Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Verovatno zato sto tu stranu kriju kao zmija noge, pa ti posalju link kada eksplicitno pitas. Trial radi desetak dana.

Sto se njih tice, to sto ti daju pravo da dobijes povracaj novca u roku od 14 dana, ako ti se softber ne svidja je dovoljno. Trial verzija se pojavila kada i 1.5 za Win, a na link sam natracao slucajno na Creative blogu, ili negse slicno.

Da budem iskren, nisam preterano zainteresovan, posto od toga ne jedem hleba, cekam da DXO objavi novi popust pa da uzmem DXO11 ili da objave 12, pa opet daju popust. A onda ce ostatak lepo raditi i novi Picture koji dolazi uz High Sierru.
 
Sjajan je Pixelmator za brze i sitne izmene na fotografijama. Vredi svakog dolara.
 
Za mene otkriće meseca je IINA player. Prelepo izgleda i sjajno se uklapa u macOS.

Screen Shot 2017-10-31 at 23.31.15.png

Screen Shot 2017-10-31 at 23.31.28.png

Takođe, FluidApp je super stvar ako hoćete da wrappujete bilo koji web servis kao native macOS aplikaciju.
 
odlicna je IINA, koristim je vec neko vreme uz Movist i verujem da ce jednog dana biti primarni plejer. svidja mi se i automatski switch u audio plejer kad se pusti neka stvar... jedino sto mi smeta je i dalje problem sa titlovima ali ce i to da ispeglaju...
 
Kakav problem sa titlovima imaš, meni radi skoro pa savršeno, sa titlovima nemam nikakvih problema.
 
mislio sam pre svega na pretragu titlova i pored toga sto se logujem na opensubtitles nalog preko nje. mnoge titlove ne moze da nadje iako postoje preko pomenutog sajta. drugi problem je bio sa tim sto nije prikazivala svaku rec a po nekad i recenicu kad loadujem neki eksterni titl sto su verovatno resili jer sam bas sinoc to radio i bilo je ok.
odlican potencijal ima, jedino je movist za neke formate i dalje brzi, narocito prilikom seek-ovanja.
 
Zanimljiv je taj IINA player, ali baki sine - Movist je majka! :p
 
Movist delje :)
 
Acronis True Image

Čudi me kako nije više preporučivan za backup. Jedino što mi garantuje siguran rad :)
 
Time machine? Koliko znam iz acronisa ne mozes da izvuces pojedinacne fajlove u bekapu...

Ja radim time machine na dva mesta i miran sam
 
meni je Time Machine isto odličan mada me nešto kopka da probam i carbon copy cloner.
 
Carbonac je odličan, ali njega sam više koristio za kloniranje na drugi komp tj disk, što mu i jeste reklo bi se osnovna namena.
 
Time machine? Koliko znam iz acronisa ne mozes da izvuces pojedinacne fajlove u bekapu...

Ja radim time machine na dva mesta i miran sam

Pošto koristim Hackintosh, bitno mi je da nema brljanja sa EFI particijom i da je sve na svom mestu kada povratim backup.
Kod Acronisa nema tih problema za razliku od Time Machine i CCC.
 
Trenutno je Black Friday's Sale - 20$ off za Readdle PDF Expert for Mac, koji je meni mnogo bolji od native Preview.app za pdf dokumente.
https://readdle.com
 
odlicna stvar, ja ga uzeo kad je bio skoro na akciji i kostao $15 :)
 
Super resenje za one koji jos nisu kupili PDF EXpert i sl. Meni ovaj bundle nije ni potreban, Roxio Toast ne koristim vise. Ali cena je bas dobra!

Ja sam PDF Expert Black Friday price drop kombinovao sa EDU discount - i izaslo mi 19.99. :)

Btw, kako je sad milina ispravljati PDF rukopise/eseje sa grafickim tabletom! :D
 
naidjoh juce na skroz kul dodatak Finderu. nema trial verzije ali nije skupa a uz kupon kod POWER20 na kraju kosta $7.99
odlicno radi na HS a verujem da ce i na Mojave-u...

https://fiplab.com/apps/power-menu-for-mac
 
Postoji li neki video player za MacOS koji ima opciju automatskog pauziranja kada video nije u fokusu (minimizacija ili klik na drugi program)?

PotPlayer za Win ima tu opciju, zove se Pause player when focus lost?
 
ima IINA player sve sto pozelis :)
Jel bolji od Movista? :)

EdgeView 2 - prilično dobra aplikacija, koristim je kao image viewer i za čitanje stripova u npr cbr/cbz formatu (dugo vremena nisam mogao da nađem dobar comicbook reader na Macu)
5 USD na App Store
http://edgeview.co.kr/en/features/

Evo i jedan informativan video, većina aplikacija su dobro poznate, ali ima i poneka interesantna:
 
^ hah, jeste i to ubedljivo bolji. skinuo ga je sa trona odavno iako je IINA inace i dalje u beta fazi ali svakim apdejtom je sve bolja.
pojavio se Movist 2.0, trenutno mogu da se nadju beta verzije i ima ih puno ali iskreno nisam imao potrebe ni da bacim pogled kako izgleda pored IINA-e :)
 
Nazad
Vrh Dno