Šta je novo?

Mac OS X - Leopard - 10.5

jel jos nekome ne radi "live preview" u docku?

npr. pustis film u QuickTimeu i minimiziras prozor u dock i u docku se i dalje vidi kako film ide? U leopardu vise nema ovog :(

takodje mi se desava da vucem neki prozor i u tom trenutku Mac pocne nesto da radi i prozor koji vucem stane i posle par trenutaka preskoci i pojavi se tamo gde bih ga inace odvukao?!? Ovo se isto desava i sa stralicom misa?!

Fuck. To je bila jedna od glavnih fora koju mozes pokazati PC-jevcima :) Ne radi vishe.
 
Poslednja izmena:
A realno, koji qu će vam film koji "ide" dok je minimizovan..samo džaba jede resurse. Sad imas Spaces, pa ako ti treba film, prebaciš ga u drugi Space, a nesmetano radiš ovamo :)
 
ma cini mi se da ima mnogo takvih detalja koji vise ne rade ili rade losije, zato imam utisak da je ceo Leopard nije toliko "fluidan" kao Tigar, vise mi lici na Vistu :D

u svakom slucaju nije samo kod mene.

a za xGestures samo nisam ukljucio accessibility u system preference. shame on me :)
 
hm... da ladno: QuickTime dok ide video klip trosi npr. 12% CPU

kad se minimizuje slika se zamrzne u Docku ali ton i dalje ide i trosi 7% CPU

:D :D

ladno stedi resurse ali i ja bih voleo da ide film, cista da vidim dokle je npr. stigao...
ne znam, Leopardu i dalje treba josh peglanja, nervirame sto su neke stvari koje su radile dobro sad rade losije (sve su to sitnice ali opet kvare ukupno sliku).

+ sto mi se Leopard zakucao 3 puta a Tiger jednom za godinu dana i 3 razlicite masine!!
 
300+ novih stvari, lako se previde stare.
Licno mi se ne dopada novi dok i transparencija u meniju, ali stvar ukusa vise.
 
ima programa koji vracaju dock i menu bar na staro, cak dodaju i zaobljene uglove ekrana :)
ali ceo system je stvarno ozbiljno izmenjen, waljda zato i lici na Vistu :D i ima sitnih bubica. verujem da ce sve da legne na svoje mesto vremenom...
extra su nove stvari koje npr. najverovatnije koriste Core Animation (kao sto je novi Preview ili Chroma player)
 
Ne zanima me sto jede resurse - hocu da se vidi i dok je minimizovan. Imam dovoljno resursa :)

Lako je tebi to da kažeš koji imaš sreću da koristiš pravi ne hakovani OSX!

Aj postavi koji screen shot ovih starih verzija Mac OS-a koje imaš :d
 
a ni iChat nema live preview u Docku - ne kapiram - ovo je sve savrseno radilo u Tigru, zasto su to sad izbacili?? imali li nacin da se ovo ponovo ukljuci?
 
A koja je generalna korist od toga? Jeste fora, ali je bzvz.
 
Pa više je problem što podseća na microsoft to što prvo radi pa ne radi ...
 
Pa više je problem što podseća na microsoft to što prvo radi pa ne radi ...

i to :)

a koristi je ako mi je npr iChat spusten u tray, i imam live sliku, mogu za 150ms ustanoviti da li je "kolega" ispred svog kompa, cisto da ne pricam u prazno... :D
 
i to :)

a koristi je ako mi je npr iChat spusten u tray, i imam live sliku, mogu za 150ms ustanoviti da li je "kolega" ispred svog kompa, cisto da ne pricam u prazno... :D

Vežbaj telepatiju ili možda još bolje gledanje u pasulj pa tako nećeš morati ni u tray da gledaš :d
 
mislis da cu uspeti da spusti vreme za koje mogu da ustanovim da li je sagovornik ispred kompa ispod 150ms na taj nacin ? ? ? :d :d :d
 
mislis da cu uspeti da spusti vreme za koje mogu da ustanovim da li je sagovornik ispred kompa ispod 150ms na taj nacin ? ? ? :d :d :d

Ukoliko budeš vežbao 8 sati dnevno, pio jaja iz ljuske i slične stvari sigurno ćeš uspeti, ili će početi perije i kresta da ti rastu :d
 
:D

evo serija gluposti se nastavlja na Leopardu - juce mi je pucao Preview ako pomerim bilo koji slider za podesavanje slike (brightnes, contras, levels...) - odradi promenu i posle dve sekunde pukne!
znaci - ******. pa ovakve stvari se nikada nisu desavale sa Tigrom. Stvarno ceo Leopard izgleda kao da je u Beta fazi... c c c - ako nastavi da me nervira vracam se nazad pa cu cekati neki 10.5.xx ...
 
:D

evo serija gluposti se nastavlja na Leopardu - juce mi je pucao Preview ako pomerim bilo koji slider za podesavanje slike (brightnes, contras, levels...) - odradi promenu i posle dve sekunde pukne!
znaci - ******. pa ovakve stvari se nikada nisu desavale sa Tigrom. Stvarno ceo Leopard izgleda kao da je u Beta fazi... c c c - ako nastavi da me nervira vracam se nazad pa cu cekati neki 10.5.xx ...

au kakva jeres, pa zar ti nisi gledao ovu reklamu: http://www.youtube.com/watch?v=Ac4DlbhU3Vs
izlgeda da nemas pojma o Mac-u :d:d
 
da, ko Windows... sta cu kad ne radi kao sto je radio vec lici na Windows, neko bi sad mogao da snimi parodiju na Get a Mac i sa osnovom da zejebava Apple :D :D :D
 
ok ljudi, skinuo sam Kalyway, ali radi se o .dmg fajlu. kako da ga narezem na DVD iz windows-a?
 
nece, pokusao sam sa njim.

ustvari, mozda je i uspelo ali ne mogu da vidim sadrzaj cd-a u windows-u zbog fajl-sistema. narezao sam dvd, ali on nije butabilan, pa bi mi znacilo da mi neko ko je skinuo kalyway kaze da li je DMG koji se nalazi u arhivi butabilan.

sto se magicISO-a tice: nece da mi konvertuje dmg u iso, stoji na 0% vec pola sata (postupao sam po uputstvu za konvertovanje na njihovom sajtu/FAQ :s:
 
Ovdje negdje u forumu je neko napisao kako da se .dmg snimi sa Nero-m, ali da me ubiješ ne mogu da se sjetim gdje. Probaj da search-uješ malo...
 
probao sam i sa nerom, pretrazio sam dosta toga, nista nije dalo rezultate :S:
napominjem, mozda i jeste dobro snimljeno na nekom od primeraka, ali i dalje ne znam da li bi dvd treablo da bude bootabilan; u slucaju da ne treba - kako uopste da otpocnem instalaciju? bilo bi super da me neko ko je vec instalirao uputi sta da radim sa dmg fajlom u windowsu...

hvala!
 
Poslednja izmena:
ovako: narezao pomocu transmac-a, sadrzaj dvd-a se vidi kada brauzujem dvd preko transmac-a, sadrzaj tog dvd-a se vidi i iz MagicISO-a sto bi valjda trebalo da znaci da se iskopiralo sve kako treba sem, ocito, boot image-a jer dvd opet nije bootabilan :S:

proverio sam i ostale dvd-ove koje sam snimao pomocu magicISO-a, PowerISO-a i UltraISO-a i oni su lepo snimljeni jer se njihov sadrzaj vidi iz transmac-a, ali opet nijedan od tih dvd-ova nije bootabilan. tek sad nista ne razumem :cuss:

ima li neko ideju kako da pokrenem instalaciju?
 
Poslednja izmena:
inace, jedan dvd sam snimio pomocu nero-a tako sto sam naprosto preimenovao .dmg fajl u .iso (bez ikakve konverzije fajla ili slicno), i taj dvd izgleda identicno ovima snimljenim u PowerISO-u, MagicISO-u i TransMAC-u. radi se o NERO 7.5.9.0.

eto. sadrzaj imam, butovanje nemam :S:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno