Šta je novo?

Blueberry Tomcat MP4 player

Mislim da ne varira frekvencija , i cini mi se da je solidan kvalitet emitovanja (preko obicnog stuba).
Problem je sto je jako tesko naci cistu frekvenciju u Bg, da bi se 100% moglo reci kakav je tada kvalitet, ali ono sto sam uspeo da nadjem, nije bilo toliko lose.
Cak je i nadjacavao neke jake stanice u nekim polozajima.
Zvuk nije kristalan, ali opet kazem, nisam nasao skroz cistu frekvenciju.
 
Meni je mnogo lepsi , umesto naziva opcija su ikonice.

Pozdrav svima,

skoro sam uzeo tomcat-a i malo sam pretrazio net za nekim novijim i/ili lepsim firmwareom.

Nasao sam na sajtu http://www.evolve.cz/clanek.php?id_sk=6&id_sk2=12 firware skinuo sam verziju 3.6Mb i prebacio na tomcat. Meni je mnogo lepsi , umesto naziva opcija su ikonice. I sami fajlovi Magic i AkResData su noviji.

Sami fajlovi odgovaraju i oznakama na originalnom tomcatu (DVT2.1 , KLJ2610_V1.0, ...)

Evo jos nekih linkova:
http://www.made-in-china.com/china-products/productviewdbIQfairOThq/MP4-Player-MP2610-.html
 
Probao sam ovo i svidja mi se kako izgleda. Nisam primetio neka druga poboljsanja u funkcionisanju. Postoji neka poruka (fajl) na Ceskom gde se pominje sta je poboljsano u ovoj verziji ali nisam bas ukapirao o cemu se radi.

Pozdrav
 
I meni deluje zanimljivo graficki, ali nista od problema nije reseno.
Hvala na linku!
 
ja sam danas vratila Tomcata (nakon nepuna dva mjeseca) - vec par dana se gasi, sam, onako bezveze, i poslije ga normalno upalim, medjutim kako je to postalo ucestalije - ja sam ga lijepo vratila, sad odoh da kupim Sansu ko sav normalan svijet

Koju si Sansu kupila i jesi zadovoljna?
 
ja sam danas vratila Tomcata (nakon nepuna dva mjeseca) - vec par dana se gasi, sam, onako bezveze, i poslije ga normalno upalim, medjutim kako je to postalo ucestalije - ja sam ga lijepo vratila, sad odoh da kupim Sansu ko sav normalan svijet

Kako si uspela da ga vratis posle dva meseca koriscenja? Verovatno su ti nudili neku popravku u servisu ili sl.?

Pozdrav
 
I meni deluje zanimljivo graficki, ali nista od problema nije reseno.
Hvala na linku!

Ipak sam primetio jedno poboljsanje.
Kada se pusti film posle nekog kraceg vremena ugasi se plavo pozadisko svetlo oko tastera tako da je ugodnije gledanje.
Ovo je bas smetalo pri nocnom gledanju...
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da kaze kako radi FM transmiter deo... Koji je kvalitet prenosa, da li ima suma i da li je stabilan prenos (da li frekvencija varira)? Planiram da ga stavim u auto, posto drugog resenja da povezem car audio sa mp3 plejerom sem fm transmitera nemam.

I jos nesto, posto nema 12V adapter za auto, koliko mu traje baterija?


1) Izaberi frekvencu na radio aparatu
2) Na Tomcat-u u okviru playliste pritisni slovo "M"
3) Izaberi opciju "Frekvencija transmitera" i pritisni "Ok" da je zapamti kada je vrednost identična onoj na radio aparatu
4) Idi na uključenje/isključenje transmitera i potvrdi opciju "uključeno" (ikona zvučnika na Tomcat-u postane crvena!)
5) Izaberi muziku i pusti
6) Nemoj da držiš slušalice na ušima dok izigravaš radio stanicu jer će te boleti glava dobrih 12 sati uz malo mučnine
7) Iako si bliži lokalnoj anteni, na nekim tačkama u gradu je nemoguće preuzeti signal a negde će i komšije čuti šta slušaš iako si dobrih 100 metara dalje od njih (?)
 
Poslednja izmena:
Koju si Sansu kupila i jesi zadovoljna?

jesam - bez problema sam ga vratila,nisu mi ni nudili popravku posto "znaju sta prodaju" ha ha ha

nisam kupila Sansu (jos - super je Sansica al joj displej mali),koristim stari MSI i skupljam kesh za onaj novi "debeli" ipod ili cekam da se pojavi nesto novo sa veeelikim displejem nakon nove godine (posto ima izgleda za to)
ako ne - uzecu ipod, staces...
sve u svemu, ovo sa Mackom mi je bila "lekcija" da se opet ne zaletim
 
ja sam onako sasvim zadovoljna sa ovim malim cudom, al imam jedan problem. pesme su mi totalno razbacane. npr. imam u folderu ceo album sa 01 - artist - pesma, 02 - artist - pesma blabla a u listi mi je sve pobrkano, ide nekim bezveze redosledom. kad idem u onaj explorer, tamo su sve lepo poredjane. i nervira me sto ne mogu da vidim foldere u listi, samo spisak pesama. jesam ja debil, il je to inace tako i kod drugih..? :)
 
On slaze foldere onako kako si ih snimala (bar je tako kod mene bilo).
Nece ih sloziti sam a,b,c,d... ako ih bas tim redosledom nisi i pravila.
Ono sto je zadnje snimljeno u okviru foldera koji je zadnji snimljen ide na kraj.
npr pesma Ab... ce biti iza pesme Aw ako je Aw snimljena prva.
Mozda je u tome problem, pokusaj.
 
jeste, to je to. kopirala sam na njega iz total commander-a i sad je ok poredjano sve.

jos jedno pitanje. vidim svi stavljaju novi firmware, i ima ih vise vrsta. pa nisam sigurna koji da izaberem? da li moze neki savet u vezi toga?
 
Stavio sam firmware od drugog playera (link sa roverforum.ru), ne moze dobro da radi jer su dugmici drugaciji, pa neke komande i ne postoje, ali ono sto je bitno je da kad se pusti pesma sa tim sum uopste ne postoji vise. Za njega postoji i playlista.
Zove se dazed c51.
Dakle, neupotrebljiv je za tomcat zbog dugmica (npr ni jedno dugme nije pojacavanje zvuka) , ali sada je sigurno da je sum softverski problem.
Ostaje samo da sacekamo i za nas novi firmware, valjda ce uskoro da se pojavi.
 
HAVARIJA!!!

Uzeo sam ga pre nedelju dana, i sad je totalno otkazao! Hocu da pustim muziku - al on nece. Stoji na prvoj sekundi. Hocu da pustim video, opet isto. Udjem u radio, ne radi mi automatsko prebacivanje stanica na srednje dugmence. Ne znam vise sta da radim. Vracao sam na fabricka podesavanja i nista. Pomagajte drugovi.

Evo, sad sam ga i totalno formatirao, ponovo instalirao prvobitni firmware, nista, i dalje isto.
Bacenih 80 evra.
 
Pa Stane, zato postoji garancija :D
 
HAVARIJA!!!

Uzeo sam ga pre nedelju dana, i sad je totalno otkazao! Hocu da pustim muziku - al on nece. Stoji na prvoj sekundi. Hocu da pustim video, opet isto. Udjem u radio, ne radi mi automatsko prebacivanje stanica na srednje dugmence. Ne znam vise sta da radim. Vracao sam na fabricka podesavanja i nista. Pomagajte drugovi.

Evo, sad sam ga i totalno formatirao, ponovo instalirao prvobitni firmware, nista, i dalje isto.
Bacenih 80 evra.

Da li si ti iakada čuo za serijsku proizvodnju i selekciju država u koje se šalje ispravna, poluispravna i neispravna roba posle PQ testa?

Ako imaš račun - zameni
 
Poslednja izmena:
ja sam kupio blueberry i zadovoljan sam.
neznam sto ste ga toliko ocrnili?!
skroz je ok plejer.
 
Da li je mozda izasao novi f-ware za ovaj uredjaj.Pre svega mislim na pakovanje lista po folderima
 
uf to bi bilo super, to je jedina stvar koja mi smeta.
 
Moj zet je dobio pre par dana taj Tomy i Dzericat i meni je dao da ga isprobam kao boljem poznavaocu mp3 tehnologije :d . Ja sam uvek imao predrasude prema jeftinim mp3(4) playerima,tako da nisam bogzna sta ochekivao od Tomice.Raspakovao sam ga,vidim lep dizajn,ni dugmici nisu loshi,lepo plavo pozadinsko svetlo.Upalim ga, vidim ima opcije za filmove,fm radio,mikrofon,igrice...itd.
I tako reshih da prebacim par pesama(koje sam stavio u jedan folder) i vidim kakav zvuk ispushta Tomica.Ukljuchim ga ponovo i shta ,nemogu da nadjem moj folder.Choban samo naslagao moje pesme na vec neke postojece koje su postojale u njemu.Ali pravo iznenadjenje je usledilo kad sam pustio pesmu i stavio slushalice na uvo
Zvuk je katastrofalno ochajan.Na nizem intenzitetu zvuka je josh podnoshljivo,ali chim se pojacha malo nastaje kolaps.I ne samo to ,ovaj "player" nema nikakve ekvilajzere ni podeshavanje za bass.Ima samo nekoliko predefinisanih mod-ova.Ako neko ima nedoumicu dali da kupi ovo chudo od tehnike neka ide shto dalje od njega i trazi neshto drugo.
Ja imam cowon iaudio 5 flash player sa 1GB,star 2 godine i na njemu je zvuk fantastichan,ali nemogu se pushtati video fajlovi niti gledati slike.
Hteo bih da ga zamenim za neki moderniji.Za oko su mi zapala dva modela:

http://www.pocketables.net/2007/04/review_iriver_c.html

i

http://www.cowonamerica.com/products/iaudio/7/

Posebno sam zainteresovan za ovaj prvi iriver ,ali nevidim gde bih ga kod nas kupio.
Kod nas se samo prodaju stariji modeli.
Ako neko zna gde mogu kupiti iriver neka mi poshalje poruku
 
Joooooooooooooooooooj ljuuudi pomagaaajte :(

uf ****** mi se desilo... imam ovaj tomcat blueberry mp4 player vec nesto vise od 5meseci,.. nisam imao nikakvich problema, sve je radilo perfektno do jutros :(. desila mi se sledeca stravr, isao sam da dopunim bateriu i stavio sam player na usb a da sam pri tome slucajno prilikom guranja usb kabla u player pritisnuo taster M, to mi se prvi put desilo i pojma nemam sta je to. onta mi se pojavilo nesto "clear to format" i jos neke obcije, ja sam se uplasio toga i pojma nemam sta sam pritisnuo ali izgleda da sam pritisnuo nesto sto je pokrenulo CLEAR TO FORMAT :(:(:(:( posle 60 secundy player mi je ostao P R A Z A N! :(((( aaaaaa, smrk smrk... sad pojma nemam sta da raaadiiim??! pomagajteeeee ! kako da vratim sve na staro??? sve mi se izbrisalo, jooooj :(. nemam nista, nemogu cak ni da ga upalim! sve sto mogu je ta ga stavim na usb kabal i opet pritisnem taster "M" i onda mi se pojavi na ekranu sledece 1.clear to format, 2.Down to command, 3.other to usbdisc

joooj, sta da radim??
 
jeeeeeah
hvala puno. fixirao sam problem... uf, kamen mi je pao sa srca... pf.. ja i technologie. nebo/zemlja
 
Evo da i ja nesto kazem o ovome sto se naziva Tomcat MP4 player. Kupio sam ga prvenstveno za auto, posto ima FM transmiter. Transmiter se nije bas najsjajnije pokazao, jedan kanal je uzasno sustao, a drugi je bio relativno ok, ali samo relativno. I to sve van grada, u gradu zaboravi na transmiter. Onda sam ga spojio zicom, ali je ostao neki odvratan sum u pozadini kad god nije pojacan tacno na jednu odredjenu snagu gde signal malo ubije sum. Preko toga dodje opet do nekog brncanja. Softver je pravi primerak kineskog razvoja. Nefunkcionalan i ruzan. Baterija je jedina svetla strana. Drzi 4h koliko su i napisali da ce da drzi, skoro kao bolji notebook.

Jednoga dana sam ustanovio da mi je neko ukrao malisu i vristao sam od srece. Bilo mi je zao da sam bacim djubre placeno skoro 80 eur, a bilo mi je zaista ispod casti da nekoga unesrecim i prodam mu 'to'.

Kupio sam Sandisk Sansu E260 i shvatio zasto neke kompanije traju samo jedno leto, a neke vise decenija. Sto je najgore i Sansu sam platio 80 eur, a objektivno deluje "malkice" kvalitetnije. Jedno dve klase.

Da rezimiram, tezu prevaru od Tomcata odavno nisam video. Player ovih karakteristika i kvaliteta ne bi smeo objektivno da kosta vise od 40 eur, a i za te pare je pitanje da li ga vredi kupiti.
 
Baterija je jedina svetla strana. Drzi 4h koliko su i napisali da ce da drzi, skoro kao bolji notebook.

Ako mu je ovo najsvetlija strana e*esh ga. Pa moja Sansa e260 drzi 5x toliko vremena, po nedelju dana je ne punim sa svakodnevnim koriscenjem. A da ne prichamo o kvalitetu izrade ili, ne daj Boze, zvuka...
 
Pa to je jedino što radi kao što i piše na kutiji. U tom detalju nisam bio prevaren :wall: Osim toga Sansa ima manji ekran, pa zato radi 5x duze. Ubedjen sam da je u Tomcata ugradjena vrhunska baterija, ali prejak hardver jednostavno srče energiju :-devil-:

Ukratko nije to Tomcat, nego onaj žabac iz crtanih filmova koji peva samo kada nikoga nema. Nadajte se da ce vas neko rešiti bede o vlasnici istog :)

Da mi je da nadjem lopova pa da mu poklonim slušalice i USB kabl, da mi se ne vuku po kući. A i zaslužio je čovek.
 
Nazad
Vrh Dno