Šta je novo?

Kako da spalim plocu, a da se to ne primeti?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

NoOne

Čuven
Učlanjen(a)
20.03.2003
Poruke
63
Poena
609
Dakle o cemu se radi...

Na poslu imam kantu od racunara, ploca je neki Asus i Duron na 900MHz...moj poslodavac i ne pomislja da mi uzme jacu masinu koja mi je vise nego potrebna jer radim u AutoCad-u 3D projekte i jako je mucno raditi na jadnom Duronu koji samo "brekce" kada renderujem...

Moje pitanje je : kako da spalim plocu a da se to ne provali ako ga ovaj odnese u servis...jer ce onda morati da mi uzme drugu masinu jer posao zavisi od toga...mislim na neko programce ili sl.

Danas sam pokusao da spalim Durona ali bezuspesno...povecao napone na maksimum koliko mi BIOS dozvoljava (1.875V) i klokovao ga podizanjem magistrale tako da je radio na 1028 MHz. Pri tome sam mu iskljucio ventilator :)...radio je punih 45 min. teskog renderovanja i teskih rotacija celih 3D crteza i dostigao neverovatnih 110 C (proverio u BIOS-u) kada je poceo da zakucava. Pustio sam ga jos 10-tak minuta sa stalnim resetovanjem masine i on je dostigao neverovatnih 118C !?!?! Malo je smrdelo ali on je ostao ziv...kada sam mu vratio ventilator spustio je temp. na svoju radnu (52 C)...i poludeo :wall:

Dakle pomagajte !!!
 
Hahah "ovaj covek je neunistiv". Nemam neke pametne ideje, kapiram da bi trebalo da mozes na kratko nesto grafitnom olovkom da prespojis.... Mada ako imas na napajanju ono da privremeno prebacis na 110V, pa posle vratis na 220 i kazes strujni udar :)
 
Vi ste bre ljudi zli ocete da ubijete jadnog Durona!:dE odavno se nisam ovako nasmejao ko sad!
 
haha luda ideja :D pa taj duronko je neunistiv :)))))))))
 
Uzmi i drndaj restart dugme jedno 2000 puta:)
Napajanje ce sigurno da ti crkne pa mozda povuce i plocu sa sobom:D
 
Poslednja izmena:
mislim da je ideja sa prebacivanjem na 110 mnogo bolja ili grafitna olovka,... nenad****v posao :D
 
A sta bi sa onom forom da se uzme onaj varnicavi deo iz piezo upaljaca, i skljocne par puta oko kola :d. Ili to radi samo sa HDD-ovima? :D
 
Pa, poshto ima overheat protection (a mnogi su tvrdili da je nema i da AMD procesori pregorevaju zbog toga) necesh ga spaliti podizanjem temperature overklokom i dizanjem voltaze. Negde sam prochitao da bi pushtanje varnice iz magnetnog upaljacha (onaj bez kremena) na pin procesora trebalo da ga definitivno poshalje u vechna lovishta. Ovo naravno ako mozesh da rasturash PC na poslu...

EDIT: vidi Wolfa preteche me..
 
Poslednja izmena:
Ne zovu ga dzaba Duron! :d
Duron (Duracell) dura di piu'!
51K9JZb8sIL._SL160_.jpg
 
Sa upaljacem ces definitivno da spalis plocu, bez brige. A i mala investicija, 30-ak dinara... Sta je to u odnosu na novu masinu... :D

Ala sam se nasmejao... :)

SRBIJO MAJKO! :d
 
mislim da je ideja sa prebacivanjem na 110 mnogo bolja ili grafitna olovka,... nenad****v posao :D

Kako se bre nisam setio toga...Hvala ljudi...110V, duplo veci napon protrci kroz plocu i CPU i iiihhhaaaaa :guitar: :banana: :crash:
 
Slazem se sa Predrag87 to sa restartom uspeva da spali procesor(znam iz iskustva(licnog))
isto je bio duron u pitanju samo na 850
 
Mozda ti je jednostavnije da poprskas plocu alkoholom (dok radi, naravno)... Odmah crkava, a alkohol brzo isparava i ne ostavlja tragove :-devil-:
 
Au koji smo mi hoshtapleri, ovoliko ideja na jednom mestu :) Aj sad: kako da sprzim sluzbenog Yuga :)
 
Au koji smo mi hoshtapleri, ovoliko ideja na jednom mestu :) Aj sad: kako da sprzim sluzbenog Yuga :)

Kolko se secam, to nam je sasvim dobro islo :-devil-:

Dok ga Nesko nije uzeo, eno ga jos uvek rula...
 
Poslednja izmena:
Jugo se lako raspadne.
Poshto je aerodinamichan ko babin shporet iz 1962...kontam da bilo koja brzina preko 140 je dovoljna da se rastavi na sastavne delove.
 
Naj lakse da sprzis plocu je da ubacis memoriju naopako ako ne ide naguraj je to je meni uspelo sprzila se samo ploca memara je ostala citava i proc! Bio je DDR u pitanj u kod tebe je do duse koliko kapiram SDRam. Ali probaj. Upali komp i ostavi ga dok ne pocne malo da se pusi i da smrdi onda gasi okreci memoriju i pocni polako da vristis "Crce komp,Crce komp za malo me ne ubi".

Ovo je bilo detaljno uputstvo by JA.
 
Mislim da sa prebacivanjem na 110W neces nista postici tj. zavisi od napajanja. Ako je iole kvalitetno samo ces sprziti napajanje a ne plocu i procesor jer bi napajanje trebalo da ima zastitu od takvih stvari.
Probaj ovaj trik sa upaljacem mozda uspe.

A mogao bi eventualno da predlozis gazdi da ti uzme novu masinu i odbije od plate !! :d :d
 
@ sh0ne
A shta mislish da ima normalno napajanje na takvoj mashini ?? :eyebrows:
100% je onaj najobichniji kinez shto dolazi sa kucishtem koji nema nikakvu zashitu.....
 
:d:d:d

Nego,
što mislite da bi dobio novi komp? Pošto je gazda takav kakav je, možda mu kupi polovnu ploču za tog Durona, možda još jadniju :d:d. SRBIJA!

Lepo se nasmejah...

P.S. Jedva čekam rezultate svega ovoga...

Poz
 
Poslednja izmena:
Bice sigurno "evo ovaj PII ce da posluzi dok ne kupimo novi(nikada)":d

Prebacivanjem napajanja na 110 90% crkava samo napajanje.
 
Zamislite gazda chita sve ovo :)
 
Zamisli da gazda ustvari daje savet svom radniku kako da sprži komp :zgran:
 
Ma gazda je duduk, čim ne zna šta mu je potrebno za "posao".
A možda je NoOne gazda :zgran:, pa hoće da se zaštiti na vreme, pre nego što ga savesni radnik ne "ojadi" za novi komp! Hoće čovek da se spremi pošto mu dotični probi' glavu sa novom mašinom:d:d
Ko zna...
P.S. NHF NoOne :)
:wave:
 
Vecj vidim oglase, spaljujem kompove, nosim alat sa sobom :)

<ovo je zezancija poshto je mom tati neki mesar svojevremeno pre nekih 15-20 godina kada je tata kod njega pravio domacje kobasice dao vizitku sa natpisom"Koljem po kucjama, nosim alat sa sobom">
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno