Šta je novo?

Kako da napravim faradejev kavez za TV ?

xaver

Čuven
Učlanjen(a)
28.02.2004
Poruke
836
Poena
620
Znaci ovako (ukratko)
Imam Tv u dnevnoj sobi. Tv je na oko 80cm visine na stalku, do zida. Sa druge strane zida (zid je debeo ~30cm) spava osoba koja se zali i tera me da pomeram televizor jer "mu zraci".
Da ne duzim kako i zasto (puko mi vise film !@#$%^)....duga je to prica.

Znaci...hocu da napravim faradejev kavez za TV, samo ne znam kako?
Na netu ima dosta polovicnih informacija i nikako da sastavim kompletnu sliku.

Ako je neko to vec pravio mogao bi da podeli informacije.
 
Znaci ovako (ukratko)
Imam Tv u dnevnoj sobi. Tv je na oko 80cm visine na stalku, do zida. Sa druge strane zida (zid je debeo ~30cm) spava osoba koja se zali i tera me da pomeram televizor jer "mu zraci".
Da ne duzim kako i zasto (puko mi vise film !@#$%^)....duga je to prica.

Znaci...hocu da napravim faradejev kavez za TV, samo ne znam kako?
Na netu ima dosta polovicnih informacija i nikako da sastavim kompletnu sliku.

Ako je neko to vec pravio mogao bi da podeli informacije.

Mislim da će te jeftinije izaći da uzmeš neki lcd tv, nego da celu sobu oblažeš gustom mrežicom od nekog provodnog materijala koju ćeš ugraditi u zidove. :p
 
Ha ha ha,extra...Pa nemora da oblaze celu sobu.Dovoljno je "samo" da oko TV-a napravi kavez(resetku) i kroz nju propusti struju,kolko se secam iz skole;).Mada ,cini mi se da se tako "zaustavlja" samo elektro magnetno zracenje.Mozda toj osobi smetaju oni drugi "gama" zraci:D.
Ako nesto smislis,OBAVEZNO kaci sliku,moram to da vidim...
 
Poslednja izmena:
saucesce! :)

al mislim da ti treba olovna kutija za tu vrstu zracenja. ili da uzajmis negde gajgerov brojac. ako je noviji televizor... nemoj da je onaj "radiation king" iz simpsona. :d
 
Da za gama treba olova i to min 10cm ... znaci pasce sprat od toga. A sto se taj lik ne premesti nego ti moras, njemu smeta ?
 
Poslednja izmena:
ajde ko zna .... ako moze ukratko da napise sta kako...
Koji su sad pa ti GAMA zraci, nemoj samo jos i radijaciju da neko iskopa.
Taj bre televizor gori smrad od cernobila. Cledeci put kad sednem za televizor pocecu da se tripujem da me peckaju obrazi i slicno..... nema nista gore od pranoje...majke mi.

Koliko ja znam, mreza oko ekrana stvara jako elektro-magnetno polje.
Tim faradejevim kavezom, mogu eventualno da neutralisem elektronsko ali ne i magnetno zracenje. Ako gresim, rado bi procitao neko koncizno objasnjenje.

E sad, praksa.
To zracenje se javlja samo kad tv radi (?). Posto taj koji se buni zali se da mu zraci dok spava a kao negde je cuo da to zracenje nije problem dok se neko krece po prostoru, priblizava, udaljava vec je problem kad taj neko se konstantno nalazi u polju zracenja....bla bla bla...i zato on potencira to zracenje posto on spava sa druge strane zida, glava mu je u radijusu od 1-1.5m. Najbolje je sto je taj TV u principu ugasen od 22h skoro redovno, tako da preklapanje zracenja sa njegovim spavanje je po meni beznacajno (ili ne?)

Drugo pitanje:
U koji pravcima zraci TV? napred nazad, bocno? gde vise a gde manje?.

Trece pitanje:
Taj lik u sobi ima svoj TV ... krastavac .. taj ga njego KAO ne zraci ali moj ga zraci u PM :)))
Jeste cinjenica da je moj TV blizi njegovoj glavi ("dok spava") nego njegov .... da li ima vezesto nas deli zid od 30-35cm opeke?

..ma sve u svemu glupost...kad ti dodje komsija pa kao satro prijateljski te tera da menjas raspored u dnevnoj sobi ... dodje mi da odnesem TV u kuhinju.
pritom mu ne pada na pamet da pomeri svoj krevet.
 
Poslednja izmena:
:d:d:d:d:d,Neighbour from HELL...
Gledao sam jednu emisiju gde pokazuju da zracenje traje i sat vremena po gasenju TV-a.
Komsija je pecen:d...Neznam da li je celav,vodi red,moze da te tuzi zbog toga...:d
 
ma imao je ranije neke bolestine, poceo da mi prica kao mora da je od toga (!!!)
kupicu mu azbestni jorgan, majku mu, pa nek spava u tome.
Gde bre (nedaj boze) da skikne od necega, moracu da mu palim svecu do kraja zivota (bre)

.. ne al stvarno ako ima neko ko zna dobro ovu materiju .. neka mi samo ukratko napise osnovne stvari... sta zraci...koliko? ...
 
Nesto mi govori da komsa ima 60+god.Pravo matoro dzangrizalo.Po njegovoj logici,svi sto su koristili racunare pre LCD tehnologije ,sad bi svetleli u mraku...Ako ti je za vajdu,nema zracenja kad je teve iskljucen iz struje...Mada ,znas kad bi mu ga ja iskjucio, -NIKAD.
 
@Xaver: Ne neću ti dati savet kako da napraviš kavez...

Odakle ti ideja da preduzimaš išta povodom te patetične žalbe?

Odakle nekome pravo da zahteva gde će nekome da stoji televizor u njegovom stanu/kući?

Da li je moguće da si ti stvarno pristupio rešavanju te žalbe!!!???
 
Najjeftinije resenje je otrov za pacove :)
Staviti ga u veceru doticne osobe i ujutru ce problem sa zracenjem biti reshen :)
 
Da li je opasno to zracenje? Sada citam vase komentare i ne znam sta da verujem.
Ja imam u spavacu sobu jedan mali TV recimo kao 20" monitor, i ne znam da li i njega da izbacim?
 
Slazem se sa Ronijem.
 
Komshija ti je lud, energija ne moze da se oseti tek tako lako...Zrachenje je svuda oko nas (boze moj, shta je signal koji hvata tv antena?), a on bash oseca zrachenje tvog tv-a...

Pun faradejev kavez ne mozesh napraviti, jer ce morati mreza da ti bude i preko ekrana. Mozes napraviti varijantu sa metalnom mrezicom koju ces staviti iza tv-a na zid...Ako bash hoces da mu uchinish uslugu..shto uza mrezica, to bolje (imash one 1mm stranica kockice)...

Tu mrezicu treba da spojish sa zemljom (radijator, najbolje uzemljenje iz utichnice (nemoj na nulu nikako))...I to je to...nije potpuni faradejev kavez, al` shta je tu je ;)

Zrachenja iz tv-a i te kako ima zbog trafoa i boga pitaj chega josh (kuciste rachunara je faradejev kavez npr...), ali je opet tvoj komshija lud k`o trofazna...i ne treba vunari uchiniti takvu uslugu...shta, sutra ce te pitati da ne kashljesh ako nisi tri zida od njega, poshto klice mogu da prodju kroz zid?

Btw...nije samo olovo izolacija od zrachenja vishe talasne duzine...i debeo zid je solidno dobar ;)
 
Poslednja izmena:
Ja bih ovaj topic dodao onima o spaljivanju ploce i procesora i menjanju sijalice... I naravno onom za novog post mastera...
 
Komsha ti je puko, podeseca me na kevinu tetku i ona ima te tripove sa zrachenjem, TV je chupala iz struje kad ga ne gleda dok nije rikno, onaj kao budilnik/radio isto chupa iz struje kad ne slusha, meni popuje za mob i komp i tako. Ako treba da riknem radije cu da riknem za kompom radeci neshto shto volim, nego izolovan u faradejevom kavezu strepeci da neko zrachenje nece da uleti :d

BTW el tvoj komasha ima mob?
 
Poslednja izmena:
Ma, uzmi mu samo "Teslinu" ploču da stavi ispod jastuka i svo zračenje, i tegobe vezane za isto, ima da nestanu. Šta će Srbinu kavez, i to još Faradejev :D
purpleplate.gif
 
Poslednja izmena:
JA bi celu sobu presho olovnom farbom, i to 2 puta:d
 
E sto volim te dokone komsije koji nemaju nista pametno da rade pa smaraju i "prete" po komsiluku:wall:
Reci ti lepo komsiji da si pomerio TV;) i gotova prica
 
Reci mu da se tera i uputi ga na Lazu...
 
Ovo kao Zona sumraka. TV zraci imas elektromagnetsko zracenje i nesto kao rengensko zracenje. Elektromagnetsko zracenje nalazi se svuda oko nas, svuda gde prolazi makar neki strujni provodnik, zracenje radio i TV odasiljaca itd, ovo drugo zracenje proizvodi katodna cev tj sklop koji seta elektomagnetski snop i i bombarduje tacke na ekranu ali to je usmereno prema tebi. E sad da je to tako opasno svi bi mi vec odavno pocrkali jel gledamo TV ili piljimo u komp. Batali ti Faradejev kavez i kojekakve gluposti, ako si u nekoj novijoj kuci ti vec i imas faradejev kavez koji cini celicna armatura, predpostavljam da ti je ta osoba koja fantazira neki blizi rodjak (otac ili sl.) cim pokusavas da uradis takve stvari. :crash:
 
Kupi rabits mrezicu i odsljakas posao(imas u svim snabdevenijim gvozdjarama)...cisto da ne boli glava ni tebe ni komsu(citaj:zbog zracenja) :) lol
 
Meni se ipak čini da se problemi tvog komšije najbolje leče primenom placebo efekta. :p Ukratko, iza televizora treba da staviš nešto što će njemu izgledati da rešava probleme, i da ga ubediš da to sigurno radi. Nakon toga garantovano dolazi do poboljšanja zdravstvenog stanja. Mogao bi npr. da zid iza TV-a obložiš alu-folijom (da izgleda svemirski :D) i da ga ubediš da si pročitao na Internetu da NASA sličnim materijalima oblaže satelite radi zaštite od kosmičkog zračenja. Ako to odradiš kako treba, poverovaće ti 100%, i nema da boli glava ni njega ni tebe. :d
Teslina ploča isto nije loš predlog. :d

Inače, televizor stvarno zrači sa zadnje strane (naravno, samo dok radi ;)), ali uticaj na ljudsko zdravlje nije ispitan. Povećanje razmaka između televizora i kreveta bi sigurno pomoglo, ali s obzirom na celokupnu situaciju ja ipak predlažem plan A. :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Komshija ti je lud, energija ne moze da se oseti tek tako lako...Zrachenje je svuda oko nas (boze moj, shta je signal koji hvata tv antena?), a on bash oseca zrachenje tvog tv-a...

Pun faradejev kavez ne mozesh napraviti, jer ce morati mreza da ti bude i preko ekrana. Mozes napraviti varijantu sa metalnom mrezicom koju ces staviti iza tv-a na zid...Ako bash hoces da mu uchinish uslugu..shto uza mrezica, to bolje (imash one 1mm stranica kockice)...

Tu mrezicu treba da spojish sa zemljom (radijator, najbolje uzemljenje iz utichnice (nemoj na nulu nikako))...I to je to...nije potpuni faradejev kavez, al` shta je tu je ;)

Zrachenja iz tv-a i te kako ima zbog trafoa i boga pitaj chega josh (kuciste rachunara je faradejev kavez npr...), ali je opet tvoj komshija lud k`o trofazna...i ne treba vunari uchiniti takvu uslugu...shta, sutra ce te pitati da ne kashljesh ako nisi tri zida od njega, poshto klice mogu da prodju kroz zid?

Btw...nije samo olovo izolacija od zrachenja vishe talasne duzine...i debeo zid je solidno dobar ;)
Covek ima 50+ godina, teca mi je, ne mogu da ja oduvam tek tako, bio je ranije tesko bolestan ali se izlecio (zaista nevidjeno cudo) a to je nekako vezao bas za moj televizor. Dok je telvizor bio u njegovoj blizini bilo mu je lose, onda je on doveo neke likove iz NASA-e, koji su merili po kuci i to ****** cime su merili je krcalo bas tu gde je televizror. Onda smo mi (pre ~12godina) pomerili televizor i to je rezultovalo time da smo kad ulazimo u dnevnu sobu morali da se provlacimo pored televizora jer bukvalno nema gde drugde. Pre nekih 2-3 nedelje moj cale odluci da vrati televizror tamo gde mu je ranije bilo mesto i vrati ga.
E onda teca to spazi, pa prvo ono kao nece direktno "AAAa vidim novi raspored...aha"....pa onda "A ipak ste vratili TV..."....pa onda poceo da salece ukucane nasamo pa poceo da prica kako to priziva "nacrnje momente iz proslosti" ..... u PM!

Moj cale kaze : "ko ga ebe"
Ali bas nije tako jednostavno... sta ako se razboli? od bilo cega...posle ce i on i tetka da kukaju kako smo eto mi tim televizorm ubli coveka :))) Ali bukvalno...ima nas raznih verujte.

Ja i cale razmisljali da napravimo nesto i da dovedemo tog radioestezistu opet da meri ne bi li utvrdio da nema nista mada ne verujem da ce i tad da veruje. Paranoja je bre jaca od nade, pogotov sto takvi ljudi prosto teze da tripuju od necega. Kad je sve ok, njima je najgore. Kad je bilo bombardovanje, tad i sest meseci posle bio je zdrav ko dren. :))... kako se covek opusti eto ga on, nesto mu smeta.

A zivi sa nama u kuci...
valjda vam je sve jasno. Recimo da sloucija "bas me briga" nije na snazi nego moram nesto da uradim da ovaj bude zadovoljan a da televizor ne mrda.

Znaci ako stavim mrezicu iza TV-a to ce "da spase" njega. Sto se mene tice slobodno neka me sprzi to zracenje , samo da je njemu dobro. :)))

Meni je bitno znaci damo da smanjim/neutralisem to zracenje koje je taj lik izmerio. To je znaci samo IZA televizora posto iza zida on spava. Sto se nas ostalih tice moze slobodno da nas sprzi (potpuno nebitno zracenje na levo, desno, gore, dole).

Pogledajte ovo:
p2011810kx6.gif


Tako nesto sam ja mislio da napravim. Da stavim mrzicu sa zadnje strane kartona (panoa), napred ofarbam belo a znaci iza neka je zica, spojim na radijator...
Da li je to dovoljno?

----------------------------------------------------------------
Inace evo saveta:

NIKADA, NIKAD ali NIKAD ne zovite radioestezistu (valjda se tako zove). Nama je dosao taj lik koji kao savetuje sta gde da stavis i kako da okrenes da bi kao izbegao zracenja itd tid.

Taj lik nam je ladno rekao da bracni krever caleta i keve treba ad bude na sred sobe, moj i burazerov krevet za zarotiramo u pravcu sever-jug, glava OBAVEZNO na jugu, da pomeramo neke kablove (stemujemo zid) ... a smunjiv mu je bio nas kotao za grejanje sprat nize koji je od metala.
Doooo bola. Kad je otisao, mi kao "ma jock", posle dva dana proradi paranoja pa smo poceli da razmestamo stvari po kuci. Da mi je NATO gadjao gajbu, ja mislim da bi se lakse snalazio po rusevinama....a da ne spominjem kad dolaze gosti. Nego mi smo valjda normalni ljudi pa smo vratili sve (osim to televizora) na staro.
j@bes zracenje kad ce da poludimo preskacuci stvari po kuci i zaobilazeci krevete.

Toliko stvari ima koje su stetne, od duvana, emulgatora, gasova, ozonske rupe, suncanih vetrova, bolesti...ali najveci smrad od svih je TELEVIZOR
 
Poslednja izmena:
:(:D:S:Muke druze,muke...Prespavaj,jutro je pametnije.Ja ako nesto smislim javljam obavezno.:wave:
 
Daj covece mani se crne magije. To sto i teca i ostali dozivljavate, to je sve vasa (njegova) subjektivna percepcija sveta. Problem postoji ISKLJUCIVO u techinoj glavi, a on ga polako projektuje i na vas ostale. Za tvog techu postoji dijagnoza koja se zove anksioznost.

Ono sto vama treba je psiholog. Znaci odusevljava me kako ce nash narod pre da se obrati nekom vrachu za pomoc nego psihologu, coveku koji jedini moze da vam pomogne. Sve ovo sto radis je, iskreno receno, sviranje ku***.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno