru vidim a u ovom neće, valda se to zove cover art u F00bar ???
 

Prilozi

  • foooo.JPG
    foooo.JPG
    99.2 KB · Pregleda: 93
jedno pitanje: da li je moguce da foobar (darkone) tema prikazuje ime pesme u plejlisti? znaci filename, ne ime izvodjaca pa pesme, neki tagovi mi nisu ispravni...
 
Danas se pojavila (ili sam je ja danas tek primetio) nova verzija 1.1.2. Jako mi se svidja nova ikonica, drugacija od prethodne. Pise tamo u change log da postoje jos neke popravke ali njih jos ne osecam. Bas pre kucanja ovog posta razmisljam i voleo bih da pokrenem diskusiju kod korisnika Foobar-a, sta mislite da bi potencijalno moglo da se doda radi povecanja nekakve funkcionalnosti a da se pritom minimalno ili cak nikako ne utice na brzinu podizanja programa. Recimo novina koja je ubacena pocev od pre nekoliko meseci, da mozemo da sacuvamo profile za konverziju je fenomenalno resenje (bar za mene). Pa me eto prosto zanima sta bi moglo da se ubaci a da bude jako korisno. Ja trenutno nemam ideja :)
 
ja sam instalirao portable varijantu. i sad ako hoću da updatujem mora da instaliram ponovo. ali ja bi da mi se sačuva izgled i podešavanja i pluginovi koje sam stavio vidi se na slici koju sam okačio sve. jedva sam to sve sredio. Jel može nekako da se exportuje profil ili šta već pa da se to importuje u novu verziju kad se instalira da ne moram sve ponovo da podešavam ???
Eto ja bi to voleo ako nema u novoj verziji. Takođe bi voleo još ovih grafičkih pluginova tj visuelisations jako lepo izgledaju . isto bi voleo da mi neko objasni kako se koristi tj ubacuje album art :p
 
1.1.2

*
New foobar2000 application icon.
*
foobar2000's volume slider is now synchronized with Windows Mixer application volume slider on Windows Vista and newer.
*
Progress of various operations is now displayed on Windows 7 taskbar.
*
Fixed various freedb related bugs; freedb support works again.
*
Fixed 1.1.1 regression with Media Library configuration reset when upgrading from versions older than 1.1.
*
Fixed 1.1.1 regression with Media Library being stuck in “initializing” state if foobar2000's portable installation files are inside one of the watched folders.
*
Improved startup time and memory usage with very large media libraries. [beta 4]
 
ja sam instalirao portable varijantu. i sad ako hoću da updatujem mora da instaliram ponovo. ali ja bi da mi se sačuva izgled i podešavanja i pluginovi koje sam stavio vidi se na slici koju sam okačio sve. jedva sam to sve sredio. Jel može nekako da se exportuje profil ili šta već pa da se to importuje u novu verziju kad se instalira da ne moram sve ponovo da podešavam ???
Eto ja bi to voleo ako nema u novoj verziji. Takođe bi voleo još ovih grafičkih pluginova tj visuelisations jako lepo izgledaju . isto bi voleo da mi neko objasni kako se koristi tj ubacuje album art :p

pogledaj jednu ili dve stranice unazad, to isto sam i ja pitao. na kraju sam uspeo sam da se snadjem. imas negde u opcijama export, ne znam bas napamet. sve sam lepo napisao.
 
Jel zna neko da li moze iz foobara da se FLAC pretvori u APE?
Ima varijanta da prvo vratim fajlove u wav, pa da onda pravim APE, ali to mi nekako deluje zamarajuce (i tome bih pribegao kao zadnjoj soluciji).
 
Ne vidim zašto ne bi moglo. Samo skini encoder.

---
Ttalk
 
Nazad
Vrh Dno